Kanton Sarajevo
Moderator/ica: Moderator
Re: Ministar Kapidžić najavio: Pripremamo zakon o zabrani upotrebe uglja u Sarajevu
Ja guglao i stvarno ima još ugljena za kupiti... 
1
1
Re: Ministar Kapidžić najavio: Pripremamo zakon o zabrani upotrebe uglja u Sarajevu
Niko ne porice da je to veliki problem. Ali, dokle vise sa nametanjem zakona bez alternativnih rjesenja? Ja da moram, ne da bih lozio ugalj, nego i traktorske gume, da mi je nuzda. Znam nekoliko slucajeva, gdje se lozi "sve sto gori". Nemaju ljudi. Sta, trebali bi ljudi djecu umotavati u sedam vunenih pokrivaca, ako i tu vunu mogu priustiti?
Ali nas narod je pustio da im pantalone padnu vec do koljena, samo je pitanje kada ce i na clanke pasti. Tada, neka se samo nagnu.
Kako ih nije sramota (jer je ocito se naroda ne boje, vide da sve "prolazi")?
Ali nas narod je pustio da im pantalone padnu vec do koljena, samo je pitanje kada ce i na clanke pasti. Tada, neka se samo nagnu.
Kako ih nije sramota (jer je ocito se naroda ne boje, vide da sve "prolazi")?
1
1
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
- WhiskeyPete
- Sleepless FM

- Reactions: 10266
- Postovi: 7526
- Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
- Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.
Re: Ministar Kapidžić najavio: Pripremamo zakon o zabrani upotrebe uglja u Sarajevu
Ma jeftinije je raji tokom sezone grijanja dati lupam 300 KM za tonu uglja nego u prosjeku 600 KM za plin, a i cijena peleta je poprilično skočila u odnosu na par godina unazad.
0
“I don't like 'em putting chemicals in the water that turn the freakin' frogs gay!”
Re: Ministar Kapidžić najavio: Pripremamo zakon o zabrani upotrebe uglja u Sarajevu
Subvencija drzave bi tu bila na mjestu ako zele imati cisti zrak.
Al´ q-rac, moraju djeca guzonja se q-rciti sa drumskim azdahama.
Al´ q-rac, moraju djeca guzonja se q-rciti sa drumskim azdahama.
0
Ko nije taslačio tuđu ženu - ne zna šta je prava ljubav.
- hani_jong_un
- Pjur seks

- Reactions: 31151
- Postovi: 21827
- Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
- Lokacija: s2p
Re: Ministar Kapidžić najavio: Pripremamo zakon o zabrani upotrebe uglja u Sarajevu
a pelet je skocijo kako hifa pokupova sve peletare i preuze monopol 
1
1
1811
- WhiskeyPete
- Sleepless FM

- Reactions: 10266
- Postovi: 7526
- Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
- Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.
Re: Ministar Kapidžić najavio: Pripremamo zakon o zabrani upotrebe uglja u Sarajevu
Kažem vam, ova incijativa na žalost neće uroditi plodom ni u budućnosti, većina ljudi nekako sklapa kraj sa krajem, posebno u ovom periodu pandemije. Rast plata nikako da dođe u korak sa potrošakom korpom, većina porodica u BIH 4.članu porodicu hrani sa sa 800 -1000 KM, dok statistika pokazuje da bi 2.000 bila neka optimalna granica.
0
“I don't like 'em putting chemicals in the water that turn the freakin' frogs gay!”
Re: Ministar Kapidžić najavio: Pripremamo zakon o zabrani upotrebe uglja u Sarajevu
Zar vi zbilja mislite, da će nekad narod sam od sebe, jednog dana reći...
Eh sad ću duplo plačati grijanje, ništa više ugalj :haya
Dream on.
Golem napredak bi bio već da se lože drva..
Ponovo je aktualno električno grijanje, naravno ne na termoakumulacijske peći od 500 kila, nego na ir panele... Masu je novih kuća sad na taj način grijano...
Ili obični glamox paneli...
Svakako podvlacim, država mora tu usporedo donijeti paket zakona, ne samo zabranu uglja, nego i osigurati djelomične subvencije za domaćinstva, koja se odluče učiniti svoje grijanje "zelenim"
Usput ne bi škodila, eto i tvornica ir panela...
Win win...
Eh sad ću duplo plačati grijanje, ništa više ugalj :haya
Dream on.
Golem napredak bi bio već da se lože drva..
Ponovo je aktualno električno grijanje, naravno ne na termoakumulacijske peći od 500 kila, nego na ir panele... Masu je novih kuća sad na taj način grijano...
Ili obični glamox paneli...
Svakako podvlacim, država mora tu usporedo donijeti paket zakona, ne samo zabranu uglja, nego i osigurati djelomične subvencije za domaćinstva, koja se odluče učiniti svoje grijanje "zelenim"
Usput ne bi škodila, eto i tvornica ir panela...
Win win...
0
- WhiskeyPete
- Sleepless FM

- Reactions: 10266
- Postovi: 7526
- Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
- Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.
Re: Ministar Kapidžić najavio: Pripremamo zakon o zabrani upotrebe uglja u Sarajevu
Kakve subvencije Storm, upitno je da li će, kada se steknu uvijeti, bar 50% od onoga što su najavili ispunti za projekat 20 mjera za 2020.
Recimo da Sarajevo godinama ima akutnih problema sa vodo-snadbjevanjem, da bi se izvršila promjena kompletnih vod. instalacija po Sarajevu i okolici bilo je planirano da se ide u kredit od 300+ mil Eura. Budući da je VIK i dalje leglo političkog raskusurivanja, mi će-mo i dalje gledati kako nam pucaju cijevi po cestama. Ne prođe malo a da ne vidiš uzrovan tek postavljen asflat, ljudi iz iskopanih jama ispumpavaju vodu, krpe postojeće cijevi, postavljaju nove ventike. Plus, nemjerljivi su gubici vode koji nastaju tokom distribucije do krajnih potrošača. Koliko se sjećam, tu se izgubi više od 50% vode, e zamisli kad bi se to na godišnjem nivou preračunalo u KM.ove. Gubici VIK.a su svakako pregolemi, iako se i dalje tamo zapošljava po stranačkoj liniji. Prijatelj, kojem sam inače bio kum, radi tamo već 10. godina, pa mi obično dosta toga ispriča što ne može obično pričitati u novinama.
Nije air pollutin jedini problem Jalalabada.....
Recimo da Sarajevo godinama ima akutnih problema sa vodo-snadbjevanjem, da bi se izvršila promjena kompletnih vod. instalacija po Sarajevu i okolici bilo je planirano da se ide u kredit od 300+ mil Eura. Budući da je VIK i dalje leglo političkog raskusurivanja, mi će-mo i dalje gledati kako nam pucaju cijevi po cestama. Ne prođe malo a da ne vidiš uzrovan tek postavljen asflat, ljudi iz iskopanih jama ispumpavaju vodu, krpe postojeće cijevi, postavljaju nove ventike. Plus, nemjerljivi su gubici vode koji nastaju tokom distribucije do krajnih potrošača. Koliko se sjećam, tu se izgubi više od 50% vode, e zamisli kad bi se to na godišnjem nivou preračunalo u KM.ove. Gubici VIK.a su svakako pregolemi, iako se i dalje tamo zapošljava po stranačkoj liniji. Prijatelj, kojem sam inače bio kum, radi tamo već 10. godina, pa mi obično dosta toga ispriča što ne može obično pričitati u novinama.
Nije air pollutin jedini problem Jalalabada.....
0
“I don't like 'em putting chemicals in the water that turn the freakin' frogs gay!”
Re: Ministar Kapidžić najavio: Pripremamo zakon o zabrani upotrebe uglja u Sarajevu
Znam to sve otprilike, ali negdje se mora krenuti... Pisao sam kako je tu krenulo... Čekati da se standard digne, neće ništa donijeti. Misliš da bi se ovdje grijali za 2000€ +, ako mogu proći sa 500 €?Trafalgar Law je napisao/la: ↑15 sep 2020, 21:54 Kakve subvencije Storm, upitno je da li će, kada se steknu uvijeti, bar 50% od onoga što su najavili ispunti za projekat 20 mjera za 2020.
Recimo da Sarajevo godinama ima akutnih problema sa vodo-snadbjevanjem, da bi se izvršila promjena kompletnih vod. instalacija po Sarajevu i okolici bilo je planirano da se ide u kredit od 300+ mil Eura. Budući da je VIK i dalje leglo političkog raskusurivanja, mi će-mo i dalje gledati kako nam pucaju cijevi po cestama. Ne prođe malo a da ne vidiš uzrovan tek postavljen asflat, ljudi iz iskopanih jama ispumpavaju vodu, krpe postojeće cijevi, postavljaju nove ventike. Plus, nemjerljivi su gubici vode koji nastaju tokom distribucije do krajnih potrošača. Koliko se sjećam, tu se izgubi više od 50% vode, e zamisli kad bi se to na godišnjem nivou preračunalo u KM.ove. Gubici VIK.a su svakako pregolemi, iako se i dalje tamo zapošljava po stranačkoj liniji. Prijatelj, kojem sam inače bio kum, radi tamo već 10. godina, pa mi obično dosta toga ispriča što ne može obično pričitati u novinama.
Nije air pollutin jedini problem Jalalabada.....
Bi vraga... Možda manjina.
A eu daje za takve stvari, to znam, mi nismo bili ni blizu, pa su davali, pod uvjetom opet kažem, da se točno sve zna, i da je smislena investicija... Radne grupe, stručnjaci, da to uoblice i dotjeraju...
Ali tu se vraćamo na izbore...
1
1
Re: Ministar Kapidžić najavio: Pripremamo zakon o zabrani upotrebe uglja u Sarajevu
A znaš kad će država BiH davati subvencije za grijanje?
Kad sprovedu metro od Modriče do Tarevaca.
Kad sprovedu metro od Modriče do Tarevaca.
0
Ko nije taslačio tuđu ženu - ne zna šta je prava ljubav.
Vlasti zažmirile na nepropisni vidikovac
Grad Sarajevo gradi poslovno-ugostiteljski objekat na zaštićenom dijelu planine Trebević, iako je riječ o području na kojem je takva gradnja zabranjena.
[attachment=0]Screenshot_20200924_142502.jpg[/attachment]
Piše: Centar za istraživačko novinarstvo (CIN)
Samo desetak minuta vožnje žičarom dijeli građane i goste Sarajeva od mira u šumama planine Trebević. U restoranu „Vidikovac“ na kraju žičare posjetioci su decenijama uživali u bajkovitom pogledu na grad. Ovaj objekat je uništen u ratu, a prošle godine je Grad Sarajevo počeo njegovu obnovu, vrijednu više od pet miliona maraka. Međutim, na mjestu omanjeg restorana uskoro će biti izgrađen sedam puta veći poslovno-ugostiteljski objekat.
Tu je zabranjena gradnja novih objekata, a postojeći se mogu rekonstruisati samo u jednakim dimenzijama jer je riječ o zaštićenom području na kojem žive rijetke biljne i životinjske vrste. Uprkos tome, općinske vlasti su izdale dozvole za gradnju.
Inspekcija je utvrdila da investitor ima sve dozvole, ali nije provjeravala da li su one izdate u skladu sa propisima.
Mimo Plana upravljanja
Nakon obnove Sarajevske žičare rukovodstvo glavnog grada Bosne i Hercegovine (BiH) je počelo sa uređenjem prostora u blizini njene stanice na Trebeviću, na 1.163 metra nadmorske visine.
Na poziv Grada Sarajevo arhitektonski biro „StudioArh“ je projektovao trospratni ugostiteljsko-turistički objekat od preko dvije hiljade kvadrata koji se gradi na mjestu starog restorana. Od starog objekta, čija je površina bila svega 275 kvadrata, zadržani su plato i podzid na padini.
Gradski pravobranilac Sanjin Smajlović, kojem je povjeren posao prikupljanja dozvola, kaže da veličina starog restorana nije relevantna za proceduru izdavanja dozvola za novi objekat: “Mislio sam da je negdje oko 700 kvadrata bio prijeratni. 275 kvadrata, ja moram biti brutalno iskren, bi bio smiješan objekat u odnosu na već obnovljenu Trebevićku žičaru“.
Gradski pravobranilac Sanjin Smajlović kaže da je najvažnije da je objekat u granicama građevinske parcele sa uređenim vlasništvom i da mu se “ne dopada negativna percepcija novinara” spram gradnje objekta (Foto: CIN)
Međutim, prema propisima, veličina novoizgrađenog objekta je od izuzetne važnosti. U Planu upravljanja Zaštićenim područjem „Trebević“ je navedeno da je zbog očuvanja ugroženih i rijetkih vrsta potrebno ograničiti saobraćaj i proširivanje smještajnih kapaciteta te stare objekte renovirati u njihovim originalnim gabaritima.
“Zakon je definisao da gore nema gradnje, osim postojeći objekti u postojećim gabaritima“, kaže arhitekta Damir Lukić iz Kantonalnog zavoda za planiranje razvoja.
Objekat koji je u završnoj fazi izgradnje ima površinu od 2.052 kvadrata, što znači da je sedam puta veći od nekadašnjeg i zbog toga su prekršeni propisi o izgradnji na zaštićenom području.
Uprkos tome, Grad Sarajevo je kao investitor projekta dobio sve potrebne dozvole. Za to su bila potrebna i mišljenja Zavoda za planiranje razvoja Kantona Sarajevo, Zavoda za zaštitu kulturno-historijskog i prirodnog naslijeđa Sarajeva te Kantonalnog ministarstva prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša.
Ministarstvo je poslalo dva mišljenja za mjesec dana. U prvom je navedeno da bi prilikom izgradnje trebalo poštovati gabarite i namjenu originalnog objekta. U drugom mišljenju je, međutim, konstatovano da je “planirani zamjenski objekat u granicama pripadajuće parcele” i da se kao takav može realizovati.
Zavodi su odgovorili da se, prema Planu upravljanja Zaštićenim područjem „Trebević“, restoran može obnoviti, ali onakav kakav je bio u izvornom obliku i da se njegovi kapaciteti ne smiju proširivati.
“Nismo rekli: evo, vi pa pravite. Mi smo dali naše uvjete koji su vezani s aspekta zaštite prirode i ti se uvjeti moraju ugraditi”, kaže direktor Kantonalnog zavoda za zaštitu kulturno-historijskog i prirodnog naslijeđa Sarajeva Nervin Dacić.
Direktor Zavoda za kulturno-historijsko naslijeđe Nervin Dacić kaže da je ova ustanova preporučila da se na Trebeviću može graditi objekat kakav je bio i prije rata (Foto: CIN)
Međutim, to se nije desilo jer je glavna urbanistica Općine Stari Grad Alija Švraka u svojoj preporuci za izdavanje dozvola zaključila da su mišljenja zavodā i Ministarstva pozitivna, ignorišući preporuke zavoda. Ona nije htjela da govori za Centar za istraživačko novinarstvo (CIN).
Na osnovu toga je Općina Stari Grad, na čijoj se teritoriji nalazi dio zaštićenog pejzaža, do sredine 2019. godine izdala investitoru potrebne dozvole. Iz Općine Stari Grad su novinarima CIN-a odgovorili da akti zavodā nisu eksplicitno upućivali na obavezu gradnje objekta u nekadašnjim gabaritima.
“Mi smo dali mišljenje da se gore može napraviti restoran kakav je postojao prije rata i to stoji u našem aktu“, objašnjava Dacić.
Gradonačelnik Sarajeva Abdulah Skaka iz Stranke demokratske akcije je u junu poveo u obilazak gradilišta stranačkog šefa Bakira Izetbegovića i donedavnog predsjedavajućeg Vijeća ministara BiH Denisa Zvizdića. Izetbegović je tada novinarima rekao da ga raduje što će Sarajevo dobiti noviji i ljepši vidikovac od onog koji je porušen tokom rata.
Uzaludna pisma inspekciji
Gradonačelnik Skaka je za CIN kratko prokomentarisao da je sve urađeno prema procedurama.
“Organ uprave, kao što je Grad Sarajevo, nijedan proces ne može voditi, a da nije po zakonu“, rekao je, ne ponudivši građanima detaljnije objašnjenje. Iako je rekao da će to učiniti, iz njegovog kabineta je naknadno stiglo obrazloženje da „jednostavno nema termin“ za CIN.
Do sredine 2019. godine Grad Sarajevo je dobio potrebne dozvole i počeo gradnju novog objekta. Nekoliko mjeseci ranije je formirana Kantonalna vlada iz koje su obavijestili Kantonalnu upravu za inspekcijske poslove da je Općina Stari Grad izdala dozvole za izgradnju spornog objekta u zaštićenoj zoni Trebevića.
Ministarstvo je osam puta tražilo od inspektora da izvrše nadzor i provjere zakonitost izdatih dozvola. Istovremeno, Grad su upozorili da je gradnja novog objekta zabranjena, ali se Grad na to nije osvrtao.
Nakon obilaska terena i provjere dokumenata inspekcija je zaključila da investitor ima sve dozvole koje su potrebne za gradnju. Međutim, nije ispitivala nepravilnosti u vođenju postupka niti je naložila bilo kakve mjere, vidi se iz dopisa koje joj je upućivalo Ministarstvo.
U izvještaju je inspekcija izabrala citirati drugo mišljenje Kantonalnog ministarstva – ono u kojem se samo konstatuje da se „objekat nalazi na pripadajućoj parceli“. Novinarima CIN-a nije omogućeno da razgovaraju sa inspektorima koji su kontrolisali izgradnju vidikovca
[attachment=0]Screenshot_20200924_142502.jpg[/attachment]
Piše: Centar za istraživačko novinarstvo (CIN)
Samo desetak minuta vožnje žičarom dijeli građane i goste Sarajeva od mira u šumama planine Trebević. U restoranu „Vidikovac“ na kraju žičare posjetioci su decenijama uživali u bajkovitom pogledu na grad. Ovaj objekat je uništen u ratu, a prošle godine je Grad Sarajevo počeo njegovu obnovu, vrijednu više od pet miliona maraka. Međutim, na mjestu omanjeg restorana uskoro će biti izgrađen sedam puta veći poslovno-ugostiteljski objekat.
Tu je zabranjena gradnja novih objekata, a postojeći se mogu rekonstruisati samo u jednakim dimenzijama jer je riječ o zaštićenom području na kojem žive rijetke biljne i životinjske vrste. Uprkos tome, općinske vlasti su izdale dozvole za gradnju.
Inspekcija je utvrdila da investitor ima sve dozvole, ali nije provjeravala da li su one izdate u skladu sa propisima.
Mimo Plana upravljanja
Nakon obnove Sarajevske žičare rukovodstvo glavnog grada Bosne i Hercegovine (BiH) je počelo sa uređenjem prostora u blizini njene stanice na Trebeviću, na 1.163 metra nadmorske visine.
Na poziv Grada Sarajevo arhitektonski biro „StudioArh“ je projektovao trospratni ugostiteljsko-turistički objekat od preko dvije hiljade kvadrata koji se gradi na mjestu starog restorana. Od starog objekta, čija je površina bila svega 275 kvadrata, zadržani su plato i podzid na padini.
Gradski pravobranilac Sanjin Smajlović, kojem je povjeren posao prikupljanja dozvola, kaže da veličina starog restorana nije relevantna za proceduru izdavanja dozvola za novi objekat: “Mislio sam da je negdje oko 700 kvadrata bio prijeratni. 275 kvadrata, ja moram biti brutalno iskren, bi bio smiješan objekat u odnosu na već obnovljenu Trebevićku žičaru“.
Gradski pravobranilac Sanjin Smajlović kaže da je najvažnije da je objekat u granicama građevinske parcele sa uređenim vlasništvom i da mu se “ne dopada negativna percepcija novinara” spram gradnje objekta (Foto: CIN)
Međutim, prema propisima, veličina novoizgrađenog objekta je od izuzetne važnosti. U Planu upravljanja Zaštićenim područjem „Trebević“ je navedeno da je zbog očuvanja ugroženih i rijetkih vrsta potrebno ograničiti saobraćaj i proširivanje smještajnih kapaciteta te stare objekte renovirati u njihovim originalnim gabaritima.
“Zakon je definisao da gore nema gradnje, osim postojeći objekti u postojećim gabaritima“, kaže arhitekta Damir Lukić iz Kantonalnog zavoda za planiranje razvoja.
Objekat koji je u završnoj fazi izgradnje ima površinu od 2.052 kvadrata, što znači da je sedam puta veći od nekadašnjeg i zbog toga su prekršeni propisi o izgradnji na zaštićenom području.
Uprkos tome, Grad Sarajevo je kao investitor projekta dobio sve potrebne dozvole. Za to su bila potrebna i mišljenja Zavoda za planiranje razvoja Kantona Sarajevo, Zavoda za zaštitu kulturno-historijskog i prirodnog naslijeđa Sarajeva te Kantonalnog ministarstva prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša.
Ministarstvo je poslalo dva mišljenja za mjesec dana. U prvom je navedeno da bi prilikom izgradnje trebalo poštovati gabarite i namjenu originalnog objekta. U drugom mišljenju je, međutim, konstatovano da je “planirani zamjenski objekat u granicama pripadajuće parcele” i da se kao takav može realizovati.
Zavodi su odgovorili da se, prema Planu upravljanja Zaštićenim područjem „Trebević“, restoran može obnoviti, ali onakav kakav je bio u izvornom obliku i da se njegovi kapaciteti ne smiju proširivati.
“Nismo rekli: evo, vi pa pravite. Mi smo dali naše uvjete koji su vezani s aspekta zaštite prirode i ti se uvjeti moraju ugraditi”, kaže direktor Kantonalnog zavoda za zaštitu kulturno-historijskog i prirodnog naslijeđa Sarajeva Nervin Dacić.
Direktor Zavoda za kulturno-historijsko naslijeđe Nervin Dacić kaže da je ova ustanova preporučila da se na Trebeviću može graditi objekat kakav je bio i prije rata (Foto: CIN)
Međutim, to se nije desilo jer je glavna urbanistica Općine Stari Grad Alija Švraka u svojoj preporuci za izdavanje dozvola zaključila da su mišljenja zavodā i Ministarstva pozitivna, ignorišući preporuke zavoda. Ona nije htjela da govori za Centar za istraživačko novinarstvo (CIN).
Na osnovu toga je Općina Stari Grad, na čijoj se teritoriji nalazi dio zaštićenog pejzaža, do sredine 2019. godine izdala investitoru potrebne dozvole. Iz Općine Stari Grad su novinarima CIN-a odgovorili da akti zavodā nisu eksplicitno upućivali na obavezu gradnje objekta u nekadašnjim gabaritima.
“Mi smo dali mišljenje da se gore može napraviti restoran kakav je postojao prije rata i to stoji u našem aktu“, objašnjava Dacić.
Gradonačelnik Sarajeva Abdulah Skaka iz Stranke demokratske akcije je u junu poveo u obilazak gradilišta stranačkog šefa Bakira Izetbegovića i donedavnog predsjedavajućeg Vijeća ministara BiH Denisa Zvizdića. Izetbegović je tada novinarima rekao da ga raduje što će Sarajevo dobiti noviji i ljepši vidikovac od onog koji je porušen tokom rata.
Uzaludna pisma inspekciji
Gradonačelnik Skaka je za CIN kratko prokomentarisao da je sve urađeno prema procedurama.
“Organ uprave, kao što je Grad Sarajevo, nijedan proces ne može voditi, a da nije po zakonu“, rekao je, ne ponudivši građanima detaljnije objašnjenje. Iako je rekao da će to učiniti, iz njegovog kabineta je naknadno stiglo obrazloženje da „jednostavno nema termin“ za CIN.
Do sredine 2019. godine Grad Sarajevo je dobio potrebne dozvole i počeo gradnju novog objekta. Nekoliko mjeseci ranije je formirana Kantonalna vlada iz koje su obavijestili Kantonalnu upravu za inspekcijske poslove da je Općina Stari Grad izdala dozvole za izgradnju spornog objekta u zaštićenoj zoni Trebevića.
Ministarstvo je osam puta tražilo od inspektora da izvrše nadzor i provjere zakonitost izdatih dozvola. Istovremeno, Grad su upozorili da je gradnja novog objekta zabranjena, ali se Grad na to nije osvrtao.
Nakon obilaska terena i provjere dokumenata inspekcija je zaključila da investitor ima sve dozvole koje su potrebne za gradnju. Međutim, nije ispitivala nepravilnosti u vođenju postupka niti je naložila bilo kakve mjere, vidi se iz dopisa koje joj je upućivalo Ministarstvo.
U izvještaju je inspekcija izabrala citirati drugo mišljenje Kantonalnog ministarstva – ono u kojem se samo konstatuje da se „objekat nalazi na pripadajućoj parceli“. Novinarima CIN-a nije omogućeno da razgovaraju sa inspektorima koji su kontrolisali izgradnju vidikovca
0
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Re: Vlasti zažmirile na nepropisni vidikovac
Kome su se zamjerili, ti nisu dali tala
Tu je vazda bila kafana restoran.. samo sto je ovo malo vece, svakako fina ideja...
Tu je vazda bila kafana restoran.. samo sto je ovo malo vece, svakako fina ideja...
0
ALPHA ET OMEGA
Re: Vlasti zažmirile na nepropisni vidikovac
Ne znam... Ovakve okolišu neprimjerene gradnje, osvete se kasnije... Smog je primjer..
Ne radi se tu samo o sedam puta većem objektu, nego to znači x puta više ljudi, x puta veći promet, veći pritisak na prirodu...
Nego se samo ide, daj gradi, da mi okrenemo lovu... Poslije, eh, štaš sad...
Isto kao i jučer sa hidroelektranama.
0
Re: Vlasti zažmirile na nepropisni vidikovac
Da su oni mislili na smog nebi pravili ovoliku zgradu pa bar je zarotirali malo a ne ovakostorm je napisao/la: ↑24 sep 2020, 14:38Ne znam... Ovakve okolišu neprimjerene gradnje, osvete se kasnije... Smog je primjer..
Ne radi se tu samo o sedam puta većem objektu, nego to znači x puta više ljudi, x puta veći promet, veći pritisak na prirodu...
Nego se samo ide, daj gradi, da mi okrenemo lovu... Poslije, eh, štaš sad...
Isto kao i jučer sa hidroelektranama.

Bjelasnica dosla kao mali grad sve zgrade napravili..
Kao sto sam rekao sve je u pitanju “tala” neko se osjetio zakinutim pa frku digao..
0
ALPHA ET OMEGA
Re: Vlasti zažmirile na nepropisni vidikovac
O tome ti pričam...R4IN je napisao/la: ↑24 sep 2020, 17:52Da su oni mislili na smog nebi pravili ovoliku zgradu pa bar je zarotirali malo a ne ovakostorm je napisao/la: ↑24 sep 2020, 14:38
Ne znam... Ovakve okolišu neprimjerene gradnje, osvete se kasnije... Smog je primjer..
Ne radi se tu samo o sedam puta većem objektu, nego to znači x puta više ljudi, x puta veći promet, veći pritisak na prirodu...
Nego se samo ide, daj gradi, da mi okrenemo lovu... Poslije, eh, štaš sad...
Isto kao i jučer sa hidroelektranama.
Bjelasnica dosla kao mali grad sve zgrade napravili..
Kao sto sam rekao sve je u pitanju “tala” neko se osjetio zakinutim pa frku digao..
Zato se prave urbanistički planovi, donose prostorski aktovi, koji uređuju život, Kvalitet života u gradu, za stotine godina unaprijed... A ne, da je najbitnije, tko se tu "ugradio", a struka... Struke nema, jer je na toj poziciji stranački čovjek, urbanist skolovan u Sarajevu, crta u Ludwigshafenu.
I nije ovo samo na sarajevo... Cijeli Balkan tako funkcionira. I Zagreb je uništen po tom pitanju.
0
Re: Vlasti zažmirile na nepropisni vidikovac
Ne bi bilo covjeku zao kad dovedu svoje ljude bar da znaju sta vec ovako rasulo bas..storm je napisao/la: ↑24 sep 2020, 18:02O tome ti pričam...
Zato se prave urbanistički planovi, donose prostorski aktovi, koji uređuju život, Kvalitet života u gradu, za stotine godina unaprijed... A ne, da je najbitnije, tko se tu "ugradio", a struka... Struke nema, jer je na toj poziciji stranački čovjek, urbanist skolovan u Sarajevu, crta u Ludwigshafenu.
I nije ovo samo na sarajevo... Cijeli Balkan tako funkcionira. I Zagreb je uništen po tom pitanju.
Odraz nasega svijeta lakse svima vani otici nego svoje graditi..
A trenutno stanje.. I kako da nam bude bolje
0
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
ALPHA ET OMEGA
Re: Vlasti zažmirile na nepropisni vidikovac
Ne bih osudjivao ljude koji odlaze.R4IN je napisao/la: ↑24 sep 2020, 18:08Ne bi bilo covjeku zao kad dovedu svoje ljude bar da znaju sta vec ovako rasulo bas..storm je napisao/la: ↑24 sep 2020, 18:02
O tome ti pričam...
Zato se prave urbanistički planovi, donose prostorski aktovi, koji uređuju život, Kvalitet života u gradu, za stotine godina unaprijed... A ne, da je najbitnije, tko se tu "ugradio", a struka... Struke nema, jer je na toj poziciji stranački čovjek, urbanist skolovan u Sarajevu, crta u Ludwigshafenu.
I nije ovo samo na sarajevo... Cijeli Balkan tako funkcionira. I Zagreb je uništen po tom pitanju.
Odraz nasega svijeta lakse svima vani otici nego svoje graditi..
A trenutno stanje..
6132ED9F-DA0C-4720-A5B9-8B8374EA5A8A.jpeg
I kako da nam bude bolje![]()
Sa par njih sam pričao...
Sukus razmišljanja je, neću da mi djeca u tome rastu, ako imam priliku izvesti ih.
Ja ne znam, ne živim to, nemam ni pravo reći, da oke je, ne pogrešno je... Ali njima vjerujem... Kao da je samo tako, preseliti život i biti stranac za života.
1
1
