Politika u BH Hrvata

Društvena kretanja, politika.. Začarani krugovi u žitu (i ispod žita)
Moderator: Fatih, Max
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Dragan Čović i ostali zastupnici UZP-a glasali protiv zakona o zabrani negiranja genocida

Post Postao/la storm »

M. G./klix.ba
slika
Foto: I. Š./Klix.ba
Na sjednici Doma naroda Parlamentarne skupštine BiH, koja je održana 8. aprila, na dnevnom redu se, između ostalih, našao i zahtjev delegata Denisa Bećirovića i Zlatka Miletića za razmatranje izmjene i dopune Krivičnog zakona BiH po hitnom postupku.

Ovaj zahtjev, kojim bi se u Krivični zakon BiH uvrstio član kojim bi se zabranilo i kažnjavalo negiranje genocida, nije izglasan, ponajviše zahvaljujući glasu zamjenika predsjedavajućeg Doma naroda BiH Dragana Čovića i glasovima delegata iz redova HDZ-a.

Naime, razmatranje ovog izvještaja odbačeno je sa sedam glasova protiv, dok je za bilo šest, a jedan delegat je bio suzdržan. Uz već poznate stavove o ovom zakonu, koje zastupaju delegati iz reda srpskog naroda, gdje su svi, s iznimkom Mladena Bosića koji je bio suzdržan, glasali protiv, začuđujuća je činjenica da je Dragan Čović, kao i ostatak zastupnika HDZ-a, glasao protiv usvajanja ovog zahtjeva.
slika

Podsjetimo, gotovo isti scenarij vidjeli smo prije dva mjeseca, također na sjednici Doma naroda Parlamentarne skupštine BiH, kada se na dnevnom redu, između ostalih, opet našao prijedlog delegata Denisa Bećirovića da se na dnevni red uvrsti tačka o napretku BiH u procesu priključenja NATO-u. I tada su svi HDZ-ovi delegati, zajedno sa Čovićem, glasali protiv tog prijedloga.
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Dragan Čović i zastupnici HDZ-a glasali protiv zakona o zabrani negiranja genocida

Post Postao/la storm »

Smeće ljudsko.

Moram naslov promijeniti...
0
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2473
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Dragan Čović i ostali zastupnici UZP-a glasali protiv zakona o zabrani negiranja genocida

Post Postao/la Ramzess »

Valjda se Bakir otrijezni i vidi sa kim trguje. Ili ne mozemo uopce na njega racunati.
0
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Dragan Čović i ostali zastupnici UZP-a glasali protiv zakona o zabrani negiranja genocida

Post Postao/la Ommadawn »

Ramzess je napisao/la: 16 apr 2021, 04:24 Valjda se Bakir otrijezni i vidi sa kim trguje. Ili ne mozemo uopce na njega racunati.
A Kirba je inače spasitelj naroda?
U njega se svakako možemo pouzdati?

Jašta. Ovaj blentavi narod se pouzdao u babu mu rahmetli pa ga je to koštalo glave.

Ja Kirbi ne bih dao ni auto da mi parkira u garažu.
1
1 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Dragan Čović i ostali zastupnici UZP-a glasali protiv zakona o zabrani negiranja genocida

Post Postao/la storm »

Ramzess je napisao/la: 16 apr 2021, 04:24 Valjda se Bakir otrijezni i vidi sa kim trguje. Ili ne mozemo uopce na njega racunati.
Ne vjerujem... Dugo traje ta ljubav, oni su smisao jedan drugom, a i trećem.
Da mu je do trijeznjenja, imao je sto prilika do sada.
0
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 14012
Postovi: 6435
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Re: Dragan Čović i ostali zastupnici UZP-a glasali protiv zakona o zabrani negiranja genocida

Post Postao/la lejlamo »

Ramzess je napisao/la: 16 apr 2021, 04:24 Valjda se Bakir otrijezni i vidi sa kim trguje. Ili ne mozemo uopce na njega racunati.
:heidi2

nasmijao si me baš.
0
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2473
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Dragan Čović i ostali zastupnici UZP-a glasali protiv zakona o zabrani negiranja genocida

Post Postao/la Ramzess »

Ommadawn je napisao/la: 16 apr 2021, 06:25
Ramzess je napisao/la: 16 apr 2021, 04:24 Valjda se Bakir otrijezni i vidi sa kim trguje. Ili ne mozemo uopce na njega racunati.
A Kirba je inače spasitelj naroda?
U njega se svakako možemo pouzdati?

Jašta. Ovaj blentavi narod se pouzdao u babu mu rahmetli pa ga je to koštalo glave.

Ja Kirbi ne bih dao ni auto da mi parkira u garažu.
Pa ja bih ih svu trojicu protjerao iz drzave, ali mi se gadi kad Bakir trguje sa Covicem politicke pozicije u zamjenu za Sebijino direktorovanje klinikom, prodaje drzavu za sitan interes sto ce ga nadam se kostati ne samo vlasti nego i slobode. Ali bar da se otrijezni i da prestane to raditi svima bi nam lakse bilo, i njemu samom crko dabogda ...
0
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Dragan Čović i ostali zastupnici UZP-a glasali protiv zakona o zabrani negiranja genocida

Post Postao/la Max »

Ramzess je napisao/la: 16 apr 2021, 10:14
Ommadawn je napisao/la: 16 apr 2021, 06:25

A Kirba je inače spasitelj naroda?
U njega se svakako možemo pouzdati?

Jašta. Ovaj blentavi narod se pouzdao u babu mu rahmetli pa ga je to koštalo glave.

Ja Kirbi ne bih dao ni auto da mi parkira u garažu.
Pa ja bih ih svu trojicu protjerao iz drzave, ali mi se gadi kad Bakir trguje sa Covicem politicke pozicije u zamjenu za Sebijino direktorovanje klinikom, prodaje drzavu za sitan interes sto ce ga nadam se kostati ne samo vlasti nego i slobode. Ali bar da se otrijezni i da prestane to raditi svima bi nam lakse bilo, i njemu samom crko dabogda ...
Koliko je samo prilika imao za otriježnjenje pa šta je uradio, ništa...
1
1 slika
I say what I think, I think what I say
Avatar
Moonlight
Menadžerska legenda
Menadžerska legenda
Reactions: 13454
Postovi: 9011
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:41
Lokacija: Tu... Gdje dezinfikujem misli i emocije.

Re: Dragan Čović i ostali zastupnici UZP-a glasali protiv zakona o zabrani negiranja genocida

Post Postao/la Moonlight »

Ovo je dobar tekst i zdrav pogled. Zašto ne bi bilo mirno ukidanje RS-a?

https://radiosarajevo.ba/metromahala/ja ... ske/414418
1
1 slika
Kad su misli u boji, život nikad nije siv :lot
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Dragan Čović i ostali zastupnici UZP-a glasali protiv zakona o zabrani negiranja genocida

Post Postao/la storm »

Moonlight je napisao/la: 20 apr 2021, 22:14 Ovo je dobar tekst i zdrav pogled. Zašto ne bi bilo mirno ukidanje RS-a?

https://radiosarajevo.ba/metromahala/ja ... ske/414418
Mnogo smislenije od navodnih papira o mirnom raspadu bih.
Prvi uvjet da bih i počne funkcionirati, još da se kantonski aparat ukine, može priča početi.
0
Avatar
Moonlight
Menadžerska legenda
Menadžerska legenda
Reactions: 13454
Postovi: 9011
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:41
Lokacija: Tu... Gdje dezinfikujem misli i emocije.

Re: Dragan Čović i ostali zastupnici UZP-a glasali protiv zakona o zabrani negiranja genocida

Post Postao/la Moonlight »

storm je napisao/la: 20 apr 2021, 22:19
Moonlight je napisao/la: 20 apr 2021, 22:14 Ovo je dobar tekst i zdrav pogled. Zašto ne bi bilo mirno ukidanje RS-a?

https://radiosarajevo.ba/metromahala/ja ... ske/414418
Mnogo smislenije od navodnih papira o mirnom raspadu bih.
Prvi uvjet da bih i počne funkcionirati, još da se kantonski aparat ukine, može priča početi.
Ma nego. Dodik misli da ih Vučić jedva čeka u Srbiji sa svim problemima i dugovima koje imaju. A RS samostalno ne može funkcionisati.
1
1 slika
Kad su misli u boji, život nikad nije siv :lot
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Dragan Čović i ostali zastupnici UZP-a glasali protiv zakona o zabrani negiranja genocida

Post Postao/la storm »

Moonlight je napisao/la: 20 apr 2021, 22:50
storm je napisao/la: 20 apr 2021, 22:19

Mnogo smislenije od navodnih papira o mirnom raspadu bih.
Prvi uvjet da bih i počne funkcionirati, još da se kantonski aparat ukine, može priča početi.
Ma nego. Dodik misli da ih Vučić jedva čeka u Srbiji sa svim problemima i dugovima koje imaju. A RS samostalno ne može funkcionisati.
Pa da... Folklor.
Najsmješniji su mi... Kad dodju u zg i bg... Oni su Bosanci za njih :D
1
1 slika
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Čović: Bošnjaci unitaristi, Srbi separatisti, samo Hrvati danas žele Bosnu i Hercegovinu

Post Postao/la Hannibal »

Čović: Bošnjaci unitaristi, Srbi separatisti, samo Hrvati danas žele Bosnu i Hercegovinu
ScTwS7y-_400x400.jpg
Ja vjerujem da danas još jedino hrvatski narod želi Bosnu i Hercegovinu i to jasno govorim, kazao je to Dragan Čović, lider HDZ-a, na obilježavanju godišnjice zaustavljanja tenkova JNA u mjestu Polog između Mostara i Širokog Brijega.

"Obje druge politike, bila ova unitaristička - pod plaštom građanstva ili ona druga separatistička do istog dovode, nestanka Bosne i Hercegovine", poručio je Čović.

Nastavio je kako Hrvati ne mogu biti kolateral u tim procesima i zbog toga moraju imati nauk nakon ovih 30 godina, jer se okruženje lijevo i desno od BiH promijenilo.

"Danas imamo i hrvatsku kao članicu NATO saveza, to govorim gledajući ovaj tenk i Crnu Goru u toj poziciji, ali dalje je ostalo dosta toga da se dogovara. Zbog toga mi uvijek trebamo biti spremni", kazao je Čović te ponovio mantru o jednistvu hrvatskog naroda.

Kaže i da je pitanje da li će išta s ovog prostora više postati dio Evropske unije bez obzira na to što on vrijedi za optimistu.

"Mi smo mali narod, malobrojan... Trebaju i u Hrvatskoj da čuju - da nije bilo nas, ne bi bilo ni Hrvatske ovakve danas", naveo je on te kazao kako se u ustavnim promjenama koje su pred BiH ne smije desiti da iz Ustava iščezne pojam "hrvatski".

0
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
R4IN
Sajber kurajber
Sajber kurajber
Reactions: 8954
Postovi: 10478
Pridružen/a: 31 aug 2020, 00:23

Re: Čović: Bošnjaci unitaristi, Srbi separatisti, samo Hrvati danas žele Bosnu i Hercegovinu

Post Postao/la R4IN »

I hani poceo o politici ide smak svijeta :oo
1
1 slika
ALPHA ET OMEGA🔥
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Čović: Bošnjaci unitaristi, Srbi separatisti, samo Hrvati danas žele Bosnu i Hercegovinu

Post Postao/la Hannibal »

brt moro sam ovo da objavim, covjek je sto posto u pravu. hrvati imaju najispravniju politiku u bih
2
2 slika
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Čović: Bošnjaci unitaristi, Srbi separatisti, samo Hrvati danas žele Bosnu i Hercegovinu

Post Postao/la Sarajka »

Kad Čović, Bakir ili Mile počnu o odbrambenom ratu, ili nekom u budućnosti (pa da neki od njih tri stane načelo svog naroda) meni dodje da plačem.

Trezoraš, Švercer i Upravnik logora. Gnjide.
1
1 slika
A sad adio :sara
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Čović: Bošnjaci unitaristi, Srbi separatisti, samo Hrvati danas žele Bosnu i Hercegovinu

Post Postao/la Socrates »

Meni čudno da se ovako otvoreno distancirao od Dodika.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Odgovori

Natrag na “Bosna i Hercegovina”