Sportsko Ribolovno Društvo Jednog Lica SRDJL

Ljepote prirode, simbioza čovjeka i prirode, očuvanje okoliša, životinjski svijet, bogastvo flore na planeti...
Moderator: CocoMa, Heidi
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Sportsko Ribolovno Društvo Jednog Lica SRDJL

Post Postao/la Max »

A kod nas se ovo zove raubovanje, to sa trokukom krampanje...
0
I say what I think, I think what I say
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Sportsko Ribolovno Društvo Jednog Lica SRDJL

Post Postao/la Fatih »

mad_max_ba je napisao/la: 27 aug 2020, 13:40 A kod nas se ovo zove raubovanje, to sa trokukom krampanje...
Zvalo se i u mom rodnom kraju. Ovdje to tako zovu, osim nekih starijih ribara, koji vise znaju od ovih "kupim najbolju opremu i ja sam ti vrsni ribolovac".
1
1 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Sportsko Ribolovno Društvo Jednog Lica SRDJL

Post Postao/la Fatih »

Otava je napisao/la: 27 aug 2020, 13:36
Fatih je napisao/la: 27 aug 2020, 13:16 I da, zaboravih ti reci da sam Ribocuvar u nasem drustvu. Tamo gdje najcesce pecam, ljudi me izludjuju. Nabace tako frajeri po 10-15 trokuka i "krampaju". Nema ni dozvole, OK, pustis ga. Ali za ono sto oni rade je zesca krivicna prijava. Hajde sto namlate na nedozvoljen nacin puno riba, veci je problem koliko njih ostete radeci to.

Kobajagi prijetis, upozoravas...ali oni po svom. Ja odem nekad, vratim se za 15-ak minuta, dok popijem kafu na bezninskoj, oni vec "trzaju". Opet sve ispocetka, "samo koju cemo i odosmo mi...", itd. Da je gladno, ne bih ni pogledao. Ali, znam da prodaju u restorane. A da prijavim, oprzice ih, morace ici uhvatiti par sabljarki da plate kaznu. Tezak smo mi narod, bas tezak.
Sa takvima i nema druge price osim prijave,ako ne postuje to sto mu kazes ,onda koga Hebe,prijavi pa neka posle otresa usima
A nije lako, kad ih sve znas... Znas i sam sta bi se pricalo oko toga. "Jest pe..., ljudi se bore da zarade" i slicno.
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Sportsko Ribolovno Društvo Jednog Lica SRDJL

Post Postao/la Fatih »

mad_max_ba je napisao/la: 27 aug 2020, 13:35 Nažalost na ovom dijelu rijeke Bosne ga nema nikako.
Prvo u ovom dijelu s početka nema nekih velikih dubina i nije toliko široka,drugo u Čatićima kod elektrane ima brana, gdje preusmjeravaju tok rijeke za hlađenje turbina, tako da riba uopšte ne ide uzvodno dalje od toga...

A imam svu opremu, i strunu i olovo i trokuke a i štap za ovakav lov....


A ovo što govoriš kakav smo narod, ja u 95% slučajeva svu ribu pustim, evo ove godine sam dva puta odnio ribu jer su me zamolili. Prvi puta sam maksuz otišao fatati krke jer im je to bila želja, nafato nekih 20-ak komada njima trojici. I eno ima vamo slika onih klijenova koji su na zemlji, ona slika sa klijenom u ruci i još 3 (nisam ih slikao) sam pustio. Isto zamolba tetka toj istoj trojici.

Prošle godine se mal nisam posvađao na vodi, fatamo mi ribu i ja puštam, posebno one manje klijenove a čovjek do mene , šta god ufati u mrežu. U po filma vidim ja izvuče on mrežu van vode ona je dupke puna. Pitam ga ja, obzirom da mu ne znam imovinsko stanje, jel ti ovo prodaješ? Veli on meni ma jok. Pa, reko, šta radiš sa tolike ribe (a ima onih kljenčića ispod dimenzija ja što sam na oko pobrojao kada je vadio najmanje 20 a došao je sabah zorom tu). Veli on nešto ostavi nešto zamrzne, nešto dadne... Meni se kosa na glavi digla. Momentalno sam sklopio štap i otišao sa vode, nisam možda i 10 dana nakon toga nikako ni išao...
Tako je. I sam radim isto. Ali, ako te neko zamoli, to je lijepo, odnijeti nekome. A ja kada provjeravam cuvarke, ako naidjem na takve, sve ispod mjere ide nazad u vodu. Cesto se desi da ovi manji klenovi vec budu mrtvi (nekada drze cuvarku visoko i dijelom izvan vode). To je vec opet za prijavu.

I kada im kazes koliko je to kaznjivo, znaju poceti raspravljati. Eh, tu volim da malo "vadim maslo", kada se hoce prepirati. Samo kazem: "Nista, sad cu ja zvati policiju da mi obezbijedi da radim svoj posao, bez da se moram brinuti o konfliktu. Napravicu izvjestaj, oduzeti svu opremu koja je koristena u zabranjenom nacinu ribolova, icete na sud, pa koliko vam sud da novcane kazne i rijetko da mozete vratiti oduzetu opremu, koja ce nakon sudskog postupka pripasti nasem drustvu, kao ostecenoj strani".

Onda, muc-muc...naravno, nijednu jos prijavu nisam napisao. Samo "salijem stravu" pametnjakovicima. A penzioneri...njih nikad ne kontrolisem.
3
3 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Sportsko Ribolovno Društvo Jednog Lica SRDJL

Post Postao/la Fatih »

mad_max_ba je napisao/la: 27 aug 2020, 10:08
Otava je napisao/la: 27 aug 2020, 10:07 :D nemoze vala biti gori od mog,bolje da se ne otima
đaba ti sve

žao mi što fatih nije brku klepio...
Ti hoces da me vuku po onoj temi tamo... :haha :haha :haha
2
2 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2473
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Sportsko Ribolovno Društvo Jednog Lica SRDJL

Post Postao/la Ramzess »

Fatih je napisao/la: 27 aug 2020, 12:53 ... i sa njim sam prosle godine izvukao jednog od 32kg.
Ih ja ne ulovim ukupno tokom godine toliko kila kad se sve sabere sa onima sto su spale ili prosle blizu ... :muhadzir
2
2 slika
Avatar
Spreca
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 362
Postovi: 422
Pridružen/a: 31 jul 2020, 20:26
Lokacija: Nema gdje me nema

Re: Sportsko Ribolovno Društvo Jednog Lica SRDJL

Post Postao/la Spreca »

Fatih je napisao/la: 27 aug 2020, 14:14
mad_max_ba je napisao/la: 27 aug 2020, 10:08

đaba ti sve

žao mi što fatih nije brku klepio...
Ti hoces da me vuku po onoj temi tamo... :haha :haha :haha
Ja sam se bio zabezeuknuo kad sam vidio sta je napiso :hohoho ...reko da mu nije rodjendan, pa da nije malo vise potego,ali jok :hohoho
2
2 slika
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Sportsko Ribolovno Društvo Jednog Lica SRDJL

Post Postao/la Max »

Buki je napisao/la: 27 aug 2020, 15:15
Fatih je napisao/la: 27 aug 2020, 12:53 ... i sa njim sam prosle godine izvukao jednog od 32kg.
Ih ja ne ulovim ukupno tokom godine toliko kila kad se sve sabere sa onima sto su spale ili prosle blizu ... :muhadzir
pa imaš li đe gore zabacit na rijeci a da nema krokodila
:mmm
0
I say what I think, I think what I say
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Sportsko Ribolovno Društvo Jednog Lica SRDJL

Post Postao/la Max »

joj

hahaha

jarane, kontam, najveća prijetnja mi je zmija


kod bukija je takva prijetnja da vrlo lahko on postane lovina :ha
0
I say what I think, I think what I say
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2473
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Sportsko Ribolovno Društvo Jednog Lica SRDJL

Post Postao/la Ramzess »

mad_max_ba je napisao/la: 27 aug 2020, 15:26
Buki je napisao/la: 27 aug 2020, 15:15

Ih ja ne ulovim ukupno tokom godine toliko kila kad se sve sabere sa onima sto su spale ili prosle blizu ... :muhadzir
pa imaš li đe gore zabacit na rijeci a da nema krokodila
:mmm
Na rijekama nema. Evo jucer bio na jednom mostu, pitam poslovodju ima li krokodila, kaze vidio male bebe ... reko ne prilazite vodi tu je mama negdje i posmatra ...

Mogu pecat u moru ali mi se ne ide radi onih prokletih pjescanih musica, bolje da te svega izujedaju komarci nego ta jedna odvratna mala musica! :zid
1
1 slika
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Sportsko Ribolovno Društvo Jednog Lica SRDJL

Post Postao/la Fatih »

Buki je napisao/la: 27 aug 2020, 15:29
mad_max_ba je napisao/la: 27 aug 2020, 15:26

pa imaš li đe gore zabacit na rijeci a da nema krokodila
:mmm
Na rijekama nema. Evo jucer bio na jednom mostu, pitam poslovodju ima li krokodila, kaze vidio male bebe ... reko ne prilazite vodi tu je mama negdje i posmatra ...

Mogu pecat u moru ali mi se ne ide radi onih prokletih pjescanih musica, bolje da te svega izujedaju komarci nego ta jedna odvratna mala musica! :zid
Brate, tebi haman sudjeno da ti, sto bi nas nraod rekao, hlace same spadaju, gdje god da odes i sta god da radis. :D
1
1 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2473
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Sportsko Ribolovno Društvo Jednog Lica SRDJL

Post Postao/la Ramzess »

Fatih je napisao/la: 27 aug 2020, 15:41 Brate, tebi haman sudjeno da ti, sto bi nas nraod rekao, hlace same spadaju, gdje god da odes i sta god da radis. :D
Pa nije bas tako, ima ovdje i drugih riba ... :lagani

slika
0
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Sportsko Ribolovno Društvo Jednog Lica SRDJL

Post Postao/la Max »

Buki je napisao/la: 27 aug 2020, 15:56
Fatih je napisao/la: 27 aug 2020, 15:41 Brate, tebi haman sudjeno da ti, sto bi nas nraod rekao, hlace same spadaju, gdje god da odes i sta god da radis. :D
Pa nije bas tako, ima ovdje i drugih riba ... :lagani

slika
Jest da moraš dooobro provjerit
:mmm
0
I say what I think, I think what I say
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Sportsko Ribolovno Društvo Jednog Lica SRDJL

Post Postao/la Fatih »

Buki je napisao/la: 27 aug 2020, 15:56
Fatih je napisao/la: 27 aug 2020, 15:41 Brate, tebi haman sudjeno da ti, sto bi nas nraod rekao, hlace same spadaju, gdje god da odes i sta god da radis. :D
Pa nije bas tako, ima ovdje i drugih riba ... :lagani

slika
To je vise vrsta koja Maxa zanima (fali mu Brka :haha :haha :haha ).
1
1 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Sportsko Ribolovno Društvo Jednog Lica SRDJL

Post Postao/la Max »

Fatih je napisao/la: 27 aug 2020, 16:04
Buki je napisao/la: 27 aug 2020, 15:56
Pa nije bas tako, ima ovdje i drugih riba ... :lagani

To je vise vrsta koja Maxa zanima (fali mu Brka :haha :haha :haha ).
ovde se pitaš, iako je u haljini i djeluje da je "pojela" more bit i da je "pojeo"
:valja
1
1 slika
I say what I think, I think what I say
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Sportsko Ribolovno Društvo Jednog Lica SRDJL

Post Postao/la Fatih »

mad_max_ba je napisao/la: 27 aug 2020, 16:05
Fatih je napisao/la: 27 aug 2020, 16:04

To je vise vrsta koja Maxa zanima (fali mu Brka :haha :haha :haha ).
ovde se pitaš, iako je u haljini i djeluje da je "pojela" more bit i da je "pojeo"
:valja
Samo osjetis, "ducne". :haha
1
1 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2473
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Sportsko Ribolovno Društvo Jednog Lica SRDJL

Post Postao/la Ramzess »

mad_max_ba je napisao/la: 27 aug 2020, 16:03 Jest da moraš dooobro provjerit
:mmm
Ma nije problem, pipnes. :zbunj

:hohoho
1
1 slika
Odgovori

Natrag na “Priroda i ekologija”