Sportsko Ribolovno Društvo Jednog Lica SRDJL

Ljepote prirode, simbioza čovjeka i prirode, očuvanje okoliša, životinjski svijet, bogastvo flore na planeti...
Moderator: CocoMa, Heidi
Avatar
Spreca
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 362
Postovi: 422
Pridružen/a: 31 jul 2020, 20:26
Lokacija: Nema gdje me nema

Re: Sportsko Ribolovno Društvo Jednog Lica SRDJL

Post Postao/la Spreca »

Ljudi kad ufatite jel se plaho otima,ako se otima da ne idem u ribu :D
2
2 slika
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Sportsko Ribolovno Društvo Jednog Lica SRDJL

Post Postao/la Max »

Otava je napisao/la: 27 aug 2020, 10:03 Ljudi kad ufatite jel se plaho otima,ako se otima da ne idem u ribu :D
zavisi kakav joj je temperament
:mmm
1
1 slika
I say what I think, I think what I say
Avatar
Spreca
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 362
Postovi: 422
Pridružen/a: 31 jul 2020, 20:26
Lokacija: Nema gdje me nema

Re: Sportsko Ribolovno Društvo Jednog Lica SRDJL

Post Postao/la Spreca »

:D nemoze vala biti gori od mog,bolje da se ne otima
1
1 slika
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Sportsko Ribolovno Društvo Jednog Lica SRDJL

Post Postao/la Max »

Otava je napisao/la: 27 aug 2020, 10:07 :D nemoze vala biti gori od mog,bolje da se ne otima
đaba ti sve

žao mi što fatih nije brku klepio...
0
I say what I think, I think what I say
Avatar
Spreca
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 362
Postovi: 422
Pridružen/a: 31 jul 2020, 20:26
Lokacija: Nema gdje me nema

Re: Sportsko Ribolovno Društvo Jednog Lica SRDJL

Post Postao/la Spreca »

mad_max_ba je napisao/la: 27 aug 2020, 10:08
Otava je napisao/la: 27 aug 2020, 10:07 :D nemoze vala biti gori od mog,bolje da se ne otima
đaba ti sve

žao mi što fatih nije brku klepio...
tobe jarabi :palm .....aaaaa na Soma si mislio :D ....jes vala steta,nisam nikad jeo soma
1
1 slika
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Sportsko Ribolovno Društvo Jednog Lica SRDJL

Post Postao/la Max »

Otava je napisao/la: 27 aug 2020, 10:12
mad_max_ba je napisao/la: 27 aug 2020, 10:08

đaba ti sve

žao mi što fatih nije brku klepio...
tobe jarabi :palm .....aaaaa na Soma si mislio :D ....jes vala steta,nisam nikad jeo soma
nisam ni ja

nikad ni ufatio a ni jeo...
mada ne znam meni se on ni ne jede....
1
1 slika
I say what I think, I think what I say
Avatar
Spreca
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 362
Postovi: 422
Pridružen/a: 31 jul 2020, 20:26
Lokacija: Nema gdje me nema

Re: Sportsko Ribolovno Društvo Jednog Lica SRDJL

Post Postao/la Spreca »

mad_max_ba je napisao/la: 27 aug 2020, 10:13
Otava je napisao/la: 27 aug 2020, 10:12

tobe jarabi :palm .....aaaaa na Soma si mislio :D ....jes vala steta,nisam nikad jeo soma
nisam ni ja

nikad ni ufatio a ni jeo...
mada ne znam meni se on ni ne jede....
Kazu da smrdi na ilo pogotovu ako je kakav kapitalac,kazu da je mastan ...mozda iz njega prave samo fish gulas,a vala i nije mi nesto ni ishtah,ali kad cujem rijec Pastrmka skocim ko parip,inace volim ribu na sve nacine i morsku takodje da udje u zapisnik.....prije jedno 15 godina sam odmarao na Dugom Otoku ja jednim kolegom iz Slo......i negdje u 1 sat po ponoci smo otisli loviti Ugora,to je bilo nezaboravno a i prvi put u zivotu tako nesto.Dobili smo par komada koji su bili duzine oko 2m a ostalih desetak komda od metra do 1,5m....lovili smo sa nekih stijena sve goli kamen a neki cheh i chehinja se da izvines :sex nema ni 10m odmene :D ono kamenje jos uvijek vruco ,ma i ja bi,ali moram priznati da sam ja najmanje ulovio :haha ,ma smetalo mi ono dvoje ba ,kad su zavrsili dosli da pitaju imam li upaljac,mislim se ma imam jasta ali sto ne dodje sama :haha .....uglavnom ovaj Slovenac je specijalista za ribu i loviti ali jos veci spec za pripremiti.....on je to isjeko ba na goleme komade,ko kad se kurbani dijele i jos dvaput vece :krele .....i to je pekao u jednoj ogromnoj sherpi koju on nosi sa sobom kad idemo na more i sve te komade poredao jedan do drugog i nasuo malo vode i povrca raznog ,bibera ,soli itd.....u zivotu nisam nista jeo ukusnije,ja inace volim ribu grilanu i mislio sam da taj njegov specijalitet necu jesti,ali kad sam poceo morali su sherpu otimati od mene,ali stvarno je specijalista uopste za kuhanje a nije kuhar ali jeste poguzija :krele
2
1 slika 1 slika
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Sportsko Ribolovno Društvo Jednog Lica SRDJL

Post Postao/la Max »

Otava je napisao/la: 27 aug 2020, 10:32
mad_max_ba je napisao/la: 27 aug 2020, 10:13

nisam ni ja

nikad ni ufatio a ni jeo...
mada ne znam meni se on ni ne jede....
Kazu da smrdi na ilo pogotovu ako je kakav kapitalac,kazu da je mastan ...mozda iz njega prave samo fish gulas,a vala i nije mi nesto ni ishtah,ali kad cujem rijec Pastrmka skocim ko parip,inace volim ribu na sve nacine i morsku takodje da udje u zapisnik.....prije jedno 15 godina sam odmarao na Dugom Otoku ja jednim kolegom iz Slo......i negdje u 1 sat po ponoci smo otisli loviti Ugora,to je bilo nezaboravno a i prvi put u zivotu tako nesto.Dobili smo par komada koji su bili duzine oko 2m a ostalih desetak komda od metra do 1,5m....lovili smo sa nekih stijena sve goli kamen a neki cheh i chehinja se da izvines :sex nema ni 10m odmene :D ono kamenje jos uvijek vruco ,ma i ja bi,ali moram priznati da sam ja najmanje ulovio :haha ,ma smetalo mi ono dvoje ba ,kad su zavrsili dosli da pitaju imam li upaljac,mislim se ma imam jasta ali sto ne dodje sama :haha .....uglavnom ovaj Slovenac je specijalista za ribu i loviti ali jos veci spec za pripremiti.....on je to isjeko ba na goleme komade,ko kad se kurbani dijele i jos dvaput vece :krele .....i to je pekao u jednoj ogromnoj sherpi koju on nosi sa sobom kad idemo na more i sve te komade poredao jedan do drugog i nasuo malo vode i povrca raznog ,bibera ,soli itd.....u zivotu nisam nista jeo ukusnije,ja inace volim ribu grilanu i mislio sam da taj njegov specijalitet necu jesti,ali kad sam poceo morali su sherpu otimati od mene,ali stvarno je specijalista uopste za kuhanje a nije kuhar ali jeste poguzija :krele
Neka uđe u zapisnik
zašto volimo ribolov
1
1 slika
I say what I think, I think what I say
Avatar
Spreca
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 362
Postovi: 422
Pridružen/a: 31 jul 2020, 20:26
Lokacija: Nema gdje me nema

Re: Sportsko Ribolovno Društvo Jednog Lica SRDJL

Post Postao/la Spreca »

mad_max_ba je napisao/la: 27 aug 2020, 10:36
Otava je napisao/la: 27 aug 2020, 10:32

Kazu da smrdi na ilo pogotovu ako je kakav kapitalac,kazu da je mastan ...mozda iz njega prave samo fish gulas,a vala i nije mi nesto ni ishtah,ali kad cujem rijec Pastrmka skocim ko parip,inace volim ribu na sve nacine i morsku takodje da udje u zapisnik.....prije jedno 15 godina sam odmarao na Dugom Otoku ja jednim kolegom iz Slo......i negdje u 1 sat po ponoci smo otisli loviti Ugora,to je bilo nezaboravno a i prvi put u zivotu tako nesto.Dobili smo par komada koji su bili duzine oko 2m a ostalih desetak komda od metra do 1,5m....lovili smo sa nekih stijena sve goli kamen a neki cheh i chehinja se da izvines :sex nema ni 10m odmene :D ono kamenje jos uvijek vruco ,ma i ja bi,ali moram priznati da sam ja najmanje ulovio :haha ,ma smetalo mi ono dvoje ba ,kad su zavrsili dosli da pitaju imam li upaljac,mislim se ma imam jasta ali sto ne dodje sama :haha .....uglavnom ovaj Slovenac je specijalista za ribu i loviti ali jos veci spec za pripremiti.....on je to isjeko ba na goleme komade,ko kad se kurbani dijele i jos dvaput vece :krele .....i to je pekao u jednoj ogromnoj sherpi koju on nosi sa sobom kad idemo na more i sve te komade poredao jedan do drugog i nasuo malo vode i povrca raznog ,bibera ,soli itd.....u zivotu nisam nista jeo ukusnije,ja inace volim ribu grilanu i mislio sam da taj njegov specijalitet necu jesti,ali kad sam poceo morali su sherpu otimati od mene,ali stvarno je specijalista uopste za kuhanje a nije kuhar ali jeste poguzija :krele
Neka uđe u zapisnik
zašto volimo ribolov
Ja isto volim ribolov,nikada nebih bio lovac,moj rahmetli babo kaze ,nema ba tamo cojka cim je ono krenulo za psecom pamecu :hohoho ....jarani me zvali da bar dodjem navece kad se pije i pece....jednom otisao nistu nista ulovili okrecu jagnje na raznju :hohoho ma jeblo vas to to sam mogao sebi u kafani naruciti ko covjek i jos konobaricu fatati za guz :hohoho
0
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Sportsko Ribolovno Društvo Jednog Lica SRDJL

Post Postao/la Max »

Otava je napisao/la: 27 aug 2020, 10:40
mad_max_ba je napisao/la: 27 aug 2020, 10:36

Neka uđe u zapisnik
zašto volimo ribolov
Ja isto volim ribolov,nikada nebih bio lovac,moj rahmetli babo kaze ,nema ba tamo cojka cim je ono krenulo za psecom pamecu :hohoho ....jarani me zvali da bar dodjem navece kad se pije i pece....jednom otisao nistu nista ulovili okrecu jagnje na raznju :hohoho ma jeblo vas to to sam mogao sebi u kafani naruciti ko covjek i jos konobaricu fatati za guz :hohoho
ma vidi i taj lov je na svoju stranu.
Obzirom da mi je dedo rahmetli bio lovac, ja sam sa njim redovno išao.
Draž je i tu neka kada propješačiš finih kilometara pa na nekoj livadi u sred šume napravite tabor, a iz ruksaka se počinju vadit haman upaljeni roštilji.
Eto dedo je tolike godine išao u "lov" ne znam da je ikad pucao i našta. Ovi bi pusti kerove goniće pa na čeke a dedo rahm. bi ostani u "taboru". Pričaju mi jedne prilike su mu kerovi dotjerali zečeve a on im onako rukama "bježte bježte vidjet će vas lovci" :valja
1
1 slika
I say what I think, I think what I say
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Sportsko Ribolovno Društvo Jednog Lica SRDJL

Post Postao/la Max »

Fatih je napisao/la: 26 aug 2020, 21:09

Dubinka, ali Bosna veca od Dunava. Znao sam da cu dzaba sjediti....ali nisam mogao kidisati da odem na Usoru i hvatam skobolje, klenove...htio brku (nema ga na Usori, bar ne kapitalaca). A uhvatio sam ovako sad...Dzaba ispusi dvije kutije cigara. :ooo
de mi malo opiši
pribor, koji je silk, olovo gramaža, koja je kukica, šta na kuku???
0
I say what I think, I think what I say
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Sportsko Ribolovno Društvo Jednog Lica SRDJL

Post Postao/la Fatih »

mad_max_ba je napisao/la: 27 aug 2020, 12:31
Fatih je napisao/la: 26 aug 2020, 21:09

Dubinka, ali Bosna veca od Dunava. Znao sam da cu dzaba sjediti....ali nisam mogao kidisati da odem na Usoru i hvatam skobolje, klenove...htio brku (nema ga na Usori, bar ne kapitalaca). A uhvatio sam ovako sad...Dzaba ispusi dvije kutije cigara. :ooo
de mi malo opiši
pribor, koji je silk, olovo gramaža, koja je kukica, šta na kuku???
Jaci stap, naravno (nisam jednom vidio kako se nekome prelomi, pa onda pokusava da ga navuce rukama ili sa onako slomljenim stapom). Silk sto jaci, takodjer (jer, ne smeta za manje primjerke, ali kao i za ostale ribe, znas i sam taj osjecaj kada cujes onaj zvuk "snap"). Ja koristim strunu "PowerPro", 30lb ( oko 15,5 kg) i sa njim sam prosle godine izvukao jednog od 32kg. (Neki momci su su izvlacilii po 90kg, sa slicnim strunama).

Olovo u zavisnosti od vode. Ovdje gdje ja pecam je jako duboko i postoje veoma jake podvodne struje, te koristim od 50 do 100gr olovo (zavisno od dubine, nekada samo pola metra veci vodostaj, nosi olovo od 50 gr kao da je od plastike). Ali, ako je voda mirna, onda olovo koje ce se drzati ondje gdje zelis da zabacis).

Eh, mamac. To je zaista subjektivno, ali, i zavisi od raspolozenja soma nekad. Nekad sam ga znao uhvatiti na hljeb, a nista drugo nije islo. Ako koristis sir, cesto mrena to zgrabi prije. Za mene bar, najbolje se pokazala pileca "dzigerica" (jos bolje ako ima purece, daleko bolje se drzi na udici). Naravno, ja malo i "cheat-ujem", posto uvijek sebi iz USA narucim dodatke, specijalno za soma (govedja krv u tubi, koju kao pastu za zube stavis na mamac - ljepljiva je i ostaje) i jos stosta drugo, vecinom ti jaki mirisi.

Nemoj se bojati velike udice. Ja sam na jako velike udice znao uhvatiti some od 0.5 kg. Sto veca, to bolja (ali ne pretjerivati). Moze i trokuka, i lijepo iglom spustis "kao visnju na kolac")

Eh sad, vecina ipak preferira gliste (na vecu udicu, i to podosta). I tebi bih preporucio to jer vidim da daje bolje rezultate (osim kada ja koristim ove neke dodatke). Moj problem je sto ja glistu ne mogu uzeti u ruku, "da si pita". U djetinjstvu mi zgadio jedan drug (ne zelim o tome da svima ne zgadim sve). Pogotovo ako je voda mutna, glista je definitvno bolja od dzigerice.


BISTRO!
1
1 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Sportsko Ribolovno Društvo Jednog Lica SRDJL

Post Postao/la Fatih »

mad_max_ba je napisao/la: 27 aug 2020, 10:04
Otava je napisao/la: 27 aug 2020, 10:03 Ljudi kad ufatite jel se plaho otima,ako se otima da ne idem u ribu :D
zavisi kakav joj je temperament
:mmm
A zavisi i od toga da li imas dobru opremu. :oke
1
1 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Sportsko Ribolovno Društvo Jednog Lica SRDJL

Post Postao/la Fatih »

I da, zaboravih ti reci da sam Ribocuvar u nasem drustvu. Tamo gdje najcesce pecam, ljudi me izludjuju. Nabace tako frajeri po 10-15 trokuka i "krampaju". Nema ni dozvole, OK, pustis ga. Ali za ono sto oni rade je zesca krivicna prijava. Hajde sto namlate na nedozvoljen nacin puno riba, veci je problem koliko njih ostete radeci to.

Kobajagi prijetis, upozoravas...ali oni po svom. Ja odem nekad, vratim se za 15-ak minuta, dok popijem kafu na bezninskoj, oni vec "trzaju". Opet sve ispocetka, "samo koju cemo i odosmo mi...", itd. Da je gladno, ne bih ni pogledao. Ali, znam da prodaju u restorane. A da prijavim, oprzice ih, morace ici uhvatiti par sabljarki da plate kaznu. Tezak smo mi narod, bas tezak.
1
1 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Spreca
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 362
Postovi: 422
Pridružen/a: 31 jul 2020, 20:26
Lokacija: Nema gdje me nema

Re: Sportsko Ribolovno Društvo Jednog Lica SRDJL

Post Postao/la Spreca »

mad_max_ba je napisao/la: 27 aug 2020, 10:47
Otava je napisao/la: 27 aug 2020, 10:40
Ja isto volim ribolov,nikada nebih bio lovac,moj rahmetli babo kaze ,nema ba tamo cojka cim je ono krenulo za psecom pamecu :hohoho ....jarani me zvali da bar dodjem navece kad se pije i pece....jednom otisao nistu nista ulovili okrecu jagnje na raznju :hohoho ma jeblo vas to to sam mogao sebi u kafani naruciti ko covjek i jos konobaricu fatati za guz :hohoho
ma vidi i taj lov je na svoju stranu.
Obzirom da mi je dedo rahmetli bio lovac, ja sam sa njim redovno išao.
Draž je i tu neka kada propješačiš finih kilometara pa na nekoj livadi u sred šume napravite tabor, a iz ruksaka se počinju vadit haman upaljeni roštilji.
Eto dedo je tolike godine išao u "lov" ne znam da je ikad pucao i našta. Ovi bi pusti kerove goniće pa na čeke a dedo rahm. bi ostani u "taboru". Pričaju mi jedne prilike su mu kerovi dotjerali zečeve a on im onako rukama "bježte bježte vidjet će vas lovci" :valja


:oke za dedu i neka mu je Rahmet dushi
1
1 slika
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Sportsko Ribolovno Društvo Jednog Lica SRDJL

Post Postao/la Max »

Nažalost na ovom dijelu rijeke Bosne ga nema nikako.
Prvo u ovom dijelu s početka nema nekih velikih dubina i nije toliko široka,drugo u Čatićima kod elektrane ima brana, gdje preusmjeravaju tok rijeke za hlađenje turbina, tako da riba uopšte ne ide uzvodno dalje od toga...

A imam svu opremu, i strunu i olovo i trokuke a i štap za ovakav lov....


A ovo što govoriš kakav smo narod, ja u 95% slučajeva svu ribu pustim, evo ove godine sam dva puta odnio ribu jer su me zamolili. Prvi puta sam maksuz otišao fatati krke jer im je to bila želja, nafato nekih 20-ak komada njima trojici. I eno ima vamo slika onih klijenova koji su na zemlji, ona slika sa klijenom u ruci i još 3 (nisam ih slikao) sam pustio. Isto zamolba tetka toj istoj trojici.

Prošle godine se mal nisam posvađao na vodi, fatamo mi ribu i ja puštam, posebno one manje klijenove a čovjek do mene , šta god ufati u mrežu. U po filma vidim ja izvuče on mrežu van vode ona je dupke puna. Pitam ga ja, obzirom da mu ne znam imovinsko stanje, jel ti ovo prodaješ? Veli on meni ma jok. Pa, reko, šta radiš sa tolike ribe (a ima onih kljenčića ispod dimenzija ja što sam na oko pobrojao kada je vadio najmanje 20 a došao je sabah zorom tu). Veli on nešto ostavi nešto zamrzne, nešto dadne... Meni se kosa na glavi digla. Momentalno sam sklopio štap i otišao sa vode, nisam možda i 10 dana nakon toga nikako ni išao...
0
I say what I think, I think what I say
Avatar
Spreca
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 362
Postovi: 422
Pridružen/a: 31 jul 2020, 20:26
Lokacija: Nema gdje me nema

Re: Sportsko Ribolovno Društvo Jednog Lica SRDJL

Post Postao/la Spreca »

Fatih je napisao/la: 27 aug 2020, 13:16 I da, zaboravih ti reci da sam Ribocuvar u nasem drustvu. Tamo gdje najcesce pecam, ljudi me izludjuju. Nabace tako frajeri po 10-15 trokuka i "krampaju". Nema ni dozvole, OK, pustis ga. Ali za ono sto oni rade je zesca krivicna prijava. Hajde sto namlate na nedozvoljen nacin puno riba, veci je problem koliko njih ostete radeci to.

Kobajagi prijetis, upozoravas...ali oni po svom. Ja odem nekad, vratim se za 15-ak minuta, dok popijem kafu na bezninskoj, oni vec "trzaju". Opet sve ispocetka, "samo koju cemo i odosmo mi...", itd. Da je gladno, ne bih ni pogledao. Ali, znam da prodaju u restorane. A da prijavim, oprzice ih, morace ici uhvatiti par sabljarki da plate kaznu. Tezak smo mi narod, bas tezak.
Sa takvima i nema druge price osim prijave,ako ne postuje to sto mu kazes ,onda koga Hebe,prijavi pa neka posle otresa usima
0
Odgovori

Natrag na “Priroda i ekologija”