Marihuana

Medicinska dostignuća, iskustva, preporuke, kultura tijela, bolesti... Google dijagnostika zabranjena...
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Marihuana

Post Postao/la Iskra »

Mehaning je napisao/la: 25 jan 2021, 12:02
Iskra je napisao/la: 25 jan 2021, 11:25

Kad se objave zvanicni podaci o kompariranju ovisnosti pomenutih "supstanci" znat cemo. Do tada, svako neka vuce na svoju stranu, to nam valjda dopusta subjektivitet obzirom na nedostatak pomenutih podataka.
Tko bi po tvome mišljenju mogao platiti istraživanja oko toga... :ovaj

I radi čega... :ovaj
Na globalnom nivou to ni svakako mogla da bude ICMRA, ili EMA, u konacnici zasto ne i WHO.
Ukoliko je zdravlje svjetske populacije imperativ, a jeste jos uvijek, ovakva tijela bi sasvim opravdano mogla da zatraze opseznija testiranja djelovanja marihuane na ljudski organizam.
Na.ovaj nacin bi se stalo i spekulacijama.na tu temu.
0
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Marihuana

Post Postao/la Iskra »

Sad bas pricam ljekaru koji ima 33 godine iskustva u radu i pitam ga za misljenje o utjecaju marihuane i mogucnosti ljekovitih svojstava.
On kaze ovako
"Sve dok nesto nije nedvojbeno naucno dokazano, bio to pozitivan ili negativan ucinak, ljekar ne moze sebi dati za pravo ni da iskljuci ni da prihvati i propagira ni jedan od stavova. Svima onima koji gorljivo velicaju ucinak marihuane, ja bih postavio pitanje, :da li biste svom tinejdzeru dali ili ponudili lijek od marihuane ili dzoint u rekreativne svrhe? ".

Da li biste?
0
Mehaning
Proleter
Reactions: 6034
Postovi: 4653
Pridružen/a: 23 jul 2020, 12:29

Re: Marihuana

Post Postao/la Mehaning »

Iskra je napisao/la: 25 jan 2021, 13:29 Sad bas pricam ljekaru koji ima 33 godine iskustva u radu i pitam ga za misljenje o utjecaju marihuane i mogucnosti ljekovitih svojstava.
On kaze ovako
"Sve dok nesto nije nedvojbeno naucno dokazano, bio to pozitivan ili negativan ucinak, ljekar ne moze sebi dati za pravo ni da iskljuci ni da prihvati i propagira ni jedan od stavova. Svima onima koji gorljivo velicaju ucinak marihuane, ja bih postavio pitanje, :da li biste svom tinejdzeru dali ili ponudili lijek od marihuane ili dzoint u rekreativne svrhe? ".

Da li biste?
Bi li ti dala Xanax... :zbunj
0
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Marihuana

Post Postao/la Iskra »

Mehaning je napisao/la: 25 jan 2021, 13:31
Iskra je napisao/la: 25 jan 2021, 13:29 Sad bas pricam ljekaru koji ima 33 godine iskustva u radu i pitam ga za misljenje o utjecaju marihuane i mogucnosti ljekovitih svojstava.
On kaze ovako
"Sve dok nesto nije nedvojbeno naucno dokazano, bio to pozitivan ili negativan ucinak, ljekar ne moze sebi dati za pravo ni da iskljuci ni da prihvati i propagira ni jedan od stavova. Svima onima koji gorljivo velicaju ucinak marihuane, ja bih postavio pitanje, :da li biste svom tinejdzeru dali ili ponudili lijek od marihuane ili dzoint u rekreativne svrhe? ".

Da li biste?
Bi li ti dala Xanax... :zbunj


U slucaju definitivne dijagnoze, i adekvatnosti Xanaxa na istu, svakako bih.
1
1 slika
Mehaning
Proleter
Reactions: 6034
Postovi: 4653
Pridružen/a: 23 jul 2020, 12:29

Re: Marihuana

Post Postao/la Mehaning »

Iskra je napisao/la: 25 jan 2021, 13:32
Mehaning je napisao/la: 25 jan 2021, 13:31

Bi li ti dala Xanax... :zbunj


U slucaju definitivne dijagnoze, i adekvatnosti Xanaxa na istu, svakako bih.
Svaka čast... :ok
0
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Marihuana

Post Postao/la Iskra »

Mehaning je napisao/la: 25 jan 2021, 13:41
Iskra je napisao/la: 25 jan 2021, 13:32



U slucaju definitivne dijagnoze, i adekvatnosti Xanaxa na istu, svakako bih.
Svaka čast... :ok

Na cemu? Sto se.oslanjam.na nauku i dokazane cinjenice?


Na.pitanje si odgovorio kontrapitanjem.

Dat ces konkretan odgovor?
0
Mehaning
Proleter
Reactions: 6034
Postovi: 4653
Pridružen/a: 23 jul 2020, 12:29

Re: Marihuana

Post Postao/la Mehaning »

Iskra je napisao/la: 25 jan 2021, 13:42
Mehaning je napisao/la: 25 jan 2021, 13:41

Svaka čast... :ok

Na cemu? Sto se.oslanjam.na nauku i dokazane cinjenice?


Na.pitanje si odgovorio kontrapitanjem.

Dat ces konkretan odgovor?
Osobna kolegica mi je dosta visoko rangirana u jednoj od večih farmaceutskih tvrdki u svjetkim mjerilima... :ovaj

Samo je par godina mlađa od mene, tako da ti nebi trebalo biti preteško izračunati i usporediti iskustvo... :ovaj

Trenutno radi u Njemačkoj, ali nisu i strani poslovi ni u večim centrima svijeta... :ovaj

I da. Čak i djetetu bi dao prije pripravak od kanabisa ili neku treču prirodnu stvar, nego baš svaki farmaceutski otrov, koji su mi spremni servirati... :meha2

Žalostno je, da farmaceutska industrija legalno proizvodi teške đankije, a ja to nikako ne želim postati... :meha1
0
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Marihuana

Post Postao/la Iskra »

Mehaning je napisao/la: 25 jan 2021, 16:33
Iskra je napisao/la: 25 jan 2021, 13:42


Na cemu? Sto se.oslanjam.na nauku i dokazane cinjenice?


Na.pitanje si odgovorio kontrapitanjem.

Dat ces konkretan odgovor?
Osobna kolegica mi je dosta visoko rangirana u jednoj od večih farmaceutskih tvrdki u svjetkim mjerilima... :ovaj

Samo je par godina mlađa od mene, tako da ti nebi trebalo biti preteško izračunati i usporediti iskustvo... :ovaj

Trenutno radi u Njemačkoj, ali nisu i strani poslovi ni u večim centrima svijeta... :ovaj

I da. Čak i djetetu bi dao prije pripravak od kanabisa ili neku treču prirodnu stvar, nego baš svaki farmaceutski otrov, koji su mi spremni servirati... :meha2

Žalostno je, da farmaceutska industrija legalno proizvodi teške đankije, a ja to nikako ne želim postati... :meha1
Znaci ti se oslanjas na savjete osobne kolegice cije mismjenje, ma kakvo iskustvo imala, moze da bude jako subjektivno u vezi pomenute teme. Dobro.


Znaci li ovo boldirano da bi i psihijatrijske bolesnike lijecio marihuanom? Mislim da ne mozes generalizirati i negirati znacaj farmakologije u lijecennu i suzbijanju bolesti, to bi bilo neozbiljno.
0
Avatar
toxic
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 9937
Postovi: 4163
Pridružen/a: 14 dec 2020, 15:55
Lokacija: My Own World

Re: Marihuana

Post Postao/la toxic »

Jel neko koristio CBD ulje?
Ako da, kako/koliko, za sta ste koristili i da li je pomoglo?
0
⇻ Nᴏᴛ Aʟʟ Wʜᴏ Wᴀɴᴅᴇʀ Aʀᴇ Lᴏsᴛ ⇺
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Marihuana

Post Postao/la Heidi »

Ovisi o razlogu unosa, @toxic doza se moze u skladu s tim povecati. Inace, savjetuje se nanosnje jedne kapi ispod jezika. Odavde se tvar apsorbira kroz oralnu sluznicu I brzo dolazi do zeljenog ucinka.
Prijateljica uzima protiv migrene. Pomaze.
1
1 slika
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Marihuana

Post Postao/la Heidi »

ZANIMLJIVE CINJENICE

* prve Biblije stampane su na papiru pravljenom od konoplje

* prva zastava SAD bila je napravljena od konoplje

* ustav SAD i Deklaracija nezavisnosti odstampani su na papiru od konoplje

* od jednog ara konoplje moze se proizvesti preko 4x vise papira nego od jednog ara drveta, a konoplja se obnavlja u roku kraæem od godine

* Henri Ford je napravio konopljomobil

* marihuana je spanski naziv za konoplju

* ptice zive 20% duze kada je sjeme konoplje dio njihove ishrane

* ulje iz sjemena konoplje naslo je primjenu (i trebalo bi se koristiti) u raznim situacijama, kao ulje za masine, slikanje, u kozmetici, kao hrana.

* u sedamnestom vijeku u nekim krajevima SAD je uzgoj konoplje bio pospjesivan od strane zakona

* u osamnaestom vijeku konopljom se mogao platiti porez za narednih 200 godina u SAD

* sjeme konoplje je spasavalo od mnogih gladi kroz istoriju. Danas preko 60% djece u zemljama Treceg svijeta umire zbog nedostatka proteina, ali Vlada kaze da se proteini ne smiju uzgajati – to je protivzakonito!

* nauka je otkrila receptore u mozgu koji se vezuju samo sa THC-om

* stradanje ozonskog omotaca prijeti da unisti polovinu sojinih useva, dok je konoplja imuna na negativne efekte ultraljubicaste svjetlosti

* konoplja daje vise etanola od kukuruza

* konoplja trazi malo ili nimalo prerade, raste na zemljistu (i cisti ga od toksina), zatim se sjece, sus¡i i konzumira. Nije li nelogicno sto vlade ne legaliziju ovu biljku i ubiru poreze od nje umjesto sto dizu vec¦ ionako ogromne poreze ne bi li ublazile deficit drzavnog budzeta??
-

"I rece Bog: Evo, dajem vam sve bilje sto se sjemeni po svoj zemlji, i sva stabla plodonosna sto u sebi nose svoje sjeme: neka vam budu za hranu!"

Biblija, Knjiga Postanka 1,29

:D :pusi
1
1 slika
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29490
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Marihuana

Post Postao/la storm »

Heidi je napisao/la: 07 feb 2021, 17:42
ZANIMLJIVE CINJENICE

* prve Biblije stampane su na papiru pravljenom od konoplje

* prva zastava SAD bila je napravljena od konoplje

* ustav SAD i Deklaracija nezavisnosti odstampani su na papiru od konoplje

* od jednog ara konoplje moze se proizvesti preko 4x vise papira nego od jednog ara drveta, a konoplja se obnavlja u roku kraæem od godine

* Henri Ford je napravio konopljomobil

* marihuana je spanski naziv za konoplju

* ptice zive 20% duze kada je sjeme konoplje dio njihove ishrane

* ulje iz sjemena konoplje naslo je primjenu (i trebalo bi se koristiti) u raznim situacijama, kao ulje za masine, slikanje, u kozmetici, kao hrana.

* u sedamnestom vijeku u nekim krajevima SAD je uzgoj konoplje bio pospjesivan od strane zakona

* u osamnaestom vijeku konopljom se mogao platiti porez za narednih 200 godina u SAD

* sjeme konoplje je spasavalo od mnogih gladi kroz istoriju. Danas preko 60% djece u zemljama Treceg svijeta umire zbog nedostatka proteina, ali Vlada kaze da se proteini ne smiju uzgajati – to je protivzakonito!

* nauka je otkrila receptore u mozgu koji se vezuju samo sa THC-om

* stradanje ozonskog omotaca prijeti da unisti polovinu sojinih useva, dok je konoplja imuna na negativne efekte ultraljubicaste svjetlosti

* konoplja daje vise etanola od kukuruza

* konoplja trazi malo ili nimalo prerade, raste na zemljistu (i cisti ga od toksina), zatim se sjece, sus¡i i konzumira. Nije li nelogicno sto vlade ne legaliziju ovu biljku i ubiru poreze od nje umjesto sto dizu vec¦ ionako ogromne poreze ne bi li ublazile deficit drzavnog budzeta??
-

"I rece Bog: Evo, dajem vam sve bilje sto se sjemeni po svoj zemlji, i sva stabla plodonosna sto u sebi nose svoje sjeme: neka vam budu za hranu!"

Biblija, Knjiga Postanka 1,29

:D :pusi
Eno sad će se @Mehaning moći i na Bibliju pozivati :oo
1
1 slika
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Marihuana

Post Postao/la Hannibal »

maridzuana iz bed, mkej
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
toxic
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 9937
Postovi: 4163
Pridružen/a: 14 dec 2020, 15:55
Lokacija: My Own World

Re: Marihuana

Post Postao/la toxic »

Heidi je napisao/la: 07 feb 2021, 17:16 Ovisi o razlogu unosa, @toxic doza se moze u skladu s tim povecati. Inace, savjetuje se nanosnje jedne kapi ispod jezika. Odavde se tvar apsorbira kroz oralnu sluznicu I brzo dolazi do zeljenog ucinka.
Prijateljica uzima protiv migrene. Pomaze.
Citala sam da ima dosta benefita, i da pomaze kod napetosti, nervoze, loseg sna..

Jel znas koji postotak prijateljica uzima?

Ja nisam do sad koristila, a zbunjuje me to doziranje i koncentracija CBD/THC, sve razlicite informacije nalazim :hm
0
⇻ Nᴏᴛ Aʟʟ Wʜᴏ Wᴀɴᴅᴇʀ Aʀᴇ Lᴏsᴛ ⇺
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Marihuana

Post Postao/la Heidi »

2,5%, 1 kap, ne treba ti vise.
0
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Mehaning
Proleter
Reactions: 6034
Postovi: 4653
Pridružen/a: 23 jul 2020, 12:29

Re: Marihuana

Post Postao/la Mehaning »

storm je napisao/la: 07 feb 2021, 17:56
Eno sad će se @Mehaning moći i na Bibliju pozivati :oo
Nemaš brige...
2
2 slika
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Marihuana

Post Postao/la Heidi »

@Mehaning di si bolan :pivo
0
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Odgovori

Natrag na “Zdravlje, medicina, bolesti...”