MISTERIJA NESTANKA MLADIĆA IZ SPLITA

Prenosimo sa portala...
Moderatori: Fatih, Max, Socrates
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: MISTERIJA NESTANKA MLADIĆA IZ SPLITA

Post Postao/la Iskra »

Za Matejem Perišom, Splićaninom koji je u noći sa 30. na 31. decembar prošle godine nestao u Beogradu, još uvijek se bezuspješno traga.

U proteklih nekoliko dana, policijski službenici su sklapali mozaik o tome šta se dešavalo kobne noći u glavnom gradu Srbije.

Od početka potrage, dio javnosti, ali i pojedinih stručnjaka, odgovornost je prebacio na Matejeve prijatelje koji su kasno prijavili nestanak mladića.


Sumnjalo se da su Matej i njegovi prijatelji konzumirali opojna sredstva, a sada se to i potvrdilo. Predsjednik Policijskog sindikata Srbije, Veljko Mijailović, izjavio je kako su u apartmanu i automobilu, koji su koristili mladići, pronađeni tragovi droge.

On je naveo da su Matej i njegovi prijatelji konzumirali drogu tokom putovanja prema Beogradu, ali i za vrijeme samog boravka u ovom gradu.

Kako je rekao, pronađeni su tragovi speeda, a nije isključeno da su mladići koristili još neki od nedozvoljenih opijata.

Matejevi prijatelji, navodno, ništa nisu željeli reći o korištenju opijata zbog Matejevog oca, koji nije znao da mu se sin drogira.


Oslobodjenje
0
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: MISTERIJA NESTANKA MLADIĆA IZ SPLITA

Post Postao/la Ommadawn »

Hajde da se drogiramo
Ma nek se oči sjaje
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: MISTERIJA NESTANKA MLADIĆA IZ SPLITA

Post Postao/la Heidi »

Kako mi je zao sto se omladina ne zna kvalitetno provesti kad odu u drugu regiju ili zemlju. Toliko toga moze biti zabavno I uzbudljivo, ali sve je iskrivljeno u glavi. Kako ljudi zive u tom sivilu bez maste, pitam se.
0
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: MISTERIJA NESTANKA MLADIĆA IZ SPLITA

Post Postao/la Ommadawn »

Kad ne znaju brate da se kvalitetno drogiraju, šta ćeš…
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: MISTERIJA NESTANKA MLADIĆA IZ SPLITA

Post Postao/la Heidi »

Narokaju se ko stoka!

Da u sebi ugase zadnji osjecaj koji iole sjaji.
Ne daj boze da se suoce sa nekim problemom.
0
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: MISTERIJA NESTANKA MLADIĆA IZ SPLITA

Post Postao/la Ommadawn »

Da šta yebu, tačno bi krepali
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: MISTERIJA NESTANKA MLADIĆA IZ SPLITA

Post Postao/la Iskra »

Otac:

Nema nekih novih saznanja, policija nastavlja potragu i sve istražne radnje za Mateja i tokom praznika. Dao sam sekret za DNK identifikaciju. Bio sam u policiji, rekli su mi da se potraga nastavlja, što je dobro. Akcenat je na Savi, odnosno na koritu i njenim obalama. Bili su i psi, tako da se vide aktivnosti“, ističe Periš za Nova.rs.



Nestanak 27-godišnjeg Mateja pratile su čudne okolnosti, a gotovo da se svakog dana pojavi neka nova informacija i nada da će slučaj konačno biti riješen. Periš, inače međunarodni vaterpolo sudija, u razgovoru za naš portal osvrnuo se na navode da je kobne večeri u klubu „Gotik“, gdje je posljednji put viđen njegov sin, izbio izvjesni sukob.



"Ja mogu reći ono što sam doznao od Matejevih prijatelja, a to je da nikakvih fizičkih sukoba oni nisu vidjeli i imali u lokalu u vremenu kada je nestao. Nisam čitao šta se piše, jer su moje informacije isključivo vezane za policijske izvještaje. To je ono što mogu reći", ističe otac mladića.



Nestali Splićanin 31. decembra bio je u klubu "Gotik". Njega su te večeri usnimile nadzorne kamere nekoliko lokala, a jedna od njih i trenutak kada na šetalištu ispod Brankovog mosta zaustavlja taksi. Na snimku Matej kratko razgovara sa taksistom, a potom nastavlja da trči.



Periš ističe da razgovor sa taksistom koji je te večeri njegov sin imao nije mnogo doprinio istrazi.



"Meni se čini da svako, ko je bio u kontaktu s Matejem to veče, može doprinijeti saznanju kuda se on kretao i gdje je želio otići.. Mislio sam da mu je rekao ulicu ili adresu.. Kako se i vidi, on je zaustavljao taksi, i kad je stalo vozilo, on je prvo želio da otvori vrata za putnike. Nakon toga se prebacio ka prednjem sjedištu. Vidio sam da komunicira s taksistom i mislio sam da mu je eventualno rekao odredište, ali su mi iz policije rekli da ta situacija nije značajno promijenila ili rasvijetlila nešto. Ne mogu reći šta mu je rekao, ali mi je policija rekla da taj događaj nije bio takvog toka da bi promijenio situaciju", kaže Periš.



Predsjednik Policijskog sindikata Srbije Veljko Mijailović nedavno je izjavio da je policija navodno kod grupe mladića iz Splita pronašla nedozvoljene supstance. Njegov otac ističe da je Matej sportista i da je takav život vodio.



"Svako ko zna Mateja, znao bi odgovor na ovo pitanje. Matej je, zasigurno, momak koji je, prije svega, sportista. On je momak koji je bio u treningu, nije pušač. Mlad čovjek koji je imao svoj put, završio je fakultet, bavio se sportom, preko ljeta vozio brodove... Nisam čitao šta se pisalo, ali o tim navodima mogu reći da sam siguran da on to ne uzima i da to nije posljedica ove tragične situacije. Matej je primjeren mladi čovjek, posvećen svom poslu. Oni su došli u Beograd da proslave i da se zabavljaju.. Ako je nešto bilo, to je jedino alkohol", kaže Periš.



Otac nestalog mladića ističe i da je je svim ljudima zahvalan na svemu proteklih dana.



"Želio bih da svima poželim iskrene čestitke za Badnji dan i Božić, svim građanima Srbije, svima koji mi proteklih dana pružaju podršku. Želim da u krugu porodice provedu praznike i budu sretni", kaže Periš.



On je potom i zamolio novinare da njegovoj porodici u Hrvatskoj pruže mir, jer im je izuzetno teško zbog cijele situacije.



"Znam da postoji interes, ali želim da zamolim novinare da ne dolaze ispred kuće moje porodice. Njih to jako uznemiruje, jer im je dovoljno teško zbog svega što se dešava. Hvala svima na razumijevanju", kaže Nenad.



Podsjetimo, nestali mladić posljednji put je viđen prošle nedjelje, dan uoči Nove godine. Od tada traje potraga za njim. Sve dežurne službe policije su na terenu, pretražuje se Sava, a sve u cilju pronalaska mladića Mateja.



Zasad nema informacija o tome koje okolnosti su dovele do nestanka 27-godišnjeg Splićanina.
0
Avatar
CocoMa
Čupavo
Čupavo
Reactions: 17696
Postovi: 10993
Pridružen/a: 22 jul 2020, 20:23

Re: MISTERIJA NESTANKA MLADIĆA IZ SPLITA

Post Postao/la CocoMa »

I dok su vremenski uslovi znatno otežali potragu za nestalim Splićaninom Matejem Perišem, kako Jutarnji list saznaje iz izvora bliskih istrazi, jedna od radnih verzija policijske istrage je i da se Matej Periš (27) "zakačio" s nekim iz obezbeđenja Gotika, a poznato je da obezbeđenje klubova, pa i tog, drže pripadnici navijačkih družina.

Kako tvrdi izvor ovog lista, radi se o pripadnicima navijačke grupe Grobari i ljudima bliskim uhapšenim Veljku Belivuku, zvanom Velja Nevolja. Prikupljaju se i saznanja među pripadnicima Torcide, jer je jedna od pretpostavki da je Periš možda bežao od nekoga od pripadnika tih navijačkih grupa.

Naime, poznato je da su pripadnici Torcide 2017. godine izazvali velik incident na derbiju Partizana i Crvene zvezde u kojem je bilo i povređenih, kada je pripadnike Torcide unajmio škaljarski klan kako bi učestvovali u tuči. Iako se sve događalo polovicom decembra 2017. godine, nije isključeno da je Matej Periš, kao deklarirani navijač Hajduka, kolateralna žrtva osvete nekog od pripadnika navijačke grupe koja je u sukobu s Torcidom izvukla deblji kraj.

Iako je to samo jedna od "radnih" pretpostavki, da je posredi tako nešto, Grobari bi se verojatno oglasili da su naplatili dug Torcidi.

Matejev otac Nenad Periš, koji je i dalje u Beogradu, nije imao novih informacija o potrazi, osim što je za srpske medije potvrdio informaciju koju smo objavili da su mladići već u 10 sati bili u policijskoj stanici zabrinuti zbog nestanka njihovog prijatelja. Uputili su ih da ga traže u bolnicama, ali zašto to nije poduzela, policija nema objašnjenja.

Danas su predstavnici hrvatske policije otputovali u Beograd, što je medijima rekao premijer Andrej Plenković.

"Ja sam zatražio od ministra unutrašnjih poslova da u Beograd uputi ekipu naših predstavnika hrvatske policije, oni su danas na putu za Beograd", rekao je premijer.

Plenković je zahvalio na dosadašnjim naporima srpskoj policiji i svima koji učestvuju u potrazi za nestalim mladićem, naglasivši kako je "ključno da porodica gospodina Periša, a i cela hrvatska javnost, dobiju celu informaciju o tome šta se dogodilo s 27-godišnjakom".

Operativna saznanja

Činjenica da su hrvatski policajci upućeni u Srbiju ukazuje da je prihvaćen njihov dolazak s druge strane, ali i da oni u Beograd sasvim sigurno ne odlaze praznih ruku, već s nekim operativnim saznanjima kojima će pokušati pomoći kolegama u Srbiji da razjasne misteriozni nestanak Mateja Periša.

Kao što je poznato, tokom nedjelje za Perišem se tragalo i termovizijskim kamerama, a fokus potrage je i dalje od ušća Save u Dunav i nizvodno. Iako se pretražuje reka, niko službeno ne tvrdi da se traži nestali mladić, već je nedavno otac Nenad Periša rekao da se možda traže i neki predmeti.

Dodao je kako on i dalje ne gubi nadu da je njegov sin živ, ali je svestan kako su, što više vreme protieče, izgledi za to sve manji.

Međutim, kad je reč o Gotiku iako je menadžerka kluba Zorica Šećović izjavila da nema nadzornih kamera, neka saznanja do kojih je došla policija ukazuju na to da ipak postoje snimci.

Sukob nekoga od Grobara s pripadnikom Torcide moguća je pretpostavka, iako policija tvrdi da Matejev nestanak nije posledica nasilja. Ali, Beton hala je 22. maja prošle godine bila poprište žestokog sukoba navijača Crvene zvezde i Partizana kada je uhapšeno oko 130 huligana.


srbijadanas.com
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: MISTERIJA NESTANKA MLADIĆA IZ SPLITA

Post Postao/la storm »

Sve je moguće.
A nakon 48h poslije nestanka, šanse su rapidno opale.
Sad je upitno i da li će i tijelo ikada naći.
1
1 slika
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: MISTERIJA NESTANKA MLADIĆA IZ SPLITA

Post Postao/la dmr »

slusam teoriju u kafiću da je Matej otiš'o u rezervne dijelove :heidi2 :rola jetra po miliona, srce, pluća, oči,.... mlad, zdrav, sportista, ... najavio da je za NG U BG 6 mjeseci ranije, .... pa eto :sunja
5
4 slika 1 slika
:rolka
Avatar
CocoMa
Čupavo
Čupavo
Reactions: 17696
Postovi: 10993
Pridružen/a: 22 jul 2020, 20:23

Re: MISTERIJA NESTANKA MLADIĆA IZ SPLITA

Post Postao/la CocoMa »

O Boze... strasno... :ccc
0
Avatar
radostan dan
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 5615
Postovi: 3454
Pridružen/a: 30 jan 2021, 22:52

Re: MISTERIJA NESTANKA MLADIĆA IZ SPLITA

Post Postao/la radostan dan »

rekonstruisana komplet kretnja nesretnog mateja, od izlaska iz kluba do nazad...
od kluba trčao skoro sat vremena, a onda ušao u savu i plivajući maltene stigao nazad do kluba. :(

video pregled -

https://www.blic.rs/vesti/hronika/14-da ... na/y757g7f
0
Avatar
CocoMa
Čupavo
Čupavo
Reactions: 17696
Postovi: 10993
Pridružen/a: 22 jul 2020, 20:23

Re: MISTERIJA NESTANKA MLADIĆA IZ SPLITA

Post Postao/la CocoMa »

Svaki dan pratim ovu vijest u nadi de ce ga pronaći živog... :(
1
1 slika
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: MISTERIJA NESTANKA MLADIĆA IZ SPLITA

Post Postao/la Iskra »

KO JE ŠTA UZIMAO KOBNE NOĆI!? PROCURILA ŠOKANTNA PREPISKA između Matejeve djevojke i prijatelja! KLUPKO se odmotava…

Hrvatska policija je uradila dobar dio posla pored onog što je napravila srpska policija, a odnosi se na ispitivanje okolnosti koje su prethodile nestanku 27-godišnjeg Mateja Periša u Beogradu.

Osim što je ispitala sve Matejeve prijatelje, policija posjeduje i sve poruka koje su oni između sebe razmjenjivali.

Koliko će te poruke osvijetliti nestanak samog Mateja, teško je za pretpostaviti, ali će barem donijeti neku sliku događaja koji su prethodili njegovom nestanku.

Slobodna Dalmacija posjeduje dio WhatsApp prepiske između Matejevog prijatelja koji je bio s njim u Beogradu te kritične večeri i jedne djevojke koja je ostala u Splitu i nije išla sa društvom u Beograd. Prepiske se odnose na dan nakon samog nestanka Mateja Periša te na pet, šest dana nakon toga.

Tako prijatelj u prvoj poruci piše spomenutoj djevojci: „Ja ne znam šta je njemu bilo. Droge ili šta… Mi nismo uzimali…“

Djevojka mu odgovara: „Pa ne virujem da je sam pa sakriva, osim ako mu neko u tom điru nije ponudio. Pa nije žensko da će mu stavit u piće.“ Prijatelj joj nakon toga piše: „Stvarno ne kužim.“

Prijatelj potom nakon nekoliko dana odgovara na poruke djevojke, ali se one ne odnose na ovu temu, da bi par dana nakon toga između njih opet bila obnovljena ova priča.

Prijatelj joj tako piše: „Može bit i to šta ti govoriš. Al opet doša bi do… (navodi ime), reka idem riješiti, ne bi mu reka idem napravit đir po klubu. Ne znam stvarno šta reći.“

Djevojka mu nakon toga odgovara: „Da ali usput upa u priču u tom điru sa čovikom, možda nije planirao to. Ili ona koristi i ta čuda, da mu je ona nekog riješila.“

Prijatelj joj odgovara: „Može biti stvarno, koliko znam ona ne koristi.“

Djevojka dalje pita: „A jel mu bilo krivo što ste vi s njima uzeli, a on nije?“

Prijatelj joj dogovara: „Nije on ni zna. I to je bilo nakon što je on nesta.“

Naravno, ima u ovoj prepisci čudnih detalja, a to je zašto Matejev prijatelj mijenja priču (nisu uzeli, pa jesu) i kako djevojka zna situaciju „s njima“.

Ovakvih poruka ima na desetine i policija sklapa mozaik potpune rekonstrukcije odnosa i događanja u klubu i poslije Matejevog odlaska, jer rekonstrukcija Matejeve trase kretanja i svega što je kamerama vidljivo je već obavljena.

Kako saznaje Jutarnji list, policija je u međuvremenu ustanovila i obavila razgovore s „ekipom Zadrana“ koji su tu noć bili u klubu Gotik neposredno pokraj društva Mateja Periša.

I dalje se provode neke radnje vezano uz mobilni telefon, a hrvatska policija u svakodnevnom je kontaktu s kolegama iz Srbije.

Nije isključeno da će se iduće sedmice opet održati sastanak hrvatskih policajaca s kolegama u Beogradu, ali to zavisi o daljnjim rezultatima potrage koja, nažalost, još nije dala rezultat.
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: MISTERIJA NESTANKA MLADIĆA IZ SPLITA

Post Postao/la storm »

Meni je prva misao na ono trčanje, bezglavu jurnjavu, bila droga... Pisao sam zašto, jer sam to već vidio ovdje tj čuo, čitao...
0
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: MISTERIJA NESTANKA MLADIĆA IZ SPLITA

Post Postao/la Iskra »

Na face tv veceras, otac je dao intervju...kamen bi zaplakao


Ne daj Boze nikom.
0
Avatar
CocoMa
Čupavo
Čupavo
Reactions: 17696
Postovi: 10993
Pridružen/a: 22 jul 2020, 20:23

Re: MISTERIJA NESTANKA MLADIĆA IZ SPLITA

Post Postao/la CocoMa »

Veceras je otac od Matje bio gost kod Senada...Ne znam vise sta da mislim... Nade imam i dalje da je ziv..
0
Odgovori

Natrag na “Vijesti”