Tram 11: Jasenovac je ono mit, znaš ono, to treba raskopat

Prenosimo sa portala...
Moderatori: Fatih, Max, Socrates
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Tram 11: Jasenovac je ono mit, znaš ono, to treba raskopat

Post Postao/la storm »

slika
Index Magazin

Screenshot: Nova TV



ČLANOVI Trama 11 progovorili su o svojim stihovima koji su ih koštali ugovora s Menartom.

"Zašto sam ja rekao da je mit iz Jasenovca? Ono mit je, znaš ono. To treba istražiti, ono raskopat", rekao je za Dnevnik Nove TV General Woo. Stoje iza svojih stihova, kažu.

"U hip hopu, mi smo dvije jedinice, jedan i jedan nisu dva nego jedanaest, kužiš ono, i svatko ima svoj mikrofon", naglasio je Target. "Mislim da smo malo zakoračili u nekakve, kako se zove, vode dublje, ali opet, kako se zove, da je sve to u sferi rap izražaja", dodao je.

Prokomentirali su i raskid ugovora od strane Menarta.




"Malo nas je šokiralo u početku, ali shvatili smo zašto je to, da se vrši pritisak na njih sa svih strana", misle.

Podsjećamo, nakon što je Menart objavio da raskida suradnju s njima, članovi Trama 11 objavili su da nastavljaju dalje samostalno.

"Dragi naši prijatelji i fanovi od danas Jedanajstica vozi neovisno. Javljamo vam da je naša izdavačka kuća s nama danas prekinula suradnju zbog velikog medijskog pritiska. Hvala im za ovih 20 godina suradnje, ali vrijeme je da Tram 11 ipak dalje nastavi sam. Od sada ćete naš album Jedan i jedan moći kupiti samo preko nas i naše buduće izdavačke kuće", objavili su na svojim profilima na društvenim mrežama.
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Tram 11: Jasenovac je ono mit, znaš ono, to treba raskopat

Post Postao/la storm »

Nakon Riblje ČORBE, sljedeći muzičari, koji su za života uspjeli ući, i izaći iz legende...
Na kraju su ispali obični ustaše.
Kakvo razočarenje...
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Tram 11: Jasenovac je ono mit, znaš ono, to treba raskopat

Post Postao/la storm »

Priopćenje slovenske diskografske kuće...

MENART je iz prodaje povukao album Jedan na jedan sastava Tram 11.

Na službenim stranicama izdavača se više ne može naći izdanje Tram 11 Jedan na jedan, a danas su iz Menarta potvrdili da su prekinuli suradnju s grupom.

"Diskografska kuća Menart raskida ugovor s grupom Tram 11. Nedavno objavljeni album 'Jedan i jedan', odlučili smo povući i iz fizičke prodaje te sa svih digitalnih streaming servisa.

Svjesni smo i žao nam je što je objava spomenutog albuma uvrijedila dio publike. To nam nikako nije bila namjera i radimo sve kako bismo ispravili ovaj nenamjeran propust. Menart nikada nije podupirao nikakav oblik mržnje već slobodu govora i različitosti.

Album 'Jedan i jedan' objavili smo prvenstveno zbog uspješne dvadesetogodišnje suradnje s Tram 11 te golemog interesa publike koji se pokazao najavom izlaska albuma 'Jedan i jedan'. Menart posluje 25 godina i ponosni smo što je u našem katalogu široka lepeza glazbenika koji djeluju u svim glazbenim žanrovima", priopćili su.
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Tram 11: Jasenovac je ono mit, znaš ono, to treba raskopat

Post Postao/la storm »

Novi album izazvao lavinu reakcija
Podsjetimo, Tram 11 je nakon 22 godine izdao novi album naslova Jedan na jedan, s ekstremnodesničarskim stihovima.

Većina glazbenih kritičara pokopala je Tram 11, a nije nedostajalo reakcija ni na društvenim mrežama. Količina mržnje u stihovima Tram 11 mnoge je iznenadila.

"Tram 11 Jedan i jedan - za Bujicu spremni", piše portal Ravno do dna u tekstu u kojem su izdvojili neke stihove iz 14 pjesama s albuma. Autor teksta Zoran Stajčić piše da je album "zbirka lirike i proze savršena za svaku prigodu iživljavanja većine nad manjinama".





Neki od istaknutih stihova glase ovako:

"Žene s karijerom ljube kućne ljubimce. Urbana spika, psi se vodaju na uzici. Nema djece, nikog nema na ulici."

"Kukavice šute, četnici su u gradu, ista govna, samo su obrijali bradu."

"U modi je bit’ peder mudar i prepreden nevladin organizirani jednoumni kreten."

"Fali tebi vojska da te spremnog vrati doma... tebi fali masti, kruha, zidarska iza uha, život nije cajka, hrpa govana bez sluha."

"Radi se o koktelu homofobije i mizoginije, šovinističke jugo- i srbofobije"
Ravno do dna posebno je istaknuo stihove pjesme PŠK koji glase: "Na čelu ti petokraka, u oku dugine boje u koliko si udruga što milijardu kuna broje? Puši K**** malo Titu, malo Castru, ‘ko Danka partizanka provaljuješ na terasu. Ne voliš kuhara, ali dobro grabiš iz lonca, svi ste tu zbog novca kao mit iz Jasenovca. Balaševići, nema vam države ni na igrici, pušite K**** za ćirilicu na Ilici. Bipolarni bipsići, Hbo li vas ćaća, k’o Plenki i Njonjo, svi ste topla braća, olfo tolerantni, orjunaški unučići, toliko puše K**** da ih zovemo Pušići."


"Dvojac koji stoji i iza stihova: 'Nisam ti ja tata, ne glumi mi brata, ja sam braniteljski portal, a ti kurva s Faktografa' nakrcao je album mržnjom i proizvoljnim činjenicama i teško ga je ikako drukčije protumačiti osim kao portal u pakao nabujalih frustracija koje, da se kojim slučajem oslobode, bi nas vratile u divljaštvo, ali ne u divljaštvo u smislu života u prirodi, već divljaštvo građanskog rata", zaključuju u osvrtu.

O albumu pišu i Novosti u tekstu naslovljenom Tramvaj zvan mržnja.

"Radi se o koktelu homofobije i mizoginije, šovinističke jugo- i srbofobije, antikomunizma, negatorstva ustaških zločina, mržnje prema medijima i liberalnom civilnom društvu, korona-skepticizma, prozivanja 'izdajnika', prizivanja militarizma i nasilja, uz standardni brutalni seksizam na ostatku albuma", zaključuje Jerko Bakotin u tekstu za Novosti.


"Upozoravamo na mnoge bolesti društva i pojedinaca"
"Pričamo o društvenim nesuglasicama, razgolićujemo političku scenu i sve njene aktere i poltrone, upozoravamo na mnoge bolesti društva i pojedinaca, razotkrivamo lažne vođe, lažne mesije i jednoumlje medijske pa i kulturne scene, pričamo o kvartovskim preživljavanjima, reperskoj bahatosti i očuvanju hip hop kulture, ljubavnim nedoumicama, izazovima društvenih mreža, a i o ne svijetloj budućnosti u kojoj smo zapleli", rekao je General Woo o albumu na dan izlaska.
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Tram 11: Jasenovac je ono mit, znaš ono, to treba raskopat

Post Postao/la storm »

Posrali se uglavnom u svoje pionirstvo hip hopa ovih prostora...
Sad će biti mali rep ustaščići...
0
Odgovori

Natrag na “Vijesti”