SNSD/ Milorad Dodik

Društvena kretanja, politika.. Začarani krugovi u žitu (i ispod žita)
Moderator: Fatih, Max
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2473
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Dodikova pozlaćena ikona: Evo šta je tačno Ambasada Ukrajine poslala MVP-u BiH

Post Postao/la Ramzess »

Oooooplakah ... :haha :haha :haha

3
3 slika
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2473
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Dodikova pozlaćena ikona: Evo šta je tačno Ambasada Ukrajine poslala MVP-u BiH

Post Postao/la Ramzess »

Kako Mektic kaze - "Mile ikono nasa ..." :haha :haha :haha
2
2 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: SNSD/ Milorad Dodik

Post Postao/la storm »

Poznati guslar iz Nevesinja ovih ja dana spjevao stihove na poznatu melodijsku liniju skladbe “Vidovdan”, omiljenog novokomponovanog hita “Kosovskih čuvara”, koji je nastao početkom novog milenija.



Guslar je pritom priznao kako se potajno nada da će njegove stihove otpjevati lično Milorad Dodik, jer su, tako veli, stihovi predsjedniku i namijenjeni.

Lutajući nedavno Hercegovinom, povremeni saradnik Raporta dokopao se vrijedne pjesničke građe…
slika
Ikondan
Na tržištu gledam
Prolaze vjekovi
Pljačkaških hordi
Izlaze štekovi



Šta god da kažem
Ko pseto lažem ponovo
Ko da te uzme
S tavana moga, Ikono

Ikondan
Ratni je orden
Srpskim junacima
Luganskog boja
Najskuplja svetinja

Šta god da kažem
Ko pseto lažem ponovo
Ko da te uzme
S tavana moga, Ikono

Ikondan
Oprosti Bože
Dodiku grijehove
Lavrova uputi
Da halali blamove

Šta god da kažem
Ko pseto lažem ponovo
Ko da te uzme
S tavana moga, Ikono
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: SNSD/ Milorad Dodik

Post Postao/la storm »

Šta je opet to krme izjavilo, ne mogu naći nigdje video...
Nešto sam u naletu vidio na N1
A išlo je u smjeru diskreditacije nekog političara, otprilike ovako...
"kolika moraš biti fukara od Srbina, da ozenis Bošnjakinju..." :heidi2
Ostaneš bez teksta, iako sam na svašta navikao od njega.
A što je najgore, on dobro zna, da je time u dobrom dijelu pc, naišla ta izjava na standing ovations... Sramota ljudska.
2
1 slika 1 slika
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7688
Postovi: 5636
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: SNSD/ Milorad Dodik

Post Postao/la SmokingMan »

Milorad se ne može uzeti pod kontekst ozbiljnog političara (kao i DOBRA većina u BIH) koji ima jasnu soscijalnu agendu, jer njegovu politiku ne definiše pristup riješavanju postojećih problema, a duboko sumnjam da i ima kapaciteta djelovati izvan okvira zlčinačke ostavtšine rata koju je on samo nasljedio i adaptirao, a i komutirao od nekadašnje obećavajućeg pulena stranaca. Nije samo da je naprasni karakter i licimjerstvo ostalo u njegovom sakou, već obično se takvo ponašanje neminovno mora oslikati na nekoga "sličnom njemu. Ne govorim o usurenom stranačkom kadru već njegooj miljenici, koja polahko stavlja naglasak na to da bi mogla biti skoriji očev naslijednik, a kako njena retorika za prvačića nije prošla nezapaženo u medijima, sigurno je da će Milorad i dalje adekvatno "uzgajati" svoj omiljeni civjet u rasadniku vlastitih odraza koji mu pokorno služe.
0
slika
bagra
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1450
Postovi: 1065
Pridružen/a: 14 dec 2020, 09:04

Re: SNSD/ Milorad Dodik

Post Postao/la bagra »

storm je napisao/la: 23 jan 2021, 06:54 Šta je opet to krme izjavilo, ne mogu naći nigdje video...
Nešto sam u naletu vidio na N1
A išlo je u smjeru diskreditacije nekog političara, otprilike ovako...
"kolika moraš biti fukara od Srbina, da ozenis Bošnjakinju..." :heidi2
Ostaneš bez teksta, iako sam na svašta navikao od njega.
A što je najgore, on dobro zna, da je time u dobrom dijelu pc, naišla ta izjava na standing ovations... Sramota ljudska.
jest to je bas tako reko :meha1 mati mi pricala i ona gledala
da ne povjerujes, imal icim normalnim da se taj covjek
(ako se Ono uopce covjekom nazvat moze) bavi da nije
poticanje na mrznju protiv svega sto nije eto "njegovo" :face
ta izjava se ticala toga da se ponistavaju izbori na nekim
mjestima u Doboju i Srebrenici. ponistavaju se s razlogom,
naravno, treba li i naglasavati. ali eto... to se ovog smrada
naravno ne dotice, bitno je ko je koga ozenio. e moj Milorade
da si frtalj vjernik za kojeg se kao izdajes, ne bi ovakve stvari
izvaljivo. kakava to religija moze biti ovako maliciozna neznam.
da je iole normalan sad bi se sklupco neđe u cosak i dreco vazdan slika
0
moja cura slusa narodnjake slika
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: SNSD/ Milorad Dodik

Post Postao/la Fatih »

storm je napisao/la: 23 jan 2021, 06:54 Šta je opet to krme izjavilo, ne mogu naći nigdje video...
Nešto sam u naletu vidio na N1
A išlo je u smjeru diskreditacije nekog političara, otprilike ovako...
"kolika moraš biti fukara od Srbina, da ozenis Bošnjakinju..." :heidi2
Ostaneš bez teksta, iako sam na svašta navikao od njega.
A što je najgore, on dobro zna, da je time u dobrom dijelu pc, naišla ta izjava na standing ovations... Sramota ljudska.
Rekao je da "trebas biti fukara od Srbina pa da glasas za to". Kako god, i mislio je to sto si ti napisao. Ahmak ne zna ni sta znaci ta "rijec". E moj Srbine, rjecnik ti prepun mrskih tudjica turskog, perzijskog i arapskog porijekla.

Moralna fukara. :malagani
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
bagra
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1450
Postovi: 1065
Pridružen/a: 14 dec 2020, 09:04

Re: SNSD/ Milorad Dodik

Post Postao/la bagra »

ali pominjao je i to da je ta zena, koja je SAMO
JEDNA (a rezultat je bio nesto ko 6:1) od tih sto
su glasali za ponistavanje - udata za muslimana. :palm
cudi me da to nisu spominjale drage kolege s N1
https://rs.n1info.com/region/dodik-vred ... rebrenici/
Spuzva Bob kada u svome gradicu Dno dna kopa
arheoloske nalaze nađe njega - Milorada Dodika,
jos dublje dol slika


edit
evo, ima:
“Gospođa koja se predstavlja kao da predstavlja srpski narod, udata je za Bošnjaka u Sarajevu.
Neko će reći kakve to ima veze. Ma nemojte“, rekao je Dodik danas između ostalog u Doboju.
https://ba.n1info.com/vijesti/mnogi-su- ... i-bjelici/
slika
0
moja cura slusa narodnjake slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: SNSD/ Milorad Dodik

Post Postao/la storm »

Fatih je napisao/la: 23 jan 2021, 18:14
storm je napisao/la: 23 jan 2021, 06:54 Šta je opet to krme izjavilo, ne mogu naći nigdje video...
Nešto sam u naletu vidio na N1
A išlo je u smjeru diskreditacije nekog političara, otprilike ovako...
"kolika moraš biti fukara od Srbina, da ozenis Bošnjakinju..." :heidi2
Ostaneš bez teksta, iako sam na svašta navikao od njega.
A što je najgore, on dobro zna, da je time u dobrom dijelu pc, naišla ta izjava na standing ovations... Sramota ljudska.
Rekao je da "trebas biti fukara od Srbina pa da glasas za to". Kako god, i mislio je to sto si ti napisao. Ahmak ne zna ni sta znaci ta "rijec". E moj Srbine, rjecnik ti prepun mrskih tudjica turskog, perzijskog i arapskog porijekla.

Moralna fukara. :malagani
:ok
Aha....pa da, nešto sam čuo u prolazu kraj upaljenog tv, ali sam bio u žurbi, samo sam kontekst uhvatio :lupa
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Dodik s Erdoganom 16. marta potpisuje sporazum o autoputu Sarajevo - Beograd

Post Postao/la storm »

slika
S. H./ klix.ba


Dodik s Erdoganom 16. marta potpisuje sporazum o autoputu Sarajevo - BeogradFoto: EPA-EFE
Predsjedavajući Predsjedništva Bosne i Hercegovine Milorad Dodik će 16. marta u Ankari s predsjednikom Turske Recepom Tayyipom Erdoganom potpisati sporazum o građevinskim projektima, među kojima je i autoput Sarajevo - Beograd.


Ova informacija danas je najavljena na sastanku ministra prometa i komunikacija Vojina Mitrovića s ambasadorom Turske Haldunom Koçom.

Tema razgovora bila je nastavak i ubrzavanje realizacije projekta izgradnje autoceste Beograd – Sarajevo – Beograd.

Povod sastanka je potpisivanje Sporazuma između Vijeća ministara Bosne i Hercegovine i Vlade Republike Turske o saradnji na infrastrukturnim i građevinskim projektima kojim će biti obuhvaćen i ovaj projekt. Kako je planirano, sporazum će 16. marta u Ankari potpisati predsjedavajući Predsjedništva Bosne i Hercegovine Milorad Dodik i predsjednik Republike Turske Recep Tayyip Erdogan.

Sagovornici su razgovarali i o Koridoru 5C, mogućnosti što skorijeg potpisivanja Sporazuma o uzajamnom priznavanju i zamjeni vozačkih dozvola između Vijeća ministara BiH i Vlade Republike Turske, kao i Memoranduma o razumijevanju između Direkcije za civilno zrakoplovstvo Bosne i Hercegovine i Generalne direkcije za civilno zrakoplovstvo Republike Turske.

Ambasador Koç je potcrtao da Turska i dalje u potpunosti stoji iza obećanja da će podržati projekt izgradnje autoceste i brze ceste koja će povezivati glavne gradove BiH i Srbije, što dokazuje i potpisivanje Sporazuma predsjedavajućeg Predsjedništva BiH Dodika i predsjednika Erdogana.

Ministar Mitrović se još jednom zahvalio turskom ambasadoru na podršci za ovaj projekt, ističući da je izgradnja autoceste veoma značajna kako za odnose BiH, Srbije i Turske tako i za bolju povezanost i privredni razvoj cijelog regiona.

Izražavajući zadovoljstvo zbog činjenice da se ubrzano radi na izgradnji dionice autoceste od Kuzmina do Bijeljine, ministar Mitrović je naglasio da će Ministarstvo komunikacija i prometa BiH nastojati ukloniti sve administrativne prepreke kako bi otpočela i gradnja autoceste od Bijeljine do Sarajeva, kao i brze ceste od Sarajeva do Višegrada i graničnog prijelaza sa Srbijom.
0
Avatar
Podrinjac
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1584
Postovi: 1597
Pridružen/a: 12 aug 2020, 07:18

Re: Dodik s Erdoganom 16. marta potpisuje sporazum o autoputu Sarajevo - Beograd

Post Postao/la Podrinjac »

Dodik potpisuje sporazum za autoput Sarajevo-Beograd. EEE bem te državo.
Brze ceste od Sarajeva do Višegrada?? To da Sarajlije mogu brže doći na manifestaciju ravnogorskog pokreta??

Ipak smo se mi priklonili Srbima i Istočnjacima. Zapad je za nas neostvaren cilj.
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: SNSD/ Milorad Dodik

Post Postao/la storm »

Ko radi ne boji se gladi: Igor Dodik dobio posao “boli glava”, garant Milorad s tim nema ništa
Autor: Raport.ba

slika
dodici


Kompanija „Prointer“ čiji je “blizak saradnik” Igor Dodik, sin oca Milorada, izradila je Računarski sistem za nadzor nad priređivanjem igara na sreću (RAS) i izabrana je od strane ministra finansija Republike Srpske Zore Vidović da zajedno sa firmom „Planet soft“ u idućih deset godina održava, nadograđuje i razvija taj računarski sistem



Priređivači igara na sreću obaviješteni su od strane Ministarstva finanasija Republike Srpske da je odobren RAS, naziva „Game Monitoring“, čiji je proizvođač „Prointer ITSS“ Banjaluka.

Takođe, obaviješteni su da je za izradu, održavanje, nadogradnju i razvoj računarskog sistema za nadzor nad priređivanjem igara na sreću, putem javnog konkursa, izabran „Prointer ITSS“, koji sa „Planet softom“, takođe iz Banjaluke, čini konzorcijum.

Naime, Zakonom o igrama na sreću propisano je da su priređivači igara na sreću dužni da posjeduju odgovarajući računarski sistem, piše Capital.

Proizvođač sistema, što je u ovom slučaju „Prointer“, ne može biti priređivač igra na sreću. Putem pomenutog sistema Ministarstvo finansija bi trebalo da vrši nadzor nad priređivačima igara na sreću.



„Osnovni cilj projekta je uvođenje informacionog sistema za onlajn nadzor igara na sreću čime se obezbjeđuje siguran, brz i jednostavan pristup podacima o svim izdatim tiketima kod priređivača preko veb-aplikacije, potom pretraga, filtriranja i zaštita podataka, povećanje efikasnosti i brži rad na procesima kontrole“, naveli su u Ministarstvu finansija Republike Srpske.

Ministarstvo je u avgustu prošle godine raspisalo Javni konkurs za izbor pravnog lica za vršenje poslova izrade, održavanja, nadogradnje i razvoja RAS-a.

Nakon sprovedenih procedura rješenjem ministra finansija Zore Vidović na period od deset godina izabran je „Prointer“ sa „Planet softom“ u konzorcijumu.

Iako su navedene firme imale rok od 90 dana da izrade sistem, on je prezentovan Ministarstvu nakon 60 dana i zatraženo je njegovo odobrenje.

Krajem decembra sistem je odobren, ali su tek prije nekoliko dana priređivači obaviješteni ko je izabran i ovlašćen za RAS.

„Lutrija Republike Srpske i drugi priređivači igara na sreću, osim priređivača klasične tombole, dužni su da zaključe sa ovlašćenim pravnim licem Ugovor kojim se uređuju međusobna prava i obaveze u vezi sa povezivanjem, instaliranjem i korišćenjem RAS-a“, poručili su iz Ministarstva finansija.

Inače, zbog Zakona o igrama na sreću Republici Srpskoj, priređivači igara na sreću tužili su Republiku Srpsku pred sudom u Vašingtonu i traže naknadu štete od 35 miliona eura.
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Dodik opet obećava referendum o otcjepljenju: "Predložit ću, makar mi bilo posljednje"

Post Postao/la storm »

slika
B. T./ klix.ba

Milorad Dodik
Milorad Dodik, predsjedavajući Predsjedništva BiH, na posebnoj sjednici Narodne skupštine Republike Srpske, na kojoj se raspravlja o radu visokog predstavnika, nastavio je iznošenje neutemeljenih stavova o OHR-u i funkcioniranju BiH.

Dodik je, između ostalog, doveo u pitanje bonske ovlasti, legitimnost Vijeća za implementaciju mira (PIC), odnosno njegovog Upravnog odbora, naveo da treba ukinuti misiju ALTEA.

Opet je pokušao osporiti postojanje državnih institucija, te je rekao da "državno ne postoji, već samo zajedničko". U tom kontekstu je kazao da nikada neće dozvoliti da vojska BiH izađe na granicu sa Srbijom u cilju sprečavanja ulaska migranata, kao što to traže druga dva člana Predjedništva.

Vrijeme za akciju

Nabrajajući navodne razloge zbog kojih novi visoki predstavnik "neće biti važeći", poslanicima je sugerirao da trebaju usvojiti zaključke i ugledati se na rad Skupštine u vrijeme kada ju je vodio osuđeni ratni zločinac Momčilo Krajišnik!

"Tada smo hodali po cijeloj RS i razmatrali svako pitanje", kazao je Dodik.

Ne navodeći na šta konkretno misli, Dodik je poručio da se u ponuđenim "zaključcima daje vrijeme dok ne krenu akcije".

"Ja sam spreman da nosim tu političku borbu", kazao je Dodik, koji je, opet iznio neistinitu tvrdnju da je "Republika Srpska država".

Opet je govorio i o refenrendumu, "kada poslanici budu spremni da ga prate, za godinu.dvije".

"Dolazim ovdje i predlažem akt o referendum, makar to bio i moj posljednji čin", kazao je u dramskom obraćanju, pozivajući poslanike na zajedništvo.

Neposlušnom poslaniku pokazao vrata

Tokom obraćanja Dodik je dosta govorio u šiframa, prenesenim značenjima, koristio se citatima, a na kraju je kazao da ne može otvoreno reći svoja saznanja, ali da će oni koji promišljaju politički znati zbog čega je današnja sjednica važna.

Da je neprikosnoveni vladar u ovom entitetu bez obzira na to u kojoj se instituciji nalazi, Dodik je pokazao očitavši bukvicu jednom od poslanika koji ga je prekinuo nakon skoro dva sata izlaganja. Nimalo diplomatski, Dodik mu je pokazao gdje su vrata i gdje treba izaći. I predsjedniku NSRS-a Nedeljku Ćubriloviću spočitao je što je dozvoljeno da ga neko prekine.

Iako je kazao da nikoga ne vrijeđa, Dodikov prepoznatljiv rječnik nije izostao ni danas, pa je, između ostalog, predstavnike međunarodne zajednice nazvao "pacovima".

Nakon Dodikovog obraćanja sjednica je nastavljena obraćanjem gostiju, odnosno predsjednika stranaka iz ovog bh. entiteta.

S obzirom na to da nema naznaka ni kada će početi rasprava, očekuje se da sjednica potraje.
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Dodik opet obećava referendum o otcjepljenju: "Predložit ću, makar mi bilo posljednje"

Post Postao/la storm »

Hajde kreni više, da te se zakuca jednom zauvijek...
0
Avatar
Nice try
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3404
Postovi: 1800
Pridružen/a: 13 dec 2020, 15:13

Re: Dodik opet obećava referendum o otcjepljenju: "Predložit ću, makar mi bilo posljednje"

Post Postao/la Nice try »

Nista novo.
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Dodik opet obećava referendum o otcjepljenju: "Predložit ću, makar mi bilo posljednje"

Post Postao/la storm »

Nice try je napisao/la: 10 mar 2021, 14:56Nista novo.
Simptomatično za njega...uvijek kad je u problemu, jedno te isto...
Dosadio je i Vučiću....dodje mu kao brat pijandura u obitelji, kojega se svi stide ...
1
1 slika
Avatar
Nice try
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3404
Postovi: 1800
Pridružen/a: 13 dec 2020, 15:13

Re: Dodik opet obećava referendum o otcjepljenju: "Predložit ću, makar mi bilo posljednje"

Post Postao/la Nice try »

Figura koja je potrebna, kad ne bude potrebe, nece vise ni biti na tom mjestu ni pricati sta vec prica.
Ne citam odavno nase istaknute politicare, a evo ovu vijest sam onako, preletjela ocima i kao i uvijek, nista novo na nasoj politickoj sceni.
0
Odgovori

Natrag na “Bosna i Hercegovina”