Milorad Dodik otcjepljuje RS

Prenosimo sa portala...
Moderatori: Fatih, Max, Socrates
Avatar
Miss Y.
Tersy blonde
Tersy blonde
Reactions: 18205
Postovi: 10943
Pridružen/a: 24 jul 2020, 20:50

Re: Milorad Dodik otcjepljuje RS

Post Postao/la Miss Y. »

budu li nam se ove šiša i helanke generacije sukobljavale jadna li nam je majka.
to pokositi livade ne zna, a ne ratovati.
0
Ters je ”čovjek koji je uvijek upravu, al’ drugi to ne razumiju”- A.Sidran



:missy
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: Milorad Dodik otcjepljuje RS

Post Postao/la dmr »

kad mame krenu po tranšejama tražiti svoje sinčine da im daju suhe potkošulje :missy :keke
3
3 slika
:rolka
Avatar
Miss Y.
Tersy blonde
Tersy blonde
Reactions: 18205
Postovi: 10943
Pridružen/a: 24 jul 2020, 20:50

Re: Milorad Dodik otcjepljuje RS

Post Postao/la Miss Y. »

da mu se ne istrpa iz helanki, odoše krsta :missy
4
4 slika
Ters je ”čovjek koji je uvijek upravu, al’ drugi to ne razumiju”- A.Sidran



:missy
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Milorad Dodik otcjepljuje RS

Post Postao/la Ommadawn »

Miss Y. je napisao/la: 18 okt 2021, 10:44 budu li nam se ove šiša i helanke generacije sukobljavale jadna li nam je majka.
to pokositi livade ne zna, a ne ratovati.
Pokositi livade ne zna, veliš?
Jesi li baš sigurna u to?
Ja nešto čisto sumnjam da je to i rođeno u gradu.

A i da jesu - SDA se dobro pobrinula da izgradi takav imidž.
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Milorad Dodik otcjepljuje RS

Post Postao/la Ommadawn »

Max je napisao/la: 18 okt 2021, 10:42
radostan dan je napisao/la: 17 okt 2021, 16:39 Manite se zajebancije, prošlo je to vrijeme...
Spremate li se za ozbiljne sukobe?
ozbiljno se planiram sukobiti sa spremnim koferima....
Kad smo stari i ja imali jednom neku takvu diskusiju, ko eto šta da se opet u Bosni nađem a ono nedaj Bože rat.
Reko “Stari… stari… slušaj me sad dobro. Dvije opcije: prva da pobjegnem. Ako ne uspijem - da pokradem i prošvercam što više. Jer takvi u ratu pobjeđuju i izvuku se. A ja tuđu guzicu onih koji zagovaraju rat ne mislim braniti. Pa ti sad misli šta hoćeš”.

Reče čovjek da sam brutalan.
1
1 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
CocoMa
Čupavo
Čupavo
Reactions: 17696
Postovi: 10993
Pridružen/a: 22 jul 2020, 20:23

Re: Milorad Dodik otcjepljuje RS

Post Postao/la CocoMa »



Sta reci.. :face
0
Avatar
Nice try
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3404
Postovi: 1800
Pridružen/a: 13 dec 2020, 15:13

Re: Milorad Dodik otcjepljuje RS

Post Postao/la Nice try »

. Predsjednica Republike Srpske Željka Cvijanović rekla je da građani nemaju razloga za strah jer neće doći ni do sukoba, niti uvođenja bilo kakvih sankcija zbog odluke Republike Srpske da vrati ovlasti koje ima po Dejtonskom mirovnom sporazumu.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/cvijano ... /211018024

Znači, nema brige :caj a i ako šta bude, prva sam na granici, to sam davno rekla :djed
0
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: Milorad Dodik otcjepljuje RS

Post Postao/la dmr »

ključno je prepoznati trenutak, kad je još uvijek moguće otići. Sjetimo se rušenja mostova na Savi itd itd...
U prošlom ratu sam upoznao dvije žene iz Podrinja, jetrve, njihovi muževi, braća cijeli život radili u Austriji. I došli po njih da vode njih i djecu tamo, ovamo se, jel' zakuhalo. Epilog, one s djecom došle u Tuzlu, njih dvojica završili u nekoj jami, nisu ni pronađeni :tugi
I ja smatram da je najbolja priprema za frku validni pasoši i pun rezervoar, samo eto, da ne bude kasno za to.
2
2 slika
:rolka
Avatar
Nice try
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3404
Postovi: 1800
Pridružen/a: 13 dec 2020, 15:13

Re: Milorad Dodik otcjepljuje RS

Post Postao/la Nice try »

dmr je napisao/la: 18 okt 2021, 14:09 ključno je prepoznati trenutak, kad je još uvijek moguće otići. Sjetimo se rušenja mostova na Savi itd itd...
U prošlom ratu sam upoznao dvije žene iz Podrinja, jetrve, njihovi muževi, braća cijeli život radili u Austriji. I došli po njih da vode njih i djecu tamo, ovamo se, jel' zakuhalo. Epilog, one s djecom došle u Tuzlu, njih dvojica završili u nekoj jami, nisu ni pronađeni :tugi
I ja smatram da je najbolja priprema za frku validni pasoši i pun rezervoar, samo eto, da ne bude kasno za to.
Zato treba budno pratiti vijesti i dešavanja.
A imamo iskustvo od ranije i samo ne treba ponoviti iste greške.
1
1 slika
Avatar
Podrinjac
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1584
Postovi: 1597
Pridružen/a: 12 aug 2020, 07:18

Re: Milorad Dodik otcjepljuje RS

Post Postao/la Podrinjac »

Miss Y. je napisao/la: 18 okt 2021, 10:44 budu li nam se ove šiša i helanke generacije sukobljavale jadna li nam je majka.
to pokositi livade ne zna, a ne ratovati.
Jesi li ti čula za online ratovanje? Zbog pandemije je moguce samo online. :zbunj
1
1 slika
Avatar
Podrinjac
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1584
Postovi: 1597
Pridružen/a: 12 aug 2020, 07:18

Re: Milorad Dodik otcjepljuje RS

Post Postao/la Podrinjac »

Čim sa ja izvadio pasoš, nece ovo na dobro izaci.

Još od maloljetstva ja nisam pasoš imao.
0
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Milorad Dodik otcjepljuje RS

Post Postao/la Ommadawn »

Kad se krenu ukopavati, tad treba stati i reći “Šta je? Đe’š? Hajd’ nazad!”.

Kod nas je išlo tako što je u Hrvatskoj buktilo a raja ništa. Sjedi po kafićima, glade muda.
“Neće ba kod nas, mi smo raja svi”.
Pa se počelo oko Sarajeva ukopavati, kud, šta kako “Jok ba, vojna vježba”.
U Tuzli vojni avioni nisko lete, pitaju komšije jednog koji je imao visoku funkciju u jakoj firmi, šta je to “Ma vežbaju bre, ne brinite”.
U BL sjede po kafićima i iako se vidi da se mnogi grupišu i nešto domunđavaju - niko ne reaguje.

Kome je do ratovanja dabogda mu u glavi bilo.

Ljudi bukvalno kruha nemaju da jedu, umiru ko trovani pacovi zbog neadekvatne opreme po bolnicama od virusa - naravno da treba na nešto okrenuti priču.

Ako ste ovo progutali, ja ne znam onda fakat…
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Atomic
PRO behar
PRO behar
Reactions: 10778
Postovi: 6301
Pridružen/a: 23 okt 2020, 23:02

Re: Milorad Dodik otcjepljuje RS

Post Postao/la Atomic »

Samo se ceka povoljna klima u svijetu za otcjepljenje.To ce se pokusati uciniti prije ili kasnije.
0
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Milorad Dodik otcjepljuje RS

Post Postao/la Ommadawn »

Šta će kad se otcijepi?
Hajd’ realno.
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Milorad Dodik otcjepljuje RS

Post Postao/la Sarajka »

Nema ništa od oCEpljenja sunćanog entiteta. No da Dodik ponizava kriminalnu SDA hobotnicu i Bakira, ponizava momački. No što bi to trebalo nekome smetati, ako već Bakiru ne smeta. Ovaj krkanluk u presjedništvu ( sa harmonikašem ) upriličen uoči obljetnice Alijine smrti, trebao bi baš Bakiru biti neoprostiv. Pa ako nije, i ako on moze gledati ponizavanje, što bi nekom drugom smetalo.

Na pitanje Avdino o Brčkom i kako misli regulirati pitanje Distrikta danas Dodik nije imao odgovora. Znači nema šanse da se ma kako bio krkan i budala, tim ocjepljenjem bavio ozbiljno. Sad što su patriJote zauzele rovove, drugi je par opanaka. 😂
0
A sad adio :sara
Avatar
radostan dan
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 5658
Postovi: 3489
Pridružen/a: 30 jan 2021, 22:52

Re: Milorad Dodik otcjepljuje RS

Post Postao/la radostan dan »

Max je napisao/la: 18 okt 2021, 10:42
radostan dan je napisao/la: 17 okt 2021, 16:39 Manite se zajebancije, prošlo je to vrijeme...
Spremate li se za ozbiljne sukobe?
ozbiljno se planiram sukobiti sa spremnim koferima....
Ne idem nikud, može komotno na vratima da me ukoka po sred čela, ne mrdam.
Kao sto neki bivši ratnici ne mogu više u rov... ni ja ne mogu opet čitav život da spakujem u jednu - dvije torbe.
0
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Milorad Dodik otcjepljuje RS

Post Postao/la Sarajka »

Sa BN o oCepljenju. Dodik nema pojma ustvari ni kako bi sproveo to ocjepljenje.


https://www.rtvbn.com/4014547/odrzana-s ... tra-dodiku
Kako BN saznaje, na sjednici je bio muk, jer je Dodik od ministara tražio da ubrzaju sa izradom tih materijala.

Jedini koji se smjelo usprotivio Dodiku bio je, kako tvrdi naš izvor, ministar unutrašnjih poslova Republike Srpske Dragan Lukač, koji je rekao, da to nije dobro, jer će "ceh da plate građani".

"Građani će ostati bez dokumenata, neće moći putovati, neće važiti registracije. Znate li koje probleme ćemo time izazvati", upozoravao je Lukač.

Lukač je rekao i da će sve te odluke pasti na Ustavnom sudu BiH i da mogu biti nesagledive posledice po građane i Republiku Srpsku.

Kako saznajemo, Dodik nije bio zadovoljan Lukačevom diskusijom, pa mu je rekao da ne priča i ne opstruiše te procese.

Da treba da se razmisli o svemu, kazao je i ministar energetike Petar Đokić, koji je kazao da se ne žuri, nego da se to dobro analizira.

"Biće problema, treba ovo dobro sagledati", kazao je, između ostalog, i Đokić, tvrdi naš izvor.

Međutim, Dodik je najavio da će među prvim odlukama biti formirana obavještajna služba koja će se zvati Služba za zaštitu ustavnog poretka Republike Srpske.

Prema našem izvoru, bilo je riječi i o aferi kiseonik i donošenju potrebnih zakona za formiranje Agencije za lijekove u Republici Srpskoj.



Kako tvrdi naš izvor, ministri su "sluđeni", jer ne znaju šta da rade, a svjesni su posledica koje te odluke mogu izazvati za Republiku Srpsku i njene građane, ali i po njih lično.
0
A sad adio :sara
Odgovori

Natrag na “Vijesti”