Komšije i Susjedi - Srbija i Hrvatska

Društvena kretanja, politika.. Začarani krugovi u žitu (i ispod žita)
Moderator: Fatih, Max
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Vučićeva stranka podržava ideju o automatskom državljanstvu Srbije za građane bh. entiteta RS

Post Postao/la Socrates »

Pa sta sam slagao?

Jesi li uzimao u obzir reakcije bitnih zemalja nakon presude? Nije to ni jedina presuda.

Postavlja se pitanje, zasto, recimo, Srbin ne moze da se kandidira za predsjednistvo u Federaciji.

Postavlja se milion drugih pitanja. Kako ti mislis rijesiti te probleme?

Ja razumijem da su tebi vazni samo Hrvati, ali zasto ja ne bih mogao da se kandidiram za predsjednistvo nigdje u BIH.

I btw, citav Dayton i vase plemensko shvatanje svega na Balkanu je uzrok I Komsic situacije.
1
1 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Vučićeva stranka podržava ideju o automatskom državljanstvu Srbije za građane bh. entiteta RS

Post Postao/la laga-nini »

..zezas ocito umisto da priznaš neupitno da je termin konstitutivni narod i u presudi zaštićen..a to sto neko misli u engleskoj stbiji il hr nebitno..I’ll sto ja mislim li ti u konacno sto i zato je lazi ovaj napacen narod..da reka sam lazes her si ste ti pozva na tu finci presudu
0
Zadnja izmjena: laga-nini, dana/u 15 okt 2020, 11:20, ukupno mijenjano 1 put.
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Vučićeva stranka podržava ideju o automatskom državljanstvu Srbije za građane bh. entiteta RS

Post Postao/la laga-nini »

..kad to priznam onda od govorim na tvoje upite..
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36484
Postovi: 29543
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Vučićeva stranka podržava ideju o automatskom državljanstvu Srbije za građane bh. entiteta RS

Post Postao/la storm »

Socrates je napisao/la: 15 okt 2020, 11:07 Pa sta sam slagao?

Jesi li uzimao u obzir reakcije bitnih zemalja nakon presude? Nije to ni jedina presuda.

Postavlja se pitanje, zasto, recimo, Srbin ne moze da se kandidira za predsjednistvo u Federaciji.

Postavlja se milion drugih pitanja. Kako ti mislis rijesiti te probleme?

Ja razumijem da su tebi vazni samo Hrvati, ali zasto ja ne bih mogao da se kandidiram za predsjednistvo nigdje u BIH.

I btw, citav Dayton i vase plemensko shvatanje svega na Balkanu je uzrok I Komsic situacije.
E to baš...plemensko shvaćanje :ok
0
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Vučićeva stranka podržava ideju o automatskom državljanstvu Srbije za građane bh. entiteta RS

Post Postao/la Socrates »

laga-nini je napisao/la: 15 okt 2020, 11:19 ..zezas ocito umisto da priznaš neupitno da je termin konstitutivni narod i u presudi zaštićen..a to sto neko misli u engleskoj stbiji il hr nebitno..I’ll sto ja mislim li ti u konacno sto i zato je lazi ovaj napacen narod..da reka sam lazes her si ste ti pozva na tu finci presudu
Ne mora se dovoditi u pitanje konstitutivnost naroda, ali izborni zakon je diskriminativan. On se mora dovesti u pitanje.

Licno misljenje, taj sam pojam konstitutivnosti naroda je komunisticka (sovjetska) izmisljotina, I kao I sve komunisticko nema nikakav smisao.

Ali, eto, Tito je I to preuzeo od komunisticke brace I uspjesno obesmislio nacionalno pitanje.

Pravite od BIH plemenske rezervate jer tako nekima odgovara, ali veze to nema ni sa cim.
1
1 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Vučićeva stranka podržava ideju o automatskom državljanstvu Srbije za građane bh. entiteta RS

Post Postao/la laga-nini »

..izvlacus se od konkretnog odgovara i okreces temu nije ti meni satisfakcija al kazem nemoj svoje misljenje gurat pod mišljenje institucije..i svi su glupi koji podržavaju načelo konstitutivnosti samo su bosnjaci pametni..savršena ti je logika..
0
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Vučićeva stranka podržava ideju o automatskom državljanstvu Srbije za građane bh. entiteta RS

Post Postao/la laga-nini »

..al džabe bih nikad nece bit unitarna država prije će je nestat...vjeruj mi
0
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Vučićeva stranka podržava ideju o automatskom državljanstvu Srbije za građane bh. entiteta RS

Post Postao/la Socrates »

O kakvoj unitarnosti pricas?

Konstitutivnost naroda se moze odrzati na hiljade prakticnijih nacina osim biranja iste tri budaletine u predsjednistvo svaki put.

Treba obezbjediti prakticnu ravnopravnost, a ne ove besmislene vjecite gluposti oko tri, u sustini, banditske stranke. I umijesa se ponekad pokoji Komsic. Koja je korist cak i ako Covic stalno, pretplacen, visi u Predsjednistvu, ako je hrvatskog naroda sve manje u BIH?

Kakva je to konstitutivnost? Na kraju ce jedan preostali Hrvat biti konstitutivan, a ujedno i clan Predsjednistva.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Vučićeva stranka podržava ideju o automatskom državljanstvu Srbije za građane bh. entiteta RS

Post Postao/la Fatih »

laga-nini je napisao/la: 14 okt 2020, 22:59 :apl ..ne mogu virovat da si to reka..nes moć spavat noćas zbog toga..
Pa sta je cudno prika moj? Kada neko napravi neki fin potez, to treba pohvaliti. Kritukujes storma neopravdano, zato ti je cudno kada konstatuje da je Plenkovic bio tada fer (ja bih rekao i vise nego fer).
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Vučićeva stranka podržava ideju o automatskom državljanstvu Srbije za građane bh. entiteta RS

Post Postao/la Ommadawn »

Ejs, ne valja, onda ispadaju majorizirani i šta sve ne...
Kaem ja, nek komšije čiste đubre u svom dvorištu a mi u svom, bez petljanja jednima u druge pa će svima biti dobro.
1
1 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Vučićeva stranka podržava ideju o automatskom državljanstvu Srbije za građane bh. entiteta RS

Post Postao/la Heidi »

Pa vidis da komsije nisu sposobne cistiti u svom dvoristu. Vole da se valjaju u tudjem blatu.
2
2 slika
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Vučićeva stranka podržava ideju o automatskom državljanstvu Srbije za građane bh. entiteta RS

Post Postao/la laga-nini »

Socrates je napisao/la: 15 okt 2020, 11:54 O kakvoj unitarnosti pricas?

Konstitutivnost naroda se moze odrzati na hiljade prakticnijih nacina osim biranja iste tri budaletine u predsjednistvo svaki put.

Treba obezbjediti prakticnu ravnopravnost, a ne ove besmislene vjecite gluposti oko tri, u sustini, banditske stranke. I umijesa se ponekad pokoji Komsic. Koja je korist cak i ako Covic stalno, pretplacen, visi u Predsjednistvu, ako je hrvatskog naroda sve manje u BIH?

Kakva je to konstitutivnost? Na kraju ce jedan preostali Hrvat biti konstitutivan, a ujedno i clan Predsjednistva.
..iako je figurativno rečeno nikad nece bit jedan Hrvat..a mislim ni Bošnjak.. :jok
0
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Vučićeva stranka podržava ideju o automatskom državljanstvu Srbije za građane bh. entiteta RS

Post Postao/la laga-nini »

Fatih je napisao/la: 15 okt 2020, 11:56
laga-nini je napisao/la: 14 okt 2020, 22:59 :apl ..ne mogu virovat da si to reka..nes moć spavat noćas zbog toga..
Pa sta je cudno prika moj? Kada neko napravi neki fin potez, to treba pohvaliti. Kritukujes storma neopravdano, zato ti je cudno kada konstatuje da je Plenkovic bio tada fer (ja bih rekao i vise nego fer).
Prvi put u povjesti foruma je reka nesto pozitivno očekujem i prvi put nesto kontra bošnjačke..punontrazim a
0
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Vučićeva stranka podržava ideju o automatskom državljanstvu Srbije za građane bh. entiteta RS

Post Postao/la Fatih »

laga-nini je napisao/la: 15 okt 2020, 12:35
Fatih je napisao/la: 15 okt 2020, 11:56

Pa sta je cudno prika moj? Kada neko napravi neki fin potez, to treba pohvaliti. Kritukujes storma neopravdano, zato ti je cudno kada konstatuje da je Plenkovic bio tada fer (ja bih rekao i vise nego fer).
Prvi put u povjesti foruma je reka nesto pozitivno očekujem i prvi put nesto kontra bošnjačke..punontrazim a
Ne trazis. Imam ja mnogo toga reci, za neke stvari oko bosnjacke politike (ne generalno, naravno, kao sto ne bih ni srpsku ili hrvatsku). Medjutim, to bi uvijek bilo usmjereno prema odredjenim ljudima (nikako kompletnoj bosnjackoj politici, koja usput receno i ne postoji) ili strankama.
1
1 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Vučićeva stranka podržava ideju o automatskom državljanstvu Srbije za građane bh. entiteta RS

Post Postao/la laga-nini »

..e da pojedincima a kad je Hrvatska politika onda je to prema cilom narodu pardon Hrvatskoj politici..znas sta prika uvjerio sam se dosta puta u vjerodostojnost multietničke bih...
0
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Vučićeva stranka podržava ideju o automatskom državljanstvu Srbije za građane bh. entiteta RS

Post Postao/la Fatih »

laga-nini je napisao/la: 15 okt 2020, 12:45 ..e da pojedincima a kad je Hrvatska politika onda je to prema cilom narodu pardon Hrvatskoj politici..znas sta prika uvjerio sam se dosta puta u vjerodostojnost multietničke bih...
Mene nisi nikada mogao naci da pisem o narodu. A politika neke drzave je drugo. Ako Hrvatska ucini neki eventualni potez,za koji ja smatram da je stetan po BiH, ja cu to osuditi. Ali nikada necu reci da iza tog poteza stoji cijeli hrvatski narod.

A multietcnostovdje prika... hajde, molim te, ako vec ne mozes doci, raspitaj se, valjda imas nekog u Tuzli recimo. Hrvati su manjina u ovom kantonu,i to ne relativna. P a provjeri koliko ih radi u drzavnim institucijama u gradu. Nikada niko to nije vidio kao problem. Ni u ratu, kada se u Hercegovini krenulo, sa onim sto je osudjeno kao UZP, mi smo ovdje zivjeli normalno sa svojim komsijama. Travnik, Jajce, Odzak, Orasje, Domaljevac-Samac....nigdje problema (bio sam u svim ovim mjestima ,i pitao sam uvijek nekoga, za koga bih vidio da je OK da ga pitam o ovome). Samo tamo gdje je Covic popularan imamo probleme sa "multietnicnosti". Sta ti to govori? Budi iskren, majka mu stara...
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Vučićeva stranka podržava ideju o automatskom državljanstvu Srbije za građane bh. entiteta RS

Post Postao/la laga-nini »

..kumovi su mi iz Bugojna.. :hm
0
Odgovori

Natrag na “Bosna i Hercegovina”