Dragan Čović glasao protiv zabrane negiranja genocida u Srebrenici

Prenosimo sa portala...
Moderatori: Fatih, Max, Socrates
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Dragan Čović glasao protiv zabrane negiranja genocida u Srebrenici

Post Postao/la storm »

slika

Index Vijesti

Foto: EPA
NA JUČERAŠNJOJ sjednici Doma naroda Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine glasalo se o zaključku Kluba srpskog naroda u kojem se traži da "oni koji su kreirali Inzkovu odluku o zabrani negiranja genocida, istu i ponište".

Osim političkih predstavnika Srba, za ovo su glasali i HDZ-ovi delegati u Domu naroda Dragan Čović, Marina Pendeš i Lidija Bradara, javlja Klix.ba.

Zaključak nije usvojen
S obzirom na to da su protiv glasali svi politički predstavnici Bošnjaka, kao i Zlatko Miletić, zaključak nije usvojen bez entitetske većine pa je otišao na usuglašavanje.

Osim toga da treba biti poništena Inzkova odluka o zabrani negiranja genocida, Čović, Pendeš i Bradara su glasali i za zaključak Srba koji kaže da je razlog nefunkcioniranja Doma naroda "bespravna odluka visokog predstavnika".

Za pet od šest zaključaka Srba su uglavnom glasali njih troje.

Odbijeni zaključci Kluba srpskog naroda
Delegati također nisu usvojili nijedan zaključak Kluba Srba koji se našao na dnevnom redu. Od šest zaključaka njih pet je otišlo na usuglašavanje, a jedan nije dobio ni opću ni entitetsku većinu.

Za zaključak Srba o tome da ne postoji visoki predstavnik glasali su samo Srbi, a Marina Pendeš je bila suzdržana. Osim ovih, na usuglašavanje će ići još i zaključci Srba koji se odnose na državnu imovinu.

Usvojena dva zaključka Kluba hrvatskog naroda
Klub Hrvata je predložio tri zaključka od kojih su dva usvojena, a jedan ide na usuglašavanje.

Zaključci Hrvata su se odnosili na hitno usuglašavanje izbornog modela i pozivanje na dijalog, a onaj koji će se naći na Kolegiju Doma naroda se odnosi na to da Centralna izborna komisija nije zakonodavno tijelo.
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Dragan Čović glasao protiv zabrane negiranja genocida u Srebrenici

Post Postao/la storm »

Kakvo nepatvoreno zlo je ovaj hdz, to je više neopisivo uz mjere pristojnosti javnog izražavanja...
0
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Dragan Čović glasao protiv zabrane negiranja genocida u Srebrenici

Post Postao/la Iskra »

G. Sidran,kako komentarišete glasanje Dragana Čovića u Domu naroda PS BiH?

Mislim da je ispravno postupio. Kako će dželat glasati nego dželatski, kako kasapin nego kasapinski, kako izdajnik…. Mi razgovaramo o posljedicama, a ja se trudim da pokažem da je sva naša politička stvarnost valjanje u blatu posljedica dok se niko ne usuđuje, nema snaga ili ne smije, govoriti o suštinama – uzrocima. Budućnost će napisati ono što mi danas ne smijemo – da mi od Daytona živimo u jednom bezvazdušnom prostoru sumnjive legalnosti.
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Dragan Čović glasao protiv zabrane negiranja genocida u Srebrenici

Post Postao/la storm »

Iskra je napisao/la: 05 dec 2021, 07:53 G. Sidran,kako komentarišete glasanje Dragana Čovića u Domu naroda PS BiH?

Mislim da je ispravno postupio. Kako će dželat glasati nego dželatski, kako kasapin nego kasapinski, kako izdajnik…. Mi razgovaramo o posljedicama, a ja se trudim da pokažem da je sva naša politička stvarnost valjanje u blatu posljedica dok se niko ne usuđuje, nema snaga ili ne smije, govoriti o suštinama – uzrocima. Budućnost će napisati ono što mi danas ne smijemo – da mi od Daytona živimo u jednom bezvazdušnom prostoru sumnjive legalnosti.
I u pravu je...
Osoba koja se naslikava sa Kordicem, osuđenim ratnim zločincem, čujem da su i baš frendovi... Ne može drukčije.
Dosljedan u zločinu.
Već dugo pričam, da nije Dodik najveći problem.
On je seljak koji lupeta.. Ovaj finjak, hinjak, je mnogo opasniji...
0
Avatar
Podrinjac
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1584
Postovi: 1597
Pridružen/a: 12 aug 2020, 07:18

Re: Dragan Čović glasao protiv zabrane negiranja genocida u Srebrenici

Post Postao/la Podrinjac »

I da se usvoji, ko bi taj zakon sprovodio? Država? Koja država? Inzko je napravio s. anje ovom odlukom. Samo je još više raspirio ratnu tematiku na Balkanu.
0
Odgovori

Natrag na “Vijesti”