Poslovni stil i dresscode

Vaš stil, vaš outfit modna pista foruma...
Moderator: CocoMa
Avatar
scorpio
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4032
Postovi: 2876
Pridružen/a: 15 aug 2020, 17:39

Re: Poslovni stil i dresscode

Post Postao/la scorpio »

Heidi je napisao/la: 08 feb 2021, 10:25 E, to I ja uvijek kazem. Ljudi te jednostavno drugacije dozivljavaju kad si dobro obucen.
upravo to, bilo je tih situacija... a ja skockan :haha
0
samo malo provociram :crni
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Poslovni stil i dresscode

Post Postao/la Socrates »

Posto je ime teme oko posla, presutio sam pitanje kako gledate na odijevanje kod prvog dejta.

A opet, u pdf Moda je. :hm
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Poslovni stil i dresscode

Post Postao/la Hannibal »

al haj kad te vrati sa suda jer si u sorcu nego poceli i iz opstine onu im majku yebem 🤦‍♀️
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Poslovni stil i dresscode

Post Postao/la Socrates »

Ne psuj bolan.

Neces tako nikad pos'o dobit'.
1
1 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Username
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3376
Postovi: 2713
Pridružen/a: 14 dec 2020, 16:08

Re: Poslovni stil i dresscode

Post Postao/la Username »

Hoce kad obuje cizme
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36484
Postovi: 29541
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Poslovni stil i dresscode

Post Postao/la storm »

Heidi je napisao/la: 08 feb 2021, 10:36 Tako I treba. :ok @Ariel
Vidjela sam jednu tvoju sliku u sakou, svidja mi se.

Ja sam causal smart I ponekad attire. Zavisi od rasporeda dana I gdje moram ici. Causal na poslu niko ne nosi iako nije zabranjeno.
Šta je attire? Nikad čuo :ovaj
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36484
Postovi: 29541
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Poslovni stil i dresscode

Post Postao/la storm »

scorpio je napisao/la: 08 feb 2021, 10:37
Heidi je napisao/la: 08 feb 2021, 10:25 E, to I ja uvijek kazem. Ljudi te jednostavno drugacije dozivljavaju kad si dobro obucen.
upravo to, bilo je tih situacija... a ja skockan :haha
Pa gotovo je jednako neugodno, ako si pretjerao :oo

Zato ja u autu uvijek imam jedne farke, polo majicu, jaknu i tenisice...
1
1 slika
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Poslovni stil i dresscode

Post Postao/la Socrates »

Dakle

Dosla djevojka na intervju, napucana kao da ide u nocni provod. Minic prekratak, preuzak, stikle previsoke, dekolte preizazovan, usne preizrazene karminom, sminka tip-top, ali kao da ce sad pred kamere. Izgleda kao sto miliona dolara, ali, za drugu priliku, a ne za posao u kojem ce morati raditi sa "underprivileged groups". :valja

Uobicajeno, nema sanse da dobijes posao kad ovako promasis citavu pojavu za jedan intervju.

Obrazovanje - OK

Iskustvo - pa i nije nesto. Imali smo boljih kandidata prije nje. A i poslije nje, barem jos dva.

Pisanje izvjestaja - Nista spektakularno. Prosjek.

Computer skills - OK. Malo iznad prosjeka.

Prica joj je bila OK, malo je rastezala previse, ali kako ja uopste to da ocjenjujem kad se neko takav pojavi na intervjuu? Koga briga sta prica?

Intervjuisali nas troje - moja tadasnja sefica, zena iz Human Resources i ja. Ja se tu, otprilike, po poziciji i po godinama, najmanje pitam, ali ima i moja rijec tezinu, jer novi radnik ide u moj tim.

Prvi razgovor izmedju nas o njoj. Ja samo sutim. A ove dvije, naravno, protiv. Brzo se to zavrsi.

Kad smo zavrsili sve intervjue, za nekih dan-dva, ja izadjem sa prijedlogom da njoj damo posao. Moj motiv je bio sasvim prizeman. Izgleda nevjerovatno dobro i svaki dan cu je gledat'. :valja Tad mi je ostatak tima bio neizdrzljivo monoton.

Naravno, ne govorim ja pravi motiv, nego supljiram. I ko zna kako, valjda sto su bile umorne, ove dvije na kraju prihvatise moje "argumente".

Anyway, kad je ova djevojka pocela raditi kod nas, vise nikad nije dosla na posao u odjeci koja je bila i blizu njene odjece na intervjuu. :crni Sasvim normalno poslovno oblacenje. Uopste nije razvlacila pri govoru.

I pokazala se kao jedan od najprofesionalnijih, najkompetentnijih i najpametnijih kolega koje sam imao. :zbunj
2
1 slika 1 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36484
Postovi: 29541
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Poslovni stil i dresscode

Post Postao/la storm »

Socrates je napisao/la: 08 feb 2021, 11:07 Dakle

Dosla djevojka na intervju, napucana kao da ide u nocni provod. Minic prekratak, preuzak, stikle previsoke, dekolte preizazovan, usne preizrazene karminom, sminka tip-top, ali kao da ce sad pred kamere. Izgleda kao sto miliona dolara, ali, za drugu priliku, a ne za posao u kojem ce morati raditi sa "underprivileged groups". :valja

Uobicajeno, nema sanse da dobijes posao kad ovako promasis citavu pojavu za jedan intervju.

Obrazovanje - OK

Iskustvo - pa i nije nesto. Imali smo boljih kandidata prije nje. A i poslije nje, barem jos dva.

Pisanje izvjestaja - Nista spektakularno. Prosjek.

Computer skills - OK. Malo iznad prosjeka.

Prica joj je bila OK, malo je rastezala previse, ali kako ja uopste to da ocjenjujem kad se neko takav pojavi na intervjuu? Koga briga sta prica?

Intervjuisali nas troje - moja tadasnja sefica, zena iz Human Resources i ja. Ja se tu, otprilike, po poziciji i po godinama, najmanje pitam, ali ima i moja rijec tezinu, jer novi radnik ide u moj tim.

Prvi razgovor izmedju nas o njoj. Ja samo sutim. A ove dvije, naravno, protiv. Brzo se to zavrsi.

Kad smo zavrsili sve intervjue, za nekih dan-dva, ja izadjem sa prijedlogom da njoj damo posao. Moj motiv je bio sasvim prizeman. Izgleda nevjerovatno dobro i svaki dan cu je gledat'. :valja Tad mi je ostatak tima bio neizdrzljivo monoton.

Naravno, ne govorim ja pravi motiv, nego supljiram. I ko zna kako, valjda sto su bile umorne, ove dvije na kraju prihvatise moje "argumente".

Anyway, kad je ova djevojka pocela raditi kod nas, vise nikad nije dosla na posao u odjeci koja je bila i blizu njene odjece na intervjuu. :crni Sasvim normalno poslovno oblacenje. Uopste nije razvlacila pri govoru.

I pokazala se kao jedan od najprofesionalnijih, najkompetentnijih i najpametnijih kolega koje sam imao. :zbunj
Baš zanimljivo, ali mogao si grdno promašiti :D
Očito joj je jedina "mana" bila velika želja za dobijanjem posla, samo je to malo pretjerano kanalizirala kroz atraktivnost...
1
1 slika
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Poslovni stil i dresscode

Post Postao/la Heidi »

storm je napisao/la: 08 feb 2021, 11:02
Heidi je napisao/la: 08 feb 2021, 10:36 Tako I treba. :ok @Ariel
Vidjela sam jednu tvoju sliku u sakou, svidja mi se.

Ja sam causal smart I ponekad attire. Zavisi od rasporeda dana I gdje moram ici. Causal na poslu niko ne nosi iako nije zabranjeno.
Šta je attire? Nikad čuo :ovaj
Neformalno ali elegantno. Uglavnom sako I hlace, manja peta.
1
1 slika
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Poslovni stil i dresscode

Post Postao/la Socrates »

Zaaboravio sam i frizuru.

Meni se cini da je frizuru radila iskljucivo za intervju. :zbunj Kao da je krenula na necije vjencanje.

References - samo OK. Nista spektakularno.
1
1 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36484
Postovi: 29541
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Poslovni stil i dresscode

Post Postao/la storm »

Heidi je napisao/la: 08 feb 2021, 11:15
storm je napisao/la: 08 feb 2021, 11:02

Šta je attire? Nikad čuo :ovaj
Neformalno ali elegantno. Uglavnom sako I hlace, manja peta.
Eto, naučio nešto :ok
Baš odlično za posao u uredu, bez beda sjesti na neko otmjenije mjesto... a nisi indisponiran i kad treba na vlak potrčati :D
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36484
Postovi: 29541
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Poslovni stil i dresscode

Post Postao/la storm »

Socrates je napisao/la: 08 feb 2021, 11:20 Zaaboravio sam i frizuru.

Meni se cini da je frizuru radila iskljucivo za intervju. :zbunj Kao da je krenula na necije vjencanje.

References - samo OK. Nista spektakularno.
Imala je ona sreće, koliko ja vidim :valja
0
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Poslovni stil i dresscode

Post Postao/la Hannibal »

zajebala ga je ko niko ocm
3
3 slika
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
Xeno
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2496
Postovi: 2120
Pridružen/a: 27 nov 2020, 19:29
Lokacija: System

Re: Poslovni stil i dresscode

Post Postao/la Xeno »

Nije bas iz poslovnog segmenta, ali se tice oblacenja.

Prije par godina, (2-3 otprilike) se sastanemo svi ovdje u Bosni, slucajno se podesilo da smo se vratili, i dogovorimo izlazak u club. U taj club sam nekad prije znao otici, popiti pice, mjesto gdje si mogao doci u vesu ili navuci vrecu na sebe, nobody cares. Nisam tu zavirio prije te veceri nekoliko godina vec.

Dolazimo, malo se izmijenilo, enterijer malo preuredjen, obnovljen. Security ceka ispred, ovi moji svi vec usli, ja po obicaju zadnji, govori mi nesto, ne cujem, nagnem se, cujem kako kaze da ne mogu u trenerci unutra. Na sebi sam imao neku trenerku sa par nakindjurenih detalja, vise lici na pantalone zapravo nego na klasicnu trenerku, ali eto, ipak je trenerka.
Nisam mnogo raspravljao, samo upitam otkad to, covjek mi govori da je vlasnik postavio takva pravila, zao mu je, ali on samo slusa naredjenja i "radi svoj posao".

Uglavnom, ne pusta me u tome unutra. Ovi moji vidjeli da nesto nije u redu i vracaju se, i tako dok traje ta kratka rasprava vidis ljude tamo kako prolaze. Jedna djevojka prolazi, bijela majica i trenerka na njoj, i to ona "hardcore" klasicna sa bijelim linijama sa strana, ubrzo nakon nje druga u nekoj reper style trenerci, kacket, majica.

Nisam htio nista reci, besmisleno je pricati sa napacenim karakterom, a i ne vodi nikuda.
Nagovorim ove svoje da idu bez mene, ostavim security tim da ocito profesionalno radi svoj posao, i svratim u obliznji kafic, popijem kafu i nazad kuci.

Ne podnosim i prezirem dress code, da mi se namecu i diktiraju norme na tom polju, nevezano o kakvoj relaciji se radilo.

Ako gledam oglas za posao, to je prvo sto trazim, da li postoji i kakav je. Tek onda dalje.
0
Everyone's got a theory about the bitter one
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 14012
Postovi: 6435
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Re: Poslovni stil i dresscode

Post Postao/la lejlamo »

lijepi oni radni mantili preko odjeće.
tada bi poslodavci slušali i zapažali vještine kandidata.
utisak koji ostavi zasnivao bi se na profesionalnim kompetencijama, a ne ličnom ili kompanijskom poimanju mode i prikladnosti.

eto, to bih uvela u sve firme počev od intervjua.
0
Zadnja izmjena: lejlamo, dana/u 08 feb 2021, 17:03, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Poslovni stil i dresscode

Post Postao/la Socrates »

Jel' to na moj racun? :valja
1
1 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Odgovori

Natrag na “Moda”