Turković nazvala bh. građane "razmaženim" i poručila: Svi mi imamo jako dobar život

Prenosimo sa portala...
Moderatori: Fatih, Max, Socrates
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Turković nazvala bh. građane "razmaženim" i poručila: Svi mi imamo jako dobar život

Post Postao/la Iskra »

Ne znam da će nam to donijeti nešto progresije na bolje. Mladi odose
0
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Turković nazvala bh. građane "razmaženim" i poručila: Svi mi imamo jako dobar život

Post Postao/la Iskra »

Vi ovdje u Sarajevu oko Predsjedništva, oko zgrade Vijeća ministara, oko Parlamenta još uvijek nemate šatore sa beskućnicima”, rekla je Turković gostujući na Hayat televiziji.

Na ove konstatacije reagovao je Omer Berbić iz Naše stranke.

“Tipičan je to stav novokomponovanih etničkih i političkih elita u BiH. Bisera Turković je, prema njenom imovinskom kartonu, dakle prema onom što je sama navela da ima, vlasnica pet kuća u Bosni i Hercegovini i dva stana u inostranstvu”, naveo je Omer Berbić iz Naše stranke.

Berbić dodaje da je jasno da Turković nije u svom mandatu učinila ništa korisno za BiH, jer je, kako navodi, bila zabavljena sobom i svojom imovinom.

“Jasno je i zašto optužuje građane, jer ne žele da rade za blagostanje nje i njenih stranačkih kolega. Biserini maniri su kao i oni kraljice Marije Antoanete koja je gladnima poručila da jedu kolače ako već nemaju hljeba i u tom poređenju ima neke utjehe”, naveli su iz Naše stranke.

Odgovore na njene konstatacije Turković je ocjenila kao populističke, kaže to je postala praksa sa političkim motivima.

“Moje poruke su apsolutno jasne i govore o tome da se konstantno ističe sve negativno o BiH, često bez argumenata i unatoč ekonomskim pokazateljima. Takva kampanja protiv BiH samo podstiče iseljavanje mladih ljudi, proizvodi beznadežnost i ima za cilj oslabiti ljude koji se bore za ovu zemlju”, napisala je Turković na svom Facebook profilu.

Na koncu Turković dodaje da je put koji predstoji dug, da se mnogi bore za egzistenciju, ali da se mora pogledati i napredak i put koji je BiH kao zemlja prešla.

Reagovao je i lider DNS-a Nenad Nešić.

“Ministarka je građanima objasnila da oni zapravo žive dobro i da su razmaženi. Ne samo da nije obezbijedila ni marke da njihov život bude bolji, ona građanima govori da treba da budu srećni ako se mogu utopliti i nešto pojesti. Gospođo Turković, Svjetska banka BiH stavlja u vrh zemalja koje će 2050 živjeti demografsku katastrofu ako se nešto ne promjeni. Hajde što ste radili posao kojem niste dorasli, s tim bi mogli sutra na pijacu i u normalan život. Ali sijanjem mržnje i ovim potvrdili ste staru narodnu izreku da sit gladnom ne vjeruje. Od Tegeltije ne očekujem da Vas smjeni, on je već više puta dokazao da mu Vaši ispadi ne smetaju dok on ima funkciju. Za budućnost BiH je ključno da zajedno sa njim umjesto kabineta posjećujete pijace, gdje ćete u oči gledati “razmažene” čija su djeca otišla”, naveo je Nešić.
0
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7693
Postovi: 5638
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Turković nazvala bh. građane "razmaženim" i poručila: Svi mi imamo jako dobar život

Post Postao/la SmokingMan »

Psihijatrijski slučajevi.
0
slika
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Turković nazvala bh. građane "razmaženim" i poručila: Svi mi imamo jako dobar život

Post Postao/la Iskra »

Fatih je napisao/la: 20 jan 2022, 11:02 Dabogda se vi nasli sa mnom ispred apoteke, u redu. Da vidite divote.
DaBogda ti se dušman našao u redu s tobom ispred apoteke

Jescuo
0
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Turković nazvala bh. građane "razmaženim" i poručila: Svi mi imamo jako dobar život

Post Postao/la Iskra »

[b]Šta posjeduje Turković za koju “građani BiH dobro žive, ali su razmaženi”[/b]


Ministarica spoljnih poslova Bosne i Hercegovine Bisera Turković vlasnica je pet kuća u državi i dva stana u Hrvatskoj i Australiji, a njeni sinovi poseduju još tri nekretnine u Sarajevu.
CIN :

objavio je da je Turković 2008. godine od sarajevske Opštine Stari Grad otkupila stan od skoro 120 kvadrata, plativši ga certifikatima 15.400 konvertibilnih maraka (oko 7,8 hiljada eura).

Četiri godine kasnije isti stan je prodala po jedanaest puta većoj cijeni, za 180 hiljada maraka (oko 92 hiljade eura).

Potom je, kako je objavio CIN, kupila dvije kuće u Sarajevu koje vrijede skoro pola miliona maraka, te je vlasnica još dvije u Fojnici i jedne u Stocu.

Ove nekretnine prostiru se na skoro dunum i po zemlje.

Dok je bila ambasadorica u Kataru imala je platu višu od 9,5 hiljada KM (skoro pet hiljada eura), a uz to je imala prihode od oko dvije hiljade evra za izdavanje nekretnina.

Posjeduje dva vozila “Porše Kajen” i “Folksvagen kombi”, navodi CIN.

Turković je izazvala burne reakcije svojom izjavom da građani u BiH imaju “jako dobar život”, da je ekonomska situacija u zemlji dobra, a da su građani “razmaženi”.


“Svi mi imamo jako dobar život. Onaj ko ima toplinu u domu, svetlo, ko ima nešto da pojede, ne može biti umoran. Mislim da smo mi razmaženi”, kazala je Turkovićeva, gostujući na sarajevskoj Hajat televiziji.

Prema njenim rečima, u BiH “tu i tamo” ima teških slučajeva.
0
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: Turković nazvala bh. građane "razmaženim" i poručila: Svi mi imamo jako dobar život

Post Postao/la Crvena Nit »

storm je napisao/la: 20 jan 2022, 11:11 U međuvremenu, Fikret u uobičajenom predstavljanju kolekcije zima - proljeće 2022 ispred suda20220120_105313.jpg
Malo se zeznuo sa grbom od kravate ispod bluze. :heidi2
0
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Turković nazvala bh. građane "razmaženim" i poručila: Svi mi imamo jako dobar život

Post Postao/la Max »

SmokingMan je napisao/la: 20 jan 2022, 12:53 Psihijatrijski slučajevi.
Promjena teza
Mi smo za psihijatrije oni su pametni.
1
1 slika
I say what I think, I think what I say
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36480
Postovi: 29537
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Turković nazvala bh. građane "razmaženim" i poručila: Svi mi imamo jako dobar život

Post Postao/la storm »

Crvena Nit je napisao/la: 20 jan 2022, 16:33
storm je napisao/la: 20 jan 2022, 11:11 U međuvremenu, Fikret u uobičajenom predstavljanju kolekcije zima - proljeće 2022 ispred suda20220120_105313.jpg
Malo se zeznuo sa grbom od kravate ispod bluze. :heidi2
Neke se stvari ne mogu samo kupiti :keke
1
1 slika
Odgovori

Natrag na “Vijesti”