Narod i Pravda

Društvena kretanja, politika.. Začarani krugovi u žitu (i ispod žita)
Moderator: Fatih, Max
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Konaković šokirao: Još uvijek nosim pištolj! Iz Tužilaštva sam dobio ozbiljno upozorenje

Post Postao/la storm »

slika
Autor: Raport.ba



U večerašnjem Politbirou uživo Elmedin Konaković otkrio je šokantan događaj zbog kojeg i danas hoda naoružan pištoljem.



Naime, Konaković je prije nekoliko godina u Skupštini Kantona Sarajevo izjavio kako nosi pištoljg jer se ne osjeća sigurno (a sve se dešavalo nakon njegovog izlaska iz SDA). Večeras je potvrdio da i sad hoda naoružan.

„Sad ću reći nešto što će ustalasati ove naše političke krugove. Ja idalje hodam naoružan. Dobro poznajem zakon o nošenju i držanju naoružanja. Znam kako se i na koji način to može raditi. Ja najćešće i dalje hodam naoružan. To je posao koji sam ja odobrao i način na koji ga mi radimo to iziskuje“, naveo je Konaković dodajući da, naravno, ima sve neophodne dozvole.

„Imam sve dozvole, vježbam, treniram…“

Potom je otkrio šokantan detalj.

„Nisam o ovome govorio, prvi put pričam sad o ovome. Ja sam prošle godine imao poziv iz Kantonalnog tužilaštva. Često sam pozivan, 14 krivičnih prijava, Dalida Burzić prolazi sad kroz disciplinski postupak jer je tjerala tužioce da mi napakuju izjavu…Ali sam imao interesantan poziv. Tužiteljica mi je rekla: Radi vaše lične sigurnosti hitno dođite u tužilaštvo. Došao sam i rekla mi je da su na mjerama, slušajući kriminalce u zatvoru čuli jednog od zatvorenika kako se sprema, kad izađe iz zatvora, da organizira grupu koja će napasti mene i još nekoliko ljudi. Dakle, dobio sam to kao ozbiljno upozorenje institucije. Otišao sam u MUP Kantona Sarajevo da to prijavim, jer je to procedura, prijavio sam i nakon 20-tak dana sam došao kod te iste tužiteljice da pitam ima li nekih novih informacija. Ona mi je rekla: Izgleda da je to procurilo kada si to rekao u MUP-u”, kazao je Konaković.



Upitan od koga je procurilo, da li zna imena inspektora, Konaković je kazao da ima neke sumnje, ali da ne želi s tim da izlazi u javnost.

„Taj zapisnik sa moje prijave je moglo vidjeti više ljudi. To se, dakle, dešava. Ja više vodim računa o svojoj porodici, nego o sebi. Šta će mi, imam dva metra… Nije lako napasti političara od dva metra, DIF-ovca. Ja to ne dramatizujem, niti o tome pričam. Ne može se kriminalna, koruptivna hobotnica razbijati u salonskim bijelim rukavicama i pišući Facebook status. To iziskuje energiju, hrabrost i požrtvovanje. Mi, hvala Bogu, to imamo. I još jedva važna stvar – ima nas ozbiljnih, spremnih da se branimo fizički, koliko god treba. To je već jedna vojska unutar Naroda i pravde. Mi na sebe ne damo“, naveo je Konaković.
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Konaković šokirao: Još uvijek nosim pištolj! Iz Tužilaštva sam dobio ozbiljno upozorenje

Post Postao/la storm »

0
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2473
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Konaković šokirao: Još uvijek nosim pištolj! Iz Tužilaštva sam dobio ozbiljno upozorenje

Post Postao/la Ramzess »

Ovo je meni pozitivno, posten svijet treba da se naoruza i roka nepostene u slucaju samoodbrane.
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Konaković šokirao: Još uvijek nosim pištolj! Iz Tužilaštva sam dobio ozbiljno upozorenje

Post Postao/la storm »

Buki je napisao/la: 16 feb 2021, 03:21 Ovo je meni pozitivno, posten svijet treba da se naoruza i roka nepostene u slucaju samoodbrane.
Ma dobro, to je onako...
Pošalju li ti nekoga, taj sigurno neće biti drhtavi narkos, pa da ti imaš vremena izvući utoku i reagirati.
Ja nisam za masovno nošenje oružja... A kome zbilja treba, ionako to može uredno riješiti i nositi.
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Narod i Pravda

Post Postao/la storm »

Stranka se profilira i uvelike priprema za predstojeće izbore. Nakon relativnog osvajanja Sarajeva, porasli su apetiti i na federalnom nivou...
Danas je Aljoša Čampara potvrdio, da definitivno prelazi u NIP.

Konaković prisvojio još jednog bivšeg SDA-ovca. Gradonačelnik Srebrenika prešao u NiP!
Autor: Raport.ba
slika
Omerović i Konaković


Gradonačelnik Srebrenika Nihad Omerović pristupio je Narodu i Pravdi
Objavio je to Elmedin Konaković, predsjednik ove stranke.

“Od večeras Zajedno za bolju BiH! Gradonačelnik Nihad Omerović – gradonačelnik Srebrenika i 7 vijećnika u Srebreniku, članovi su Naroda i pravde. Ekipu dugo poznajem i presretan sam da borbu nastavljamo zajedno. Svakim danom sve jači”, napisao je Konaković.

Zanimljivo je da je Omerović bio član SDA.
0
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Narod i Pravda

Post Postao/la Iskra »

Eno i Campara zvanično presao
1
1 slika
Avatar
Podrinjac
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1584
Postovi: 1597
Pridružen/a: 12 aug 2020, 07:18

Re: Narod i Pravda

Post Postao/la Podrinjac »

Za koje pare je prešao? Pošto je, već bivši, SDAov igrač pretpostavljam da i nisu male cifre.
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Narod i Pravda

Post Postao/la storm »

Podrinjac je napisao/la: 27 feb 2021, 23:20 Za koje pare je prešao? Pošto je, već bivši, SDAov igrač pretpostavljam da i nisu male cifre.
Možda je bolje pitanje, šta je odbio, da nije ostao...
0
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Narod i Pravda

Post Postao/la Iskra »

Ma vidjet cemo sta ce sve primiti u stranku i hoce li se zeznuti i napraviti novuu SDA
2
2 slika
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7688
Postovi: 5636
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Konaković šokirao: Još uvijek nosim pištolj! Iz Tužilaštva sam dobio ozbiljno upozorenje

Post Postao/la SmokingMan »

storm je napisao/la: 16 feb 2021, 06:38
Buki je napisao/la: 16 feb 2021, 03:21 Ovo je meni pozitivno, posten svijet treba da se naoruza i roka nepostene u slucaju samoodbrane.
Ma dobro, to je onako...
Pošalju li ti nekoga, taj sigurno neće biti drhtavi narkos, pa da ti imaš vremena izvući utoku i reagirati.
Ja nisam za masovno nošenje oružja... A kome zbilja treba, ionako to može uredno riješiti i nositi.
Ja nisam za to da se narodu daje oružje u ruke, štaviše ja sam za pooštravanje krterija prilikom izdavanja dozvole za nošenje, ono što je krucijalno je da se POLICIJI DADNU VEĆE OVLASTI. Dizanje kriterija kada je u pitanju primanje novog kadra, profilisanje policije u jednu ozbiljnu organizacionu jedinicu, nemogućnost da policajci imaju višak kilograma, uvođenje body cama.ova, je stroga obaveza ove države da konsoliduje policiju, i učini je profesionalnijom nego što je to do sada bila.
0
slika
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Konaković šokirao: Još uvijek nosim pištolj! Iz Tužilaštva sam dobio ozbiljno upozorenje

Post Postao/la Fatih »

Buki je napisao/la: 16 feb 2021, 03:21 Ovo je meni pozitivno, posten svijet treba da se naoruza i roka nepostene u slucaju samoodbrane.
Storm je vec pomenuo jednu objektivnu obzervaciju. S moje strane, "posten svijet"... :hm
1
1 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Zajednička poruka NS-a, SDP-a i NiP-a: "Asimovanje" u režiji Skake i Hadžibajrića

Post Postao/la storm »

slika
R. D.

Foto: D. Ć./Klix.ba
Danas su Abdulah Skaka i Ibrahim Hadžibajrić na tajnom glasanju na čelo Gradskog vijeća pokušali dovesti Srđana Srdića sa ciljem rušenja našeg kandidata Bogića Bogićevića za gradonačelnika Grada Sarajeva, stoji u saopćenju ove tri političke opcije.

"Isti taj Srđan Srdić u proteklom mandatu je zaposlen u JP Sarajevo, a njegova supruga u Općinu Novo Sarajevo", navodi se.
Danas ćemo u Tužilaštvo Kantona Sarajevo podnijeti krivične prijave s materijalnim dokazima i svjedocima o pokušaju trgovine utjecajem prema vijećnicima, navode oni.

NEMA KVORUMA
Prekinuta sjednica Gradskog vijeća Sarajeva: Da li sada uopšte postoji većina?
"Danas su vijećnici iz Starog Grada (Seid Škaljić, Vedran Dodik, Jasmin Skorupan, Srđan Simonović) i Novog Grada (Drago Jurić, Enisa Spahić, Bajro Biber) srušili kvorum, izlazeći sa sjednice jer je opća većina bila na našoj strani. Podsjećamo da je Statutom Grada Sarajeva propisano da iz svake općine mora biti prisutno pet vijećnika i prethodno spomenuti vijećnici zloupotrebljavaju ovaj institut po nalogu Skake i Hadžibajrića", navodi se u saopćenju.

Nakon što su novoizabrani gradski vijećnici u Sarajevu položili zakletvu i preuzeli mandate održano je tajno glasanje za predsjedavajućeg Gradskog vijeća. Ipak, nakon sumnji u regularnost određenog broja listića određena je pauza radi usaglašavanja, a sjednica je u konačnici prekinuta.
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Zajednička poruka NS-a, SDP-a i NiP-a: "Asimovanje" u režiji Skake i Hadžibajrića

Post Postao/la storm »

Konaković: Podnio sam krivičnu prijavu, nije ovo "Kum" da se zavrtanjem ruke izabere Skaka

Predsjednik Naroda i pravde (NiP) Elmedin Konaković obratio se večeras u videprijenosu uživo, povodom današnjih dešavanja u Gradskom vijeću Sarajeva.

Kako je rekao Konaković, Abdulah Skaka i Ibrahim Hadžibajrić na tajnom glasanju na čelo Gradskog vijeća pokušali su dovesti Srđana Srdića sa ciljem rušenja Bogića Bogićevića za gradonačelnika Grada Sarajeva.





Konaković je zato, kako kaže, u poslijepodnevnim satima, u ime gradske koalicije, lično je podnio krivičnu prijavu protiv Ibrahima Hadžibajrića i Abdulaha Skake.

"Naveo sam niz dokaza o nezapamćenom pritisku na gradske vijećnike. Jako je važno da javnost zna sa kakvom se mi to kriminalnom hobotnicom i dalje borimo. Identičan je scenarij "Asim". Skaka očekivano, ali Hadžibajrić iznenađujuće. Međutim, potcjenili su gradske vijećnike koji imaju hrabrosti da govore o direktnim pritiscima i pozivima Abdulaha Skake i koji će s gnušanjem odbiti sve njihove prijedloge. Nećmo gledati isti epilog da neko kao u "Kumu" zavrće ruke i da se izabere Skaka, to vam obećavam.

Dodao je da je ova većina danas predložila Srđana Srdića za predsjedavajućeg kojeg je, kako kaže Konaković, NIP isključio zbog sumnje u kupovinu glasova.

"Nažalost, on je bio jedna od mojih grešaka i to priznajem. On mi je lično priznao da ima obavezu prema Skaki jer je zaposlen u njegovom mandatu u preduzeće kojim rukovodi Grad. Jasmin Ademović, kojeg smo mi predložili ima master na Grenoblu i sin je dobitnika Zlatne policijske značke i Zlatnog ljiljana, rekao je u svom javaljanju uživo Konaković.
0
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Zajednička poruka NS-a, SDP-a i NiP-a: "Asimovanje" u režiji Skake i Hadžibajrića

Post Postao/la Socrates »

Kakva komedija, jbt.

Btw, u Kumu se ne zavrcu ruke, nego se lesevi bacaju u East River.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Zajednička poruka NS-a, SDP-a i NiP-a: "Asimovanje" u režiji Skake i Hadžibajrića

Post Postao/la storm »

Socrates je napisao/la: 24 mar 2021, 20:12 Kakva komedija, jbt.

Btw, u Kumu se ne zavrcu ruke, nego se lesevi bacaju u East River.
Vjerojatno nije ni gledao :D
Mada...da je Skaka komentirao, on bi rekao "nije vam ovo Dr. House, da se zavrću ruke" :valja

Komedija nego šta....ne znam još na koga krivicu, ali znam da su se opet, i iznova po narodu ispljuvali.
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Narod i Pravda

Post Postao/la storm »

Ne komentirate..
Edin Forto preuzeo Naša stranka, stranku :oo
20210904_220623.jpg
0
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Odgovori

Natrag na “Bosna i Hercegovina”