Lijepa priča

Društvena kretanja, politika.. Začarani krugovi u žitu (i ispod žita)
Moderator: Fatih, Max
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Sead Biščević je Bosanac čija firma gradi podmorski tunel na Farskim Otocima

Post Postao/la Socrates »

Covjek je otisao u ratu, spasavajuci glavu.

Anyway :bih1

Dijaspora ovako siri pozitivnu pricu o zemlji rodjenja.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Podrinjac
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1584
Postovi: 1597
Pridružen/a: 12 aug 2020, 07:18

Re: Sead Biščević je Bosanac čija firma gradi podmorski tunel na Farskim Otocima

Post Postao/la Podrinjac »

Socrates je napisao/la: 22 dec 2020, 13:39 Covjek je otisao u ratu, spasavajuci glavu.

Anyway :bih1

Dijaspora ovako siri pozitivnu pricu o zemlji rodjenja.
To i kazem. Da je ostao ovdje, bio bi obični građevinac na skelama.
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Sead Biščević je Bosanac čija firma gradi podmorski tunel na Farskim Otocima

Post Postao/la storm »

Podrinjac je napisao/la: 22 dec 2020, 13:45
Socrates je napisao/la: 22 dec 2020, 13:39 Covjek je otisao u ratu, spasavajuci glavu.

Anyway :bih1

Dijaspora ovako siri pozitivnu pricu o zemlji rodjenja.
To i kazem. Da je ostao ovdje, bio bi obični građevinac na skelama.
Ja mislim, da Kvalitet uvijek ispliva...
0
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Sead Biščević je Bosanac čija firma gradi podmorski tunel na Farskim Otocima

Post Postao/la Socrates »

Pitanje je, naravno, da li kvalitet uvijek ispliva samo zbog sebe ili je potrebno i obezbjediti uslove da kvalitet ispliva.

Mislim da ima primjera na obje strane argumenta.

Sto me podsjeti na nesto, al' o tom cu na Filmu.
1
1 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Lijepa priča

Post Postao/la storm »

Bosanac najbolji gitarista svijeta 2020. godine
Radiosarajevo.ba
Gitarista iz Prijedora Igor Paspalj proglašen je za najboljeg gitaristu 2020. godine, obajvio je poznati sajt guitarworld.com.

slika

U obrazloženju nagrade se navodi da je Paspalj, svirajući muziku poznatih gitarskih virtouza, pokazao izuzetni vještinu na ovom instrumentu, što mu je i donijelo ovu prestižnu nagradu.

Njegov nastup je bio pod uticajem bluza, a svoju vještinu demonstrirao je zavidnom tehnikom.


Kao nagradu, Paspalj će dobiti članak posvećen njemu u prestižnom magazinu "Guitar World" i u printanom i u online izdanju, kao i snimanje profesionalnog video-spota njegovog nastupa.

Pored toga, dobio je i vrijednu električnu gitaru PRS S2 McCarty.

"Iskreno sam počastvovan što sam izabran za pobjednika. Guitar World i Guitar Player magazine čitam od kad sam bio dijete i biti izabran od strane tih prestižnih magazina, za mene je ogromna stvar. Hvala svima koji su glasali, čitaocima, urednicima magazina i žiriju koji me je odabrao od toliko odličnih muzičara", napisao je on.

3
1 slika 1 slika 1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Lijepa priča

Post Postao/la storm »

Predobar je :cool

0
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Lijepa priča

Post Postao/la Hannibal »

meni je celo bajramovic najbolji gitarista 🤗
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Polaris
PRObehar
PRObehar
Reactions: 15023
Postovi: 9436
Pridružen/a: 20 sep 2020, 19:36

Re: Lijepa priča

Post Postao/la Polaris »

Fatih je napisao/la: 09 okt 2020, 21:25 Sto se tice suhog mesa i koze, Visoko, brt.

A Tesanj je prica za sebe. :ok
Moji su uzeli tonu suhog iz Visokog. Odlicno meso :ok
2
1 slika 1 slika
Zadnja izmjena: Polaris, dana/u 22 dec 2020, 19:19, ukupno mijenjano 1 put.
Polaris
PRObehar
PRObehar
Reactions: 15023
Postovi: 9436
Pridružen/a: 20 sep 2020, 19:36

Re: Lijepa priča

Post Postao/la Polaris »

E znaci u glavi mislim iz i napisem od... kako...
0
Avatar
Dina
Queen's gambit
Queen's gambit
Reactions: 10471
Postovi: 6214
Pridružen/a: 28 jul 2020, 00:35

Re: Lijepa priča

Post Postao/la Dina »

Prema podacima Poreske uprave Federacije Bosne i Hercegovine (PUFBiH), na prostoru općine Tešanj u prvih 11 mjeseci ove godine evidentiran je ukupni promet preko fiskalnih uređaja od 1.280.203.487, 27 KM, što je najviše od 12 općina ili gradova u Zeničko-dobojskom kantonu (ZDK).

Tešanj je, po tom ekonomskom pokazatelju, sedma općina ili grad u FBiH. Više je uplaćeno samo u sarajevskim općinama Novi Grad (3.068.174.007,74) i Ilidža (2.720.057.308,83), zatim gradovima Tuzla (2.324.638.491,20) i Mostar (2.240.461.607,53), koji su i kantonalna sjedišta, kao i sarajevskim općinama Centar (1.993.325.174,96) i Novo Sarajevo (1.483.933.324,07).

https://www.klix.ba/biznis/privreda/tes ... /201219024
1
1 slika
İnsanın en iyi yoldaşı onu seven değil, anlayan kişidir. Anlamakla başlar yolculuk.
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Lijepa priča

Post Postao/la Fatih »

Dina je napisao/la: 22 dec 2020, 19:21 Prema podacima Poreske uprave Federacije Bosne i Hercegovine (PUFBiH), na prostoru općine Tešanj u prvih 11 mjeseci ove godine evidentiran je ukupni promet preko fiskalnih uređaja od 1.280.203.487, 27 KM, što je najviše od 12 općina ili gradova u Zeničko-dobojskom kantonu (ZDK).

Tešanj je, po tom ekonomskom pokazatelju, sedma općina ili grad u FBiH. Više je uplaćeno samo u sarajevskim općinama Novi Grad (3.068.174.007,74) i Ilidža (2.720.057.308,83), zatim gradovima Tuzla (2.324.638.491,20) i Mostar (2.240.461.607,53), koji su i kantonalna sjedišta, kao i sarajevskim općinama Centar (1.993.325.174,96) i Novo Sarajevo (1.483.933.324,07).

https://www.klix.ba/biznis/privreda/tes ... /201219024
Dina, zar si ti Tesanjka?
1
1 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Dina
Queen's gambit
Queen's gambit
Reactions: 10471
Postovi: 6214
Pridružen/a: 28 jul 2020, 00:35

Re: Lijepa priča

Post Postao/la Dina »

Naturalizovana :djed
2
1 slika 1 slika
İnsanın en iyi yoldaşı onu seven değil, anlayan kişidir. Anlamakla başlar yolculuk.
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Lijepa priča

Post Postao/la Fatih »

Dina je napisao/la: 23 dec 2020, 15:02 Naturalizovana :djed
Kao i ja ovdje. :ok
1
1 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Lijepa priča

Post Postao/la storm »

Veliko srce Bosansko
Damir_mirvic_petrinja_januar2021_PA13.jpg
Već dan nakon stravičnog zemljotresa u Petrinji, pomoć u Hrvatsku stiže iz cijele Europe.

Imuni na potres i razaranje gradova u Hrvatskoj, Petrinji, Glini, Sisku, Zagrebu... nisu ostali ni građani Bosne i Hercegovine.

Već sa prvim jutrom iza tog 29. decembra kada je zemljotres od 6,3 stepena po Richteru pogodio Petrinju, na noge su se digli i građani glavnog grada Bosne i Hercegovine.

Pomoć je krenula iz Velike Kladuše, pa Mostara, Tuzle, Zenice, Sarajeva...

No, u prvi plan posljednjih dana izbio je jedan Bosanac.

Na društvenim mrežama se pojavila fotografija policijske osobe u uniformi koja sa zemlje, u zemljotresom porušenoj Petrinji, podiže iz blata zastavu Hrvatske.

U opisu scene piše se koliko je - veliko srce bosansko.

"Policajac iz Bosne i Hercegovine u ruševinama grada Petrinje(Hrvatska), a kojeg je zemljotres sravnio do zemlje, pronalazi zastavu Republike Hrvatske i s poštovanjem postupa sa simbolom države. Budimo ljudi!! Veliko je srce bosansko", navodi se u objavi na Instagram profilu Nermin Saraj, uz koju su postavljene dvije fotografije Bosanca kako sa velikim respektom i poštovanjem postupa prema zastavi naših susjeda

Portal Radiosarajevo.ba otkrio je identitet policajca iz BiH i kako saznajemo riječ je o Sarajliji Samiru Mirviću, komandiru Jedinice za intervenciju i podršku pri Direkcije za koordinaciju policijskih tijela BiH.

Stupili smo u kontakt sa Mirvićem, koji nam je potvrdio da je fotografija nastala u Petrinji, te da je on na njoj.

"Da, tačno je da sam na toj fotografiji koja se dijeli društvenim mrežama. Sve se dogodilo kada smo u petak krenuli iz Sarajeva da dostavimo pomoć Petrinji i Glini. Akciju pomoći je organizovao Alija Jašarević, njegovo udruženje veterane brigade Starog Grada. On se obratio mojoj direkciji, a direktor Mirsad Vilić dao je podršku da naš tim učestuvuje u ovoj akciji pomoći prijateljima u Hrvatskoj", priča Mirvić za portal Radiosarajevo.ba.

Damir Mirvić, Bosanac o kojem se priča - undefined
On kaže da je cilj humanitarne akcije bila pomoć za kolege iz policijskih stanica Petrinja i Glina.

"Malo se išli prošetati gradom kako bismo, ako to bude potrebno, još nekome pomoći od građana. U prolasku pored rušvina, vidio sam u blatu hrvatsku zastavu. Bilo mi je teško gledati zastavu Hrvatske u blatu, imao sam neki loš osjećaj, onako ljudski. Sagnuo sam se, podigao je, smotao i stavio uz ulazna vrata, u nadi da će vlasnik pronaći i uzeti. Nisam ni znao da su me prijatelji slikali i sve objavili na Instagramu. Mislim da nisam nikakav heroj, ali da imam veliko srce bosansko, imam. Uostalom, kao i svi Bosanci", kazao je Samir Mirvić, Bosanac o kojem priča cijeli region.

Na naše pitanje kakva je situacija u Petrinji i Glini, Mirvić je kaže - veoma teška.

"Jako teška, ti ljudi koji su sve ovo preživjeli su za mene veliki heroji. Želim im da izdrže i da im Bog da snage da sve idrže i da se tlo konačno smiri", rekao je Samir Mirvić za Radiosarajevo.ba i iz privatnog albuma poslao nekoliko fotografija sa druženja sa kolegama policajcima Petrinje i Gline.
0
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7686
Postovi: 5634
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Lijepa priča

Post Postao/la SmokingMan »

Ja bih volio da je cijelokupna organizacija pomoći ljudima u Petrinji bila lišena bilo kakovg političkog konteksta. Ovo kada sam vidio dočekao sam sa dozom prezira, ne zbog čovjeka jer je on tu najmanji krivac, već novinara koji su od ovoga pokušali napraviti neku pozitivnu priču, gdje je opet neofirno stavljen naglasak na tobožnje spašavanje hrvatske zastave uslijed totalnog kolapsa sredine. Glede mene, Hbo i zastvu Hbo i patriotizam, to dvoje za mene nema nikakvo značeja u mom životu, vođen iskustvom i greškama znam u kojem pravcu je usmjereno tumačenje pojma patriotizam, i kakav "vjetar" leluja zastavu prema kojoj se unesrećeni ljudi okreću, nekada sa ponosom a često sa gađenjem.
3
3 slika
slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Lijepa priča

Post Postao/la storm »

Sleepy Joe je napisao/la: 12 jan 2021, 00:37 Ja bih volio da je cijelokupna organizacija pomoći ljudima u Petrinji bila lišena bilo kakovg političkog konteksta. Ovo kada sam vidio dočekao sam sa dozom prezira, ne zbog čovjeka jer je on tu najmanji krivac, već novinara koji su od ovoga pokušali napraviti neku pozitivnu priču, gdje je opet neofirno stavljen naglasak na tobožnje spašavanje hrvatske zastave uslijed totalnog kolapsa sredine. Glede mene, Hbo i zastvu Hbo i patriotizam, to dvoje za mene nema nikakvo značeja u mom životu, vođen iskustvom i greškama znam u kojem pravcu je usmjereno tumačenje pojma patriotizam, i kakav "vjetar" leluja zastavu prema kojoj se unesrećeni ljudi okreću, nekada sa ponosom a često sa gađenjem.
Mogu se i sa tim složiti.
Tragično je, da je nesto normalno postala vijest.
0
Mehaning
Proleter
Reactions: 6034
Postovi: 4653
Pridružen/a: 23 jul 2020, 12:29

Re: Lijepa priča

Post Postao/la Mehaning »

storm je napisao/la: 12 jan 2021, 07:40
Sleepy Joe je napisao/la: 12 jan 2021, 00:37 Ja bih volio da je cijelokupna organizacija pomoći ljudima u Petrinji bila lišena bilo kakovg političkog konteksta. Ovo kada sam vidio dočekao sam sa dozom prezira, ne zbog čovjeka jer je on tu najmanji krivac, već novinara koji su od ovoga pokušali napraviti neku pozitivnu priču, gdje je opet neofirno stavljen naglasak na tobožnje spašavanje hrvatske zastave uslijed totalnog kolapsa sredine. Glede mene, Hbo i zastvu Hbo i patriotizam, to dvoje za mene nema nikakvo značeja u mom životu, vođen iskustvom i greškama znam u kojem pravcu je usmjereno tumačenje pojma patriotizam, i kakav "vjetar" leluja zastavu prema kojoj se unesrećeni ljudi okreću, nekada sa ponosom a često sa gađenjem.
Mogu se i sa tim složiti.
Tragično je, da je nesto normalno postala vijest.
Pa da je istom obrisao cipele, meni svejedno... :malagani
0
Odgovori

Natrag na “Bosna i Hercegovina”