Javne licnosti u ratu

Društvo, kretanja, politika... Prije svega šljiva Tarabića, i tisućljetni snovi...
Moderator: Fatih, Max
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: In memoriam/ Počivali u miru..

Post Postao/la Socrates »

Ommadawn je napisao/la: 08 dec 2020, 05:23
Socrates je napisao/la: 07 dec 2020, 23:09

Budalastina je, recimo, da Aca Lukas cmizdri i kaze, citiram "Umro mi brat". I onda jos gomila takvih istih slucajeva.

Srbija u suzama zbog Dzeja. :kme Neka ubi Boze glupaca rece da je Dzej bio posljednji smeker Dorcola. How yes no. :heidi2

Ono sto sam ja uspio da skontam je da je Dzej bio izraziti turbo-folker, bez obzira na vrstu muzike koju svira, a turbo - folk je bio politicko - muzicki izricaj Miloseviceve Srbije, koja je na suze, smrt i vjecitu patnju hladnokrvno osudila milione bivsih Jugoslovena.

Pa onda negdje nadjem da osvjedoceni i samoproglaseni cetnik Oliver Mandic, kaze da je zvao Dzeja da "peva" Arkanu i Srpskoj Dobrovoljackoj Gardi vise puta, pogotovo dok su sijali teror po Slavoniji i, poslije, Podrinju.

Sve uz suze, lelek i napacenu dusu. Ne znam ja, mozda je Dzej bio ustrasen, pa je morao "pevati" ubicama, jer bi ga inace ubili. :zbunj To ne mijenja mnogo na stvari.

Procitam i da je Arkan ubio Dzejovog brata od tetke (koji je Dzeju cak i neke pjesme napisao) i tijelo mu zazidao u temelje neke benzinske pumpe. Neki stari racuni. Svako je to znao, pa i, naravno, Dzej.

I opet mu "pevao". I ostao Cecin prijatelj sve ovo vrijeme.

I don't know what to think. Meni duguju objasnjenja, a ne obrnuto.
A postoje neki dokazi o tome da je Džej pjevao Arkanovcima dok su oni ubijali i pljačkali po Bosni i Hr?

Pretpostavimo da jeste - šta bi ti uradio da ti u po noći bahne pet-šest Arkanovaca i kažu “Ajde... Arkan naredio da ideš s nama u Zvornik i da nam pevaš”?
Rekao “Ma daj bre, neću da idem, vi tamo ubijate ljude”?

U Miloševićevoj Srbiji su pjevali i Zdravko Čolić i Goran Bregović - no dobro, oni su već sarajevska raja.

Oliver Mandiću je davno droga spržila svaku moždanu ćeliju, pravo je čudo da ta budaletina uopšte može i da govori.

A to da patetike ne fali na Balkanu (u ovom slučaju Srbiji) nije ništa novo.
Naravno da postoje dokazi. Eto, Oliver Mandic I Ceca bi upleli Dzeja sa Arkanom samo iz ciste zlobe prema njemu. Po njegovoj I njezinoj prici, Dzej je bio prisutan kad su se Ceca I Arkan upoznali.

Evo sta Ceca sama kaze "Onda je stigao poziv od menadžera Baneta Stojanovića (od Arkana) da se zajedno sa Džejom i Oliverom Mandićem pojavim u Erdutu."

Arkan je u to vrijeme ubijao po Slavoniji. Isli mu pjevat'. A Dzej im je bio i na vjencanju.

Mislim, mozemo mi pravdati koga hocemo iz ovog I onog razloga, ali ne mozemo iskrivljivati istinu kako nama godi. Jasno je da su tri estradna Arkanova favorita bili Oliver Mandic, Toni Montano I Dzej. Cak i kad je Arkan imao politicke aspiracije.

Ako je Dzej bio uplasen za zivot, imao je vise od dvije decenije da to isprica. Cak se i jebena srpska televizija javno ispricala za izvjestavanje tokom rata, a da neki Dzej ne moze ispricati sve vrijeme nakon rata da je bio prisiljen da pjeva ili da je bio uplasen za svoj zivot.

I nije ovdje prica o tome ko je svirao po Srbiji za vrijeme Milosevica. Svirao je I Balasevic. Imamo li prigovora?

Prica je ko je pjevao Srpskoj Dobrovoljackoj Gardi na grobovima Arkanovih zrtava. E to ne moze proci. Pa da mi je iz oka isp'o.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: In memoriam/ Počivali u miru..

Post Postao/la Ommadawn »

Postoji li kakav snimak, fotografija, bilo šta osim priče rekla-kazala u nekim senzacionalističkim novinama?

Da je to baš tako bilo, q-rac bi se Džej tek tako šetuckao Sarajevom poslije rata.

Tako da ja to baš i ne vjerujem. Ukoliko ne postoje dokazi.
Onolika se frka diže kad je Brena gostovala prvi put u Sarajevu a da se ne digne kad se Džej pojavio.
1
1 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: In memoriam/ Počivali u miru..

Post Postao/la Socrates »

Ommadawn je napisao/la: 08 dec 2020, 06:00 Postoji li kakav snimak, fotografija, bilo šta osim priče rekla-kazala u nekim senzacionalističkim novinama?

Da je to baš tako bilo, q-rac bi se Džej tek tako šetuckao Sarajevom poslije rata.

Tako da ja to baš i ne vjerujem. Ukoliko ne postoje dokazi.
Onolika se frka diže kad je Brena gostovala prvi put u Sarajevu a da se ne digne kad se Džej pojavio.
Pa hoces dokaz da im je bio na vjencanju? Da mu je Ceca bila prijateljica prije rata, u ratu, poslije rata, do kraja zivota?

Nije rekla- kazala ako dvoje ljudi koje je on smatrao prijateljima to potvrde. Dakle, mogao je opovrgnuti. Sam je govorio da se druzio sa kriminalcima kada bi ga upitali za Arkana. Nije ga bas krasila neka inteligencija, ali nije nikada opovrgao nista.

Evo, direktno od njega na pitanje o Arkanu.

- Ja sam Dorćolac, bivši sitni kriminalac, džeparoš i šibicar, tako da mi nije nikada bilo teško da se družim i razumem krimose. Družio sam se sa njima, pevao im, ali mi nije na pamet padalo da muvam drogu i nosim pištolj."

Hoces dokaze da je Dzej pjevao na svakom politickom mitingu Arkanove stranke? O tome su izvjestavali srpski mediji.

Mislim, jbg, Srbiju u to doba je nemoguce objasniti, I plakati za ovakvim ljudima je humanitarna katastrofa regiona.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: In memoriam/ Počivali u miru..

Post Postao/la Ommadawn »

I tek sad nakon njegove smrti će se to objaviti, da je Džej išao pjevati Arkanu dok se on nalazio na mjestima gdje je činio zločine, dakle BiH i Hr?
Niko ga to za svih jebenih 25 godina nije mogao upitati pa ni u po Sarajeva?
Jesi li ili nisi?
Pitalo ga se da li je bio jaran sa Arkanom - čovjek je rekao da jeste.
Bio prijatelj sa Cecom još od prije rata i odjednom “e neću ja biti jaran sa tobom, ti se udaješ za Arkana”? Ejs...

Nije Srbiju teško objasniti iz tih godina. Ništa mnogo kompleksnija situacija nego u bilo kojoj postkomunističkoj zemlji. Da se našla koja budala u to vrijeme i kaže Bugarima da su Rumuni krivi što su oni bijeda - imali bi još jedan rat na Balkanu.
Ili Česima Slovaci.
1
1 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: In memoriam/ Počivali u miru..

Post Postao/la Socrates »

Ommadawn je napisao/la: 08 dec 2020, 06:24 I tek sad nakon njegove smrti će se to objaviti, da je Džej išao pjevati Arkanu dok se on nalazio na mjestima gdje je činio zločine, dakle BiH i Hr?
Niko ga to za svih jebenih 25 godina nije mogao upitati pa ni u po Sarajeva?
Jesi li ili nisi?
Pitalo ga se da li je bio jaran sa Arkanom - čovjek je rekao da jeste.
Bio prijatelj sa Cecom još od prije rata i odjednom “e neću ja biti jaran sa tobom, ti se udaješ za Arkana”? Ejs...

Nije Srbiju teško objasniti iz tih godina. Ništa mnogo kompleksnija situacija nego u bilo kojoj postkomunističkoj zemlji. Da se našla koja budala u to vrijeme i kaže Bugarima da su Rumuni krivi što su oni bijeda - imali bi još jedan rat na Balkanu.
Ili Česima Slovaci.
Pa nije se tek sad objavilo. Ko je zelio da zna, znao je. Ko je bio turbo-folker, nije znao ili nije zelio da zna.

Vazno je bilo da se raja olesi od alkohola i zaplace na jos jedan turbo-folkerski hit.

Srbiju, a i region, je veoma tesko objasniti. Ali, ne bih sad o striktno politickom aspektu. Ali u ovom kontekstu, turbo-folk je postao zastrasujuci soundtrack za ubijanje, klanje, silovanje i ostale ratne zlocine devededetih, a da narod i dalje brani, i cak slusa, turbo-folkere. Pa cak i onaj izvan Srbije. Za turbo-folk seljadiju u Srbiji mi nije cudno. Oni su jos uvijek eksperiment.

Ali, ostali, e to jeste neobjasnjivo.

Ali, Dzej ce nam valjda objasniti da je sve to dualitet covjeka. Nema ko drugi sta objasnjavati.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: In memoriam/ Počivali u miru..

Post Postao/la storm »

Socrates je napisao/la: 08 dec 2020, 07:03
Ommadawn je napisao/la: 08 dec 2020, 06:24 I tek sad nakon njegove smrti će se to objaviti, da je Džej išao pjevati Arkanu dok se on nalazio na mjestima gdje je činio zločine, dakle BiH i Hr?
Niko ga to za svih jebenih 25 godina nije mogao upitati pa ni u po Sarajeva?
Jesi li ili nisi?
Pitalo ga se da li je bio jaran sa Arkanom - čovjek je rekao da jeste.
Bio prijatelj sa Cecom još od prije rata i odjednom “e neću ja biti jaran sa tobom, ti se udaješ za Arkana”? Ejs...

Nije Srbiju teško objasniti iz tih godina. Ništa mnogo kompleksnija situacija nego u bilo kojoj postkomunističkoj zemlji. Da se našla koja budala u to vrijeme i kaže Bugarima da su Rumuni krivi što su oni bijeda - imali bi još jedan rat na Balkanu.
Ili Česima Slovaci.
Pa nije se tek sad objavilo. Ko je zelio da zna, znao je. Ko je bio turbo-folker, nije znao ili nije zelio da zna.

Vazno je bilo da se raja olesi od alkohola i zaplace na jos jedan turbo-folkerski hit.

Srbiju, a i region, je veoma tesko objasniti. Ali, ne bih sad o striktno politickom aspektu. Ali u ovom kontekstu, turbo-folk je postao zastrasujuci soundtrack za ubijanje, klanje, silovanje i ostale ratne zlocine devededetih, a da narod i dalje brani, i cak slusa, turbo-folkere. Pa cak i onaj izvan Srbije. Za turbo-folk seljadiju u Srbiji mi nije cudno. Oni su jos uvijek eksperiment.

Ali, ostali, e to jeste neobjasnjivo.

Ali, Dzej ce nam valjda objasniti da je sve to dualitet covjeka. Nema ko drugi sta objasnjavati.
Ima toga koliko hoćeš...
Miroslav Ilić je recimo Bio gorljivi fan Miloševića... Pa opet nema derneka u bih i hr bez njega...
Dragana Mirković slično, čak je par silovito glupih izjava plasirala... Kako bi i ona mogla klati, kad vidi što rade bošnjaci i hrvati...
Ovamo je Tereza Kesovija bila tudjmanovka samo takva...
Svaki to režim ima...
0
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: In memoriam/ Počivali u miru..

Post Postao/la Ommadawn »

Socrates je napisao/la: 08 dec 2020, 07:03
Ommadawn je napisao/la: 08 dec 2020, 06:24 I tek sad nakon njegove smrti će se to objaviti, da je Džej išao pjevati Arkanu dok se on nalazio na mjestima gdje je činio zločine, dakle BiH i Hr?
Niko ga to za svih jebenih 25 godina nije mogao upitati pa ni u po Sarajeva?
Jesi li ili nisi?
Pitalo ga se da li je bio jaran sa Arkanom - čovjek je rekao da jeste.
Bio prijatelj sa Cecom još od prije rata i odjednom “e neću ja biti jaran sa tobom, ti se udaješ za Arkana”? Ejs...

Nije Srbiju teško objasniti iz tih godina. Ništa mnogo kompleksnija situacija nego u bilo kojoj postkomunističkoj zemlji. Da se našla koja budala u to vrijeme i kaže Bugarima da su Rumuni krivi što su oni bijeda - imali bi još jedan rat na Balkanu.
Ili Česima Slovaci.
Pa nije se tek sad objavilo. Ko je zelio da zna, znao je. Ko je bio turbo-folker, nije znao ili nije zelio da zna.

Vazno je bilo da se raja olesi od alkohola i zaplace na jos jedan turbo-folkerski hit.

Srbiju, a i region, je veoma tesko objasniti. Ali, ne bih sad o striktno politickom aspektu. Ali u ovom kontekstu, turbo-folk je postao zastrasujuci soundtrack za ubijanje, klanje, silovanje i ostale ratne zlocine devededetih, a da narod i dalje brani, i cak slusa, turbo-folkere. Pa cak i onaj izvan Srbije. Za turbo-folk seljadiju u Srbiji mi nije cudno. Oni su jos uvijek eksperiment.

Ali, ostali, e to jeste neobjasnjivo.

Ali, Dzej ce nam valjda objasniti da je sve to dualitet covjeka. Nema ko drugi sta objasnjavati.
Care, ja te lijepo pitam imas li ikakav adekvatan dokaz, osim "rekla-kazala" za Dzejov doprinos u ratu devedesetih?
Znamo za Olivera Mandica, znamo za Tonija Montanu, Cecu i koga vec ne.

Pricalo se i da je Dragana Mirkovic rekla "da znam da me balije slusaju, prestala bih odmah pjevati" pa je to demantovala milion puta do sada.
Prica se o famoznom snimku gdje Ceca dobija telefonski poziv u sred emisije gdje joj slusateljka kaze da nosi njenu ogrlicu - taj snimak je nemoguce da je unisten jer ga ja jos nigdje na Youtube nisam nasao.

Sta je neobjasnjivo po pitanju ostalih? Ne mogu Bosanci (i Hrvati isto) preko noci prestati slusati muziku iz Beograda, a uzivali su i uzivaju u istoj.

Fenomen turbo-folk je lijepo objasnio Rambo Amadeus, a skraceno receno - narod koji sagorijeva pod pritiskom. A ne moze se reci da nismo bili pod pritiskom svi.

Ne branim ni Cecu, ni Arkana, ni bilo koga. Dzej je za mene samo jedan turbo-folker, koji je eto sad vec u grobu. Da je imao glas i znao pjevati - jeste. Sa jednom se pjesmom meni urezao i gotovo. Sve ostale njegove radove odbacujem.

Turbofolk je svakako nastao od Bijelog Dugmeta, sa albumom "Kosovka djevojka".
1
1 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: In memoriam/ Počivali u miru..

Post Postao/la Socrates »

Ommadawn je napisao/la: 08 dec 2020, 08:23
Socrates je napisao/la: 08 dec 2020, 07:03

Pa nije se tek sad objavilo. Ko je zelio da zna, znao je. Ko je bio turbo-folker, nije znao ili nije zelio da zna.

Vazno je bilo da se raja olesi od alkohola i zaplace na jos jedan turbo-folkerski hit.

Srbiju, a i region, je veoma tesko objasniti. Ali, ne bih sad o striktno politickom aspektu. Ali u ovom kontekstu, turbo-folk je postao zastrasujuci soundtrack za ubijanje, klanje, silovanje i ostale ratne zlocine devededetih, a da narod i dalje brani, i cak slusa, turbo-folkere. Pa cak i onaj izvan Srbije. Za turbo-folk seljadiju u Srbiji mi nije cudno. Oni su jos uvijek eksperiment.

Ali, ostali, e to jeste neobjasnjivo.

Ali, Dzej ce nam valjda objasniti da je sve to dualitet covjeka. Nema ko drugi sta objasnjavati.
Care, ja te lijepo pitam imas li ikakav adekvatan dokaz, osim "rekla-kazala" za Dzejov doprinos u ratu devedesetih?
Znamo za Olivera Mandica, znamo za Tonija Montanu, Cecu i koga vec ne.

Pricalo se i da je Dragana Mirkovic rekla "da znam da me balije slusaju, prestala bih odmah pjevati" pa je to demantovala milion puta do sada.
Prica se o famoznom snimku gdje Ceca dobija telefonski poziv u sred emisije gdje joj slusateljka kaze da nosi njenu ogrlicu - taj snimak je nemoguce da je unisten jer ga ja jos nigdje na Youtube nisam nasao.

Sta je neobjasnjivo po pitanju ostalih? Ne mogu Bosanci (i Hrvati isto) preko noci prestati slusati muziku iz Beograda, a uzivali su i uzivaju u istoj.

Fenomen turbo-folk je lijepo objasnio Rambo Amadeus, a skraceno receno - narod koji sagorijeva pod pritiskom. A ne moze se reci da nismo bili pod pritiskom svi.

Ne branim ni Cecu, ni Arkana, ni bilo koga. Dzej je za mene samo jedan turbo-folker, koji je eto sad vec u grobu. Da je imao glas i znao pjevati - jeste. Sa jednom se pjesmom meni urezao i gotovo. Sve ostale njegove radove odbacujem.

Turbofolk je svakako nastao od Bijelog Dugmeta, sa albumom "Kosovka djevojka".
Pa jel' vjerujes Ceci kad kaze da je Dzej vozio nju i Olivera Mandica do Erduta? I kad je ona vec mislila da odustane, jer je valjda put bio predug, Dzej joj kaze da je budala sto odustaje tako kasno. To je iz njenog intervjua Playboyu 2005-te, gdje opisuje kako se upoznala sa Arkanom.

Zasto bi ona to lagala, i zasto se Dzej nije ogradio, ako je lagala? Ja dobro prepoznajem kad ljudi i novine lazu. Nepogresivo. I jos ako Oliver Mandic potvrdi, tu nema greske. Ljudi ne lazu na takav nacin, pogotovo sto niko od njih Dzeju nije mislio nista lose.

I zar treba neki drugi dokaz, kad je Dzej bio na njenom vjencanju? :zbunj

A sto se tice muzike koju ljudi slusaju, turbo-folk je bio srpski drzavni projekt. Kako se ponovo budio srpski nacionalizam, tako je I turbo-folk zavladao da tom nacionalizmu da muzicku podlogu. O tome je magistarski rad napisao jedan Srbin, ali ga sad nigdje ne mogu naci. Valjalo je nekako dati glas tadasnjem masovnom silasku seljadije u gradove.

U tom radu, on je Dzeju posvetio cak par stranica, gdje je Dzeja prikazao u svjetlu smisljenog pranja ruku od optuzbi za nacionalizam u tadasnjoj Jugoslaviji. Jer, po njemu, projekat Dzej je bio u kontekstu "kako nas mogu optuziti za nacionalizam ako nam je Rom najveca zvijezda?" Imao je on tu jos nekoliko zanimljivih stvari da kaze.

Posvetio je paznju i Breni i Ceci I ostalim turbo-folkerima.
1
1 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: In memoriam/ Počivali u miru..

Post Postao/la storm »

@Socrates ono je za zapisati... "soundtrack za ubijanje i klanje" :ok
0
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: In memoriam/ Počivali u miru..

Post Postao/la Ommadawn »

Pa i Bijelo Dugme je bilo manje-vise drzavni projekat. Trebalo je cijelu hordu koja je dosla sa sela u gradove necim zabaviti i pokusati integrirati u gradski zivot. Spoj rock muzike i pastirskih stihova je bio uspjeh. To je nesto u cemu su Turci prethodno uspjeli sa svojim Anadolu-rock projektom.

Da ne kvarimo temu dzabe, mozemo otvoriti novu pa na njoj razglabati o ovome svemu - srpski antropolog Colovic je to obradio i u svojim knjigama i radovima.

Dzej je mrtav a da mu niko nikada nije postavio pitanje "Pa koji si q-rac isao pjevati Arkanu u Erdutu, Zvorniku, Bijeljini...wherever. Tako kaze Ceca".
Uglavnom nije pjevao nikakve patriotske niti nacionalisticke pjesme za razliku od mnogih svojih kolega sa estrade.
A kad ti majmuni prislone pistolje na celo, kao sto su mom komsiji Srbinu rekli da ce mu silovati kcerku ukoliko ne bude dao svoj prilog VRS-u, nemas bas mnogo alternative. Ili popusti ili pod zemlju.
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: In memoriam/ Počivali u miru..

Post Postao/la Heidi »

Tema je kompleksnija nego sto se misli, vrijedi otvoriti novu za raspravu.

Kad pocinje biti nemoralno I licemjerno slusati neke pjevace? Sta to govori o nama?


I neka se prosiri I na glumce I sportiste.
2
2 slika
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: In memoriam/ Počivali u miru..

Post Postao/la Socrates »

Ja nisam kriv sto ljudi ne postavljaju adekvatna pitanja. Ja ga nisam slusao, pa nisam ni mogao postavljati pitanja.

Slusam, recimo, ponekad, Bajagu, pa sam vec postavljao pitanja zasto je isao da svira u Knin kad je bio okupiran.

I pitam pitanja zasto je Milan Mladenovic znao sve, i zauzeo je civilizacijski stav tokom rata, a neka nazovi muzicka bagra se pravi da nije znala nista.

Ali, kada pocnu oni, cak i politicari, sto Dzeja vole i rezu vene na njega da zahtijevaju da bude sahranjen u Aleji Zasluznih Gradjana u Beogradu, normalan covjek mora da se upita da li je iko ostao normalan u toj budalastini od turbo-folk zaludjivanja koja traje vec skoro 40 godina.

Lako je rasplakati narod, ali kako ga natjerati da razmislja?

Neki Beogradjanin negdje napisa da je u novembru u Beogradu umro covjek, akademik (zaboravio sam ime, jer meni u Kanadi i nije vazan :zbunj) koji je citav zivot posvetio poboljsanju zivota Roma u Srbiji, a da se niko nije sjetio da predlozi da se on sahrani u Aleji Zasluznih Gradjana.

Sa druge strane, umre sibicar, dzeparos, alkoholicar koji je Arkanu i Ceci pjevao na uvce i hajmo ga odmah sahranjivati uz drzavne pocasti.

Jebes takav region. Mrs!!!

Hapsi sve!!!
1
1 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: In memoriam/ Počivali u miru..

Post Postao/la Iskra »

Heidi je napisao/la: 08 dec 2020, 10:16 Tema je kompleksnija nego sto se misli, vrijedi otvoriti novu za raspravu.

Kad pocinje biti nemoralno I licemjerno slusati neke pjevace? Sta to govori o nama?


I neka se prosiri I na glumce I sportiste.
Ja sam se tako razocarala u Trifunovica....kad spomenu gkumce...
0
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: In memoriam/ Počivali u miru..

Post Postao/la Heidi »

@Iskra ne znam sta je bilo u vezi njega. Sjecam se nekih humanitarnih akcija.
0
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: In memoriam/ Počivali u miru..

Post Postao/la Ommadawn »

Socrates je napisao/la: 08 dec 2020, 10:24 Ja nisam kriv sto ljudi ne postavljaju adekvatna pitanja. Ja ga nisam slusao, pa nisam ni mogao postavljati pitanja.

Slusam, recimo, ponekad, Bajagu, pa sam vec postavljao pitanja zasto je isao da svira u Knin kad je bio okupiran.

I pitam pitanja zasto je Milan Mladenovic znao sve, i zauzeo je civilizacijski stav tokom rata, a neka nazovi muzicka bagra se pravi da nije znala nista.

Ali, kada pocnu oni, cak i politicari, sto Dzeja vole i rezu vene na njega da zahtijevaju da bude sahranjen u Aleji Zasluznih Gradjana u Beogradu, normalan covjek mora da se upita da li je iko ostao normalan u toj budalastini od turbo-folk zaludjivanja koja traje vec skoro 40 godina.

Lako je rasplakati narod, ali kako ga natjerati da razmislja?

Neki Beogradjanin negdje napisa da je u novembru u Beogradu umro covjek, akademik (zaboravio sam ime, jer meni u Kanadi i nije vazan :zbunj) koji je citav zivot posvetio poboljsanju zivota Roma u Srbiji, a da se niko nije sjetio da predlozi da se on sahrani u Aleji Zasluznih Gradjana.

Sa druge strane, umre sibicar, dzeparos, alkoholicar koji je Arkanu i Ceci pjevao na uvce i hajmo ga odmah sahranjivati uz drzavne pocasti.

Jebes takav region. Mrs!!!

Hapsi sve!!!
Pa i u Sarajevu ti je ista stvar.
Gdje su sahranjeni Celo, Caco i ko sve vec ne a gdje Jadranka Stojakovic koja je vise ucinila za Bosnu nego iko od ove dvojice pa taman da su zivjeli jos toliko koliko su?
I Dino Merlin je pjevac i kompozitor za q-rac pa uziva vise paznje nego sto je zasluzio. Ali sta ces - "ja bih babu zvao tatom, da te nije Alija".
U principu, citav fucking Balkan je takav. Samo se drugacije cesljaju.
0
Zadnja izmjena: Ommadawn, dana/u 08 dec 2020, 10:59, ukupno mijenjano 1 put.
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Mehaning
Proleter
Reactions: 6034
Postovi: 4653
Pridružen/a: 23 jul 2020, 12:29

Re: In memoriam/ Počivali u miru..

Post Postao/la Mehaning »

Heidi je napisao/la: 08 dec 2020, 10:16 Tema je kompleksnija nego sto se misli, vrijedi otvoriti novu za raspravu.

Kad pocinje biti nemoralno I licemjerno slusati neke pjevace? Sta to govori o nama?


I neka se prosiri I na glumce I sportiste.
U muzici, koju ja slušam ima pun qurac idiota i drogeraša... :face

Ali slušam ih isklučivo radi muzike, iako mi oni sami često idu na živce... :meha2
1
1 slika
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: In memoriam/ Počivali u miru..

Post Postao/la Socrates »

Zato sam i rekao "region".
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Odgovori

Natrag na “EXYU”