Kampovanje

Ljepote prirode, simbioza čovjeka i prirode, očuvanje okoliša, životinjski svijet, bogastvo flore na planeti...
Moderator: CocoMa, Heidi
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 14012
Postovi: 6435
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Kampovanje

Post Postao/la lejlamo »

@Lana je imala najsvježija kamperska iskustva, trebala je otvoriti temu...možda je zaboravila....nadam se da će nam ovdje opisati avanturu uz prigodne ilustracije :srce


kampuje li iko od vas po prirodnim ljepotama?

voljela bih pročitati neke anegdote ako ste imali tokom kampovanja..je li bilo kakvih bliskih susreta sa medama, vucima i sličnim beštijama...

mene su znali posjetiti psi ovčara koji vode ovce na ispašu....ponekad zalutaju i ne bude baš najprijatnije....
osim toga ništa, jedino raznorazne baje...

slika


i svaki put se smrznem... :tugi ...natrpam pet nekakvih dukserica i opet...brrrr...

slika


opišite svoja iskustva, postavite sličice, predložite lokacije..... :sret
8
7 slika 1 slika
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: Kampovanje

Post Postao/la dmr »

5
5 slika
:rolka
Avatar
smajlic
emoji hanuma
emoji hanuma
Reactions: 31412
Postovi: 19299
Pridružen/a: 27 jul 2020, 08:29

Re: Kampovanje

Post Postao/la smajlic »

ja bas volim kampovati i uvijek mi je zelja bila da gdje zanocim ali nisam nikad po planinama bila osim u djetinjstvu i toga se hB ne sjecam

prvi put sam kampovala na moru prosle godine :srce maksuz isli dva vikenda s rajom
predobro bilo a jedini ogromni minus nam je bilo to sto je pored ceste pa nisam nikako oci sklopila jer imam bas lagan san
drugima to naravno nije bio problem :smoto
5
5 slika
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Zivot se desava sada, a ravan stomak nam ne treba da ga zivimo. :sret
Mehaning
Proleter
Reactions: 6035
Postovi: 4655
Pridružen/a: 23 jul 2020, 12:29

Re: Kampovanje

Post Postao/la Mehaning »

Pošto bi neizbježno završio na policiji, radi prebijanja nekog Italijana, najvjerovatnije neču nikad kampirati... :ovaj
6
6 slika
Avatar
Lana
PRO behar
PRO behar
Reactions: 19257
Postovi: 13121
Pridružen/a: 03 aug 2020, 07:54

Re: Kampovanje

Post Postao/la Lana »

Hvala @lejlamo totalno sam zaboravila,ali nebitno ipak si ti uzela u svoje ruke :srce

Da kampovanje je jedno lijepo iskustvo,najbolji nekako nacin da dozivimo prirodu.
Mi smo od skoro par nekih godina tek se odlucili da kampujemo,iskreno mene jedino sto je tu uvijek sprecavalo ne volim insekete,uzasno sam osjetljiva dobijem alergiju od ujeda.
Zadnji put smo isli prema sjeveru ali smo zavrsili sasvim na drugom mjestu.Uvijek smo u drustvu sa ljudima sto zaista je zivot priroda znaju da uzivaju tek tako.Bez vode i vatre mi nikako nije kampovanje.Jedino sta nikako ne volim da se udaljavam dalje od drustva ili da oni idu od mene negdje dalje,slobodnije se osjecam kad su svi tu na vidiku.Vecinom me zezaju da vide moju reakciju znaju da se plasim da ne bih se susretala sa vucima,medama,zmijama pa kazu ovdje vidjeli ovo ovdje ono ma cini mi se da bih sama kuci krenila koliko me neki strah obuzme.
Ali sve to godinama steknes iskustvo onda se i naviknes.

Neke fotke su od prije,nemam nesto puno na mob.

slika
slika
slika
slika
4
3 slika 1 slika
Moraš da istreniraš svoj um da bude jači od tvojih osjećanja,ili ćeš izgubiti samog sebe.
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2473
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Kampovanje

Post Postao/la Ramzess »

Jednom se zadesili nociti u Jezernici - lovacka kuca prije Prokoskog jezera, jaro i ja i neka mladja ekipa.
I ujutru cemo zajedno da skuhamo kafu, kaze neka cura nemamo vode sve smo popili, treba ici pitati u nekoj kuci malo dalje ... pa reko eto ti potoka na tri koraka zagrabi vode i donesi, kaze ona - Ma ni govora, u tom potoku ribe vrse nuzdu. :haha :haha :haha
4
4 slika
Odgovori

Natrag na “Priroda i ekologija”