Srbija

Društvo, kretanja, politika... Prije svega šljiva Tarabića, i tisućljetni snovi...
Moderator: Fatih, Max
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Srbija

Post Postao/la Sarajka »

Što se tiče Trifunovića ja njegovo „Srbovanje“nikad ne bi dovela u pitanje. Nego lik ne bi da srbuje pod Vučićem. Zato se miješa ok vegeta. Ali neupitno je da je lik tipični krkan bez moralnih kodeksa. Nas koji pratimo, zavarao je onim istupima.
1
1 slika
A sad adio :sara
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Srbija

Post Postao/la Ommadawn »

Što ne posjeti rodbinu u Mostaru 1992-e, yebo ti fini čovjek Nobelovac mater...
1
1 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Srbija

Post Postao/la storm »

Ja mislio neka šala...
20210513_174912.jpg
3
1 slika 1 slika 1 slika
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Vučić financira, a Dodik gradi veliki aerodrom u Trebinju: Što se krije iza velike investicije?

Post Postao/la storm »

slika
Pistom će biti dulja od one zagrebačke i beogradske. No što se krije iza investicije Aerodroma Srbije?
Piše: Davor Krile

Aleksandar Vučić i Srbija u potpunosti plaćaju, a Milorad Dodik gradi golemi međunarodni aerodrom u Trebinju, s terminalom većim od 7000 kvadrata i pistom duljom od zagrebačke i beogradske, piše Slobodna Dalmacija. Iako u krugu od samo 50-ak kilometara postoje čak četiri međunarodne zračne luke – Podgorica, Tivat, Dubrovnik i Mostar – od viška aerodroma glava ne boli, očito smatra šef iznimno posjećene i međunarodno tranzitne Republike Srpske.

Ovo nije ni prvotravanjska ni predizborna šala, nego ozbiljan projekt za koji je nedavno, koncem travnja, raspisan međunarodni natječaj za izradu projektno-tehničke dokumentacije. Aerodrom će se nalaziti na kraškom području 14 km zapadno od centra Trebinja i zauzimati će površinu od preko 300 hektara. Premjeri zemljišta su već obavljeni, a upravo su u toku izvlaštenja. Sve je definirano još prošle godine dogovorom Aleksandra Vučića i Milorada Dodika. Vrijednost projekta procijenjena je na početnih 150 milijuna eura, no ambicije koje vrište iz međunarodnog natječaja već na prvi pogled iziskuju dvostruko, pa i trostruko, deblje kese.

Aerodrom Trebinje se definira kao dostojan parnjak najvećih 5 aerodroma u široj regiji koji mogu primati zrakoplove širokog trupa, a čemu ne udovoljavaju ni Split, ni Priština, ni Skopje, ni Sarajevo, ni Podgorica. Duljina piste je zadana na 3500 m, širina na 45 m, a okretišta će morati imati mogućnosti za manevriranje gigantskih Airbusa 330 i Boeinga 777 (inače, beogradska pista duga je 3400, a zagrebačka 3250 m).


Predviđeni broj avio operacija u ovoj zračnoj luci od 2023. do 2037 procijenjen je na više od 11 tisuća godišnje, što zvuči smiješno ako se zna da su zračne luke Pula i Tivat, primjerice, prije pandemije imale oko 10, odnosno 7 tisuća operacija. Planirana je i izgradnja putničkog terminala kapaciteta 3 milijuna putnika godišnje, te cargo terminala dnevnog kapaciteta čak četiri puta većega od onoga dubrovačkog. Tu su i vatrogasni centar te hangari za poslovnu avijaciju koji će ugošćavati silne biznismene što dolaze investirati u istočnu Hercegovinu. Srbijanska državna tvrtka Aerodromi Srbije koja raspisuje natječaj u potpunosti će gospodariti velebnom trebinjskom zračnom lukom.

Ključno je pitanje: tko će letjeti s ovog aerodroma, pošto je okolna mreža zračnih luka više nego dovoljna,Trebinju ne gravitira baš puno ljudi, a tamošnji turizam je još u povojima? Ako se cilja na iseljene u svijet, njima je na samo 30-ak kilometara dalje Dubrovnik.

Ekonomske logike za aerodrom Trebinje već na prvi pogled nema ni u tragovima, no neku drugačiju logiku nude možda koruptivni interesi ili kuloarska nagađanja kako se investicijom Aerodroma Srbije zapravo kamuflira buduću vojnu namjenu tog objekta. Možda će u istočnoj Hercegovini za koji mjesec prve konture dobiti pista koja zapravo kani udomiti eskadrile ruskih ili srpskih lovaca? Gabariti uzletno-slijetne staze možda se kroje po ruskim transportnim „antonovima“, a ne po Boeingu 777, kako se deklarira u natječaju, piše Slobodna Dalmacija.
0
Atomic
PRO behar
PRO behar
Reactions: 10778
Postovi: 6301
Pridružen/a: 23 okt 2020, 23:02

Re: Vučić financira, a Dodik gradi veliki aerodrom u Trebinju: Što se krije iza velike investicije?

Post Postao/la Atomic »

Nije dobro kako god okrenes :sunja
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Vučić financira, a Dodik gradi veliki aerodrom u Trebinju: Što se krije iza velike investicije?

Post Postao/la storm »

,a laprdaju o tom famoznom aerodromu već godinama...i vrlo je jasno da ovi zvanični investitori nemaju novca za to...RS je pred bankrot (ako već nije i u samom bankrotu), a ni Srbija nije daleko...zanemariti Vučićeve želje, to će se sve vidjeti nakon što ode...
Za ostalo imamo dva pokušaja da pogodimo, tko stoji iza projekta...
0
Atomic
PRO behar
PRO behar
Reactions: 10778
Postovi: 6301
Pridružen/a: 23 okt 2020, 23:02

Re: Vučić financira, a Dodik gradi veliki aerodrom u Trebinju: Što se krije iza velike investicije?

Post Postao/la Atomic »

Srbija se gradi velikom brzinom,mi niti blizu.Samo bingo centre.Koja je politika prema investitorima ne znam,ali djeluje im.
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Vučić financira, a Dodik gradi veliki aerodrom u Trebinju: Što se krije iza velike investicije?

Post Postao/la storm »

Atomic je napisao/la: 22 maj 2021, 22:12 Srbija se gradi velikom brzinom,mi niti blizu.Samo bingo centre.Koja je politika prema investitorima ne znam,ali djeluje im.
Imam dosta komunikacije sa srbijom...kažu onako generalno.
Ako slušaš Vučića, ispada, da smo se do sad transportirali volovskim kolima, dok nije njega bilo...
Rekoh treba na kraju ere sagledati, šta se i kome i koliko ustupilo i prodalo.
Mada, i ja priznajem, sposoban je izgleda po tom pitanju.
0
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Vučić financira, a Dodik gradi veliki aerodrom u Trebinju: Što se krije iza velike investicije?

Post Postao/la Ommadawn »

Atomic je napisao/la: 22 maj 2021, 22:12 Srbija se gradi velikom brzinom,mi niti blizu.Samo bingo centre.Koja je politika prema investitorima ne znam,ali djeluje im.
Beograd i okolo Beograda - da. Mada i to uži centar.
Ostatak Srbije je očajan, pogotovo kad kreneš južnije.
Ništa oni mnogo bolje ne žive od BiH.
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Vučić financira, a Dodik gradi veliki aerodrom u Trebinju: Što se krije iza velike investicije?

Post Postao/la Ommadawn »

Znamo kako ovakvi grandiozni megalomanski projekti započinju na Balkanu.
Najave se kad se najmanje para ima.
Obično ostaju nezavršeni.
A fakat nigdje svrhe.
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Vučić financira, a Dodik gradi veliki aerodrom u Trebinju: Što se krije iza velike investicije?

Post Postao/la storm »

Atomic je napisao/la: 22 maj 2021, 22:12 Srbija se gradi velikom brzinom,mi niti blizu.Samo bingo centre.Koja je politika prema investitorima ne znam,ali djeluje im.
Zadužio je Srbiju više nego Milošević, Koštunica, Đinđić i Tadić zajedno!
Klix Info6 маја, 2021

Srbija danas: Čega se pametan stidi time se budala oduvek ponosila. Pročitaćete ovde ispod hvalospeve Vučića o tome kako je u proteklih devet godina povećao BDP za nekih 50%. Ono što uvek zaboravi da napomene je činjenica da je za tih istih devet godina sam zadužio Srbiji više nego Tito, Milošević, Koštunica, Đinđić i Tadić zajedno! U momentu njegovog dolaska na vlast 2012. godine javnig dug je bio negde na 15 milijardi evra a sa zazdivanjem države do kraja godine koja su već najavljen i zbog kojih je već urađen rebalans budžeta javni dug Republike Srbije na kraju ove fiskalne godine iznosiće preko 35 milijardi evra.

Novac koji je napredna narko fašistička banda pozajmljivala u proteklih devet godina mahom je otišao na masovnu sistemsku i endemsku korupciju dok je manji deo potrošen na infrastrukturu gde su mnogi radovi na infrastrukturnim objektima preplaćivani po dva ili tri puta. Ono što ekonomski ubica Aleksandar Vučić ne pominje kada hvali njegove uspehe u ekonomiji su i masovni spoljno-trgovinski defciti koji se mere sa po pet, šest milijardi evra svake godine od njegovog dolaska na vlast a taj spoljno-trgovinski deficit ove godine je toliki i takav da ni zvanična državna statistika nigde ne objavljuje podatake o njemu iako smo već u drugom kvartalu 2021. godine.

Taj rast BDP koji se statistički prikazuje dobrim delom imaju da zahvale činjenici da su desetine milijarde evra koji su uzeti na zajam bukvalno spiskani i skrljani radi očuvanja socijalnog mira a da ništa konkretno nije urađeno po pitanju ekonomskog sistema, privrede, proizvodnje i izvoza. Aleksandar Vučić i njegova napredna narko fašistička banda nisu ništa drugo do grupa ekonomskih ubica jer su rasprodali gotovo sve od državne imovine što su mogli da rasprodaju. Ostao im je još Telekom i EPS i Srbija će biti kompletno i totalno ekonomski devastirana zemlja bez ikakave mogućnosti vođenja suverene ekonomske politike jer će sve u njoj biti u vlasništvu stranaca koji su Vučića i njegovu narko bandu i doveli na vlast.

Kako je rekao Vučić, ove godine se očekuje da Srbija dostigne visinu BDP-a, u apsolutnim brojkama, preko 50 milijardi, što je povećanje do 50 odsto u poslednjih devet godina, budući da je visina BDP-a 2012. godine bila 33,6 milijardi.

Uz to, podsetio je, u međuvremenu su se desile katastrofalne 2014. godina, zbog poplava, i 2020. zbog korona virusa, a Srbija je ipak uspela da napravi rast.

„Za 50 odsto je obim i vrednost svega što u Srbiji napravimo naraslo za svega devet godina i sada više ne pričamo o povratuku na 1989. godinu, jer smo mnogo ispred. I to mnogo govori“, rekao je Vučić za TV Pink.

Predsednik je istakao da je ponosan na uspeh Srbije kada su u pitanju infrastrukturni projekti, kao i na dogovor sa EU o pomoći u izgradnji pruge do Severne Makedonije, dok se i sa kineskim prijateljima radi mnogo projekata.

Uz pugu Beograd – Niš i dalje ka Severnoj Makedoniji, podsetio je da je počela gradnja Fruškogorskog koridora, a gradiće se i brze saobraćajnice do Požarevca, zatim do Gradišta i Golupca.

Dodao je da Moravski koridor uveliko napreduje, kao i deonice Ruma-Šabac, Kuzmin-Sremska Rača, a uskoro bi, naveo je, trebalo da se završe „papiri“ za brzu saobraćajnicu Beograd – Zrenjanin.

„Uskoro bi trebalo da, posle deonice Čačak-Požega, idemo na deonicu auto-puta od Požege ka Arilju, Ivanjici, Sjenici, Dugoj poljani, do granice sa Crnom Gorom. Nadamo se da će Crna Gora pronaći novac da uradi 60 kilometara auto-puta od Boljara do dela puta koji je već izgrađen“, rekao je Vučić.

Srbija dobija drugačiji izgled za devet, deset meseci, podvukao je on.

„Od 2012. do 2021. godine 50 odsto smo uvećali, u apsolutnim brojakama, BDP naše zemlje, ali toliko su uvećane i plate, u realnim brojevima, u nominalnim i više 60 odsto. Penzioneri imaju najveće penzije u istoriji, ali to još nije dovoljno i zato posebno brinemo o njima“, rekao je Vučić
0
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Srbija

Post Postao/la Hannibal »

vule im na instagramu javijo da je veceras gost njihovog dnevnika 😂 al ne mijesa se u uredjivacku politiku rtsa haha
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Srbija

Post Postao/la Hannibal »

s vuletom mogu i ja da budem novinar. sam sebe pozove, sam sebe pita pitanja i sam odgovara, ljepota ocm
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Srbija

Post Postao/la Hannibal »

yebi vucica hahaha
zbog ovog cu napravit nalog na tviteru, svaka im cast bgm
FB_IMG_1629843548012.jpg
1
1 slika
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Srbija

Post Postao/la storm »

Ja ne znam tko ovo više popusi...

Izjavio je, da je dionica srpske pruge i vlak koji tamo vozi, bolji od švicarskih... Ali narod neće da vidi :valja

Pa ovo
20210825_073036.jpg
3
3 slika
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 14012
Postovi: 6435
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Re: Srbija

Post Postao/la lejlamo »

strahota. i on i njegove izjave.
2
2 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Srbija

Post Postao/la storm »

lejlamo je napisao/la: 25 aug 2021, 07:37 strahota. i on i njegove izjave.
Gledao sam ćirilicu..
Onaj Milomir Marić je tako jadan... Toliko se uvlači ovome rektalno, da je muka gledati.
Nastimana pitanja, pretjerivanje u hvalospjevima, ono najniže dno novinarstva, demokratske kritike, i manipulacije...
Baš bolesno.
2
2 slika
Odgovori

Natrag na “EXYU”