Kanada: Protesti kamiondžija traju 11. dan u Ottawi

Prenosimo sa portala...
Moderatori: Fatih, Max, Socrates
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36491
Postovi: 29561
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Kanada: Protesti kamiondžija traju 11. dan u Ottawi

Post Postao/la storm »

slika
Kanadska vlada pozvala na prekid haotičnih demonstracija
Barry Ellsworth |
Foto: Amru Salahuddien /AA


Trenton
Dok protesti vozača kamiona traju 11. dan u glavnom gradu Kanade Ottawi, savezna vlada je u ponedjeljak pozvala na prekid haosa u gradu, javlja Anadolu Agency (AA).

"S tim blokadama i okupacijama treba prestati. Protivpravne aktivnosti nisu način da se ponudi smisleno učešće u razvoju vladine politike", rekao je u ponedjeljak savezni ministar saobraćaj Omar Alghabra.

Prema njegovim riječima, blokade ulica i mostova su nezakonite i odgovorni bi trebali biti kažnjeni.

Nakon što se na protestima 22. januara okupilo oko 10.000 demonstranata u centru grada, tokom sedmice se okupljalo oko 250 osoba. U subotu su se ponovo okupile hiljade demonstranata i stotine kamiona, što je stvorilo saobraćajnu gužvu.

U nedjelju je Jim Watson, gradonačelnik Ottawe, koja ima oko milion stanovnika, proglasio vanredno stanje.

Takozvani "Konvoj slobode" počeo je kao pokret protiv uvedene obaveze da kamiondžije moraju da budu vakcinisane protiv koronavirusa, a demonstranti sada traže ukidanje epidemioloških mjera. Do sada su se savezna vlada i premijer Justin Trudeau odbijali sastati s demonstrantima, ali sada su sazvali sastanak s predstavnicima pokrajinskih i opštinskih vlasti o načinima za okončanje paralize koju demonstracije izazivaju u gradu.

Desetine naoružanih policajaca u Ottawi intervenisali su u nedjelju, a uklonili su vozila i cisternu goriva te uhapsili dvije osobe.

Kamiondžije i demonstranti organizovali su proteste i u Vancouveru, Quebec Cityju i Torontu, ali su policija i gradski zvaničnici bili bolje pripremljeni pa nije došlo do haosa kao u Ottawi.
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36491
Postovi: 29561
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Kanada: Protesti kamiondžija traju 11. dan u Ottawi

Post Postao/la storm »

Mislio sam da će se ovo ugasiti za dan, dva...kad ono ne jenjava...
0
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Kanada: Protesti kamiondžija traju 11. dan u Ottawi

Post Postao/la Fatih »

storm je napisao/la: 09 feb 2022, 20:39 Mislio sam da će se ovo ugasiti za dan, dva...kad ono ne jenjava...
Socrates ih lozi. :valja
2
2 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Kanada: Protesti kamiondžija traju 11. dan u Ottawi

Post Postao/la Socrates »

Kao i svaki protest. Prikači se hrpa idiota. Tako da smo imali i konferedativne zastave, malo bijelih supremacista, Trump im onda svima dao podršku, i tako.

Umoran sam od ovih budaleština.
2
1 slika 1 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Kanada: Protesti kamiondžija traju 11. dan u Ottawi

Post Postao/la Socrates »

Inače, grupa građana Ottawe pokrenula sudski proces protiv organizatora protesta. Traže deset miliona dolara odštete.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36491
Postovi: 29561
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Kanada: Protesti kamiondžija traju 11. dan u Ottawi

Post Postao/la storm »

Socrates je napisao/la: 09 feb 2022, 23:24 Kao i svaki protest. Prikači se hrpa idiota. Tako da smo imali i konferedativne zastave, malo bijelih supremacista, Trump im onda svima dao podršku, i tako.

Umoran sam od ovih budaleština.
Znaci klasika.
Kad pogledaš ideološku strukturu prosvjednika u cijelom svijetu, to je to, u pet deka.
Hardcore je desnica, teoretičari svih fela, i ne baš intelektualna vrhuška društva...
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36491
Postovi: 29561
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Kanada: Protesti kamiondžija traju 11. dan u Ottawi

Post Postao/la storm »

Sad imaju zašto urlati...pa se ti zezaj sa demokracijom, koristeći je, da bi joj naštetio...
fckn kamionđije postali epidemiološki stručnjaci i maltretiraju sve oko sebe...

Mjere bez presedana: Kanadske vlasti će zamrzavati privatne račune učesnika protesta
G. M.
slika
Protesti ulaze u treću sedmicu (Foto: EPA-EFE)
Kanadski premijer Justin Trudeau poduzeo je korake bez presedana pozivajući se na Zakon o vanrednim situacijama kako bi suzbio proteste protiv epidemioloških mjera.


Trudeau je rekao da će opseg mjera biti "vremenski ograničen", "razuman i proporcionalan" te da neće biti raspoređena vojska.

Bez potrebe za sudskim nalogom, banke će moći zamrznuti privatne račune bilo koga ko je povezan s protestima. Stotine demonstranata i dalje su u glavnom gradu Kanade.

Policija je u nedjelju oslobodila most Ambassador u Windsoru - ključnom putu za trgovinu Kanade i SAD-a - nakon sedmice dugog zastoja.

Ono što je započelo kao skup protiv novog pravila da se sve kamiondžije moraju vakcinisati za prelazak američko-kanadske granice ili ići u karantin po povratku, preraslo je u širi bunt protiv svih epidemioloških mjera.

"Ovdje se radi o zaštiti Kanađana, zaštiti radnih mjesta ljudi", rekao je Trudeau na konferenciji za novinare u ponedjeljak.

Rekao je da će policija dobiti "više alata" za zatvaranje ili kažnjavanje demonstranata i zaštitu infrastrukture. Trudeau je rekao novinarima da će se zakon primjenjivati privremeno i na vrlo specifičan način.

Trudeauovo pozivanje na Zakon o vanrednim situacijama dolazi u trenutku kada demonstracije širom Kanade ulaze u treću sedmicu.
0
Avatar
toxic
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 9937
Postovi: 4163
Pridružen/a: 14 dec 2020, 15:55
Lokacija: My Own World

Re: Kanada: Protesti kamiondžija traju 11. dan u Ottawi

Post Postao/la toxic »

Ma, kakve god mere i kazne da uvedu ti ljudi sto su dosli kamionima u Ottawu se ne pomeraju.
Bila sam na licu mesta, bukvalno su tog stava, mogu samo silom da ih oteraju :zbunj

Ono sto sam ja videla tamo nije ono sto i kako se predstavlja u medijima.

Inace, Ford je juce na konferenciji izjavio da popustaju s restrikcijama od 17. februara, a od marta da ce biti ukinuta sva ogranicenja kapaciteta i da ukidaju dokaz o vakcinaciji. Jos samo maski da se resimo :opa
1
1 slika
⇻ Nᴏᴛ Aʟʟ Wʜᴏ Wᴀɴᴅᴇʀ Aʀᴇ Lᴏsᴛ ⇺
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36491
Postovi: 29561
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Kanada: Protesti kamiondžija traju 11. dan u Ottawi

Post Postao/la storm »

toxic je napisao/la: 15 feb 2022, 16:07 Ma, kakve god mere i kazne da uvedu ti ljudi sto su dosli kamionima u Ottawu se ne pomeraju.
Bila sam na licu mesta, bukvalno su tog stava, mogu samo silom da ih oteraju :zbunj

Ono sto sam ja videla tamo nije ono sto i kako se predstavlja u medijima.

Inace, Ford je juce na konferenciji izjavio da popustaju s restrikcijama od 17. februara, a od marta da ce biti ukinuta sva ogranicenja kapaciteta i da ukidaju dokaz o vakcinaciji. Jos samo maski da se resimo :opa
Kako izgleda tamo?
Ko su ti ljudi, i što točno hoće?
Mene čudi tajming, jer je izgledno, da će se više manje svugdje skidati mjere i zabrane, u vrlo kratkom vremenu...
0
Avatar
toxic
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 9937
Postovi: 4163
Pridružen/a: 14 dec 2020, 15:55
Lokacija: My Own World

Re: Kanada: Protesti kamiondžija traju 11. dan u Ottawi

Post Postao/la toxic »

storm je napisao/la: 15 feb 2022, 17:45 Kako izgleda tamo?
Ko su ti ljudi, i što točno hoće?
Mene čudi tajming, jer je izgledno, da će se više manje svugdje skidati mjere i zabrane, u vrlo kratkom vremenu...
Kada je pokrenut tzv Freedom Convoy prvobitni razlog je bio zbog tada nametnute obavezne vakcinacije za vozace kamiona koji prelaze granicu u/iz USA. Medjutim posle se tu pridruzila hrpa ljudi koja nema veze s kamionima, koji su izasli da se bore za 'svoja prava'. Pravo izbora uglavnom, rekla bih. Bila je i masa onih sto su vakcinisani, ali se bune rade mandata i restrikcija u kojima na kraju svega ne vide nikakav smisao. Tako da nisu to samo anti-vax, nego anti-mandate protesti.

Osim sto je bila guzva, prostesti su bili mirni. Nikakvog vandalizma, otimanja hrane beskucnicima i slicno sto su mediji navodili da se desava. Oni sto su se pojavljivali sa nacistickim obelezjima oterani su od strane protestanata, ne pripadaju tu. Ostalo sve se desavalo kroz zabavu ustvari, ljudi su pevali i plesali na protestima :valja
1
1 slika
⇻ Nᴏᴛ Aʟʟ Wʜᴏ Wᴀɴᴅᴇʀ Aʀᴇ Lᴏsᴛ ⇺
Odgovori

Natrag na “Vijesti”