Romansirana biografija Sebije Izetbegović: Ispravljene ocjene, zagubljeni index i najbrža specijalizacija na svijetu?

Prenosimo sa portala...
Moderatori: Fatih, Max, Socrates
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Romansirana biografija Sebije Izetbegović: Ispravljene ocjene, zagubljeni index i najbrža specijalizacija na svijetu

Post Postao/la Hannibal »

ja bgm svaki put zaokruzim sda
3
3 slika
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Romansirana biografija Sebije Izetbegović: Ispravljene ocjene, zagubljeni index i najbrža specijalizacija na svijetu

Post Postao/la Heidi »

Ko je jamio - jamio.

Divno.
0
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Romansirana biografija Sebije Izetbegović: Ispravljene ocjene, zagubljeni index i najbrža specijalizacija na svijetu

Post Postao/la storm »

Ima još zanimljivosti... 11.06.2000 je bila nedjelja

Ludilo...
3
3 slika
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Romansirana biografija Sebije Izetbegović: Ispravljene ocjene, zagubljeni index i najbrža specijalizacija na svijetu

Post Postao/la Heidi »

Politika nit spava nit odmara.
3
1 slika 2 slika
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Romansirana biografija Sebije Izetbegović: Ispravljene ocjene, zagubljeni index i najbrža specijalizacija na svijetu

Post Postao/la Sarajka »

storm je napisao/la: 26 maj 2021, 18:59 Ima još zanimljivosti... 11.06.2000 je bila nedjelja

Ludilo...
Vikendašica LOL:)
4
4 slika
A sad adio :sara
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Romansirana biografija: Ispravljene ocjene, zagubljeni index i najbrža specijalizacija na svijetu

Post Postao/la Iskra »

Crvena Nit je napisao/la: 26 maj 2021, 18:44
Iskra je napisao/la: 26 maj 2021, 18:39

Zato sto su skupe, zato sto drzava nema.jasan plan o proizvodnji ljekara specijalista i ne raspisuje konkurse

Pojedini ljekari cekaju na neku spec i po 10 god.
Trenutno stanje u BIH je da spec iz oblasti psihijatrije i opće porodicne mozes brzo dobiti. Ostalo jako tesko.
Nigdje specijalizacije nisu jeftine.

Ne znam kako se iste finansiraju.

Da li se iste mogu finansirati iz osobnih izvora?
Mogu naravno..nije isto za domicilne ljekare i strance, nigdje u svijetu pa ni u BiH. Ni studij takodje. Mene su recimo tretirali kao strankinju.

Problem je taj robovlasnicki ugovor recino, gdje se specijalizanta tjera da potpise da ce ostati raditi u bolnici bar onoliko koliko je traajao spec staz.Nema pravo.promjeniti radno mjesto..

Ali nije ovdje rijec o tome.
2
2 slika
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: Romansirana biografija: Ispravljene ocjene, zagubljeni index i najbrža specijalizacija na svijetu

Post Postao/la Crvena Nit »

Iskra je napisao/la: 26 maj 2021, 19:09
Crvena Nit je napisao/la: 26 maj 2021, 18:44

Nigdje specijalizacije nisu jeftine.

Ne znam kako se iste finansiraju.

Da li se iste mogu finansirati iz osobnih izvora?
Mogu naravno..nije isto za domicilne ljekare i strance, nigdje u svijetu pa ni u BiH. Ni studij takodje. Mene su recimo tretirali kao strankinju.

Problem je taj robovlasnicki ugovor recino, gdje se specijalizanta tjera da potpise da ce ostati raditi u bolnici bar onoliko koliko je traajao spec staz.Nema pravo.promjeniti radno mjesto..

Ali nije ovdje rijec o tome.
Svašta a imaš dvojno državljanstvo.
0
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Romansirana biografija Sebije Izetbegović: Ispravljene ocjene, zagubljeni index i najbrža specijalizacija na svijetu

Post Postao/la Hannibal »

sad problem i sto se narod obrazuje 🙄
4
4 slika
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Romansirana biografija: Ispravljene ocjene, zagubljeni index i najbrža specijalizacija na svijetu

Post Postao/la Iskra »

Crvena Nit je napisao/la: 26 maj 2021, 19:11
Iskra je napisao/la: 26 maj 2021, 19:09

Mogu naravno..nije isto za domicilne ljekare i strance, nigdje u svijetu pa ni u BiH. Ni studij takodje. Mene su recimo tretirali kao strankinju.

Problem je taj robovlasnicki ugovor recino, gdje se specijalizanta tjera da potpise da ce ostati raditi u bolnici bar onoliko koliko je traajao spec staz.Nema pravo.promjeniti radno mjesto..

Ali nije ovdje rijec o tome.
Svašta a imaš dvojno državljanstvo.
Pa skuplje pa zato. Samo daj im para.

A vidi sad jos većeg apsurda

Dvojni drzavljani nemaju obavezu raditi period od godinu dana da bi specijalizirali :valja

@Endzi ima.i cro.pasos i ona moze evo sad pkceti spec staz.

Kakva diskriminacija vlastitog naroda! Ja kad sam.ovo cula nisam mogla vjerovati, i sad mislim da su joj to nesto.pogresno rekli..:palm
2
2 slika
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Romansirana biografija Sebije Izetbegović: Ispravljene ocjene, zagubljeni index i najbrža specijalizacija na svijetu

Post Postao/la Sarajka »

potvrdioAsim Kurjak: Bio sam mentor Sebiji Izetbegović u Sarajevu


Stari prevarant! Pazi povlačenja. I peglanje. A Elena Čaušesku cijelo vrijeme ne daje izjave. Dok nisu platili i Ispeglali cijelu priču. Mrš bagro prevarantska!
Kurjak potcrtava, treba odvojiti dešavanja u Zagrebu, od onih u Sarajevu. O Sarajevu ga, kaže, niko nije pitao.

“Ja prihvaćam činjenicu da postoje zapisnici, da je pred nas četvoro ona branila doktorat, da je taj doktorat legalan i legitiman i da je to doktorat, ali u Sarajevu. Nikada ja nisam spomenuo Sarajevo, jer nije bilo u pitanju niti jednom. Ja sam govorio o doktoratu i postdiplomskom studiju, ali u Zagrebu”, rekao je Kurjak za N1.

Na koncu, Kurjak naglašava da razgovorom za N1 stavlja tačku na priču o obrazovanju direktorice UKCS Sebije Izetbegović.

Cijeli razgovor možete pogledati u Danu uživo na N1 Televiziji danas u 17 sati.
0
A sad adio :sara
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Romansirana biografija Sebije Izetbegović: Ispravljene ocjene, zagubljeni index i najbrža specijalizacija na svijetu

Post Postao/la Sarajka »

Postdiplomski za strance na engleskom jeziku
– U toku specijalizacije provela sam godinu dana na Klinici “Sveti duh” u Zagrebu, gdje sam završila postdiplomski studij za strance na engleskom jeziku Ulta Sond in Cinclao Medisin. U Zagrebu sam također pohađala Ian McDonald seminar za kliničku primjenu ultra zvuka – navela je Izetbegović.

Nakon toga, prema istoj biografiji, provela je kao asistent na hirurškoj ginekologiji kod redovnog profesora Medicinskog fakulteta u Istanbulu prof. dr. Selcuk Ereza.

Zaključuje kako je specijalitički ispit iz ginekologije i akušerstva, započet 18. augusta 1994. položila 7. februara 1996. godine i to u Sarajevu, na KCUS-u.

– To naprosto nije moguće, završiti specijalizaciju za tako kratak period. Specijalizacija u principu traje četiri godine, a kad je oblast ginekologije u pitanju, po odredbama Pravilnika o specijalizacijama Ministarstva zdravstva FBiH, i pet godina – kazao je naš izvor.
Ovo? Nema demanta. Ni dokaza.
0
A sad adio :sara
Avatar
Podrinjac
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1584
Postovi: 1597
Pridružen/a: 12 aug 2020, 07:18

Re: Romansirana biografija Sebije Izetbegović: Ispravljene ocjene, zagubljeni index i najbrža specijalizacija na svijetu

Post Postao/la Podrinjac »

Gdje ce nasa sultanka lagati??
Kurjaku, blamiras se. Bolje ti je šuti, jer samo dokazuješ koliko si posenilio.
0
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Romansirana biografija Sebije Izetbegović: Ispravljene ocjene, zagubljeni index i najbrža specijalizacija na svijetu

Post Postao/la Sarajka »

Žena znači nije magistrirala? Automatski nema uslova za doktorat?
Valjda i u BiH, HR i Turskoj postoje kriteriji za magistarski i za doktorat. Ne može se zbog Sekinog ćejfa to poništiti. Tako je svuda na svijetu. Mogu biti neka mala odstupanja, ali drastična da ti fali 10 ispita, je van pameti. Ili godina, dvije. Koji je ovo djavo?

@Iskra koji su uvjeti u BiH za ovaj slučaj?

Je li nužno za Dr disertaciju pred komisiju? Sa položenim masterom? Pa da objasniš šta i kako misliš i priložiš master? Prosjek ocjena mora takodjer biti ok? Ovdje fale ispiti za koje se ne zna ni gdje ni kako položila? Pa kad sve to odradiš onda kreneš sa “ radom”?
Odbrana disertacije je kruna tog tvog rada i istraživanja. A rad i strazivanje prate mentori. Dva bi trebalo? Sad Asim neka se očita po tom pitanju. Ovo ne treba propustiti. Ako je potpisao. Morao ju je i pratiti. Hebu ljude u mozak jednostavno. Ako Kurjak nije pratio a potpisao Seki, opet nije validno. Mrš!

Treba tražiti sve na uvid. Redom. Ako šta nije ispunila mršnuti lažljive govnare koji zamlaćuju svijet.
I Asima optužiti da plaćen.
0
A sad adio :sara
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Romansirana biografija Sebije Izetbegović: Ispravljene ocjene, zagubljeni index i najbrža specijalizacija na svijetu

Post Postao/la Iskra »

Sarajka je napisao/la: 27 maj 2021, 16:54 Žena znači nije magistrirala? Automatski nema uslova za doktorat?
Valjda i u BiH, HR i Turskoj postoje kriteriji za magistarski i za doktorat. Ne može se zbog Sekinog ćejfa to poništiti. Tako je svuda na svijetu. Mogu biti neka mala odstupanja, ali drastična da ti fali 10 ispita, je van pameti. Ili godina, dvije. Koji je ovo djavo?

@Iskra koji su uvjeti u BiH za ovaj slučaj?

Je li nužno za Dr disertaciju pred komisiju? Sa položenim masterom? Pa da objasniš šta i kako misliš i priložiš master? Prosjek ocjena mora takodjer biti ok? Ovdje fale ispiti za koje se ne zna ni gdje ni kako položila? Pa kad sve to odradiš onda kreneš sa “ radom”?
Odbrana disertacije je kruna tog tvog rada i istraživanja. A rad i strazivanje prate mentori. Dva bi trebalo? Sad Asim neka se očita po tom pitanju. Ovo ne treba propustiti. Ako je potpisao. Morao ju je i pratiti. Hebu ljude u mozak jednostavno. Ako Kurjak nije pratio a potpisao Seki, opet nije validno. Mrš!

Treba tražiti sve na uvid. Redom. Ako šta nije ispunila mršnuti lažljive govnare koji zamlaćuju svijet.
I Asima optužiti da plaćen.
Vidi , u njeno vrijeme medicina se strudirala koliko ja znam.5 godina, da li je to za sobom povlacilo i drugacije uvjete za post diplomski i doktorat , pa.ne znam. Vjerivatno jeste.

Zato sam juce i napisala da mi nista nije jasno. Malo cu iscitati kad stignem, ima li kakvih podataka o nacinu sticanja doktorske disertacije u to vrijeeme.

A sve se nora polagati pred komisijom, i diplomski i master i doktorat, logicno.


A da je potpisao a nije bio.priautan dr Kurjak, ja vjerujem da je vrlo moguce.


O njenom "radu" na bolnici sv DUh , kako kazu na Face , a dokumentovali su mailom iz Zg, nema podataka.
0
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Romansirana biografija Sebije Izetbegović: Ispravljene ocjene, zagubljeni index i najbrža specijalizacija na svijetu

Post Postao/la Sarajka »

Ma ja njenu šutnju i njegov istup ovaj sada vidim kao kupovinu. Ruka ruku mije. Neka fino javnosti objasni kako je polagala i prilozi sve ispite, te kako i gdje došla do mastera, specijalizacije, disertacije, odbrane i mentorstvo neka pojasni. Nismo retardirani. I ona i Kurjak. Može i u kontekstu vremena kad ona išla na studij. Nije studirala prije 2.svj.rata.
0
A sad adio :sara
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Romansirana biografija Sebije Izetbegović: Ispravljene ocjene, zagubljeni index i najbrža specijalizacija na svijetu

Post Postao/la Iskra »

Sarajka je napisao/la: 27 maj 2021, 17:04 Ma ja njenu šutnju i njegov istup ovaj sada vidim kao kupovinu. Ruka ruku mije. Neka fino javnosti objasni kako je polagala i prilozi sve ispite, te kako i gdje došla do mastera, specijalizacije, disertacije, odbrane i mentorstvo neka pojasni. Nismo retardirani. I ona i Kurjak. Može i u kontekstu vremena kad ona išla na studij. Nije studirala prije 2.svj.rata.
Pa ne suti ona, za nju rade njeni internet ratnici
0
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Romansirana biografija Sebije Izetbegović: Ispravljene ocjene, zagubljeni index i najbrža specijalizacija na svijetu

Post Postao/la Iskra »

Sarajka je napisao/la: 27 maj 2021, 17:04 Ma ja njenu šutnju i njegov istup ovaj sada vidim kao kupovinu. Ruka ruku mije. Neka fino javnosti objasni kako je polagala i prilozi sve ispite, te kako i gdje došla do mastera, specijalizacije, disertacije, odbrane i mentorstvo neka pojasni. Nismo retardirani. I ona i Kurjak. Može i u kontekstu vremena kad ona išla na studij. Nije studirala prije 2.svj.rata.
Sad mi nesto.pade na um...Kurjak.je pricao o njenoj specijalizaciji iz ginrkologije :ovaj ja se ne sjecam.je li bilo rijeci o odbrani doktorske disertacije..

E jesu zakuhali :palm
0
Odgovori

Natrag na “Vijesti”