Milorad Dodik: Iz Tužilaštva BiH sam dobio poziv zbog negiranja genocida

Prenosimo sa portala...
Moderatori: Fatih, Max, Socrates
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Milorad Dodik: Iz Tužilaštva BiH sam dobio poziv zbog negiranja genocida

Post Postao/la Socrates »

On je ocijenio da “Bošnjacima odgovara ovako izabran visoki predstavnik”, ali da “Srbi neće prihvatiti takvog lika u svojstvu visokog predstavnika”

Član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Milorad Dodik izjavio je da je čovjek sa najviše prijava, ali da “Srbi nisu podanici i ne žele strance koji će o njima odlučivati”.

b_210718071.jpg

“Ja sam čovjek sa najviše prijava. Neki dan je došlo da se provjeri moja izjava iz prošle godine da sam rekao da škola neće početi 28. nego 2. To je nekoga uvrijedilo i sada ja treba da idem da dajem izjave. Danas je iz Tužilaštva došlo da me saslušaju u vezi sa mojom pričom o navodnom negiranju genocida“, rekao je Dodik.

On je dodao da je sva borba tu zato što “ne želi strance koji nameću zakon bez obzira kakav sadržaj tih zakona bio”, ali da je očigledno da se o tome “BiH nikada neće dogovoriti”.

“Mi Srbi nismo podanici i ne želimo da imamo strance koji će o nama odlučivati. Ako je već tu, onda ne može da donosi zakone kako on hoće. Naravno da se u FBiH sve svelo na priču o genocidu, ali se u stvari radi o tome da neizabrani stranac ne može da donosi zakone i nameće, čak ni po bonskim ovlaštenjima”, rekao je Dodik.

On je ocijenio da “Bošnjacima odgovara ovako izabran visoki predstavnik”, ali da “Srbi neće prihvatiti takvog lika u svojstvu visokog predstavnika”.

“Možda možemo popiti kafu ali samo u svojstvu kao sa nekadašnjim ministrom za poljoprivredu koji je obećao da će nešto učiniti za BiH, pa ni to nije uradio. Baš bih ga pitao zašto, ako je obećao, jer su nas tada natjerali da donesemo zakon koji je omogućio nekonkurentan uvoz sa Zapada, a našu privredu doveli na rub propasti”, napomenuo je Dodik.

Prema njegovim riječima, obećali su pomoć, a nisu to uradili.

On je rekao da će Helikopterski servis i civilna zaštita iz Republike Srpske pomoći svakom dobrom čovjeku u Federaciji BiH ako to bude potrebno.

“Treba učiniti sve da se radi preventivno, a onda treba imati službe koje se bave požarima. Republika Srpske je kroz Helikopterski servis osposobila nekoliko letjelica da to mogu činiti. U RS je gotovo svaki požar bio efikasno zaustavljen bez većih šteta, a pomagali smo i Federaciji”, rekao je Dodik novinarima u Mostaru.

O upotrebi helikoptera Oružanih snaga BiH na požarištima, Dodik je rekao da su ti helikopteri “na ivici ispravnosti” i da bi svako ko bi donio takvu odluku “rizikovao živote pilota”.

On je naveo da se za ispravnost letjelica prvo treba raspitati uz napomenu da su one stare 40 do 45 godina bez remonta.

“Jeste da se sve zasniva na hrabrosti pilota koji lete, ali morate biti odgovorni”, rekao je Dodik i podsjetio da je dobro poznato zašto ne učestvuje na sjednicama Predsjedništva BiH, te dodao da će tako i ostati.

(fokus.ba)
0
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...

Natrag na “Vijesti”