Lijepa priča

Društvena kretanja, politika.. Začarani krugovi u žitu (i ispod žita)
Moderator: Fatih, Max
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Lijepa priča

Post Postao/la storm »

Meni samo zanimljivo, kako takva stvar može pobrati negativne komentare.. Inače i jest bezze
0
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Lijepa priča

Post Postao/la Hannibal »

Ariel je napisao/la: 22 dec 2020, 19:18
Fatih je napisao/la: 09 okt 2020, 21:25 Sto se tice suhog mesa i koze, Visoko, brt.

A Tesanj je prica za sebe. :ok
Moji su uzeli tonu suhog iz Visokog. Odlicno meso :ok
hoces li to sve sama pojest 😡
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
vjesticanametli
PRObehar
PRObehar
Reactions: 12867
Postovi: 7778
Pridružen/a: 19 sep 2020, 22:30
Lokacija: Hexenland

Re: Lijepa priča

Post Postao/la vjesticanametli »

Dina je napisao/la: 23 dec 2020, 15:02 Naturalizovana :djed
Al fakat divni ljudi u Tesnju....uvijek rado doDZem 👍
1
1 slika
Polaris
PRObehar
PRObehar
Reactions: 15027
Postovi: 9438
Pridružen/a: 20 sep 2020, 19:36

Re: Lijepa priča

Post Postao/la Polaris »

Hannibal je napisao/la: 16 jan 2021, 00:04
Ariel je napisao/la: 22 dec 2020, 19:18

Moji su uzeli tonu suhog iz Visokog. Odlicno meso :ok
hoces li to sve sama pojest 😡
Podijelit cu s tobom 😇
1
1 slika
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 14012
Postovi: 6435
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Re: Lijepa priča

Post Postao/la lejlamo »

https://www.klix.ba/lifestyle/zdravlje/ ... /210118102

Učenice iz Tuzle napravile lijek protiv upale pluća: Zlatna medalja u Indoneziji za biljni preparat

Azra Ibrahimagić i Adna Ibrahimović su srednjoškolke iz Tuzle koje su osmislile alternativni biljni lijek za liječenje upale pluća, čija je učinkovitost potvrđena. Njihov uspjeh nagrađen je zlatnom medaljom na međunarodnom takmičenju u Indoneziji.

:cool
3
2 slika 1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Nurkić donirao 40.000 dolara Klinici za dječije bolesti u Zagrebu

Post Postao/la storm »

slika
N. K.

Nurkić uručio novac (Foto: Facebook)
Najbolji bh. košarkaš Jusuf Nurkić još jednom je pokazao da ima veliko srce, a i ovaj put je odlučio donirati novac onima koji je najpotrebniji.


Naime, Nurkić je tokom boravka u Zagrebu na ličnu inicijativu i u dogovoru s Zoranom Barčotom, dječijim hirurgom i voditeljem OHBP-a donirao novu opremu za rad Objedinjenom hitnom bolničkom prijemu Klinike za dječje bolesti Zagreb.
Kao što se može vidjeti na objavljenoj fotografiji Nurkić je donirao malo više od 40.000 dolara, odnosno oko 65.000 KM.

POVRATAK SVE BLIŽI
Jusuf Nurkić počeo trenirati nakon loma zgloba ruke
Nurkić se trenutno oporavlja od teške povrede, ali iz njegovih Portland Trail Blazersa nedavno su došle dobre vijesti.

Bh. košarkaš se vratio treninzima pa se očekuje da ga za nekoliko sedmica ponovo vidimo na NBA parketima.
4
2 slika 1 slika 1 slika
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Nurkić donirao 40.000 dolara Klinici za dječije bolesti u Zagrebu

Post Postao/la Iskra »

storm je napisao/la: 23 feb 2021, 20:04 slika
N. K.

Nurkić uručio novac (Foto: Facebook)
Najbolji bh. košarkaš Jusuf Nurkić još jednom je pokazao da ima veliko srce, a i ovaj put je odlučio donirati novac onima koji je najpotrebniji.


Naime, Nurkić je tokom boravka u Zagrebu na ličnu inicijativu i u dogovoru s Zoranom Barčotom, dječijim hirurgom i voditeljem OHBP-a donirao novu opremu za rad Objedinjenom hitnom bolničkom prijemu Klinike za dječje bolesti Zagreb.
Kao što se može vidjeti na objavljenoj fotografiji Nurkić je donirao malo više od 40.000 dolara, odnosno oko 65.000 KM.

POVRATAK SVE BLIŽI
Jusuf Nurkić počeo trenirati nakon loma zgloba ruke
Nurkić se trenutno oporavlja od teške povrede, ali iz njegovih Portland Trail Blazersa nedavno su došle dobre vijesti.

Bh. košarkaš se vratio treninzima pa se očekuje da ga za nekoliko sedmica ponovo vidimo na NBA parketima.


Vratit ce se Juka
Ozdravit ce ruka! :saray

:yes
1
1 slika
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Nurkić donirao 40.000 dolara Klinici za dječije bolesti u Zagrebu

Post Postao/la Iskra »

Kako je skroman
20210223_213019.jpg
1
1 slika
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Lijepa priča

Post Postao/la storm »

Policajac Ermin Mujezinović iz hladne rijeke Bosne u Zenici spasio trogodišnjeg dječaka
E. M. /klix.ba
slika
Ermin Mujezinović
Velika tragedija spriječena je u petak u poslijepodnevnim satima na lokalitetu Kamberovića polje u Zenici nakon što je policijski službenik Ermin Mujezinović iz hladne rijeke Bosne spasio trogodišnjeg dječaka koji se počeo utapati.

Ermin Mujezinovic je policajac u Policijskoj stanici Crkvice, a pripadnik je Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona nepune četiri godine. Certificirani je ronilac CMAS s jednom zvijezdom te posjeduje određena znanja i vještine za snalaženje u vodi i pod vodom.

Upravo te vještine bile su presudne u poslijepodnevnim satima petka kada je vršeći redovne poslove i zadatke s kolegom upućen na lokalitet Kamberovića polje gdje je prijavljen nestanak djeteta.

"Po dolasku smo uočili smo jednu gospođu i dijete koje je trčalo prema koritu rijeke Bosne. Odmah nisam ni pomislio da bi dječak mogao ući u rijeku s obzirom da je bila ledena i nabujala jer je prethodni dana padala kiša i snijeg. Međutim, maleni dječak je ušao u ledenu rijeku i pokušao da hoda misleći da može preći na drugu stranu. Nakon udaljavanja 3-5 metara od obale dječaka je voda oborila i okrenula na stomak nakon čega je krenulo davljenje", govori Mujezinović u razgovoru za Klix.ba.

Ističe da je bio u šoku, ali da je znao kako postupiti s obzirom da je dječak svake sekunde bio dalje od obale.

"Struje rijeke su zaista bile jake i znao sam da bi daljim razmišljanjem iz sekunde u sekunde dječaka nosile dalje od obale i time bi spašavanje, koje je i ovako bilo teško, postalo skoro pa nemoguće. Ja sam bez oklijevanja uskočio u rijeku i počeo koliko sam mogao brže hodati što dalje od obale računajući na to da će ga struje donijeti prema meni odnosno mojoj blizini", dodaje naš sagovornik.

Iako je i sam jedva ostao na nogama zbog vodene struje, rupa u koritu rijeke Bosne te klizavog kamenja, ipak je uspio dječaka uhvatiti za jaknu u predjelu leđa te ga podigao iz vode.

"Kada sam ga podigao, on je samo vrištao i neutješno plakao. Kao đto ste mogli vidjeti na snimku, na taj način sam ga i iznio iz vode i mislim da sam ga predao kolegi koji je bio na obali. Vjerujete ni u jednom trenutku nisam oklijevao i sam sam roditelj jednog malenog dječaka i samo sam se stavio u situaciju da je to moje dijete", izjavio je zenički policajac.

Nakon izlaska iz vode jedno vrijeme nije bio svjestan da je ustvari spasio mladi život koji je mogao biti ugašen zbog nečijeg nemara, a građani koji su bili u blizini prišli su mjestu događaja u pokušaju da smire dječaka, koje je, kada su tada primijetili, gluhonijemo te nije moglo reći ko su mu roditelji i koga da kontaktiraju.

"Od stanja šoka i nesvjesnosti svog čina nazavo sam dežurnog i rekao mu da smo spasili dijete, da ja idem kući da se presvučem i da nastavimo sa redovnim poslovima i zadacima na što su svi kategorično rekli 'Ne, idi kući ugrij se i pij čajeve'", zaključio je Mujezinović u razgovoru za Klix.ba nakon tragičnog događaja sa sretnim završetkom.

Nakon ovog događaja uslijedile su brojne čestitke građana za hraborst i odlučnost, ali i profesionalnost policajca, a riječi čestitke za obavljen zadatak Mujezinoviću uputio je i policijski komesar Ministarstva unutrašnjih poslova ZDK Semir Šut.
4
3 slika 1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Lijepa priča

Post Postao/la storm »

Sarajlija Vedad Mešanović uvršten na Forbesovu listu najutjecajnijih mladih ljudi
A. B./klix.ba
slika
Foto: Forbes
Forbes je objavio listu 30 najutjecajnijih ljudi mlađih od 30 godina na kojoj su se našli uspješni poduzetnici, inovatori, vizionari sa fokusom na oblast finansija. Među njima je i ime mladog Sarajlije Vedada Mešanovića.

Naime, Mešanović je 29-godišnji mladić koji je od najranijeg djetinjstva počeo da se zanima za oblast finansija.

Izučavao je tržište, učio o svim prednostima, problemima, ali i iskušenjima koja taj sektor donosi te se samim time vremenom odlučio postati poduzetnik te nadograđivati svoje znanje.

Osnovao je kompaniju Block Insight koja stoji iza pružanja usluga klijentima koji se bave digitalnim valutama.

Cilj ove kompanije jeste pružanje usluga u smanjenju broja finansijskih i investicijskih prevara u oblasti digitalnih valuta te pomoć poduzetnicima da predstave svoje projekte iz tog sektora te da razumiju rizike i koristi koje idu uz njih.

Forbes je opisao da je Mešanović odrastao u Bosni i Hercegovini, zemlji pogođenoj ratom te da se od malena interesovao za finansije.

Naveli su i to da je prije Block Insighta Mešanović bio suosnivač GliaLaba, kompanije koja se bavi umjetnom inteligencijom i koja razvija alata za uspostavljanje dijagnoze raka dojke.

Uz Mešanovića, na listi se nalazi još 29 mladih ljudi iz različitih zemalja Evrope koji su također ostvarili velike uspjehe u oblasti finansija. Većinom je riječ o menadžerima kompanija, ali i investitorima u određene projekte koji su vezani uz tehnologiju, ekonomiju, ali i druge oblasti.
2
2 slika
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Lijepa priča

Post Postao/la Ommadawn »

Mah, on da neštA zna, bio bi na Klixu.
‘ta će Forbes...
2
2 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Lijepa priča

Post Postao/la storm »

Nije priča, ali eto...
20210815_085441.jpg
1
1 slika
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Lijepa priča

Post Postao/la Iskra »

storm je napisao/la: 16 aug 2021, 22:24 Nije priča, ali eto...

20210815_085441.jpg

Zna on sta je ezan, mama mu je muslimanka, a i da nije, odrastao je u Sarajevu
0
Avatar
pink floydd
Prvi Valentajn foruma
Prvi Valentajn foruma
Reactions: 17892
Postovi: 8407
Pridružen/a: 03 sep 2020, 05:55

Re: Lijepa priča

Post Postao/la pink floydd »

Pola kredita koji je ostao iza stradalog Adisa Zaimovića isplatili rudari, a pola banka otpisala


http://www.klix.ba/clanak/210817109
5
3 slika 2 slika
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 14012
Postovi: 6435
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Re: Lijepa priča

Post Postao/la lejlamo »

pink floydd je napisao/la: 18 aug 2021, 10:53 Pola kredita koji je ostao iza stradalog Adisa Zaimovića isplatili rudari, a pola banka otpisala


http://www.klix.ba/clanak/210817109
super! baš mi je drago zbog ove porodice i što pročitah ovu vijest :ok
1
1 slika
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 14012
Postovi: 6435
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Re: Lijepa priča

Post Postao/la lejlamo »

storm je napisao/la: 11 apr 2021, 09:47 Sarajlija Vedad Mešanović uvršten na Forbesovu listu najutjecajnijih mladih ljudi
svaka čast momku :cool
2
2 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Lijepa priča

Post Postao/la storm »

Mia Marić odbranila doktorat u Manchesteru i postala najmlađa doktorica nauka iz BiH
Screenshot_20211214_063732_com.android.chrome_edit_1084168788881962.jpg


Mia Marić danas je zvanično odbranila doktorat na Univerzitetu u Manchesteru (Faculty on Science and Engineering, Department of Materials), te, kako nam je potvrđeno, sa 25 godina postala najmlađa doktorica nauka iz Bosne i Hercegovine.

Mia je doktorski studij radila na temu "Utjecaj metalurskog stanja na taloženje hibrida i preorjentaciju u zirkonijumu".


Kako su njezini roditelji 1991. godine otišli iz Bosne i Hercegovine u Južnoafričku Republiku, Mia se tamo rodila 17. septembra 1995. godine, a školovala se u Australiji.

Roditelji Mije Marić već duže vrijeme žive u Sarajevu, pa je želja ove mlade naučnice bila da doktorat brani online, upravo iz glavnog grada naše zemlje, što se danas i desilo!

Inače, Marić je dobitnica međunarodne, industrijski sponzorirane stipendije za Doktorski studij koji je upisala 2019. godine, te završila u rekordnom roku od dvije godine.

Diplomirala je na University of New South Wales u australijskom Sidneyu i to kao najbolji student u svojoj generaciji u oblasti Nauke materijala, a dobitnica je i nagrade za najbolji diplomski rad iz oblasti procesne metalurgije na UNWS.

U Australiji je radila praksu na Australian Nuclear Science and Technology gdje je razvila posebno interesovanje prema nuklearnim materijalima.

Među mnogobrojnim kandidatima izabrana je da učestvuje na simpoziju koji ohrabruje žene, naučnice da nastave i razvijaju naučnu karijeru.

Pobjednica je i Globalnog Simpoyijuma mladih naučnika i proglašena najboljim mladim naučnikom u Engleskoj. Radila je na razvoju i objavljivanju softwerskog paketa Pyton 2021. i glavni je programer i kreator softwerskog paketa Happy koji analizira radijlne hibride prisutne u legijama zirkonijuma.

Mia, na koju s pravom možemo biti ponosni, tokom svoje dosadašnnje akademske karijere bila je, također, iznimno posvećena programima koji se odnose na prihvatanje različitosti i programima inkluzije.

Tokom pandemije volontirala je prilikom vakcinisanja stanovništva u Engleskoj. Također, sedam godina je volontirala u udruženju koje priprema hranu za socijalno-ugrožene, kao i u dječijoj bolnici u Australiji.

Mia uživa u sportskim aktivnostima: igranju hokeja, planinarenju, trčanju i tenisu. Najveći izazov joj je kuhanje, a najviše na svijetu voli roditelje i sestru koji su ugradili neizmjernu ljubav prema Bosni i Hercegovini, posebno Sarajevu u kojem provodi svoje slobodne dane i uživa u svim njegovim ljepotama
0
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Odgovori

Natrag na “Bosna i Hercegovina”