Imunitet - sta je to?

Medicinska dostignuća, iskustva, preporuke, kultura tijela, bolesti... Google dijagnostika zabranjena...
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Imunitet - sta je to?

Post Postao/la Iskra »

Sarajka je napisao/la: 04 aug 2020, 10:14
Iskra je napisao/la: 04 aug 2020, 10:02



Radili su ti kompletnu krvnu sliku. Dobro je što će te odmah staviti na MR. Tako ćeš konačno znati na čemu si. Jesi li i dalje osamucena?

To za mail...zvuči okrutno znam ali vjeruj, kakva je sad situacija ovdje i sta se još očekuje, u tvom je interesu da ne dolazis.
Hvala Bogu. Da. Danas je hladovina. Glava mi je mnogo bistrija. Ali moram razjasniti. Pa ako je migrena da znam. I da odmah preduzimam nešto. A Ako je zeljezo da uzimam nesto za poboljsanje.

Za BiH i ovo potpisivanje sam u šoku.

Znam da je teško shvatiti takvu mjeru ali ja to.podrzavam.
0
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Imunitet - sta je to?

Post Postao/la Sarajka »

Iskra, MRT je bučan ali pregledaće mi i vratne zile i sve komplet. Imam dugme za pretisnuti ako postane nesnosno? Koliko je buka otrpilike? I vremenski 15 min?
0
A sad adio :sara
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Imunitet - sta je to?

Post Postao/la Iskra »

Sarajka je napisao/la: 04 aug 2020, 10:17 Iskra, MRT je bučan ali pregledaće mi i vratne zile i sve komplet. Imam dugme za pretisnuti ako postane nesnosno? Koliko je buka otrpilike? I vremenski 15 min?


Hej, nije nista strašno vjeruj mi. Pokušaj da misliš na nešto drugo...zanemari buku maksimalno koliko možeš, Mora s mirovati. Što duže izdržao to će snimci biti precizniji. MR glave i vrata.kicme kod nas oko 20 min. Ako je u pitanju abdomen onda malo duže od toga.

Ako se jako plasis vidi s dr da uzmeš nešto za smirenje prije snimanja.
Vjeruj mi da se ja radujem.cuti da ćeš uraditi MR snimanje jer kod nas se na to čeka mjesecima.
0
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Imunitet - sta je to?

Post Postao/la Sarajka »

Iskra je napisao/la: 04 aug 2020, 11:35
Sarajka je napisao/la: 04 aug 2020, 10:17 Iskra, MRT je bučan ali pregledaće mi i vratne zile i sve komplet. Imam dugme za pretisnuti ako postane nesnosno? Koliko je buka otrpilike? I vremenski 15 min?


Hej, nije nista strašno vjeruj mi. Pokušaj da misliš na nešto drugo...zanemari buku maksimalno koliko možeš, Mora s mirovati. Što duže izdržao to će snimci biti precizniji. MR glave i vrata.kicme kod nas oko 20 min. Ako je u pitanju abdomen onda malo duže od toga.

Ako se jako plasis vidi s dr da uzmeš nešto za smirenje prije snimanja.
Vjeruj mi da se ja radujem.cuti da ćeš uraditi MR snimanje jer kod nas se na to čeka mjesecima.
Hvala na tipovima. :ok I ovdje se isto čeka. No zahvaljujući tati imam privatno osiguranje. Pa s tim beneficije. I Tata mi je penzionisani zdravstveni radnik. I on takodjer insistira na tome. Morala sam reći i njima. Sta da radim.
0
A sad adio :sara
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Imunitet - sta je to?

Post Postao/la Iskra »

Sarajka je napisao/la: 04 aug 2020, 11:48
Iskra je napisao/la: 04 aug 2020, 11:35



Hej, nije nista strašno vjeruj mi. Pokušaj da misliš na nešto drugo...zanemari buku maksimalno koliko možeš, Mora s mirovati. Što duže izdržao to će snimci biti precizniji. MR glave i vrata.kicme kod nas oko 20 min. Ako je u pitanju abdomen onda malo duže od toga.

Ako se jako plasis vidi s dr da uzmeš nešto za smirenje prije snimanja.
Vjeruj mi da se ja radujem.cuti da ćeš uraditi MR snimanje jer kod nas se na to čeka mjesecima.
Hvala na tipovima. :ok I ovdje se isto čeka. No zahvaljujući tati imam privatno osiguranje. Pa s tim beneficije. I Tata mi je penzionisani zdravstveni radnik. I on takodjer insistira na tome. Morala sam reći i njima. Sta da radim.

Neka si rekla. Mene u svemu što si napisala brine samo jedna stvar, a to je da si osamucena od glavobolje. Mada ni to ne mora apsolutno ništa da znači jer mijena zna da bude uzasna. A Cluster glavobolja mi je isto pala na pamet. Kad ti je gotov lab. Nalaz?

:ljubi
0
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Imunitet - sta je to?

Post Postao/la Sarajka »

Iskra je napisao/la: 04 aug 2020, 11:51
Sarajka je napisao/la: 04 aug 2020, 11:48

Hvala na tipovima. :ok I ovdje se isto čeka. No zahvaljujući tati imam privatno osiguranje. Pa s tim beneficije. I Tata mi je penzionisani zdravstveni radnik. I on takodjer insistira na tome. Morala sam reći i njima. Sta da radim.

Neka si rekla. Mene u svemu što si napisala brine samo jedna stvar, a to je da si osamucena od glavobolje. Mada ni to ne mora apsolutno ništa da znači jer mijena zna da bude uzasna. A Cluster glavobolja mi je isto pala na pamet. Kad ti je gotov lab. Nalaz?

:ljubi
Sutra će biti. Mene pomjeri infuzija i toplota. Danas sam prilično ok. Sutra ću s doktorom razgovarati nakon MRT i nalaza. Pa cemo vidjeti konkretno. I dalje mislim da umor, migrena od ove močvare i toplote, mozda i zeljezo. Javim ti. Nadam se da će MRT biti ok.
1
1 slika
A sad adio :sara
Spinerka
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 590
Postovi: 894
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:13

Re: Imunitet - sta je to?

Post Postao/la Spinerka »

Prije par godina imala sam -nagli pad zeljeza u krvi- osjecaj je bio- zadihanost tokom setnje, generalno umor... ne sjecam se da sam imala glavobolje .... dobila infuziju zeljeza... - radila nalaze- dr nisu znali sta je uzrok...
.sad pijem zeljezo redovno- i sve ok..
1
1 slika
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Imunitet - sta je to?

Post Postao/la Sarajka »

Moguće da je i kod mene slučaj. Sutra ću znati više.
0
A sad adio :sara
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Imunitet - sta je to?

Post Postao/la Sarajka »

Da kratko javim presjek stanja. Sve je ok. Pa i nalazi su relativno u redu. Kupila sam pravi sokovnik sa 1000 prikljucaka i popravićemo ono što je na granici. Ili ispod.

Uglavnom odlazak na MRT (kojeg sam se bojala) i sinoć nisam nikako spavala, bio je u bolničkoj spavaćici, jer ni dugmad ne smiju biti metalna. :D Dobila sam je odmah kad sam se prijavila i platični box da odlozim stvari. U kolicima (po protokolu) otišla sam u dio za snimanje.
Zamislila sam da ulazim u veliki solariji, kao nekad kad sam bila djevojčica, pa se furala na preplanuli ten :D
Uvukli su me u kapsulu. Trudila sam se ležati mirno, kako su rekli. I sve je bilo relativno brzo gotovo. Buka je onako ostrdnja i zvuk se mijenja. Ali nije bila nepodnošljiva.
Pričala sam sa N. i nema nikakvog razloga za zabrinutost.

Eto kratko, ako neko bude isao da zna u buducnosti. I ako kome treba sokovnik, relativno su povoljni :)))

Moram neke vrijednosti popraviti. No ništa alarmantno nema. Ove dodatke koje pijem Mg 500 i Vitamin C 1000 rečeno mi da smanjim. Vitamin C dnevna doza oko 200. Od toga prirodno unijeti u organizam minimalno 100. Znači cijedjenjem voca i sl. Može se predoziranjem zamisliti organizam? To nisam znala. D3 iskljucivo po preporuci i u kapima. Na recept i K2 sam dobila. Toliko. :D

slika

Melje i orahe i bademe. I tako to. :D trazim mu mjesto :)
3
2 slika 1 slika
A sad adio :sara
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Imunitet - sta je to?

Post Postao/la Iskra »

Sarajka je napisao/la: 05 aug 2020, 14:58 Da kratko javim presjek stanja. Sve je ok. Pa i nalazi su relativno u redu. Kupila sam pravi sokovnik sa 1000 prikljucaka i popravićemo ono što je na granici. Ili ispod.

Uglavnom odlazak na MRT (kojeg sam se bojala) i sinoć nisam nikako spavala, bio je u bolničkoj spavaćici, jer ni dugmad ne smiju biti metalna. :D Dobila sam je odmah kad sam se prijavila i platični box da odlozim stvari. U kolicima (po protokolu) otišla sam u dio za snimanje.
Zamislila sam da ulazim u veliki solariji, kao nekad kad sam bila djevojčica, pa se furala na preplanuli ten :D
Uvukli su me u kapsulu. Trudila sam se ležati mirno, kako su rekli. I sve je bilo relativno brzo gotovo. Buka je onako ostrdnja i zvuk se mijenja. Ali nije bila nepodnošljiva.
Pričala sam sa N. i nema nikakvog razloga za zabrinutost.

Eto kratko, ako neko bude isao da zna u buducnosti. I ako kome treba sokovnik, relativno su povoljni :)))

Moram neke vrijednosti popraviti. No ništa alarmantno nema. Ove dodatke koje pijem Mg 500 i Vitamin C 1000 rečeno mi da smanjim. Vitamin C dnevna doza oko 200. Od toga prirodno unijeti u organizam minimalno 100. Znači cijedjenjem voca i sl. Može se predoziranjem zamisliti organizam? To nisam znala. D3 iskljucivo po preporuci i u kapima. Na recept i K2 sam dobila. Toliko. :D

slika

Melje i orahe i bademe. I tako to. :D trazim mu mjesto :)

Elhamdullilahi :ljubi
0
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Imunitet - sta je to?

Post Postao/la Sarajka »

😘😘😘 hvala!
0
A sad adio :sara
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Imunitet - sta je to?

Post Postao/la Iskra »

Sarajka je napisao/la: 05 aug 2020, 16:04 😘😘😘 hvala!


Vidim ne javljaš se, baš sam se zabrinula. Nema.na čemu.
Proučila sam ja tebi na sabahu, briga me ako ti se to ne svidja :hehe
0
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Imunitet - sta je to?

Post Postao/la Sarajka »

Iskra je napisao/la: 05 aug 2020, 16:06
Sarajka je napisao/la: 05 aug 2020, 16:04 😘😘😘 hvala!


Vidim ne javljaš se, baš sam se zabrinula. Nema.na čemu.
Proučila sam ja tebi na sabahu, briga me ako ti se to ne svidja :hehe
Neka si. Hvala 😘 Što bi smetalo. Drago mi da te Celjo našao. Zaista! Znamo se mi 10 g. Navijaci i politika forum.
0
A sad adio :sara
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Imunitet - sta je to?

Post Postao/la Iskra »

Sarajka je napisao/la: 05 aug 2020, 16:08
Iskra je napisao/la: 05 aug 2020, 16:06



Vidim ne javljaš se, baš sam se zabrinula. Nema.na čemu.
Proučila sam ja tebi na sabahu, briga me ako ti se to ne svidja :hehe
Neka si. Hvala 😘 Što bi smetalo. Drago mi da te Celjo našao. Zaista! Znamo se mi 10 g. Navijaci i politika forum.


Znam rekao mi je. I sve najbolje zaista, u sta sam se i sama uvjerila. Hvala ti na divnim riječima.
0
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Imunitet - sta je to?

Post Postao/la Sarajka »

Iskra je napisao/la: 05 aug 2020, 16:09
Sarajka je napisao/la: 05 aug 2020, 16:08

Neka si. Hvala 😘 Što bi smetalo. Drago mi da te Celjo našao. Zaista! Znamo se mi 10 g. Navijaci i politika forum.


Znam rekao mi je. I sve najbolje zaista, u sta sam se i sama uvjerila. Hvala ti na divnim riječima.
Na svadbu se osjecam pozvana!?
0
A sad adio :sara
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Imunitet - sta je to?

Post Postao/la Iskra »

Sarajka je napisao/la: 05 aug 2020, 16:10
Iskra je napisao/la: 05 aug 2020, 16:09



Znam rekao mi je. I sve najbolje zaista, u sta sam se i sama uvjerila. Hvala ti na divnim riječima.
Na svadbu se osjecam pozvana!?
Podrazumijeva se a nije ti ni daleko. Inshallah :cvijece
0
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Imunitet - sta je to?

Post Postao/la Iskra »

Primam taj sokovnik na dar :DDD
1
1 slika
Odgovori

Natrag na “Zdravlje, medicina, bolesti...”