Srbija

Društvo, kretanja, politika... Prije svega šljiva Tarabića, i tisućljetni snovi...
Moderator: Fatih, Max
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36492
Postovi: 29564
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Srbija

Post Postao/la storm »

U Skupštini Srbije poručili poznatom glumcu: Dragane Bjelogrliću, napusti zemlju!
Radiosarajevo.ba
Poslije glumice Seke Sablić, na današnjoj Skupštini Srbije došao je red da na meti naprednjaka bude i regionalno poznati glumac Dragan Bjelogrlić.

Ništa im nije sveto, njihova velika imena i doprinos Srbiji, zato je izvjesni zastupnik Marko Atlagić osramotio državu Srbiju, kad već ne može sebe, i proslavljenom glumcu i reditelju poručio: "Ti si bez morala i stida, napusti zemlju", piše portal Direktno.rs.

"Ko drugačije misli od Aleksandra Vučića i SNS-a, obavezno je izložen najbrutalnijim napadima. Linčuje se porodica, ugrožava se egzistencija, uništavaju se ličnosti, posao... Seka Sablić je prošla kroz blato, pre nje mnogi drugi, a sad su brutalno napali i Dragana Bjelogrlića, jer ne misli isto što i SNS", piše ovaj portal.



Sramno je u Skupštini Srbije slavnog glumca i reditelja napao izvjesni zastupnik u Skupštini Srbije Marko Atlagić, isti onaj koji se obrušio i na Seku Sablić.

"O gospodinu Belogrliću, Bjelogrliću... On je bez truna morala i stida. Da ima barem malo morala, ispunio bi obećanje da će napustiti Srbiju ako propadnu protesti "1 od 5 miliona". Zato ga pozivam da ispuni obećanje, kao visoko moralna osoba. Uostalom, neću da se bavim Belogrlićem, Bjelogrlićem, čovekom koji se bavi mitom i korupcijom, to ne kažem ja, nego Antonijević", kazao je Atlagić.
0
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Srbija

Post Postao/la Ommadawn »

Atlagiću Marko
Yebao te svako

Yebao te Šešelj
Yebali te svi
Najviše Beograđani
1
1 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36492
Postovi: 29564
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Srbija

Post Postao/la storm »

Ommadawn je napisao/la: 07 dec 2020, 18:08 Atlagiću Marko
Yebao te svako

Yebao te Šešelj
Yebali te svi
Najviše Beograđani
Morao sam ga proguglati...
Rođen u Hrvatskoj, kninska krajina...pa je mnogo toga sad jasnije.
1
1 slika
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Srbija

Post Postao/la Ommadawn »

storm je napisao/la: 07 dec 2020, 18:15
Ommadawn je napisao/la: 07 dec 2020, 18:08 Atlagiću Marko
Yebao te svako

Yebao te Šešelj
Yebali te svi
Najviše Beograđani
Morao sam ga proguglati...
Rođen u Hrvatskoj, kninska krajina...pa je mnogo toga sad jasnije.
Ono kad hoćeš da si veći Srbin od Srba u Srbiji.
A prezime muslimansko. Bar ih je kod nas u BL bilo Atlagića muslimana.
Jarane, teški su to kompleksi.
1
1 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36492
Postovi: 29564
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Srbija

Post Postao/la storm »

Ommadawn je napisao/la: 07 dec 2020, 20:48
storm je napisao/la: 07 dec 2020, 18:15
Morao sam ga proguglati...
Rođen u Hrvatskoj, kninska krajina...pa je mnogo toga sad jasnije.
Ono kad hoćeš da si veći Srbin od Srba u Srbiji.
A prezime muslimansko. Bar ih je kod nas u BL bilo Atlagića muslimana.
Jarane, teški su to kompleksi.
Baš to... Kompleksi teški.
I susjedi im slični takvi..
0
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Srbija

Post Postao/la Ommadawn »

storm je napisao/la: 07 dec 2020, 21:59
Ommadawn je napisao/la: 07 dec 2020, 20:48
Ono kad hoćeš da si veći Srbin od Srba u Srbiji.
A prezime muslimansko. Bar ih je kod nas u BL bilo Atlagića muslimana.
Jarane, teški su to kompleksi.
Baš to... Kompleksi teški.
I susjedi im slični takvi..
Na koju god stranu da odu - jesu.
U Bosni se bivše komunjare i najveći lopovi najviše kunu u Alaha i vole istaći da su bili na Hadžu (ako jesu) više nego autom se pohvaliti.
Kod Hrvata ista stvar. Najglasniji branitelji su bili oni koji su bili u pozadini.
1
1 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36492
Postovi: 29564
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Srbija

Post Postao/la storm »

Ommadawn je napisao/la: 07 dec 2020, 22:05
storm je napisao/la: 07 dec 2020, 21:59

Baš to... Kompleksi teški.
I susjedi im slični takvi..
Na koju god stranu da odu - jesu.
U Bosni se bivše komunjare i najveći lopovi najviše kunu u Alaha i vole istaći da su bili na Hadžu (ako jesu) više nego autom se pohvaliti.
Kod Hrvata ista stvar. Najglasniji branitelji su bili oni koji su bili u pozadini.
I tamo je onaj pravi branitelj, niko i ništa... Invalid sa nekom sicom od kuna.. Ili ako je imao sreće, nastavio raditi, kako je i prije
Dok ona glasna bagra, i satorasi dijele si po 12, 15, 20 tisuća...
Znam sudbine mnogih.
Zato su i imali frke oko registra branitelja... Na kraju cifra došla do 550.000...i kaže mi ujak, da nas je bilo pola od te cifre, u zubima bi ih iznijeli iz hrvatske...
0
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Srbija

Post Postao/la Ommadawn »

storm je napisao/la: 07 dec 2020, 22:25
Ommadawn je napisao/la: 07 dec 2020, 22:05
Na koju god stranu da odu - jesu.
U Bosni se bivše komunjare i najveći lopovi najviše kunu u Alaha i vole istaći da su bili na Hadžu (ako jesu) više nego autom se pohvaliti.
Kod Hrvata ista stvar. Najglasniji branitelji su bili oni koji su bili u pozadini.
I tamo je onaj pravi branitelj, niko i ništa... Invalid sa nekom sicom od kuna.. Ili ako je imao sreće, nastavio raditi, kako je i prije
Dok ona glasna bagra, i satorasi dijele si po 12, 15, 20 tisuća...
Znam sudbine mnogih.
Zato su i imali frke oko registra branitelja... Na kraju cifra došla do 550.000...i kaže mi ujak, da nas je bilo pola od te cifre, u zubima bi ih iznijeli iz hrvatske...
Pa ista ti je stvar i u Bosni sa braniocima.
To blokiralo ceste, to hoće da se samospaljuje, to pješke ide do Sarajeva - kae meni amidža koji je cijeli rat proveo u Sarajevu “da nas je sine bilo i duplo manje koliko ih je sad, došli bi mi do Morave”.
I ono traži guzovače za sebe. Ne traže bolje škole, bolje bolnice, bolje puteve, gdje su nestale donacije...you name it... i još raspale kolo na po blokirane ceste.
A meni jaran vozač, iznio rat na plećima, mladost mu u rovu provedena, sjedi za volanom teretnjaka i čeka budale da se smaknu. On se nastavio boriti ne bi li popravio sprat na kući, obuko djecu u školu...
1
1 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Srbija

Post Postao/la Hannibal »

ode frajer kod tranpa na hoklicu i da gazivode haha
1
1 slika
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36492
Postovi: 29564
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Srbija

Post Postao/la storm »

Zatvorena i prebačena je na periferiju glavna željeznička stanica...park ispred nje....da se postavi ovo, ne znam kako nazvati.
Morao bih vidjeti uživo za dojam...ali su moji poznanici tamo rezolutni...užas, urbicid, katastrofa.

Režim oduševljen, struka zaprepaštena: ‘Ovo je urbanistički terorizam, monstruozni kič!‘
Brončan i snažno osvijetljen spomenik srpskom vladaru iz 12. stoljeća, visok je 23 metra i smješten je na trgu uz obalu Save
Piše: Hina
slika
Dan nakon što je u srijedu otkriven u Beogradu, divovski spomenik Stefanu Nemanji tema je žestoke rasprave: je li on „lijepa“ posveta povijesnoj ličnosti ili „monstruozni“ kič koji nagrđuje trg.

Brončan i snažno osvijetljen, spomenik Stefanu Nemanji, srpskom vladaru iz 12. stoljeća, utemeljitelju dinastije Nemanjića koji se smatra osnivačem Srbije, visok je 23 metra i smješten je na trgu uz obalu Save.

„Ovaj spomenik je velik zato što je priča o nama velika, težak zato što je priča o nama često bila teška. Lijep je koliko je priča o nama lijepa“, rekao je srbijanski predsjednik Aleksandar Vučić u srijedu na otkrivanju spomenika kojem su prisustvovale stotine ljudi.
slika

No mnogi kritičari ne slažu se s Vučićem, pa povjesničari, umjetnici i arhitekti kip prozivaju „kičem“ koji „trivijalizira“ povijest koju bi trebao predstavljati, piše agencija France Presse.

Jedan istaknuti arhitekt išao je toliko daleko da ga je prozvao „urbanističkim terorizmom“.


„Monstruozan je, kič koji nagrđuje prekrasnu željezničku stanicu“, rekla je povjesničarka Dubravka Stojanović za lokalne novine Danas, referirajući se na obližnju stanicu koja je primjer arhitekture 19. stoljeća.

Društvene mreže ubrzo su preplavili komentari ogromnog spomenika Stefanu Nemanji koji stoji na razbijenom bizantskom šljemu.

Neki su ga usporedili sa Sarumanom, zlim čarobnjakom iz „Gospodara prstenova“, koji stoji na „čokoladnom jajetu“.

„Sad kad su otkrili ovaj spomenik možemo službeno proglasiti povratak u mračni srednji vijek“, bio je jedan od komentara, a neki su kip uspoređivali s često kritiziranim preuređenjem Skoplja.

„Nema na Balkanu ni ljepšeg ni većeg“, rekao je na ceremoniji u srijedu Vučić, no komentatori na društvenim mrežama su ga podsjetili na još veći kip Aleksandra Velikog na glavnom trgu prijestolnice Sjeverne Makedonije.

Cijena? Tajna
Urbanistica Milja Mladenović za francusku agenciju je kazala da je veličina spomenika u nesrazmjeru s trgom na kojem se nalazi, kao i željezničkom stanicom.

Srbijansko udruženje konzervatora uzaludno je tražilo od vlasti da odustane od spomenika, tvrdeći kako ono ne paše u tu četvrt i kako bi se taj novac mogao iskoristiti za dugo odgađane obnove. Točna cijena spomenika i dalje je nepoznata.

i
Gradski dužnosnici rekli su da je ona proglašena „povjerljivom“ do 2023., godine dana nakon idućih lokalnih izbora u Beogradu.

Autor spomenika, Rus Aleksander Rukavišnikov, nada se da će se Srbi „naviknuti“ na njega.

„Vjerujte mi, neće nagrditi izgled vašeg prekrasnog Beograda. Nadam se da ćete ga zavoljeti s vremenom“, rekao je za televiziju RTS.

U obranu kipa je stao i zamjenik beogradskog gradonačelnika Goran Vesić.

„Različita mišljenja su bila i o Eiffelovom tornju i Kipu slobode. Dobra umjetnost uvijek potiče različita mišljenja i kritike, a nitko ne primijeti one loše.“
0
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Srbija

Post Postao/la Hannibal »

spomenik je super, samo ga nisu trebali osvjetljivat ☹
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Srbija

Post Postao/la Hannibal »

storm je napisao/la: 07 dec 2020, 17:50 U Skupštini Srbije poručili poznatom glumcu: Dragane Bjelogrliću, napusti zemlju!
Radiosarajevo.ba
Poslije glumice Seke Sablić, na današnjoj Skupštini Srbije došao je red da na meti naprednjaka bude i regionalno poznati glumac Dragan Bjelogrlić.

Ništa im nije sveto, njihova velika imena i doprinos Srbiji, zato je izvjesni zastupnik Marko Atlagić osramotio državu Srbiju, kad već ne može sebe, i proslavljenom glumcu i reditelju poručio: "Ti si bez morala i stida, napusti zemlju", piše portal Direktno.rs.

"Ko drugačije misli od Aleksandra Vučića i SNS-a, obavezno je izložen najbrutalnijim napadima. Linčuje se porodica, ugrožava se egzistencija, uništavaju se ličnosti, posao... Seka Sablić je prošla kroz blato, pre nje mnogi drugi, a sad su brutalno napali i Dragana Bjelogrlića, jer ne misli isto što i SNS", piše ovaj portal.



Sramno je u Skupštini Srbije slavnog glumca i reditelja napao izvjesni zastupnik u Skupštini Srbije Marko Atlagić, isti onaj koji se obrušio i na Seku Sablić.

"O gospodinu Belogrliću, Bjelogrliću... On je bez truna morala i stida. Da ima barem malo morala, ispunio bi obećanje da će napustiti Srbiju ako propadnu protesti "1 od 5 miliona". Zato ga pozivam da ispuni obećanje, kao visoko moralna osoba. Uostalom, neću da se bavim Belogrlićem, Bjelogrlićem, čovekom koji se bavi mitom i korupcijom, to ne kažem ja, nego Antonijević", kazao je Atlagić.
diktatura alahami
eno vule hoce valjda opet da dijeli lovu, 110 eura penzijonerima a ostalim punodobnim gradjanima 60, u dvije rate haha sad kad dignem lovu nece se moc pricat sa mnom ocm
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36492
Postovi: 29564
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Srbija

Post Postao/la storm »

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić sinoć je primljen na Vojnomedicinsku akademiju u Beogradu.

Kako je saopćio Generalni sekretarijat predsjednika Republike Srbije, on je jučer, 15. novembra, u kasnim popodnevnim satima primljen na VMA zbog kardiovaskularnih problema.
0
Avatar
East_side
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3831
Postovi: 2443
Pridružen/a: 16 sep 2020, 11:42
Lokacija: Dovoljno blizu

Re: Srbija

Post Postao/la East_side »

storm je napisao/la: 01 feb 2021, 14:23
Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić sinoć je primljen na Vojnomedicinsku akademiju u Beogradu.

Kako je saopćio Generalni sekretarijat predsjednika Republike Srbije, on je jučer, 15. novembra, u kasnim popodnevnim satima primljen na VMA zbog kardiovaskularnih problema.
:sok :konta
2
2 slika
Nikada ne gasi svoje svjetlo samo zbog toga što nekima ide u oči.
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Srbija

Post Postao/la Hannibal »

sace nam nekad javit i da je bijo zemljotres u hrvackoj haha
2
2 slika
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36492
Postovi: 29564
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Srbija

Post Postao/la storm »

Hannibal je napisao/la: 01 feb 2021, 14:27 sace nam nekad javit i da je bijo zemljotres u hrvackoj haha
Ja debilne stranice, frka mi te vijesti u news, a ja još veći debil pa samo kopiram :valja

I... Jel ti dobro sad precjednik :ovaj
2
2 slika
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Srbija

Post Postao/la Hannibal »

storm je napisao/la: 01 feb 2021, 14:42
Hannibal je napisao/la: 01 feb 2021, 14:27 sace nam nekad javit i da je bijo zemljotres u hrvackoj haha
Ja debilne stranice, frka mi te vijesti u news, a ja još veći debil pa samo kopiram :valja

I... Jel ti dobro sad precjednik :ovaj
laze pas nije mu nista haha
1
1 slika
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Odgovori

Natrag na “EXYU”