Crna Gora

Društvo, kretanja, politika... Prije svega šljiva Tarabića, i tisućljetni snovi...
Moderator: Fatih, Max
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7686
Postovi: 5634
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Crna Gora

Post Postao/la SmokingMan »

slika
0
slika
Avatar
Veca
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1973
Postovi: 1449
Pridružen/a: 31 aug 2020, 15:33
Lokacija: Sikirevci!

Re: Crna Gora

Post Postao/la Veca »

...samoukidanje bi bilo idealno!
2
2 slika
Bice kad se sjetim :kez
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Crna Gora

Post Postao/la Fatih »

Zole je napisao/la: 03 sep 2020, 16:26
storm je napisao/la: 03 sep 2020, 16:16

I trebate strahovati...
Zasto opet u mnozini? Ja ovdje isnosim ono sto ja mislim, eventualno iznesem sto primetim u Srbiji a tice se RS-a. A RS strahuje, ali bez potrebe. Ko ce da je ukine? SDA? Ne budi smesan.
SDA, naravno. Cim dobije zeleno svjetlo od koga treba. :fatih2
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Crna Gora

Post Postao/la Ommadawn »

Zole je napisao/la: 03 sep 2020, 16:14
dmr je napisao/la: 03 sep 2020, 15:55 Prijatelju, sve je pocelo puno puno prije DMSa, to zna svako ko god zeli da zna.
Pa to je ono sto i sam govorim. Ali, kriviti Srbiju sto postoji RS nema logike. Upravo zato sto je sve pocelo mnogo pre DMS. Pre odvajanja Slovenije, cak. Ja samo zelim da kazem da Srbi u RS, nakon zavrsetka rata strahuju za njen opstanak. A, secesija i Dodik, to su nebuloze. Taj je sve samo ne nacionalista. On bi RS prodao za par stotina miliona u njegov dzep i azil gde zeli.
Kako nema logike?
U ime te RS su počinjeni zločini pod komandom određenih ljudi koje je nakon 1996 Srbija skrivala.
Karadžića ko biva uhvatiše 2008 a Mladića 2011, da ne pominjem ostale.

A iskreno da se mene pita - ja prvi nisam za ovu bošnjačku garnituru, niti za islamsku državu u BiH, mrzim vehabije jednako kao i četnike i smatram da su Srbi i Hrvati narod koji trebaju tu u BiH da žive i stvaraju jednu normalnu građansku državu koja ide ka prosperitetu. Sa ukinutim entitetima i kantonima koji samo koštaju novca.
3
3 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Nasrudin hodža
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 407
Postovi: 351
Pridružen/a: 06 aug 2020, 18:24

Re: Crna Gora

Post Postao/la Nasrudin hodža »

Zole je napisao/la: 03 sep 2020, 13:59
Nasrudin hodža je napisao/la: 02 sep 2020, 22:22

Nema vama niko ništa da predbacuje, samo ono što se od vas traži jeste...Ne barkaj u Bosnu i šape k sebi Brnjo!!!
Cemu vredjanje? Nisam napisao nista uvredljivo. Ja sam napisao da Srbi iz RS-a imaju razloga da se boje i da se politicki bore za RS. Ne barkam ti ja ni u sta. Pa evo, koliko sam mogao primetiti, izgleda da sam jedini Srbin na ovom forumu. I odmah sam "Brnjo". Znam da bih ja dobio ban verovatno, da sam se ja tako obratio tebi. Ali, slobodno mi recite ako nisam pozeljan ovde. Necu se iznenaditi.
Ako si iz Srbije, ono što trebaš uraditi jeste da zaboraviš na BiH, izbriši nas, zajedno sa svojim sunarodnjacima iz sječanja. Jednostavno nas zaboravite i okrenite se mader Raši. Jedino će tada mirna Bosna biti, a vi do kraja života presretni bili.
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Crna Gora

Post Postao/la storm »

Azem Vllasi poslao poruku Dritanu Abazoviću: Ne sa crkveno-četničko-ruskom formacijom
Piše: Faruk Vele

slika

Azem Vllasi, bivši jugoslovenski političar, osoba bez koje se ne može pisati historija ne samo Kosova nego ni bivše Jugoslavije, jedan od najvećih protivnika Slobodana Miloševića, ali i njegovih prvih žrtava, te simbol otpora atacima Srbije na Kosovo, u razgovoru za Radiosarajevo.ba uputio je poruku mladom albanskom političaru Dritanu Abazoviću, prvom čovjeku građanskog pokreta URA (lista "Crno na bijelo"), koji bi mogao biti čovjek odluke poslije netom završenih parlamentarnih izbora u Crnoj Gori.

Velikosrpska ideologija
U međuvremenu je održan sastanak lidera koalicija, "Za budućnost Crne Gore", "Mir je naša nacija" i "Crno na bijelo", Zdravka Krivokapića, Alekse Bečića i Dritana Abazovića, koji bi, kako je kazano, trebali formirati buduću vlast, te su usaglasili nekoliko principa na kojima će ona počivati.

Abazović je imao četiri godine kada se Vllasi usprotivio Miloševiću i bio uhapšen, te s puno osnova i znanja može da govori o politici na prostorima bivše Jugoslavije.

! / Ko je sarajevski student Abazović i zašto ga zovu prvom udavačom izbora u Crnoj Gori
Ovaj ugledni advokat i analitičar kaže za Radiosarajevo.ba kako je nezamislivo da mladi Abazović ide u koaliciju sa crkveno-četničko-ruskom formacijom koja "niti jednog trenutka nije krila da Crnu Goru namjerava odvesti u zagrljaj Srbije i Rusije i tako je skrenuti sa puta evropskih integracija i vrijednosti".

"On, kao sarajevski student, treba da zna kakvi su zločini na krilima četnicke velikosrpske ideologije počinjeni prema Bošnjacima i drugim nesrbima u Bosni, kako je ubijano Sarajevo od četničkih snaga. Sarajevo u kojem je on poslije studirao. Trebalo bi da zna i šta je ta ista velikosrpska politika i ratna mašinerija uradila Albancima na Kosovu. Sa četničkom srpsko-ruskom opozicijom koja bi sada da preuzme vlast u Podgorici njega je zbližavala samo kritika i bespoštedni napadi na sadašnju vlast u Crnoj Gori", kazao je Vllasi za naš portal.

Ipak, vjeruje da se Abazovićevi motivi razlikuju od prosrpskog i proruskog djela crnogorske opozcije, te da "on to razumije".

"Nisu srpskoj opoziciji meta napada Milo Đukanović i vlast Crne Gore zato što je to, kako kažu, "kriminalna", "mafijaška" vlast, niti je njihov cilj borba protiv korupcije i kriminala. Zar su im Srbija i Rusija uzor nekorumpirane, pravedne i čistunske vlasti kakvoj teže u Crnoj Gori? Oni su protiv ove vlasti (crnogorske) jer su zapravo protiv Crne Gore kao nezavisne, suverene države, članice NATO-a, Crne Gore okrenute evropskim vrijednostima i integracijama. Abazović ponavlja da je on upravo za te vrijednosti", objašnjava Vllasi.

Boriti se za Crnu Goru
Prema njegovim riječima, Abazović, naravno, može imati kritički odnos prema dosadašnjem načinu obnašanja vlasti u Crnoj Gori.

"Može i zadržati takav kritički stav. No, opredijeljen za europske integracije, on može prije imati mjesto u koaliciji sa DPS-om koja je, ipak, dobila najviše glasova, pa se boriti za bolju vlast u Crnoj Gori. Nisu nepoznate situacije u parlamentarnim demokratijama gdje ljuti politički protivnici nađu zajednički jezik i platformu za bolje vladanje državom. Mislim da bi Abazoviću prije bilo mjesto u koaliciji sa DPS-om ili čak čista obraza u opoziciji, negoli sa onima sa kojima u osnovi ima suprotne ciljeve i težnje", kaže Vllasi, te, na kraju, poručuje:

"I pored svega, ja ne mogu povjerovati da Dritan Abazović može biti protiv interesa svojih Albanaca i države Crne Gore. Zar mu mogu biti važniji oni koji su na suprotnoj strani i koji bi ga odbacili čim im vise ne bude trebao?".
2
2 slika
Avatar
carobnjak_N
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 317
Postovi: 366
Pridružen/a: 02 aug 2020, 06:53

Re: Crna Gora

Post Postao/la carobnjak_N »

Vidi ovog partizana :pusi

1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Crna Gora

Post Postao/la storm »

Hahahah upalio se pravo :D
2
2 slika
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Crna Gora

Post Postao/la Fatih »

storm je napisao/la: 04 sep 2020, 10:40 Hahahah upalio se pravo :D
"Mujaga" je to. :D
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Mehaning
Proleter
Reactions: 6034
Postovi: 4653
Pridružen/a: 23 jul 2020, 12:29

Re: Crna Gora

Post Postao/la Mehaning »

Ne sviđa mi se sve skupa... :ovaj
1
1 slika
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Crna Gora

Post Postao/la laga-nini »

storm je napisao/la: 03 sep 2020, 16:28
Zole je napisao/la: 03 sep 2020, 16:26

Zasto opet u mnozini? Ja ovdje isnosim ono sto ja mislim, eventualno iznesem sto primetim u Srbiji a tice se RS-a. A RS strahuje, ali bez potrebe. Ko ce da je ukine? SDA? Ne budi smesan.
Ne može nitko iznutra, da je sda ne znam kakva... RS može nestati samo vanjskim utjecajima... Kad nekome više dosadi sve ovo.
Kako je i Milo dosadio...
...sad moga bi bit milo u bih i Izetbegović.. :ovaj :odm
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Crna Gora

Post Postao/la storm »

laga-nini je napisao/la: 04 sep 2020, 13:27
storm je napisao/la: 03 sep 2020, 16:28

Ne može nitko iznutra, da je sda ne znam kakva... RS može nestati samo vanjskim utjecajima... Kad nekome više dosadi sve ovo.
Kako je i Milo dosadio...
...sad moga bi bit milo u bih i Izetbegović.. :ovaj :odm
Imaju najmanje trojica... Četvorica, pardon... Zaboravio sam Komšu, predsjednika hrvata :odm
0
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Crna Gora

Post Postao/la laga-nini »

ja njega stavljam pod zajednički nazivnik Izetbegović... :blabla
0
Avatar
Podrinjac
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1584
Postovi: 1597
Pridružen/a: 12 aug 2020, 07:18

Re: Crna Gora

Post Postao/la Podrinjac »

Dritan nije loš. Mlad i ambiciozan političar, zna pričati. Ali je previše naivan. Mašta o nekakvoj maloj Jugoslaviji unutar Crne Gore, a ulazi u koaliciju sa SPC. Ne može se tvoriti građanska država sa SPC. On to ne zna.
0
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Crna Gora

Post Postao/la Ommadawn »

To i jeste problem. Što svi ti koji hoće neki normalan život sanjaju o Jugoslaviji.
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Crna Gora

Post Postao/la laga-nini »

..slažem se i bih nije izuzetak..
0
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7686
Postovi: 5634
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Crna Gora

Post Postao/la SmokingMan »

Niejsu li Crnogorci ili Ustaše?
0
slika
Odgovori

Natrag na “EXYU”