SNSD/ Milorad Dodik

Društvena kretanja, politika.. Začarani krugovi u žitu (i ispod žita)
Moderator: Fatih, Max
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

SNSD/ Milorad Dodik

Post Postao/la storm »

Dodik o promjeni Dejtona: Neće, nemoguće. To bi bilo pogrešno

slika

Radiosarajevo.ba
Milorad Dodik, predsjedavajući Predsjedništva BiH i lider SNSD-a, gostovao je na Face TV.

Govorio je o odlasku mladih iz BiH, nacionalnom identitetu, te stranom utjecaju.

Na konstataciju voditelja da mladi ljudi odlaze iz zemlje, Dodik je rekao:

"Odlaze i iz Španije.. Odlaze i iz Hrvatske, čitavi prostori Slavonije su gotovo prazni. Odlaze i iz RS-a i FBiH. To je problem koncepta Europe, nude im poslove koji su bolji nego ovdje“, kaže Dodik.

Kaže da se nude tamo mogućnosti za bolji život.

"Postoji napredak. Društvo u BiH je ušlo u konflikt, a onda smo ušli u traniziciju koja je bila prljava.. nikada nismo uspjeli napraviti poseban koncept koji bi omogućio da se ljudi završe. Tek sada se osjeća, mi primijećujemo u RS-u neke podsticaje", smatra Dodik.

Govorio je i poteškoćama izvoza iz naše zemlje u EU.

"Svi se oni bore za svoj ekonomski interes, samo je nama nešto zabranjeno“, pojašnjava Dodik.

Kaže da će "ponavljati kao papagaj neke stvari".

"Milijardu maraka spašava ekonomiju danas. Mi smo legitimni predstavnici BiH, barem ja..“, kaže lider SNSD-a.

Govorio je o prijedlogu zabrane uvoza vode u BiH, ali da od toga „nije bilo ništa“.

"I oba entiteta i opštini, šta je najveći prirodni resurs? Voda, šume. A mi uvozimo vodu", kaže Dodik.

Kaže da je BiH sada već u procesu integracije EU.

Na pitanje da li bi sada zatvorio granice zbog zaštite proizvoda, kaže da je to sada nemoguće, posebno zbog Malog Šengena.

"Treba imati povjerenje u taj proces. Kreiran je u okviru EU. Čekaonica, pripremanje. Lakše će im biti da uzmu čitav region, što se meni i sviđa", smatra Dodik.

Nije bio optimističan, kada je riječ o ulasku u EU u skorije vrijeme.

"Ja imam svoje ruske i evropske stavove. Nema ruskog utjecaja, to je podvala. Neki drugi ljudi imaju veći utjecaj. Kao sudije Ustavnog suda, koji su stranci...", pojašnjava Dodik.

Kaže da "Rusi ne vladaju" u ovoj zemlji.

"Ja sam zavisan od izbora u RS-u i to poštujem. Nemam problem da sarađujem i sa Amerikom. Nisam se složio sa Borrelom“, kaže Dodik.

Kaže da nije spomenuo da je BiH sastavljena od dva entiteta i naroda.

"Ja ne mislim da je on to pisao, nego neko umjesto njega", kaže član Predsjedništva BiH.

Kaže da nikoga ne želi vrijeđati.

"Slažem se da može izvinjenje, ali moramo to svi da uradimo“, poručio je Dodik.

Na pitanje o Malom Šengenu, kaže da se može pretvoriti u priču „o muslimanskom svijetu, ali mislim da nije to“.

"Niko niko više ne može nametnuti, ali saradnja je neophodna. Iz toga nije teško ni izaći. Ako smo unutra, teško možemo izaći. Glupo je očekivati da je to priča nametanja svjetova“, smatra Dodik.

Šengen kaže da nudi mogućnost da se šalju firme u druge zemlje da posluju.

"Pa i na Kosovo, da", rekao je Dodik.

Naveo je da "Srbima ne treba nikakva Jugoslavija".

"Priča o ignorisanju nacionalnog identiteta propala je u Jugoslaviji“, kaže Dodik.

Smatra da poštuje "bošnjačku nacionalnost", te da se očekuje da se poštuje i njegova.

"BiH je za mene zajednička zajednica, sastavljena iz dva entiteta“, pojašnjava Dodik.

Kada je riječ o Dejtonskom sporazumu, član Predsjedništva BiH kaže da se neće promijeniti.

"Neće, nemoguće. To bi bilo pogrešno. Bazična idenfikacija treba ostati. Rekao sam Borrelu kako je BiH organizovana.. Evropa da nije bila svijesna da se moraju poštovati nadležnosti, ne bi se pravio sporazum“, poručio je Dodik.

Kaže da "mi ne slavimo nikakve strance", te da Amerikanci nisu RS-u dali ovakav naziv.

"Vi Bošnjaci više prizivate Amerikance, nego mi Ruse", poručio je Dodik.

Govorio je i o lokalnim izborima koji su nedavno održani, kaže da SNSD ima rast te ima šest od osam gradova gdje su učestvovali.

"Jesam antifašista.. vi se zalažete za Amerikance...", kaže Dodik.

Smatra da je Tito bio "oličenje dobrog života".

Prisjetio se života u "maloj, trošnoj kućici" i da je njegov otac napravio dvije kuće tokom života, da je taj "sistem to dozvoljavao, da nije uzeo fening kredita".

"Raspadom Jugoslavije se raspao i taj sistem", kaže Dodik.

Ponovio je kako u Srebrenici nije bio genocid, ali da jeste u Jasenovcu.

"Neuporedive stvari", smatra Dodik.
0
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: SNSD/ Milorad Dodik

Post Postao/la Ommadawn »

Sutra da vidi ličnu korist, prešao bi on i na islam.
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: SNSD/ Milorad Dodik

Post Postao/la laga-nini »

..nije njemu do vire on je yugoslaven.. :d
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: SNSD/ Milorad Dodik

Post Postao/la storm »

Prvo kriminalac, pa onda sve ostalo.
Nije on glup, točno zna, šta pali seljacice koji mu daju glas.
Pa dok ide, ide...
0
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: SNSD/ Milorad Dodik

Post Postao/la Ommadawn »

Moj rahmetli rođak je sa njim prije rata šurovao u Laktašima, u kojima je preko noći, zahvaljujući Dodiku, nastalo masa privatnih firmi.
Kaže da sve može srediti i po zakonu i mimo zakona, sve gleda po ličnoj koristi ali i da je bio čovjek od riječi. Što je obećao, to je ispunio.
1990-e je bio u Markovićevoj reformističkoj stranci koja je više orijentirala prema ekonomiji i privredi.
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: SNSD/ Milorad Dodik

Post Postao/la laga-nini »

..jesam li reka nije on nacionalist nego komunist a ti su najopasniji kad se prikače nacionalnim strankama..primjer hitlera..
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: SNSD/ Milorad Dodik

Post Postao/la storm »

laga-nini je napisao/la: 22 nov 2020, 09:46 ..jesam li reka nije on nacionalist nego komunist a ti su najopasniji kad se prikače nacionalnim strankama..primjer hitlera..
Metode i ciljevi komunista, i nacista, su nevjerojatno slični...
Snažna država, država je sve, traženje neprijatelja, jednoumlje, lider poput božanstva, logori, politički zatvorenici.
Hitler je recimo prezirao religiju, tek nužno zlo mu je bila, samo dodatni alat za hendlanje mase...
1
1 slika
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: SNSD/ Milorad Dodik

Post Postao/la laga-nini »

..jasno stranka se zvala radnička stranka posli su prominila..
1
1 slika
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: SNSD/ Milorad Dodik

Post Postao/la Ommadawn »

Dodik je komunista isto koliko sam i ja Hrvat.
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: SNSD/ Milorad Dodik

Post Postao/la laga-nini »

Ommadawn je napisao/la: 22 nov 2020, 11:35 Dodik je komunista isto koliko sam i ja Hrvat.
..pozz brate Hrvatu.. :apl
1
1 slika
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: SNSD/ Milorad Dodik

Post Postao/la Iskra »

1
1 slika
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: SNSD/ Milorad Dodik

Post Postao/la Ommadawn »

laga-nini je napisao/la: 22 nov 2020, 12:02
Ommadawn je napisao/la: 22 nov 2020, 11:35 Dodik je komunista isto koliko sam i ja Hrvat.
..pozz brate Hrvatu.. :apl
A “Za dom” i “Bog” - to ništa? Eee, jadan ja s ‘vakom braćom, znao sam ja da oni mene ne smatraju svojim, zapadno od Une i sjeverno od Save... :smrc
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: SNSD/ Milorad Dodik

Post Postao/la laga-nini »

..a cuj mozda ti se did izjašnjava pa i caca ko Hrvat nije isključeno..tako je bilo do 68..nagadjam ne tvrdim..
1
1 slika
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: SNSD/ Milorad Dodik

Post Postao/la Ommadawn »

laga-nini je napisao/la: 22 nov 2020, 13:39 ..a cuj mozda ti se did izjašnjava pa i caca ko Hrvat nije isključeno..tako je bilo do 68..nagadjam ne tvrdim..
Jedan je ubijen 5 maja 1992. Taj, i pored dobrih odnosima sa Hrvatima (pogotovo emigrantima u Austriji) se izjašnjavao kao Bosanac a prije toga ne znam.

Drugi je umro prije 15 godina. Taj je već bio tvrdokorni komunist, Jugosloven. Do zadnjeg. Iako vrlo kritičan prema jugoslovenskom društvenom uređenju “na papiru jedno, za govornicom drugo a u stvarnosti treće” - kako je to u zadnjim danima svog života meni fino objasnio.

Stari je Bosanac a prije 1968 “neopredijeljen” kako je morao pisati.
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: SNSD/ Milorad Dodik

Post Postao/la laga-nini »

..ok i to neopredjeljen je postojalo to je njegov izbor bio sve ok..al ne mos nekom osporavat njihov izbor..sida je po svemu bio Hrvat muslimanske vjeroispovjesti..Dalmatinac Bosanac su regionalni pojmovi..
0
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: SNSD/ Milorad Dodik

Post Postao/la Iskra »

1
1 slika
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: SNSD/ Milorad Dodik

Post Postao/la Iskra »

Koja budala majko.moja.
0
Odgovori

Natrag na “Bosna i Hercegovina”