Komšić: SDA je predlagala da odustanemo od NATO-a, samo da napravimo vlast. Rekao sam ‘ne’

Prenosimo sa portala...
Moderatori: Fatih, Max, Socrates
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29490
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Komšić: SDA je predlagala da odustanemo od NATO-a, samo da napravimo vlast. Rekao sam ‘ne’

Post Postao/la storm »

slika
Autor: Raport.ba


Član Predsjedništva BiH i predsjednik DF-a Željko Komšić gostovao je večeras u Centralnom dnevniku Senada Hadžifejzovića.

Komšić je govorio o vojnoj vježbi “Brzi odgovor 2021” koja se odvija na Manjači a u kojoj učestvuje američka vojska zajedno sa Oružanim snagama BiH.

Istakao je da je ta vježba odbrambena, ali da je Rusi tumače kao napadačku.

Govoreći o tome da li će sutra vježbi prisustvovati i predsjedavajući Predsjedništva BiH Milorad Dodik, Komšić je rekao da je Predsjedništvo ranije jednoglasno donijelo odluku da se vježba održi.

“I Dodik je glasao. Nije imao ništa protiv, nije ništa rekao”, naveo je Komšić.

“Ja da sam na njegovom mjestu ja bih se sutra pojavio. Kakva online vježba, poturaju virtuelnu stvarno javnosti, vježba je realnost”, naveo je on.

On je rekao da su Ukrajina, Gruzija i BiH na listi na ulazak u NATO, ali da je najizvijesnije da će BiH biti sljedeća.



“Ono što je trebalo iz reagiona da uđe, ušlo je”, naveo je Komšić.

On je istakao da je bio jako tvrd da izgura NATO put odnosno ANP.

“Ne bi ništa uspio da nisam imao partnere u tim ljudima koji predstavljaju NATO. Bilo je ljuljanje, kad se pravila vlast, hajmo odustati od NATO-a da se napravi Vijeće ministara. To su predlagali ljudi iz SDA. Da se odustane od ove priče o ANP-u, sjetite se da je bilo natezanja…Pa hajde da se odustane sad, pa ćemo poslije…Moj stav je bio “ne”. I ispalo je tako. Slično je sad sa izbornom zakonom”, rekao je Komšić.

Pogledajte kompletnu emisiju:
0
Avatar
Podrinjac
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1584
Postovi: 1597
Pridružen/a: 12 aug 2020, 07:18

Re: Komšić: SDA je predlagala da odustanemo od NATO-a, samo da napravimo vlast. Rekao sam ‘ne’

Post Postao/la Podrinjac »

Ma hajte molim vas.
2
2 slika
Polaris
PRObehar
PRObehar
Reactions: 15023
Postovi: 9436
Pridružen/a: 20 sep 2020, 19:36

Re: Komšić: SDA je predlagala da odustanemo od NATO-a, samo da napravimo vlast. Rekao sam ‘ne’

Post Postao/la Polaris »

Ja procitala komsinica je sada predlagala....
0
Odgovori

Natrag na “Vijesti”