Mostar

Društvena kretanja, politika.. Začarani krugovi u žitu (i ispod žita)
Moderator: Fatih, Max
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Protesti u Mostaru, zbog brutalnosti policije.

Post Postao/la Socrates »

Sve to treba radikalno mjenjati.

Skolovati novu generaciju policajaca za 21-vi vijek. Sigurno bi imali medjunarodnu pomoc za to.

Pa polako, svu ovu starudiju poslati na otpad. Izmisliti nova doskolovavanja koja ovakvi majmuni ne mogu proci.

Veliki broj njih su komunisticki zaostatci. Najgori neprijatelji naroda.
1
1 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Čarobni
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 1501
Postovi: 469
Pridružen/a: 07 jan 2021, 00:31

Re: Protesti u Mostaru, zbog brutalnosti policije.

Post Postao/la Čarobni »

Socrates je napisao/la: 13 apr 2021, 16:39 Smeta mi policija koja ovako "obavlja posao". Ocigledno je da nisu nikako shvatili koje su im ovlasti. To je pitanje nedostatka osnovne inteligencije. Nadam se da nije nesto jos gore u pitanju.

Necu ja praviti proteste, jer ne zivim dole. Ali,
eto, ljudi prave. I ova dvojica glupana ce valjda na sud.

U Kanadi se dobro zna sta policija smije a sta ne smije. Sigurno ne smije da te bije ako nisi nasilan. Ne smije ti ni dokumente traziti ako nemaju dobar razlog za to. Moj je prijatelj policajca odveo na disciplinsku jer mu je trazio dokumente "bez pokrica". I gotovo, odleti policajac sa posla.
Kanada je uređena država.

Ovdje, ne zoveš policiju kad zatekneš nekog kako ti obija kuću, jer eto ti ga na vrata opet za 10 dana, nego pravdu u svoje ruke, što bi rek'o ZOSTER.

Nije do policije, ali se na njima kola lome, jer je narod naivan.
0
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Protesti u Mostaru, zbog brutalnosti policije.

Post Postao/la Socrates »

Čarobni je napisao/la: 13 apr 2021, 16:50
Socrates je napisao/la: 13 apr 2021, 16:39 Smeta mi policija koja ovako "obavlja posao". Ocigledno je da nisu nikako shvatili koje su im ovlasti. To je pitanje nedostatka osnovne inteligencije. Nadam se da nije nesto jos gore u pitanju.

Necu ja praviti proteste, jer ne zivim dole. Ali,
eto, ljudi prave. I ova dvojica glupana ce valjda na sud.

U Kanadi se dobro zna sta policija smije a sta ne smije. Sigurno ne smije da te bije ako nisi nasilan. Ne smije ti ni dokumente traziti ako nemaju dobar razlog za to. Moj je prijatelj policajca odveo na disciplinsku jer mu je trazio dokumente "bez pokrica". I gotovo, odleti policajac sa posla.
Kanada je uređena država.

Ovdje, ne zoveš policiju kad zatekneš nekog kako ti obija kuću, jer eto ti ga na vrata opet za 10 dana, nego pravdu u svoje ruke, što bi rek'o ZOSTER.

Nije do policije, ali se na njima kola lome, jer je narod naivan.
Kakve sad veze ima kad ne zoves policiju sa citavom ovom temom?

Ako ne zoves policiju, to samo govori o policiji. Nesposobna policija, ali bije ljude bezveze kako stigne.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Čarobni
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 1501
Postovi: 469
Pridružen/a: 07 jan 2021, 00:31

Re: Protesti u Mostaru, zbog brutalnosti policije.

Post Postao/la Čarobni »

Socrates je napisao/la: 13 apr 2021, 16:54
Čarobni je napisao/la: 13 apr 2021, 16:50

Kanada je uređena država.

Ovdje, ne zoveš policiju kad zatekneš nekog kako ti obija kuću, jer eto ti ga na vrata opet za 10 dana, nego pravdu u svoje ruke, što bi rek'o ZOSTER.

Nije do policije, ali se na njima kola lome, jer je narod naivan.
Kakve sad veze ima kad ne zoves policiju sa citavom ovom temom?

Ako ne zoves policiju, to samo govori o policiji. Nesposobna policija, ali bije ljude bezveze kako stigne.
Rekoh ti, nije do policije, njihovo je da krpe rupe koje pravi vlast.
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Protesti u Mostaru, zbog brutalnosti policije.

Post Postao/la storm »

Čarobni je napisao/la: 13 apr 2021, 16:18
Socrates je napisao/la: 13 apr 2021, 16:09 Pa ja sam i rekao da sam to "drzava" spomenuo da bi mozda tebi postalo jasno kakve konsekvence ima ovakvo ponasanje kada dobijes uniformu, polozis neku zakletvu, imas pravilnik kako i kada upotrijebljavati silu.

Ovakvim majmunarijama sramote prije svega svog poslodavca, to jest onaj nivo izvrsne vlasti koji im je ukazao povjerenje.

Nadam se da ce zavrsiti pred sudom.
I ja sam rekao da je policija "izvršna vlast", da bi ti možda postalo jasno da ništa nije do njih, prisiljeni su da obavljaju posao koji nije u njihovoj nadležnosti, a njihove nadređene biramo mi, dok sjedimo za kompjuterom, tipkamo i kritikujemo.

Policija ne može ugoditi narodu. Kad sud pusti uhapšene kriminalce da rade šta hoće, policija je kriva, kad policija uzme pravdu u svoje ruke, opet je policija kriva.

Ne postoji čovjek u ovoj državi koji je mjerodavan držat' im lekcije.
Ne bih puno ni komentirao, da je i to uzimanje pravde neka konstanta...onda to nazovemo divljim zapadom i gotovo.
Ali policija ima muda prebijati anonimuse, a kad se pojave baje, pokupe se.. Zašto i tad ne uzmu pravdu?
Obični huligani u uniformama.
I opet smo kod izbora.
3
3 slika
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Protesti u Mostaru, zbog brutalnosti policije.

Post Postao/la Ommadawn »

Nijedne nema bolje
Od naše policije

0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
Čarobni
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 1501
Postovi: 469
Pridružen/a: 07 jan 2021, 00:31

Re: Protesti u Mostaru, zbog brutalnosti policije.

Post Postao/la Čarobni »

storm je napisao/la: 13 apr 2021, 20:49
Čarobni je napisao/la: 13 apr 2021, 16:18

I ja sam rekao da je policija "izvršna vlast", da bi ti možda postalo jasno da ništa nije do njih, prisiljeni su da obavljaju posao koji nije u njihovoj nadležnosti, a njihove nadređene biramo mi, dok sjedimo za kompjuterom, tipkamo i kritikujemo.

Policija ne može ugoditi narodu. Kad sud pusti uhapšene kriminalce da rade šta hoće, policija je kriva, kad policija uzme pravdu u svoje ruke, opet je policija kriva.

Ne postoji čovjek u ovoj državi koji je mjerodavan držat' im lekcije.
Ne bih puno ni komentirao, da je i to uzimanje pravde neka konstanta...onda to nazovemo divljim zapadom i gotovo.
Ali policija ima muda prebijati anonimuse, a kad se pojave baje, pokupe se.. Zašto i tad ne uzmu pravdu?
Obični huligani u uniformama.
I opet smo kod izbora.
Malo komentatora ovdje je čulo za slučaj "Zujevina".

Oni, koji su čuli za taj slučaj, vrlo dobro znaju da smo mi poslije rata zapravo imali policiju koja je imala petlje suprotstavit' se bilo kome, pa i bajama, ali nam ta policija nije odgovarala.

U januaru 2001 godine, pripadnici specijalne policije su upali u restoran Zujevina i nagazali sarajevske mafijaše, opasne face i kriminalce, nakon čega su svi redom suspendovani. Od tada kreće moderno doba gdje svaki klošarčić može radit' šta hoće, kome hoće i kada hoće, a policajac mu, po slovu zakona, ne smije ništa.

Prije desetak godina trojica maloljetnika su zapalili staricu u Sarajevu, žena je preminula, a oni pušteni za 15 dana na slobodu, to je divlji zapad, tad smo šutjeli svi redom, ali ne šutimo kad policiji treba vezat' ruke.
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Protesti u Mostaru, zbog brutalnosti policije.

Post Postao/la storm »

Čarobni je napisao/la: 14 apr 2021, 00:18
storm je napisao/la: 13 apr 2021, 20:49

Ne bih puno ni komentirao, da je i to uzimanje pravde neka konstanta...onda to nazovemo divljim zapadom i gotovo.
Ali policija ima muda prebijati anonimuse, a kad se pojave baje, pokupe se.. Zašto i tad ne uzmu pravdu?
Obični huligani u uniformama.
I opet smo kod izbora.
Malo komentatora ovdje je čulo za slučaj "Zujevina".

Oni, koji su čuli za taj slučaj, vrlo dobro znaju da smo mi poslije rata zapravo imali policiju koja je imala petlje suprotstavit' se bilo kome, pa i bajama, ali nam ta policija nije odgovarala.

U januaru 2001 godine, pripadnici specijalne policije su upali u restoran Zujevina i nagazali sarajevske mafijaše, opasne face i kriminalce, nakon čega su svi redom suspendovani. Od tada kreće moderno doba gdje svaki klošarčić može radit' šta hoće, kome hoće i kada hoće, a policajac mu, po slovu zakona, ne smije ništa.

Prije desetak godina trojica maloljetnika su zapalili staricu u Sarajevu, žena je preminula, a oni pušteni za 15 dana na slobodu, to je divlji zapad, tad smo šutjeli svi redom, ali ne šutimo kad policiji treba vezat' ruke.
Ja razumijem rezigniranost stanjem pravosuđa, njihovim neradom i korupcijom, ali opravdavati nasilje nekim drugim nasiljem?
To nije put društva.
0
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Protesti u Mostaru, zbog brutalnosti policije.

Post Postao/la Ommadawn »

Policija je ta koja je uhvatila Zijada Turkovića i njegovu bandu.

Policija je ta koja mene zaustavi sa stranim tablicama i stranom vozačkom dozvolom zbog vožnje 70 na putu gdje je 60 (iako nigdje nije obilježeno da je toliko) i pita mene lupkajući mojom vozačkom o drugu ruku “I? Šta ćemo?”. Čuj šta ćemo, yebote još mu ja koji nisam ni obučen ni nadležan moram govoriti kako treba obavljati svoj posao...

Policija je ta koja prilikom racije u sarajevskom rock baru “Marquee” legitimiše mene i prilikom objašnjenja da je moja lična karta švedska, kaže “Evo ti, pa obriš’ guz’cu sa njom!”.
3
3 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Protesti u Mostaru, zbog brutalnosti policije.

Post Postao/la storm »

Ommadawn je napisao/la: 14 apr 2021, 06:21 Policija je ta koja je uhvatila Zijada Turkovića i njegovu bandu.

Policija je ta koja mene zaustavi sa stranim tablicama i stranom vozačkom dozvolom zbog vožnje 70 na putu gdje je 60 (iako nigdje nije obilježeno da je toliko) i pita mene lupkajući mojom vozačkom o drugu ruku “I? Šta ćemo?”. Čuj šta ćemo, yebote još mu ja koji nisam ni obučen ni nadležan moram govoriti kako treba obavljati svoj posao...

Policija je ta koja prilikom racije u sarajevskom rock baru “Marquee” legitimiše mene i prilikom objašnjenja da je moja lična karta švedska, kaže “Evo ti, pa obriš’ guz’cu sa njom!”.
Hehe i to lupkanje je izgleda svuda šifra... "koliko ćeš mi dati para?"
0
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Protesti u Mostaru, zbog brutalnosti policije.

Post Postao/la Ommadawn »

Nije dobio ništa.
1
1 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Protesti u Mostaru, zbog brutalnosti policije.

Post Postao/la storm »

Ommadawn je napisao/la: 14 apr 2021, 06:34 Nije dobio ništa.
Eh, ali koliko poberu ovako.
Ljudi radije tutnu 20KM, nego par stotina... Jer ako hoće, nalijepiti će ti nešto. Spremne su to seme.
Ja se vozim prema moru, negdje između knina i Splita, nedođija teška, još nije bilo autoceste.
I guslam ja kilometrima iza nekog poljskog busa. Nigdje šanse preticati sigurno, a bus vozi 40 kmh
I otvori se ravnica, ja ga preteknem, i na kraju ravnice već maše sa onim kukuruzom...
Dobar dan... Dokumente bla bla...
Gospodine vozili ste 117kmh :sok
Ama nisam, maksimalno 70, da sam pretekao bus, koji je vozio 40, plus nisam neko bijesno auto imao, opel astra karavan, jos natovaren dobro..
Okrenu se ovom drugom...
Kolega, ne vjeruje mi, on bi da se svadja :lupa
I izbifla mi... Ovo je 500 kuna kazne, i sutra sudija za prekršaje u Kninu.
Uzme dokumente i lupka... Šta ćemo gospodine.
Ja sutim.
Pa šta ćemo?
Rekoh ne znam, vi ste tu glavni.
Pa jel ti puno 200 kuna :lupa

I platio sam.
A pitaj boga, od koga je bilo onih 117 kmh na radaru, i koliko su love pobrali na tome.
0
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Protesti u Mostaru, zbog brutalnosti policije.

Post Postao/la Ommadawn »

storm je napisao/la: 14 apr 2021, 07:32
Ommadawn je napisao/la: 14 apr 2021, 06:34 Nije dobio ništa.
Eh, ali koliko poberu ovako.
Ljudi radije tutnu 20KM, nego par stotina... Jer ako hoće, nalijepiti će ti nešto. Spremne su to seme.
Ja se vozim prema moru, negdje između knina i Splita, nedođija teška, još nije bilo autoceste.
I guslam ja kilometrima iza nekog poljskog busa. Nigdje šanse preticati sigurno, a bus vozi 40 kmh
I otvori se ravnica, ja ga preteknem, i na kraju ravnice već maše sa onim kukuruzom...
Dobar dan... Dokumente bla bla...
Gospodine vozili ste 117kmh :sok
Ama nisam, maksimalno 70, da sam pretekao bus, koji je vozio 40, plus nisam neko bijesno auto imao, opel astra karavan, jos natovaren dobro..
Okrenu se ovom drugom...
Kolega, ne vjeruje mi, on bi da se svadja :lupa
I izbifla mi... Ovo je 500 kuna kazne, i sutra sudija za prekršaje u Kninu.
Uzme dokumente i lupka... Šta ćemo gospodine.
Ja sutim.
Pa šta ćemo?
Rekoh ne znam, vi ste tu glavni.
Pa jel ti puno 200 kuna :lupa

I platio sam.
A pitaj boga, od koga je bilo onih 117 kmh na radaru, i koliko su love pobrali na tome.
Prijeratna situacija, negdje izmedju Jajca i BL, kanjon Vrbasa zvani Tijesno.
Zaustavlja starog policajac i veli da je vozio prebrzo, radar je tako pokazao.
I stari tad "Kad je kalibriran taj radar, je li mogu vidjeti?". Vrati lik vozacku i vozi dalje.

Poslije rata, negdje tamo 2003 godine, tamo odmah poslije Doboja, gluho doba noci, policajac tvrdi da je stari vozio vise nego jeste i kao radar (koji uopste nije bio uperen) pokazao da jeste.
"Sta cemo?"
"Vi odlucujete"
Kazna, sudija za prekrsaje, tamo vamo....bla bla bla
"Nema problema, prespavat cemo u autu, svakako se vozimo dugo iz Swe..."
Gleda, gleda... hajde, vozi dalje.

Pa idi u q-rac.
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: Protesti u Mostaru, zbog brutalnosti policije.

Post Postao/la dmr »

storm je napisao/la: 14 apr 2021, 07:32
Ommadawn je napisao/la: 14 apr 2021, 06:34 Nije dobio ništa.
Eh, ali koliko poberu ovako.
Ljudi radije tutnu 20KM, nego par stotina... Jer ako hoće, nalijepiti će ti nešto. Spremne su to seme.
Ja se vozim prema moru, negdje između knina i Splita, nedođija teška, još nije bilo autoceste.
I guslam ja kilometrima iza nekog poljskog busa. Nigdje šanse preticati sigurno, a bus vozi 40 kmh
I otvori se ravnica, ja ga preteknem, i na kraju ravnice već maše sa onim kukuruzom...
Dobar dan... Dokumente bla bla...
Gospodine vozili ste 117kmh :sok
Ama nisam, maksimalno 70, da sam pretekao bus, koji je vozio 40, plus nisam neko bijesno auto imao, opel astra karavan, jos natovaren dobro..
Okrenu se ovom drugom...
Kolega, ne vjeruje mi, on bi da se svadja :lupa
I izbifla mi... Ovo je 500 kuna kazne, i sutra sudija za prekršaje u Kninu.
Uzme dokumente i lupka... Šta ćemo gospodine.
Ja sutim.
Pa šta ćemo?
Rekoh ne znam, vi ste tu glavni.
Pa jel ti puno 200 kuna :lupa

I platio sam.
A pitaj boga, od koga je bilo onih 117 kmh na radaru, i koliko su love pobrali na tome.
radar pokazuje vrijeme okidanja, to treba gledati ako ti je sumnjivo, svi mi imamo osjecaj koliko otprilike vozimo i kad ne gledamo u instrument tablu.
ja sam do sad jednom trazio da pogledam radar, na koridoru, prije kruznog toka iz pravca orasja. kaze hajd nema veze, ovaj put cemo ti oprostiti :keke
1
1 slika
:rolka
Avatar
Čarobni
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 1501
Postovi: 469
Pridružen/a: 07 jan 2021, 00:31

Re: Protesti u Mostaru, zbog brutalnosti policije.

Post Postao/la Čarobni »

storm je napisao/la: 14 apr 2021, 05:54
Čarobni je napisao/la: 14 apr 2021, 00:18

Malo komentatora ovdje je čulo za slučaj "Zujevina".

Oni, koji su čuli za taj slučaj, vrlo dobro znaju da smo mi poslije rata zapravo imali policiju koja je imala petlje suprotstavit' se bilo kome, pa i bajama, ali nam ta policija nije odgovarala.

U januaru 2001 godine, pripadnici specijalne policije su upali u restoran Zujevina i nagazali sarajevske mafijaše, opasne face i kriminalce, nakon čega su svi redom suspendovani. Od tada kreće moderno doba gdje svaki klošarčić može radit' šta hoće, kome hoće i kada hoće, a policajac mu, po slovu zakona, ne smije ništa.

Prije desetak godina trojica maloljetnika su zapalili staricu u Sarajevu, žena je preminula, a oni pušteni za 15 dana na slobodu, to je divlji zapad, tad smo šutjeli svi redom, ali ne šutimo kad policiji treba vezat' ruke.
Ja razumijem rezigniranost stanjem pravosuđa, njihovim neradom i korupcijom, ali opravdavati nasilje nekim drugim nasiljem?
To nije put društva.
Razumijem ja da ljudi žele da se ovakve situacije rješavaju kao u Švedskoj, ali mi nismo takav narod, nemamo takvo društvo. Čak i da ovi policajci budu trajno udaljeni sa dužnosti, neće se promijeniti ništa, jer je toliko problema i rupa oko nas da bi policija davno izgubila svu kontrolu kad bi primjenjivali tu neku korektnost, strogo po slovu zakona, i bezbjednost bi nam svima bila pogoršana, a ovako, batine će uglavnom dobit' neko ko pravi belaje.

Policija je 2001 pokazala da ima petlju suprotstavit' se i najopasnijima i to su skupo platili vezivanjem ruku, ali narod nikad nije pokazao da ima petlju suprotstavit' se bajama, uperit će prst u zaštitara, uperit će prst u policajca, radnicu na kasi, prodavačicu, portira, radnicu na šalteru, ali nikada u neku krupnu zvjerku i to je licemjerje koje se ne da gledat'.

Puno gori problem je kršenje ljudskih sloboda, evo, godinu dana nakon pojave epidemije, ne smije niko mrdnut' iza 21:00, ne smije se kafa popit' u kafiću, zatvorena radna mjesta, ljudima ukinuto pravo na rad, vakcina ni na mapi i kad vidim koliku pobunu ljudi dižu zbog ovog snimka, očekiv'o bih barem 100 000 ljudi na ulici kad je problem lockdown-a u pitanju, koji je mnogo veći, ali nema toga, tu narod ne radi ništa, a hrabri su samo kad treba kritikovat' gluposti i prst uperit' u sitnu buraniju.
1
1 slika
Avatar
Čarobni
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 1501
Postovi: 469
Pridružen/a: 07 jan 2021, 00:31

Re: Protesti u Mostaru, zbog brutalnosti policije.

Post Postao/la Čarobni »

storm je napisao/la: 14 apr 2021, 07:32
Ommadawn je napisao/la: 14 apr 2021, 06:34 Nije dobio ništa.
Eh, ali koliko poberu ovako.
Ljudi radije tutnu 20KM, nego par stotina... Jer ako hoće, nalijepiti će ti nešto. Spremne su to seme.
Ja se vozim prema moru, negdje između knina i Splita, nedođija teška, još nije bilo autoceste.
I guslam ja kilometrima iza nekog poljskog busa. Nigdje šanse preticati sigurno, a bus vozi 40 kmh
I otvori se ravnica, ja ga preteknem, i na kraju ravnice već maše sa onim kukuruzom...
Dobar dan... Dokumente bla bla...
Gospodine vozili ste 117kmh :sok
Ama nisam, maksimalno 70, da sam pretekao bus, koji je vozio 40, plus nisam neko bijesno auto imao, opel astra karavan, jos natovaren dobro..
Okrenu se ovom drugom...
Kolega, ne vjeruje mi, on bi da se svadja :lupa
I izbifla mi... Ovo je 500 kuna kazne, i sutra sudija za prekršaje u Kninu.
Uzme dokumente i lupka... Šta ćemo gospodine.
Ja sutim.
Pa šta ćemo?
Rekoh ne znam, vi ste tu glavni.
Pa jel ti puno 200 kuna :lupa

I platio sam.
A pitaj boga, od koga je bilo onih 117 kmh na radaru, i koliko su love pobrali na tome.
Prošle godine je uhapšeno 17 policijskih službenika saobraćajne policije, ljudi imali svoj(neregistrovani) radar koji je kružio među njima, dnevno uzimali i po 1500KM na taj fazon, jer je svašta primljeno u policiju.

Uhapšeni su i vjerovatno će biti otpušteni, ali sve je to sitna buranija, koja se čuva za kupovinu socijalnog mira, a da bi se zaštitio vrh, sa svojim neuporedivo većim malverzacijama.
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Protesti u Mostaru, zbog brutalnosti policije.

Post Postao/la storm »

Čarobni je napisao/la: 14 apr 2021, 13:09
storm je napisao/la: 14 apr 2021, 05:54

Ja razumijem rezigniranost stanjem pravosuđa, njihovim neradom i korupcijom, ali opravdavati nasilje nekim drugim nasiljem?
To nije put društva.
Razumijem ja da ljudi žele da se ovakve situacije rješavaju kao u Švedskoj, ali mi nismo takav narod, nemamo takvo društvo. Čak i da ovi policajci budu trajno udaljeni sa dužnosti, neće se promijeniti ništa, jer je toliko problema i rupa oko nas da bi policija davno izgubila svu kontrolu kad bi primjenjivali tu neku korektnost, strogo po slovu zakona, i bezbjednost bi nam svima bila pogoršana, a ovako, batine će uglavnom dobit' neko ko pravi belaje.

Policija je 2001 pokazala da ima petlju suprotstavit' se i najopasnijima i to su skupo platili vezivanjem ruku, ali narod nikad nije pokazao da ima petlju suprotstavit' se bajama, uperit će prst u zaštitara, uperit će prst u policajca, radnicu na kasi, prodavačicu, portira, radnicu na šalteru, ali nikada u neku krupnu zvjerku i to je licemjerje koje se ne da gledat'.

Puno gori problem je kršenje ljudskih sloboda, evo, godinu dana nakon pojave epidemije, ne smije niko mrdnut' iza 21:00, ne smije se kafa popit' u kafiću, zatvorena radna mjesta, ljudima ukinuto pravo na rad, vakcina ni na mapi i kad vidim koliku pobunu ljudi dižu zbog ovog snimka, očekiv'o bih barem 100 000 ljudi na ulici kad je problem lockdown-a u pitanju, koji je mnogo veći, ali nema toga, tu narod ne radi ništa, a hrabri su samo kad treba kritikovat' gluposti i prst uperit' u sitnu buraniju.
Ja se slažem u gotovo svemu sa tobom...
Srušen ili narušen je i sustav vrijednosti u društvu, ne samo u BIH...cijeli balkan pati od toga. Kriminalci su mladima i djeci idoli, mufljuzi su sinonim uspjeha i snalažljivosti...država "premlaćuje" stanovnike psihički i ekonomski par desetljeća, a opet nema reakcije i odgovora.
Sve je vijest za tri dana....a na izborima revno svi po starom zaokružuju, na konkretne proteste niko nema volje izaći...
Rekoh, sve mi je jasno, ali prebijanje ovog momka baš nije odgovor na sve to....a znamo i ti i ja koliko toga nije snimljeno. Opet se ne može ta frustracija slomiti na nekome, za takav bezvezni prekršaj. A nije sve ni država kriva. Mnogima tako paše.
0
Odgovori

Natrag na “Bosna i Hercegovina”