Slučaj Dženan Memić

Društvena kretanja, politika.. Začarani krugovi u žitu (i ispod žita)
Moderator: Fatih, Max
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Porodica Memić predala zahtjev za smjenu glavne tužiteljice u Sarajevu Sabine Sarajlije

Post Postao/la storm »

Iskra je napisao/la: 15 feb 2021, 13:53 https://radiosarajevo.ba/vijesti/bosna- ... icu/406834


Ali pazi datuma odlaska vjestaka.u penziju:palm i dolaska prof Izetbegovic na celo KCUS . ..

Isto kao da se u penziju ide iste sekunde kad se steknu prava...a poznato je da doktori vuku radni odnos ono sto se kaze do zadnjeg.
Ma sad će gospođa i tužbom prijetiti :lupa

slika

Stoga zahtijevamo da iznesete istinite činjenice, jer ćemo u protivnom morati sudskim putem tražiti zadovoljštinu.

Ovakve neistinite tvrdnje, iznošenje laži, insinuacija, štete ne samo nama kao pojedincima, nego i Kliničkom centru u cjelini, podrivaju povjerenje prema pravosudnom sistemu, ali i našoj državi Bosni i Hercegovini.


Vrhunac cinizma, groteska, farsa, ne znam ni kako nazvati....da se dotična poziva i brine, zbog nanošenja štete Bosni i Hercegovini :face
1
1 slika
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Porodica Memić predala zahtjev za smjenu glavne tužiteljice u Sarajevu Sabine Sarajlije

Post Postao/la Iskra »

storm je napisao/la: 15 feb 2021, 18:56
Iskra je napisao/la: 15 feb 2021, 13:53 https://radiosarajevo.ba/vijesti/bosna- ... icu/406834


Ali pazi datuma odlaska vjestaka.u penziju:palm i dolaska prof Izetbegovic na celo KCUS . ..

Isto kao da se u penziju ide iste sekunde kad se steknu prava...a poznato je da doktori vuku radni odnos ono sto se kaze do zadnjeg.
Ma sad će gospođa i tužbom prijetiti :lupa

slika

Stoga zahtijevamo da iznesete istinite činjenice, jer ćemo u protivnom morati sudskim putem tražiti zadovoljštinu.

Ovakve neistinite tvrdnje, iznošenje laži, insinuacija, štete ne samo nama kao pojedincima, nego i Kliničkom centru u cjelini, podrivaju povjerenje prema pravosudnom sistemu, ali i našoj državi Bosni i Hercegovini.


Vrhunac cinizma, groteska, farsa, ne znam ni kako nazvati....da se dotična poziva i brine, zbog nanošenja štete Bosni i Hercegovini :face
Navodno je pristala.da se suoci s g..Memicem , 19.02 u petak, u emosiji Face to Face. ..

Ne vjerujem
1
1 slika
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Porodica Memić predala zahtjev za smjenu glavne tužiteljice u Sarajevu Sabine Sarajlije

Post Postao/la Iskra »

Muriz Memić pozvao Sebiju Izetbegović na sučeljavanje pred kamerama

 


SARAJEVO, (Patria) - „Zahvaljujem se prof. dr. Izetbegović što je evo nakon 5 godina od ubistva moga sina, večeras izjavila kako pristaje da sjednemo lice u lice pred kamerama. Ja je ovim putem pozivam u emisiju kod Senada Hadžifejzovića na FACE TV-u, u petak 19.02. u 18:45h", kazao je Muriz Memić, otac ubijenog Dženana Memića. 

Direktorica KCUS-a Sebija Izetbegović večeras je gostovala na Hayat televiziji gdje je govorila o imenovanju tima vještaka koji je vještačio Alisu Mutap, te je istakla kako će se odazvati na poziv Muriz Memića da odgovori na njegova pitanja nakon čega je on i pozvao da to učine u naredni petak. 

Govoreći o predmetu Memić, pojasnila je ko je uopće tražio tri vještačenja Alise Mutap.

"Vještanje Alise Mutap je nekoliko puta radilo Tužilaštvo, ali je u jednom trenutku zatražen tim vještaka KCUS-a. Dobila sam naredbu kantonalnog tužioca u kojoj je od mene izričito zahtjevano da formiram tim stručnjaka koji će izvršiti analizu snimaka kompjuterizirane telegrafije osobe iz tog procesa. Oni bi morali poslati tužilaštvu mišljenje. To je bilo nakon dva vještačenja koje je izvršilo tužilaštvo – kazala je.

Na pitanje zašto se ne prozivaju imena vještaka već njeno ime, Izetbegović je rekla da je to zato što se njeno ime u svemu proziva.

"Gdje god se nešto dešava spominje se moje ime. Situacija se stalno politizira. Uz moje ime stalno se spominje SDA, što u principu ne bi trebalo da bude. Ja sam primarno direktorica KCUS-a i radim svoj posao korektno i profesionalno – nastavlja prof. Izetbegović.

O slučaju Dženana Memića, Izetbegović kaže da je taj slučaj bio aktuelan mjesec dana nakon što je pozvana za direktoricu.

"Ja sam došla 8. januara. Taj pacijent bio je primljen, koliko se sjećam, 9. februara 2016. godine. On je tretiran kroz Kliniku urgentne medicine, gdje hitna pomoć dovede sve povrijeđene pacijente. Odatle je odmah premješten na kliniku za neurohirurgiju jer je imao povrede glave. Operiran je u operacionoj sali neurohirurgije. Nakon toga je sve vrijeme, do smrti, proveo na intenzivnoj njezi – pojašnjava.

Ja nemam nikakvu posebna saznanja, jer nemam nikakvu posebnu ulogu u svemu tome. Ja sam ginekolog i ne mogu vještačiti takve slučajeve. Jedino što znam da sam dobila naredbu da od Tužilaštva da formiram komisiju za vještačenje, i po njoj sam morala postupiti. Kada se dobije naredba Tužilaštva nema prostora za razgovor niti za bilo kakve druge postupke osim da postupite po zakonu Tužilaštva.

S obzirom na to da je Muriz Memić izrazio je želju da razgovara s njom, kratko je odgovorila na pitanje hoće li pristati na to:

"Naravno da ću se odazvati pozivu Muriza Memića – zaključila je prof. dr. Sebija Izetbegović, generalna direktorica KCUS-a, gostujući u Vijestima u 7 Hayat TV-a.
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Porodica Memić predala zahtjev za smjenu glavne tužiteljice u Sarajevu Sabine Sarajlije

Post Postao/la storm »

Iskra je napisao/la: 15 feb 2021, 19:00
storm je napisao/la: 15 feb 2021, 18:56

Ma sad će gospođa i tužbom prijetiti :lupa

slika



Vrhunac cinizma, groteska, farsa, ne znam ni kako nazvati....da se dotična poziva i brine, zbog nanošenja štete Bosni i Hercegovini :face
Navodno je pristala.da se suoci s g..Memicem , 19.02 u petak, u emosiji Face to Face. ..

Ne vjerujem
O to bi baš bilo zanimljivo, uz Hadžifejzovićev support, da se Seka razbaca na proste faktore...
Ma ni ja ne vjerujem da će se usuditi...
0
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Porodica Memić predala zahtjev za smjenu glavne tužiteljice u Sarajevu Sabine Sarajlije

Post Postao/la Iskra »

storm je napisao/la: 15 feb 2021, 19:03
Iskra je napisao/la: 15 feb 2021, 19:00

Navodno je pristala.da se suoci s g..Memicem , 19.02 u petak, u emosiji Face to Face. ..

Ne vjerujem
O to bi baš bilo zanimljivo, uz Hadžifejzovićev support, da se Seka razbaca na proste faktore...
Ma ni ja ne vjerujem da će se usuditi...
E vidjet cemo da li je od rijeci.
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Porodica Memić predala zahtjev za smjenu glavne tužiteljice u Sarajevu Sabine Sarajlije

Post Postao/la storm »

Misterij krvavog džempera Alise Mutap: Šta je skrivio uhapšeni policajac Josip Barić?
Autor: Raport.ba
U Sarajevu je jutros uhapšen policajac MUP-a Kantona Sarajevo Josip Barić.

slika

Njega je uhapsila SIPA po nalogu Tužilaštva BiH, a sve zbog istrage koju vodi u slučaju “Dženan Memić”.

Jutros smo podsjetili da se radi o, u najmanju ruku problematičnom policajacu koji je na različite načine bio upetljan u niz slučajeva koji su se istraživali.

On je jedan od 50 policijskih službenika protiv kojih je otac Muriz Memić podnio krivičnu prijavu, a Barićeva uloga u slučaju “Dženan Memić” je zanimljiva iz više uglova.

Kako nam je rečeno sumnja se da je Barić prikrivao određene dokaze i da je davao različite iskaze čime je istragu u slučaju “Memić” skrenuo u drugom pravcu.

Naime, Barić je prvi koji je saslušao Alisu Mutap, jedinog svjedoka iz tragične noći. U tom kontekstu, Berić je trebao odnosno morao izuzeti sve predmete koji bi mogli pomoći u istrazi, među kojima je bio i krvavi džemper koji je Mutap nosila. Berić to navodno nije učinio, a razlozi su nepoznati.

On je sačinio dvije službene zabilješke koje su potpuno različite.



“On je davao lažne iskaze i istragu je odveo u pogrešnom smjeru. Taj isti policijski službenik je saslušan 2016. Tada je rekao da mu je Alisa Mutap rekla da nju i Dženana 100 posto nije udarilo vozilo. Da li je on rekao tužiocima ono što mu je rekla Alisa Mutap, jer je isprva tvrdila da su napadnuti od strane osobe koja je bila skrivena iza drveta. Sada se vodi se istraga o istrazi. Odgovorno tvrdim da je u ovom slučaju i u slučaju Davida Dragičevića u pitanju sistemska korupcija”, rekao je danas Ifet Feraget, advokat porodice Memić za BHRT.

Feraget je dodao da Barić nije uopće mogao ispuniti uvjete da bude istražitelj.

Raport je danas podsjetio na ostale sumnjive slučajeve u kojima je Berić učestvovao.

Prvi je slučaj “Sanjin Sefić”. Naime, tadašnji komesar Vahid Ćosić je tvrdio da Barić nije bio na licu mjesta kada je Sefić autom pokosio dvije djevojke na pješačkom prelazu, dok je Barić u Tužilaštvu KS kazao da jeste i to je zapisano u službenoj zabilješci.

Tu je i slučaj “Komesarov sin”. Komesarov sin je također imao saobraćajnu nesreću, a prema izvještaju Nezavisnog odbora policajcu MUP-a KS su učestvovali u uviđaju. I u ovom slučaju Barić je davao potpuno različite izjave u poređenju sa drugim službenicima.
0
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Porodica Memić predala zahtjev za smjenu glavne tužiteljice u Sarajevu Sabine Sarajlije

Post Postao/la Ommadawn »

Ma migranti garant, pas im njihovu poganu.
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Slučaj Dženan Memić

Post Postao/la storm »

Suprug Alise Mutap pušten na slobodu
R. D.
slika
Mutap prilikom prebacivanja iz MUP-a KS u Tužilaštvo BiH (Foto: D. S./Klix.ba)
Fahrudin Ramić (1995.), suprug Alise Mutap, bivše djevojke stradalog Dženana Memića, pušten je na slobodu.

Ovo je za Klix.ba potvrdio Mirza Hadžiabdić, glasnogovornik MUP-a Kantona Sarajevo.

"Nakon kriminalističke obrade po uputi dežurnog tužioca Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo on je otpušten iz službenih prostorija", izjavio je Hadžiabdić.

Ramić je uhapšen nakon što je policiji prijavljeno da je prijetio smrću Murizu Memiću, ocu stradalog Dženana.

Iz Tužilaštva KS su saopćili da je Ramić pušten na slobodu jer nije bilo zakonskog osnova za dalje zadržavanje i predlaganje pritvora.

"Predmet protiv osumnjičenog vodit će se u redovnoj proceduri", kazali su iz Tužilaštva.

Alisa Ramić, nekadašnja djevojka Dženana Memića, je uhapšena prije nekoliko dana u Sarajevu, a u subotu joj je određen jednomjesečni pritvor zbog sumnje na krivično djelo organizovanog kriminala, odnosno pomoć počinitelju nakon počinjenja krivičnog djela, protuzakonito posredovanje i prikrivanje dokaza.

Muriz Memić je u nedjelju dobio prijetnje smrću, a porodica je slučaj odmah prijavila policiji.

"Nakon pet godina borbe i konačno prvih hapšenja počele su i direktne prijetnje. Izgleda da gori pod nogama i da smo udarili gdje ih najviše boli. Prijetnja ubistvom Murizu Memiću od nama poznate osobe, a vezane za ovaj slučaj, upravo je prijavljena MUP-u KS. Pozvali su Muriza da odmah dođe u krim službu", navedeno je na Facebook stranici "Pravda za Dženana Memića".
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Slučaj Dženan Memić

Post Postao/la storm »

Malo je frkica, sve će se teže kriti pojedinosti i pojedinci...
1
1 slika
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Slučaj Dženan Memić

Post Postao/la Hannibal »

fina ova predstavnica zakona
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Atomic
PRO behar
PRO behar
Reactions: 10778
Postovi: 6301
Pridružen/a: 23 okt 2020, 23:02

Re: Slučaj Dženan Memić

Post Postao/la Atomic »

Hannibal je napisao/la: 21 jun 2021, 22:36 fina ova predstavnica zakona
Namjerno ubace kad je slucaj pracen u javnosti :keke
1
1 slika
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Slučaj Dženan Memić

Post Postao/la Iskra »

27. 07. 2021.

Radiosarajevo.ba

Vrhovni sud Federacije Bosne i Hercegovine oslobodio je danas Ljubu i Bekriju Seferovića u slučaju "Memić".

To je bio treći put da se razmatrala presuda Kantonalnog suda u Sarajevu.

U obje prethodne presude - Seferovići su oslobođeni.

Bili su optuženi za smrt Dženana Memića u ilidžanskoj Velikoj aleji u februaru 2016. godine.

Podsjetimo, Ljubo i Bekrija Seferović su dva puta do sada oslobođeni krivice u slučaju smrti Dženana Memića i to na Kantonalnom sudu.

Slučaj Memić  / Večeras javno obraćanje: Muriz i Arijana Memić imaju važnu poruku

U oba slučaja nije bilo dokaza da se radi o saobraćajnoj nesreći.

S obzirom na to da su dva puta ukinute, postupak je danas ponovljen na Vrhovnom sudu FBiH.

Tužilaštvo KS ostalo je pri stavu da su Seferovići skrivili saobraćajnu nesreću u kojoj je Dženan Memić zadobio teške tjelesne povrede od kojih je nakon osam dana preminuo.

Odbrana i porodica Memić od samog početka tvrde kako saobraćajne nesreće nije bilo i da je Dženan ubijen.
0
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Slučaj Dženan Memić

Post Postao/la Iskra »

Novi detalji / MUP KS se oglasio nakon pucnjave na kuću porodice Memić

30. 07. 2021. u 19:16:00Radiosarajevo.ba



Nakon što je u petak u poslijepodnevnim satima na kuću porodice Memić na Ilidži ispucano šest metaka, oglasilo se i Ministarstvo unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo (MUP KS) čiji su pripadnici vršili uviđaj na terenu.

"Nastavljajući dalji rad na rasvjetljavanju ovog događaja policijski službenici Uprave policije MUP-a Kantona Sarajevo su identifikovali lice koje je iz vozila upotrijebilo gasno oružje, te su isto prekršajno sankcionisali izdavanjem prekršajnog naloga", naveli su iz MUP-a KS i dodali kako se radi osobi "inicijala S.B. nastanjenom na Ilidži".

Iz MUP-a KS napominju kako je od navedenog lica, uz izdatu potvrdu privremeno oduzet jedan gasni pištolj i 33 komada municije za isti.


"O svemu je upoznat i dežurni tužilac Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo koji je saopštio da u konkretnom događaju nema elemenata krivičnog djela, te je lice sankcionisano zbog činjenja prekršaja iz člana 38. Zakona o nabavljanju, držanju i nošenju oružja i municije u Kantonu Sarajevo", navode iz Ministarstva unutrašnjih poslova KS.

Podsjećamo, danas su Ifet Feraget i Muriz Memić kazali za portal  Radiosarajevo.ba da je iz džipa u pokretu pucano na kuću porodice Memić i da tom prilikom niko nije ranjen. U Kući se nalazila Arijana Memić, sestra Dženana Memića.

Muriz Memić potvrdio nam je da se napadač sam prijavio u policiju poslije ovog događaja, a iz MUP-a KS naveli su kako nije bilo informacija da je ciljano pucao na kuću porodice Memić već da je lice krenulo u svatove.
0
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Slučaj Dženan Memić

Post Postao/la Iskra »

Kakav bezobrluk
0
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Slučaj Dženan Memić

Post Postao/la Ommadawn »

E čuj svatovi pa se pucalo.
O yebem te vojni referente
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Slučaj Dženan Memić

Post Postao/la Iskra »

Pa zamisli zi, ljudi vise istraumirani od svega i svacega i ono mu puca pored kuce. Ma malo sutra, slucajnost.
0
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: Slučaj Dženan Memić

Post Postao/la dmr »

I to vozilo CZ. Bas pljuju ljudima a i svima nama u lice :rola
0
:rolka
Odgovori

Natrag na “Bosna i Hercegovina”