Milan Bandić

Društvo, kretanja, politika... Prije svega šljiva Tarabića, i tisućljetni snovi...
Moderator: Fatih, Max
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Milan Bandić

Post Postao/la storm »

IZ GRADA ZAGREBA poslali su priopćenje o smrti gradonačelnika Milana Bandića.
Screenshot_20210228_074604.jpg
"U dubokoj tuzi obavještavamo sugrađanke i sugrađane, suradnike, prijatelje, zagrebačku i hrvatsku javnost da je iznenada, danas, 28. veljače u 66. godini života od posljedica srčanog udara preminuo gradonačelnik Grada Zagreba gospodin Milan Bandić.

Živio je za svoj grad, za Zagrepčanke i Zagrepčane koji su mu u svemu što je radio bili na prvom mjestu, za posao koji je s ljubavlju i energijom, unoseći cijeloga sebe – bez ostatka obavljao 21 godinu.

O detaljima, terminu pogreba, održavanju komemorativnog skupa, kao i ostalim informacijama vezanim uz ovu tužnu vijest, javnost ćemo obavijestiti naknadno.



Počivao u miru", stoji u priopćenju.
3
2 slika 1 slika
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Umro je Milan Bandić

Post Postao/la storm »

Ne znam što dodati...
O mrtvima bi trebalo sve najbolje...
Ali.
Politički je to bio slika i prilika nepotizma, korupcije, kriminala, rođačkog kapitalizma u hrvata... Jedini lik, koji je uspio izgubiti 6.aprilsku nagradu grada sarajeva...
Lik koji je devastirao Zagreb, financijski i urbanistički...
Čisto sumnjam da će počivati u miru...
0
Avatar
Bella_
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 6673
Postovi: 3487
Pridružen/a: 21 aug 2020, 08:19

Re: Umro je Milan Bandić

Post Postao/la Bella_ »

E svašta :sok

Bez obzira R.I.P
1
1 slika
"Kimsenin fark edemeyeceği detayları görmeyi çok severim."
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Umro je Milan Bandić

Post Postao/la Iskra »

66 godina....nikakve godine
0
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7688
Postovi: 5636
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Umro je Milan Bandić

Post Postao/la SmokingMan »

Lično mi je žao što se kretao ovakvim životnim stazama, pa će ga ljudi uglavnom pamtiti kao lopova.
1
1 slika
slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Umro je Milan Bandić

Post Postao/la storm »

Sleepy Joe je napisao/la: 28 feb 2021, 09:09 Lično mi je žao što se kretao ovakvim životnim stazama, pa će ga ljudi uglavnom pamtiti kao lopova.
Osobno znam neke stvari.
Nije to ni navijački nešto nastrojeno, ono što su krali sa bratom mu Mamićem, još je minorno u odnosu na ostalo.
Eto samo zadnji potres je otkrio, koliko se grad brinuo o zgradama, i održavao zadnjih desetljeća po nekom planu.
Realno je više od pola centra, starih baroknih i austrougarskih zgrada za srušiti...a nije da nije imao prilike, vremena i financija...21 godinu je bio prvi čovjek grada, sa budžetom kao pola države.
Umjesto toga je nabacao kičeraj sa fontanama svakih par metara, a u staru jezgru ubacivao tj pogodovao recimo Horvatinčiću, da je jedan od ljepših zagrebačkih trgova (Cvjetni trg) pretvorio u ružnu shopping zonu.
Lik se sjetio u gradu postaviti skijašku stazu uoči (isto isforsirane snow queen skijaške priredbe svjetskog kupa) natjecanja u skijanju...
Poslove udijeljene rođacima, nemoguće je i pobrojati (onaj kiosk SDA je dječija igra za ono sve)
U posavinu je slao besmislene donacije, u stvari koje nitko ne koristi, jer ljudi tamo jednostavno nema....ali nije to bilo njemu besmisleno, jer Posavina sad "živi" u Zagrebu...ključni su mu bili u svakom reizboru (uz hercegovce).
Nisam upoznao rođenog zagrepćana, da je ikad glasao za njega, a znam ih hrpu...
I sve to, dok je budžet djećijih vrtića bio 4 kune (cca pola marke) za obrok djeteta po danu.
Dok je zadnja bolnica izgrađena prije 50 godina, dok je gradski stadion ruglo na kraju grada (ali rekoh, to je još najmanji problem)
Jako je sujetno vladao gradom, mnogo je više volio sebe, a još više lovu.
Ostati će brojni sudski procesi, koje sad mogu lagano baciti u smeće...
1
1 slika
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7688
Postovi: 5636
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Umro je Milan Bandić

Post Postao/la SmokingMan »

Ja za skoro pola što si naveo nisam ni znao, posebno ovo oko slanja novca u Posavinu.
1
1 slika
slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Umro je Milan Bandić

Post Postao/la storm »

Sleepy Joe je napisao/la: 28 feb 2021, 09:37 Ja za skoro pola što si naveo nisam ni znao, posebno ovo oko slanja novca u Posavinu.
....a mislim, da ni ja ne znam pola toga, niti se sad mogu svega sjetiti.
Eh oko Posavine, kad je bio neki svetac, zaštitnik nekog sela....to se slavlje plačalo iz budžeta grada, išao konvoj autobusa taj dan iz Zagreba, ofkors troškovi na grad Zagreb, plačalo se umjetnička djela za crkve, koje su 364 dana u godini prazne i zaključane...da bi sitnozubi orgazmirali kako je on dobar čovjek, i na dan izbora ustajali u 3 ujutro, da ne profulaju glasati za tog anđela...
A imaš u Zagrebu naselja, divlje izgrađena nakon rata, Kozari Bok recimo, gdje nema kanalizacije...
Ideš zbilja krasnom Ilicom, ali otvoriš li neki haustor, vrlo ćeš vjerojatno ugledati pacova kao osrednji mačak :D
Zagreb 80ih je bio za ono vrijeme, dosta urbanije mjesto za život...
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Umro je Milan Bandić

Post Postao/la storm »

Al' ajd' ...počivao u miru...
0
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7688
Postovi: 5636
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Umro je Milan Bandić

Post Postao/la SmokingMan »

Mene baš šokira što GNK Dinamo nema moderan stadion, a to je Zagrebu svakako od šireg interesa.
Nisam nikada bio u ZG.u i ne znam stanje šireg područija grada, mada vjerujem da je stanje, glede infrastrukture, minorno bolje u odnosu na Sa.
0
slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Umro je Milan Bandić

Post Postao/la storm »

Sleepy Joe je napisao/la: 28 feb 2021, 09:56 Mene baš šokira što GNK Dinamo nema moderan stadion, a to je Zagrebu svakako od šireg interesa.
Nisam nikada bio u ZG.u i ne znam stanje šireg područija grada, mada vjerujem da je stanje, glede infrastrukture, minorno bolje u odnosu na Sa.
Zagreb ima širok prostor, može se preko Save, i na istok prema Sesvetama širiti još puta 5, cestovno ga sijeku tri zaobilaznice u pravilnom rasporedu, tako da je kretanje dosta jednostavno, ako znaš gdje ćeš...plus autocesta duž grada....ali to je infrastruktura SFRJ, i urbanistički nacrt te planovi...
Sve što je novo, uglavnom je katastrofalno riješeno.
Tramvajski i javni prijevoz je solidan do super sa niskopodnim tramvajima, tu se nema što reći.
A stadion, eh...
Reći ću samo da je sve počelo, kad se onaj bolesnik, opsjednut kao i svi banana diktatori, sa lokalnim klubom, odlučio izgraditi megalomanski stadion...
Srušena je sjeverna tribina, pa je srušena zapadna, sagrađene su nove, ali se u projektu predvidio kompletan krov.
No do toga nikad nije došlo, jer se potrošilo na sve to cca 300 milijuna eura (neki kažu i više, do cifre koja je plačena za Allianz arenu)
Kako nije bilo krova, sve je to propalo, lani su postavljali mreže na zapadnoj tribini, jer su počeli padati komadi betona direkt ispred ulaza...
Stadion je trebao izgledati ovako za tu lovu

slika

slika

A danas izgleda ovako :face
Ja sam emotivno vezan...i sad da se penjem na te tribine, jamačno bih osjetio leptiriće u trbuhu....ali ovo je katastrofa od stadiona

slika
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Umro je Milan Bandić

Post Postao/la storm »

Nešto ne učitava one fotke

e ovako je to trebalo biti

1
1 slika
Avatar
Dina
Queen's gambit
Queen's gambit
Reactions: 10471
Postovi: 6214
Pridružen/a: 28 jul 2020, 00:35

Re: Umro je Milan Bandić

Post Postao/la Dina »

Sleepy Joe je napisao/la: 28 feb 2021, 09:09 Lično mi je žao što se kretao ovakvim životnim stazama, pa će ga ljudi uglavnom pamtiti kao lopova.
Pa ne znam baš... Razgledam neke portale gdje ga veličaju i hvale...
Kako god, žao mi je jer nisu to neke godine...
Inaće imam osjećaj da puno više ljudi umire, ili možda ja umišljam :ovaj
0
İnsanın en iyi yoldaşı onu seven değil, anlayan kişidir. Anlamakla başlar yolculuk.
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Umro je Milan Bandić

Post Postao/la storm »

Dina je napisao/la: 28 feb 2021, 10:35
Sleepy Joe je napisao/la: 28 feb 2021, 09:09 Lično mi je žao što se kretao ovakvim životnim stazama, pa će ga ljudi uglavnom pamtiti kao lopova.
Pa ne znam baš... Razgledam neke portale gdje ga veličaju i hvale...
Kako god, žao mi je jer nisu to neke godine...
Inaće imam osjećaj da puno više ljudi umire, ili možda ja umišljam :ovaj
Imaš na portalima hvale za svakoga... baš svakoga.

A kosi ovo vrijeme, istina.
1
1 slika
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7688
Postovi: 5636
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Umro je Milan Bandić

Post Postao/la SmokingMan »

storm je napisao/la: 28 feb 2021, 10:17
Sleepy Joe je napisao/la: 28 feb 2021, 09:56 Mene baš šokira što GNK Dinamo nema moderan stadion, a to je Zagrebu svakako od šireg interesa.
Nisam nikada bio u ZG.u i ne znam stanje šireg područija grada, mada vjerujem da je stanje, glede infrastrukture, minorno bolje u odnosu na Sa.
Zagreb ima širok prostor, može se preko Save, i na istok prema Sesvetama širiti još puta 5, cestovno ga sijeku tri zaobilaznice u pravilnom rasporedu, tako da je kretanje dosta jednostavno, ako znaš gdje ćeš...plus autocesta duž grada....ali to je infrastruktura SFRJ, i urbanistički nacrt te planovi...
Sve što je novo, uglavnom je katastrofalno riješeno.
Tramvajski i javni prijevoz je solidan do super sa niskopodnim tramvajima, tu se nema što reći.
A stadion, eh...
Reći ću samo da je sve počelo, kad se onaj bolesnik, opsjednut kao i svi banana diktatori, sa lokalnim klubom, odlučio izgraditi megalomanski stadion...
Srušena je sjeverna tribina, pa je srušena zapadna, sagrađene su nove, ali se u projektu predvidio kompletan krov.
No do toga nikad nije došlo, jer se potrošilo na sve to cca 300 milijuna eura (neki kažu i više, do cifre koja je plačena za Allianz arenu)
Kako nije bilo krova, sve je to propalo, lani su postavljali mreže na zapadnoj tribini, jer su počeli padati komadi betona direkt ispred ulaza...
Stadion je trebao izgledati ovako za tu lovu

slika

slika

A danas izgleda ovako :face
Ja sam emotivno vezan...i sad da se penjem na te tribine, jamačno bih osjetio leptiriće u trbuhu....ali ovo je katastrofa od stadiona

slika
Kako te shvatam novac za stadion je doslovno opran preko te jedne tribine, čiji realni troškovi izgradnje nisu mogli biti veći od 10 miliona Eura, pa tu dodaj gore dole 6-7 m za ostale radove, tako da ni približno nije moglo biti potrošeno toliko novca, pa da su ga i palili na kamari, nešto bi im od tog silnog iznosa na kraju ostalo i za kafe. :ooo
0
slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Umro je Milan Bandić

Post Postao/la storm »

Bandić je umro na slobodi. Zahvalite hrvatskom pravosuđu
Neven Barković

slika
Foto: Pixsell/Goran Jakus
MILAN BANDIĆ umro je bez ijedne presude za kaznena djela, kako nepravomoćne tako i pravomoćne.

Čovjek koji je 21 godinu bio neprikosnoveni vladar glavnog grada Hrvatske, protiv kojeg je podignuto više od 200 kaznenih prijava, koji je dvaput završio u remetinečkom pritvoru, protiv kojeg je potvrđen niz optužnica za milijunske korupcijske afere, umro je ne samo na slobodi nego i na funkciji gradonačelnika Zagreba.

Povijest neovisne Hrvatske prepuna je kriminalaca na najvišim funkcijama koji nisu nikad odgovarali za svoja nedjela. No čak i među njima Bandić se isticao enormnim nesrazmjerom između osobnog bogatstva i službenih primanja.

Stanovi vrijedni milijune kuna, umjetnine, skupocjeni satovi... popis je beskrajan. Nesrazmjer Bandićevih službenih primanja i bogatstva kojim je raspolagao možda najbolje ilustrira podatak da je gradonačelnikov pas spavao na Fendijevoj dekici vrijednoj 350 eura.

Jamčevinu od 15 milijuna kuna mu platio odvjetnik Hanžeković
Prvi put je uhićen 19. listopada 2014. godine u sklopu istrage afere Agram, teške oko 20 milijuna kuna. Istražitelji su u pretresu njegovih stanova i ureda pronašli gotovine u protuvrijednosti od 278 tisuća kuna te dva certifikata za dijamante, ali ne i same dijamante.

Jamčevinu u iznosu od 15 milijuna kuna tada mu je platio moćni odvjetnik Marijan Hanžeković koji je 2016. godine preuzeo Europapress holding, najvećeg izdavača novina u Hrvatskoj.

Tri godine kasnije Povjerenstvo za odlučivanje o sukobu interesa pokrenulo je postupak protiv Bandića smatrajući da bi mogao biti u sukobu interesa zbog angažmana odvjetničkog društva Hanžeković, koje mu je platilo jamstvo za izlazak na slobodu od 15 milijuna kuna.

Naime, svake godine Grad Zagreb, Holding i njegove podružnice potpisuju nove ugovore o pravnom zastupanju s Hanžekovićem, pa tako i 2015. i 2016. godine, dakle nakon što je konzumirao slobodu zahvaljujući Hanžekovićevih 15 milijuna kuna. Koliko je za odvjetnika Bandić pak bio unosan pokazuje činjenica da je 2007. Grad Zagreb imao 62 odvjetnika među kojima je bio i Hanžeković - no 2014. godine, uoči pritvora, Grad Zagreb sklopio je ugovor ne samo za sebe nego i za sva gradska društva tako da je odabrao samo Hanžekovića.

Povjerenstvo je kaznilo Bandića maksimalnom kaznom od 40.000 kuna, ali 1. veljače ove godine Visoki upravni sud je ukinuo tu kaznu.




Optužnica za najveću aferu potvrđivanje čekala punih pet godina
O učinkovitosti hrvatskog pravosuđa dovoljno govori podatak da je optužnica za aferu Agram dva puta vraćana na doradu, da bi bila potvrđena tek u listopadu 2019., punih pet godina nakon što je gradonačelnik uhićen.

Suđenje Bandiću za aferu Agram obilježile su beskrajne odgode, odugovlačenja, pravne smicalice Bandićevih odvjetnika te, naravno, sudske odluke koje su sve to dozvoljavale. Bandić nije dolazio na ročišta, otkazivao je punomoći odvjetnicima, izvlačio se na zdravstveno stanje koje mu u isto vrijeme nije smetalo da izvodi svoje performanse s "delanjem" po Zagrebu...

Ustav jamči pravo na suđenje "u najkraćem roku"
Priča o Bandićevoj smrti na slobodi, odnosno u gradonačelničkoj fotelji, zapravo je priča o hrvatskom pravosuđu.

Članak 25. hrvatskog Ustava kaže: "Tko je god pritvoren i optužen zbog kaznenog djela, ima pravo u najkraćem roku, određenom zakonom, biti izveden pred sud i u zakonskom roku oslobođen ili osuđen."

Sudski procesi koji traju godinama gube svaki smisao. Pravosuđe koje nije u razumnom roku sposobno osuditi čovjeka čiji nesrazmjer imovine i primanja bode svakog normalnog čovjeka u oko, o čijem kriminalu su novinari revno izvještavali desetljećima, ne zaslužuje da ga se naziva pravosuđem.

Učinkovito pravosuđe je temelj svake funkcionalne demokratske države. Hrvatska je točno toliko funkcionalna koliko je učinkovito pravosuđe koje je omogućilo Milanu Bandiću da umre na slobodi, u fotelji zagrebačkog gradonačelnika.
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Umro je Milan Bandić

Post Postao/la storm »

Sleepy Joe je napisao/la: 28 feb 2021, 12:43
storm je napisao/la: 28 feb 2021, 10:17

Zagreb ima širok prostor, može se preko Save, i na istok prema Sesvetama širiti još puta 5, cestovno ga sijeku tri zaobilaznice u pravilnom rasporedu, tako da je kretanje dosta jednostavno, ako znaš gdje ćeš...plus autocesta duž grada....ali to je infrastruktura SFRJ, i urbanistički nacrt te planovi...
Sve što je novo, uglavnom je katastrofalno riješeno.
Tramvajski i javni prijevoz je solidan do super sa niskopodnim tramvajima, tu se nema što reći.
A stadion, eh...
Reći ću samo da je sve počelo, kad se onaj bolesnik, opsjednut kao i svi banana diktatori, sa lokalnim klubom, odlučio izgraditi megalomanski stadion...
Srušena je sjeverna tribina, pa je srušena zapadna, sagrađene su nove, ali se u projektu predvidio kompletan krov.
No do toga nikad nije došlo, jer se potrošilo na sve to cca 300 milijuna eura (neki kažu i više, do cifre koja je plačena za Allianz arenu)
Kako nije bilo krova, sve je to propalo, lani su postavljali mreže na zapadnoj tribini, jer su počeli padati komadi betona direkt ispred ulaza...
Stadion je trebao izgledati ovako za tu lovu

slika

slika

A danas izgleda ovako :face
Ja sam emotivno vezan...i sad da se penjem na te tribine, jamačno bih osjetio leptiriće u trbuhu....ali ovo je katastrofa od stadiona

slika
Kako te shvatam novac za stadion je doslovno opran preko te jedne tribine, čiji realni troškovi izgradnje nisu mogli biti veći od 10 miliona Eura, pa tu dodaj gore dole 6-7 m za ostale radove, tako da ni približno nije moglo biti potrošeno toliko novca, pa da su ga i palili na kamari, nešto bi im od tog silnog iznosa na kraju ostalo i za kafe. :ooo
Članak iz 2007
Neću ni dodavati, koliko je love strpano u medjuvremenu u šminkanje, i popravke, da se kako tako svake godine dobila licenca za euro natjecanja...
Da podsjetimo, početkom mjeseca Gradu su pristigle ponude od tri ponuđača. Ponude uključuju i izgradnju atletskog stadiona na Sveticama i manjeg stadiona na Kajzerici na kojem bi se igrale utakmice dok traje rekonstrukcija maksimirskog stadiona. Ponude su dale njemačko-hrvatska tvrtka Max-Bogl Tehnobeton, Alpine Meyer Austria i njihova hrvatska podružnica Alpine Bau, te domaći konzorcij IGH-Tehnika-Konstruktor-Zagreb Montaža. Najpovoljnija ponuda je ona od Alpine Bau teška 4,9 milijardi kuna, a najskuplja ona domaćeg konzorcija sa 5,9 milijardi kuna ili nevjerojatnih 820,5 milijuna eura! Upravo je od direktora IGH Jure Radića došla najnovija alternativna opcija po kojoj bi se srušio Maksimir i izgradio novi na Laništu. Možda je gospodin Radić uvidio da ovakvom astronomskom ponudom ne može dobiti rekonstrukciju pa je pribjegao novom spasonosnom rješenju?

Za Maksimir je predviđeno 53.200 mjesta, ukupna površina od 195.000 četvornih metara, kiosci, restorani, pomični krov, tribine do terena. Kajzerica je planirana za 15.000 gledatelja, s popratnim terenima i poslovnim prostorima. Rok za stadion na Kajzerici je ožujak 2009. a za Maksimir 2011. godina, jer uvijek je bilo predviđeno da taj stadion zablista punim sjajem na Europskom prvenstvu 2012., koje na kraju nismo dobili.

Za maksimirski stadion dvije Allianz arene

Kad se iz ponude izdvoji iznos potreban samo za maksimirski stadion, on je i dalje astronomski. Po najpovoljnijoj ponudi, grad bi kroz 262 mjesečne rate platio 3,65 milijardi kuna. Kad se tome pribroji dosadašnjih potrošenih 80 milijuna eura, dolazimo do toga da će maksimirski stadion biti jedan od najskupljih stadiona u Europi, ali i na svijetu.
Izgradnja Allianz Arene, najmodernijeg stadiona trenutno u svijetu i koji je uzor gradskim čelnicima, koštala je 280 milijuna eura, ili duplo manje od Maksimira!
Drugi njemački ponos, Veltins Arena Gelsenkirchen, na kojem igra Schalke našeg Ivana Rakitića, ima kapacitet 62 tisuće ljudi i može čitavi travnjak izvući van stadiona, koštala je čak tri puta manje od maksimirskog stadiona, ili 192 milijuna eura!

Obnova najvećeg europskog stadiona s kapacitetom od 100 tisuća gledatelja Camp Noua, na kojem igra Barcelona, koštala je 250 milijuna eura. Ajaxova Amsterdam Arena, koja se za Dinamo pokazala najsretnijim stadionom u Europi, koštala je oko 85 milijuna eura, a i danas je jedan od najmodernijih stadiona na svijetu. No, sad dolazimo do činjenice da nije problem samo cijena maksimirskog stadiona nego i ovog malog na Kajzerici. Taj stadion bi trebao imati 20 tisuća ljudi i koštati 164 milijun eura - gotovo duplo skuplje od Amsterdam Arene?!
2
1 slika 1 slika
Odgovori

Natrag na “EXYU”