Dan državnosti Bosne i Hercegovine

Društvena kretanja, politika.. Začarani krugovi u žitu (i ispod žita)
Moderator: Fatih, Max
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Dan državnosti Bosne i Hercegovine

Post Postao/la storm »

Sretan ti dan državnosti Bosno I Hercegovino :bih3 :bih3 :bih3

8
7 slika 1 slika
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Dan državnosti Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Iskra »

Sretaaaan prazniiiik svima :sret
4
4 slika
Avatar
CocoMa
Čupavo
Čupavo
Reactions: 17696
Postovi: 10993
Pridružen/a: 22 jul 2020, 20:23

Re: Dan državnosti Bosne i Hercegovine

Post Postao/la CocoMa »

I od mene...sretan dan državnosti... :arbih

6
6 slika
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7686
Postovi: 5634
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Dan državnosti Bosne i Hercegovine

Post Postao/la SmokingMan »

Pitao jednom tako jednoga vrli pitac neki:

A tko je ta šta je ta da prostiš
Gdje li je ta
Odakle je
Kuda je
Ta
Bosna
Rekti.
A zapitani odgovor njemu hitan tad dade:
Bosna da prostiš jedna zemlja imade
I posna
I bosa da prostiš
I hladna i gladna
I k tomu još
Da prostiš
Prkosna
Od
Sna.
5
5 slika
slika
Avatar
pink floydd
Prvi Valentajn foruma
Prvi Valentajn foruma
Reactions: 17892
Postovi: 8407
Pridružen/a: 03 sep 2020, 05:55

Re: Dan državnosti Bosne i Hercegovine

Post Postao/la pink floydd »

FB_IMG_1606281580660.jpg
1
1 slika
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2472
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Dan državnosti Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Ramzess »

Sretan vam dan drzavnosti ... i minuta cutnje za nase poginule suborce, neka im je vjecni rahmet i pokoj dusi i veliko hvala. :tugi




El Fatiha ...
3
3 slika
Avatar
East_side
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3831
Postovi: 2443
Pridružen/a: 16 sep 2020, 11:42
Lokacija: Dovoljno blizu

Re: Dan državnosti Bosne i Hercegovine

Post Postao/la East_side »

Sretan dan državnosti svima! :arbih :bih1

Jeste da je pjesma 'univerzalna' u smislu da se ne mora direktno odnositi na BiH (može i na ex Yu) ali svejedno, meni jako draga. Uostalom, komponirao ju je i tekst napisao Kemal Monteno a prvobitno otpjevala Ismeta Dervoz (oboje Bosanci). Jako lijepa izvedba:

1
1 slika
Nikada ne gasi svoje svjetlo samo zbog toga što nekima ide u oči.
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Dan državnosti Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Fatih »

KARDINAL PULJIĆ POSLAO SNAŽNU PORUKU: "Ako BiH ne može opstati, ni Evropa neće opstati"

puljic.jpeg

KARDINAL PULJIĆ POSLAO SNAŽNU PORUKU: "Ako BiH ne može opstati, ni Evropa neće opstati" (VIDEO)
Čovjek mora voliti svoj identitet, voliti zemlju gdje je nikao, i na neki način meni često puta znaju pomalo nabaciti kako ja pjevam tu pjesmu „Tebi majko..“, kazao je kardinal Puljić.

Društvo

Prije 15 min Prije 13 min

0

Za Hayat televiziju o domovini Bosni i Hercegovini, na njen rođendan, govorio je i kardinal Vinko Puljić.

Njegove riječi prenosimo u cijelosti:

-U prvom redu trebamo malo gledati i povijesno. Bosna i Hercegovina nije nastala nakon II svjetskog rata, ona ima svoju povijest. Bosna i Hercegovina je moja kuća, moja domovina u njoj sam rodio se i život utrošio, tako da ja u toj zemlji na neki način želim dovršiti svoj život. Posebno bih htio da sačuvamo onaj mentalitet koji u Bosni i Hercegovini postoji. Ja ću iznijeti svoje iskustvo bez obzira na nacionalno i vjersko, osobno prije nego što je ova politika zatrovala odnose. Gdje god dođem, svi su ljudi odmah upitali „čime vas možemo počastiti?“. Ne pita koje si vjere, koje nacije, „hoćete li štogod popiti, štogod potrošiti“. To nećemo naći na drugim mjestima i zato je potrebno taj komšijski,susjedski duh, gostoljubivost sačuvati i naš čvjek rado počasti onog ko mu dođe. Istini za volju, će biti sumnjičavo a što je on došao jer cijeli život su nas trali drugi i onda uvukla se jedna sumnja među ljude. Zato je potrebno vratiti povjerenje među ljude, da mi prihvatimo sebe, svoje različitosti i posebno bi molio svjetske čelnike koji tobože misle da će izgraditi mir ako unište tu raznolikost i pogotovo ne kriviti vjeru što smo mi različiti. Treba poštivati savjest svakog čovjeka i na neki način tako je lijepo u Bosni i Hercegovini nikla poslovica „neka se svako moli po svom zakonu.“

- A ako istinski se čovjek Bogu moli, taj će i čovjeka voljeti. Jer ne vjerujem u molitvu koja širi mržnju. Čovjek mora voliti svoj identitet, voliti zemlju gdje je nikao, i na neki način meni često puta znaju pomalo nabaciti kako ja pjevam tu pjesmu „Tebi majko..“… Domovina je majka, zemlja je majka, i zato ako čovjek ne zna voljeti majku onda ne zna voljeti život. Zato u prvom redu treba tu zemlju voljeti, a ono što se voli za to se žrtvuje, zato se i izgrađuje. Jasno, vrlo je važno poznavati prošlost nedati politički iskrivljivati prošlost, nedati manipulirati s prošlošću, nego istinski hrabro prošlost gledati kao stvarnost a sadašnjost imati hrabrosti svaku stvar nazvati pravim imenom i tako zapravo graditi na istini. I zato kada govorimo o Bosni i Hercegovini trebamo uvijek imati u vidu tu našu raznolikost i ja često uspoređujem Bosna i Hercegovina je zemlja koja treba opstati upravo u svojoj raznolikosti i jednakopravnosti a ako ona ne može opstati ni Evropa neće opstati.


3
2 slika 1 slika
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Dan državnosti Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Fatih »

Cestitam svim Bosancima i Hercegovcima, Dan drzavnosti, dan kada je OBNOVLJENA drzavnost nase zemlje.

@laga-nini Cekamo cestitku. :djed
1
1 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Dan državnosti Bosne i Hercegovine

Post Postao/la laga-nini »

..čestitam dan državnosti svima u bih kojinga slave.. :d
2
1 slika 1 slika
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Dan državnosti Bosne i Hercegovine

Post Postao/la laga-nini »

..čestitka od bidena..hm..pardon..
Dan državnosti bosanskohercegovačkom državnom vrhu i građanima te zemlje čestitao je i predsjednik SAD-a Donald Trump.

"Dok obilježavate Dan državnosti Bosne i Hercegovine i 25. obljetnicu Daytonskog mirovnog sporazuma, jasno je da je mir pobijedio test vremena. BiH je iz mračnih dana prošlosti izašla jača i ostaje čvrsto i nepokolebljivo u svojoj predanosti ka euroatlantskoj budućnosti svojih građana", stoji u Trumpovoj čestitci, u kojoj je istaknuto i kako će SAD nastaviti čvrsto podupirati BiH.
1
1 slika
Avatar
Čuvarkuća
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3038
Postovi: 2252
Pridružen/a: 07 aug 2020, 19:58

Re: Dan državnosti Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Čuvarkuća »

"Bosna je za mene rodno tle, izvor svega što znam i osjećam, nju najviše volim i njoj najviše predbacujem. Zbog ljubavi."


Sretan Dan državnosti :bih1
1
1 slika
"Treba otimati radost danima što bježe".
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Dan državnosti Bosne i Hercegovine

Post Postao/la laga-nini »

Čuvarkuća je napisao/la: 25 nov 2020, 15:47 "Bosna je za mene rodno tle, izvor svega što znam i osjećam, nju najviše volim i njoj najviše predbacujem. Zbog ljubavi."


Sretan Dan državnosti :bih1
..a Hercegovina... :zbunj
1
1 slika
Avatar
Čuvarkuća
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3038
Postovi: 2252
Pridružen/a: 07 aug 2020, 19:58

Re: Dan državnosti Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Čuvarkuća »

laga-nini je napisao/la: 25 nov 2020, 15:50
Čuvarkuća je napisao/la: 25 nov 2020, 15:47 "Bosna je za mene rodno tle, izvor svega što znam i osjećam, nju najviše volim i njoj najviše predbacujem. Zbog ljubavi."


Sretan Dan državnosti :bih1
..a Hercegovina... :zbunj
Bez ikakve zle namjere stavih tekst koji u originalu jeste ovakav :d
1
1 slika
"Treba otimati radost danima što bježe".
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Dan državnosti Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Fatih »

laga-nini je napisao/la: 25 nov 2020, 15:50
Čuvarkuća je napisao/la: 25 nov 2020, 15:47 "Bosna je za mene rodno tle, izvor svega što znam i osjećam, nju najviše volim i njoj najviše predbacujem. Zbog ljubavi."


Sretan Dan državnosti :bih1
..a Hercegovina... :zbunj
Ma prika, vecina tako govori. Nema tu lose namjere, nego jednostavno ljudi to tako vecinom rade. Cak i van BiH. A iskreno, malo mi sasavo izgleda kada se kaze "Bosancima i Hercegovcima", tako se stice dojam da se misli na neke dvije razlicite grupe. Ime drzave OK, ali kada to ovako "okrenes", bas zvuci blesavo.
1
1 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Dan državnosti Bosne i Hercegovine

Post Postao/la laga-nini »

..e da..i ja kad idem preko grane ne samo ja nego cila Dalmacija kazu idemo u Hercegovinu..bez zle namjere.. :malagani
1
1 slika
Avatar
Čuvarkuća
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3038
Postovi: 2252
Pridružen/a: 07 aug 2020, 19:58

Re: Dan državnosti Bosne i Hercegovine

Post Postao/la Čuvarkuća »

laga-nini je napisao/la: 25 nov 2020, 16:16 ..e da..i ja kad idem preko grane ne samo ja nego cila Dalmacija kazu idemo u Hercegovinu..bez zle namjere.. :malagani
Meni to zaista ne smeta. Čak sam iznenađena da ti je, u ovom tekstu što sam postavila, to privuklo pozornost.
0
"Treba otimati radost danima što bježe".
Odgovori

Natrag na “Bosna i Hercegovina”