CRNA HRONIKA

Društvena kretanja, politika.. Začarani krugovi u žitu (i ispod žita)
Moderator: Fatih, Max
Avatar
smajlic
emoji hanuma
emoji hanuma
Reactions: 31424
Postovi: 19348
Pridružen/a: 27 jul 2020, 08:29

Re: Tragedija kod Posušja

Post Postao/la smajlic »

gugl kaze da postoji plinski agregat...

cim neko plin spomene ja se najezim

citam im imena, troje ih sa istim prezimenom
uzas :plaki
0
Zivot se desava sada, a ravan stomak nam ne treba da ga zivimo. :sret
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36491
Postovi: 29561
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Tragedija kod Posušja

Post Postao/la storm »

Počivali u miru :cvijece
FB_IMG_1609534402938.jpg
7
6 slika 1 slika
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Atomic
PRO behar
PRO behar
Reactions: 10778
Postovi: 6301
Pridružen/a: 23 okt 2020, 23:02

Re: Tragedija kod Posušja

Post Postao/la Atomic »

Strasno,8 zivota ode u nepovrat.
Nema se sta napisati na ovo :tuz
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36491
Postovi: 29561
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Tragedija kod Posušja

Post Postao/la storm »

Agregat...ja ne kontam, da daju svakome, da piše tekstove.
"Iscurio" ugljični monoksid :face
Ne curi ugljični monoksid iz agregata, nego su to ispušni plinovi, koji nastaju prilikom rada agregata.
Iscuri recimo amonijak iz frižidera, ako popusti neki spoj, ili pukne cijev, u zatvorenom sustavu hlađenja u frižideru.
Iscuri plin R410 iz klime, itd...
Kako smo doznali od njegovog pretpostavljenog Josipa Aničića, očevidom je utvrđeno da se agregat iz kojeg je i iscurio smrtonosni ugljični monoksid koji je otrovao četiri mlada para nalazio u jednoj manjoj prostoriji nalik na ostavu koja je, pak, bila prozorčićem povezana s većom prostorijom u kojoj su se mladi nalazili, i u kojoj su naposljetku i zaspali.

Očito je da oni nisu niti slutili koja ih pogibija može snaći, a Slobodna Dalmacija doznaje da je agregat još uvijek radio u trenutku kad su istražitelji došli u kuću i otkrili njihova tijela.

Neslužbene informacije govore da su ih pronašli njihovi prijatelji koji su bili u obližnjoj kući gdje su također slavili doček Nove 2021. godine. Pokušali su ih ujutro, nešto prije 10 sati dobiti na mobitel, no nitko se nije javljao pa su došli do kuće probuditi ih i provjeriti zašto se ne javljaju. No zatekli su stravičan prizor.

Nakon završenog očevida tijela su prevezena u Mostar gdje se prvo, kako doznajemo iz tužiteljstva, treba obaviti testiranje na COVID-19, a onda će, najvjerojatnije tijekom subote mrtvozornik obaviti obdukciju kojom će se utvrditi točan uzrok smrti osmero mladih osoba.
0
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Tragedija kod Posušja

Post Postao/la Ommadawn »

Slabo dihtovan ispušni sistem agregata, oni djeca možda nisu imala znanja u tome, alkohol je sigurno tu bio presudan faktor, napilo se, pozaspalo i u snu pogušilo.

Tuga jbt.

Ja dok sam putovao u srednju autobusom pa uvijek idem na zadnje sjedište. Nekad mi se znalo prispavati. Jednom će se vraćati sa mnom jedan stariji jaran i mi sjeli kad on nakon izvjesnog vremena odjednom “Šta ovo ovdje smrdi ispušni plin?”. Ma reko to je vazda tako baš u ovom autobusu. “Hajmo naprijed, hoćemo li se potrovati ovdje”. Kasnije je rekao šoferu da se to mora provjeriti jer su izgleda ispušni plinovi ulazili negdje u putnički prostor.
Ja to eto ne bih nikada znao da mi nije on rekao.
2
1 slika 1 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Mehaning
Proleter
Reactions: 6036
Postovi: 4657
Pridružen/a: 23 jul 2020, 12:29

Re: Tragedija kod Posušja

Post Postao/la Mehaning »

storm je napisao/la: 02 jan 2021, 08:53 Agregat...ja ne kontam, da daju svakome, da piše tekstove.
"Iscurio" ugljični monoksid :face
Ne curi ugljični monoksid iz agregata, nego su to ispušni plinovi, koji nastaju prilikom rada agregata.
Iscuri recimo amonijak iz frižidera, ako popusti neki spoj, ili pukne cijev, u zatvorenom sustavu hlađenja u frižideru.
Iscuri plin R410 iz klime, itd...
Kako smo doznali od njegovog pretpostavljenog Josipa Aničića, očevidom je utvrđeno da se agregat iz kojeg je i iscurio smrtonosni ugljični monoksid koji je otrovao četiri mlada para nalazio u jednoj manjoj prostoriji nalik na ostavu koja je, pak, bila prozorčićem povezana s većom prostorijom u kojoj su se mladi nalazili, i u kojoj su naposljetku i zaspali.

Očito je da oni nisu niti slutili koja ih pogibija može snaći, a Slobodna Dalmacija doznaje da je agregat još uvijek radio u trenutku kad su istražitelji došli u kuću i otkrili njihova tijela.

Neslužbene informacije govore da su ih pronašli njihovi prijatelji koji su bili u obližnjoj kući gdje su također slavili doček Nove 2021. godine. Pokušali su ih ujutro, nešto prije 10 sati dobiti na mobitel, no nitko se nije javljao pa su došli do kuće probuditi ih i provjeriti zašto se ne javljaju. No zatekli su stravičan prizor.

Nakon završenog očevida tijela su prevezena u Mostar gdje se prvo, kako doznajemo iz tužiteljstva, treba obaviti testiranje na COVID-19, a onda će, najvjerojatnije tijekom subote mrtvozornik obaviti obdukciju kojom će se utvrditi točan uzrok smrti osmero mladih osoba.
Mene zbunjuje što su ti ljudi studirali, da tako nešto naprave... :sok
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36491
Postovi: 29561
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Tragedija kod Posušja

Post Postao/la storm »

Mehaning je napisao/la: 02 jan 2021, 12:17
storm je napisao/la: 02 jan 2021, 08:53 Agregat...ja ne kontam, da daju svakome, da piše tekstove.
"Iscurio" ugljični monoksid :face
Ne curi ugljični monoksid iz agregata, nego su to ispušni plinovi, koji nastaju prilikom rada agregata.
Iscuri recimo amonijak iz frižidera, ako popusti neki spoj, ili pukne cijev, u zatvorenom sustavu hlađenja u frižideru.
Iscuri plin R410 iz klime, itd...

Mene zbunjuje što su ti ljudi studirali, da tako nešto naprave... :sok
To sam se i ja pitao.. Ovakve se stvari, o štetnosti co, uče u osnovnoj.
Nije im smrdio ispušni plin, i mislili su u redu je... A monoksid nema mirisa ni boje...
0
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Tragedija kod Posušja

Post Postao/la Ommadawn »

Ma pijano i zaspalo.

Dovoljno je pet minuta monoksida tokom dubokog sna i slijedeća stanica ti je taksiratska kapija
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
bagra
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1450
Postovi: 1065
Pridružen/a: 14 dec 2020, 09:04

Re: Tragedija kod Posušja

Post Postao/la bagra »

zalosno bas
pomislih na tren pa kako da niko nije morao u wc
pa bi mozda skuzio al sto rece kolega omma to je
najvjerovatnije jako brzo bilo gotovo... nisu imali
sanse. pocivali u miru =(
1
1 slika
moja cura slusa narodnjake slika
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Tragedija kod Posušja

Post Postao/la Ommadawn »

Moja pretpostavka je da oni nisu bili pri svijesti odnosno da su zaspali i da su ti izduvni gasovi ušli i - babo ruč’o.

Koliko vozača kamiona je znalo biti zatrovano jer im tokom odmaranja lopovi sprejom kroz ventilaciju puste gas. Vozač tokom sna se komira, ovi ulete u kabinu i orobe ga, nerijetko i teret koji prevoze. Ujutro se probudi (neki se nisu nikad ni probudili) glava puca od boli kad imaš šta i vidjeti.

A ova omladina - tuga jbt!! Gledam slike, sve ljepše od ljepšeg.
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
Lana
PRO behar
PRO behar
Reactions: 19263
Postovi: 13127
Pridružen/a: 03 aug 2020, 07:54

Re: Tragedija kod Posušja

Post Postao/la Lana »

Ommadawn je napisao/la: 02 jan 2021, 12:27 Ma pijano i zaspalo.

Dovoljno je pet minuta monoksida tokom dubokog sna i slijedeća stanica ti je taksiratska kapija
Ali da ni jedno od njih osjetilo nesto probudilo pokusalo da se spasi meni to ne ide u glavu nikako.

Zalosno
0
Moraš da istreniraš svoj um da bude jači od tvojih osjećanja,ili ćeš izgubiti samog sebe.
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Tragedija kod Posušja

Post Postao/la Ommadawn »

Lana je napisao/la: 02 jan 2021, 13:24
Ommadawn je napisao/la: 02 jan 2021, 12:27 Ma pijano i zaspalo.

Dovoljno je pet minuta monoksida tokom dubokog sna i slijedeća stanica ti je taksiratska kapija
Ali da ni jedno od njih osjetilo nesto probudilo pokusalo da se spasi meni to ne ide u glavu nikako.

Zalosno
Ne može moja draga Lanci kad te obandači, onesvijesti tokom sna. I nema šanse da se probudiš.

Da je neko od njih možda bio trijezan, eventualno ali samo eventualno bi imali šanse.
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
bagra
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1450
Postovi: 1065
Pridružen/a: 14 dec 2020, 09:04

Re: Tragedija kod Posušja

Post Postao/la bagra »

0
moja cura slusa narodnjake slika
Avatar
Nice try
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3404
Postovi: 1800
Pridružen/a: 13 dec 2020, 15:13

Re: Tragedija kod Posušja

Post Postao/la Nice try »

Potresno, strašno,jedna od djevojaka je bila s mojom kćerkom na predavanjima.
Nezapamćena tragedija.
3
3 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36491
Postovi: 29561
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Tragedija kod Posušja

Post Postao/la storm »

Nice try je napisao/la: 03 jan 2021, 06:49 Potresno, strašno,jedna od djevojaka je bila s mojom kćerkom na predavanjima.
Nezapamćena tragedija.
Mene upravo i to dodatno potrese... Imam sina tih godina :(
1
1 slika
Avatar
Nice try
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3404
Postovi: 1800
Pridružen/a: 13 dec 2020, 15:13

Re: Tragedija kod Posušja

Post Postao/la Nice try »

Znam,ja isto kćerku ...ali nevažno. Potresno je svakako.
Svi su bili ili familija, poznanici, komšije...ne znam.
Čovjek ostane bez teksta.
1
1 slika
Avatar
CocoMa
Čupavo
Čupavo
Reactions: 17696
Postovi: 10993
Pridružen/a: 22 jul 2020, 20:23

Re: Tragedija kod Posušja

Post Postao/la CocoMa »

Da je 8 macica izgubilo zivote tužno je... ali 8 mladih života..tuga do neba velika... pa I dalje... 8 ugasrnih mladosti.... Strasno.
0
Odgovori

Natrag na “Bosna i Hercegovina”