Zoran Milanović

Društvo, kretanja, politika... Prije svega šljiva Tarabića, i tisućljetni snovi...
Moderator: Fatih, Max
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Zoran Milanović

Post Postao/la laga-nini »

..ko bi reka posli tudjmana najveći suverenist na političkoj sceni..i SDP-ovac koga zapadno Hercegovci obožavaju..a da se ne lažemo ima koj glas na izborima..mirise li ovo na smak svita..mozda.. :zbunj
0
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Zoran Milanović Kizo..

Post Postao/la laga-nini »

..zna bit i iskren do boli..
0
Avatar
Danny
PRObehar
PRObehar
Reactions: 9518
Postovi: 5786
Pridružen/a: 30 jul 2020, 18:30

Re: Zoran Milanović Kizo..

Post Postao/la Danny »

skonto mensecini i on da se od demagogije i ublehe bolje i duze zivi na politickoj sceni u nas .. :ooo
1
1 slika
I hurt easy, I just don't show it
You can hurt someone and not even know it
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36484
Postovi: 29543
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Zoran Milanović Kizo..

Post Postao/la storm »

laga-nini je napisao/la: 01 okt 2020, 17:22 ..ko bi reka posli tudjmana najveći suverenist na političkoj sceni..i SDP-ovac koga zapadno Hercegovci obožavaju..a da se ne lažemo ima koj glas na izborima..mirise li ovo na smak svita..mozda.. :zbunj
Ja bih rekao populist...
1
1 slika
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Zoran Milanović Kizo..

Post Postao/la Sarajka »

Ispiša ga lik iz Bužima LOL.

Hrvati će 2022 postati pogranična nacionalna manjina u BiH. Ako Milanče i Plenki nastave srati..ovim tempom. Nazalost. Konstutivnost će biti mrtvo slovo na papiru, a HDZ lokalna nebitna strančica. Odoše poduzeća kao Elektroprivreda. Ode sve. To će potaći egzodus.
Gospodine Predsjedniče, piše Vam prof. dr. Husein Muratović iz viteškog grada Bužima. Vjerujem da ste za ovo mjesto čuli ako ne po viteštvu njegovih boraca, koji su bili kičma 5. korpusa Armije Bosne i Hercegovine, onda po banu Josipu Jelačiću Bužimskom.
Razlog moga javljanja je dobronamjeran. Naime, namjerno sam čekao da se bar malo ohladim nakon Vašeg prijema Milorada Dodika i podcjenjivanje moje Države. Nisam mogao vjerovati svojim ušima kada sam slušao da Vi jednu normalnu i dobrosusjedsku Državu bacate pred noge čovjeku koji je apsolutni gazda u entitetu RS, u koji se vratilo Vaših sunarodnika ispod 10% predratnog broja. Znam da ćete reći da imate pravo na to, što je činjenica. Međutim, imam i ja pravo da Vas pitam slijedeće:

1. Šta bi se desilo 1991. godine da je oko 200 hiljada bošnjačkih boraca stalo na stranu JNA, a protiv Hrvatske? Da oko ovoga ne dužim, pročitajte intervju Stjepana Kljuića koji je dao hrvatskim medijima „da granica ne bi bila Virovitica- Karlovac-Karlobag, već da bi ona bila u Umagu“ (citat). Zašto bar malo ne poštujete odluku moga naroda da okrene leđa velikosrpskoj politici i goloruk stane u odbranu ne samo BiH?
2. Zašto Vi i Vaši novopečeni povijesničari vršite zamjenu teza, da bi Bihaćki okrug bio nova Srebrenica da nije bilo akcije „Oluja“? Vjerujem da svi vi znate, ali je pitanje da li poštujete logiku-da se Bihaćki okrug nije branio i odbranio skoro četiri godine, odnosno da su ga zauzeli četnici, bili uopće bila moguća „Oluja“?
3. Borci Petog korpusa Armije BiH došli su prije hrvatske vojske pred Korenicu, Plitvice, Rakovicu i Slunj i razbili četnike. Jeste li se zapitali koliko je momaka poginulo i ranjeno u toj akciji?! Znate li da je general Mareković tražio od generala Dudakovića da se povuče na državnu granicu i da se njih dvojica tu javno rukuju (u mjestu Tržačka Raštela), a ne u dubini od oko 20-tak kilometara na teritoriji Republike Hrvatske. Ako želite dokaze, lako ćete ih dobiti od TV USK.
4. Zašto cijelu Državu BiH upoređujete s „Jugom 45“? Šta mislite da li bi bilo korektno da mi Vašu Državu upoređujemo sa polomljenim percem? Ako ništa drugo, „Jugo“ je bio domaći proizvod one Države, a Pasat ipak nije proizvod Hrvatske, već nečiji drugi. Izvucite zaključak!
5. Žalosno je da se Vi isključivo pozivate na konstitutivnost naroda, jer je to staljinistička kategorija, a zanemarujete građane, koji su u skladu s Ustavom birali članove Predsjedništva BiH, pa, dakle, i Komšića. Uostalom, presudni glasovi da i Vi budete izabrani za Predsjednika Hrvatske bili su glasovi moga naroda (Bošnjaka) u Hrvatskoj i drugih nacionalnih manjina. Razlog je vrlo jednostavan: bilo im je muka od lažnih konstrukcija Vaše Prethodnice. Tada nisu ni slutili da ćete Vi ići korak dalje u negiranju BiH. Zašto, gospodine Milanoviću?!
6. Vjerujem da Vaši savjetnici znaju da vam je BiH najznačajniji vanjskotrgovinski partner, odnosno da sa nama imate najveći neto izvoz. Zašto bar to ne poštujete? Kada Vam je u BiH većinu toga mrsko, dajte budite dostojanstveni pa platite adekvatnu naknadu za korištenje vode iz Buškog jezera i vratite imovinu firmama i građanima BiH koja se nalazi u Hrvatskoj i koju nekorektno parčate. Zašto? Dokle?
7. Kada već govorite o ugroženosti Hrvata u BiH, znate li da 12% glasova HDZ-a zauzima 33% svih funkcija na nivou Države, među kojima i najvažnija ministarstva financija i pravde, a na nivou Federacije preko 40% funkcija, među kojima su opet ministarstva finansija, prava, itd. Da li narod koji je ovako kadrovski pozicioniran može biti ugrožen?
8. Izbor Željka Komšića za člana Predsjedništva BiH samo je proziran povod da D. Čović i ostali pričaju o ugroženosti Hrvata. S tim u vezi direktno Vas pitam: da li bi ste Vi da ste građanin BiH glasali za Čovića, koji bi i Vas zajedno sa Dodikom vodio u Evropsku uniju, ali preko Beograda i Moskve? Siguran sam da nebi, bar po onim kriterijima koje navodi zvanična politika Republike Hrvatske!
9. Zašto pričate da je Republika Hrvatska garant mira u BiH, kada je ona (i Srbija) u Dejtonu naznačena samo kao prisutni svjedok. Uostalom, da li neko ko je osuđen za Udruženi zločinački podhvat može biti garant žrtvi?!
10. Budući da sam po vokaciji ekonomista i autor devet univerzitetskih udžbenika, informiram Vas da samo Kanton Sarajevo na Jedinstveni račun Uprave za indirektno oporezivanje (dakle, prihodi po osnovu carina, akciza i PDV-a) uplaćuje na ovaj račun više sredstava nego cio entitet RS. Iako znam, neću Vam reći koliko više povlače nego što uplaćuju kantoni sa hrvatskom većinom u Federaciji BiH. Uostalom, sami provjerite prije nego što započnete priču o „ugroženosti“ hrvatskog naroda u BiH, a da pri tome ne pominjete njegov simboličan broj u entitetu RS. Nadalje, siguran sam da znate da su Aluminijski kombinat Mostar u bankrot doveli ljudi iz HDZ-a. Do tada su ga zavalili za oko 200 miliona eura. Pri tome plate i nagrade (bonusi) uprave i menadžmenta bile su više nego u Njemačkoj. Pitam Vas: da li su za slanje 1.000 radnika na biro rada krivi ljudi iz HDZ-a ili Bošnjaci? Zašto Hrvatska o ovome šuti budući da je i sama imala oko 13% dionica u ovom Kombinatu?!
11. Predsjedniče Milanoviću, jeste li se ikada zapitali zašto je najveće iseljavanje iz kantona u kojima vlast vrši HDZ. Zašto o ovoj činjenici gledate zatvorenih očiju?
12. Gospodine Milanoviću, časnim Bosancima ne dirajte u tri stvari: ponos, hrabrost i merak! Zašto ponos? Odgovor je jasan: pravilan stav mogu imatli ljudi sa znanjem i karakterom. Ovo Vam navodim jer je moj rahmetli otac bio radnik, a nas osmero njegove djece i unučadi postali smo diplomirani, magistri i doktori nauka ne samo u BiH, već i u Švedskoj, Austriji, Njemačkoj, Beogradu i Zagrebu. Dakle, znanje i krvava historija nam ne dopuštaju da nas bilo ko vrijeđa. Budući da iz znanja i karaktera rezultira hrabrost, nije dobro da ju bilo ko testira. Merak je zajednički imenitelj sva tri naroda u BiH, pa nisu slučajno nastale i pjesme „Šehidski rastanak“ i „Da sam ptica“. Uostalom, poslušajte ih isto kao što ja rado slušam pjesmu „Lijepa naša…“
Maksuz selam (pozdrav)!

Zmaj od Bosne!
3
3 slika
A sad adio :sara
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Zoran Milanović Kizo..

Post Postao/la Sarajka »

0
A sad adio :sara
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Zoran Milanović Kizo..

Post Postao/la Sarajka »

Pojašnjenje o IZ. Nisam ja pisala. No odlično uobličeno. Kopiram:
Jedino što može dovesti Bošnjake pred potpuni poraz je strah Bakira Izetbegovića. Opasnosti također leži u trenutnom rasporedu snaga u parlamentu Bosne i Hercegovine. Zakon bi mora proći kroz oba doma, međutim ako SDA podlegne pritisku, dovoljne su njihove ruke da zajedno sa HDZom i SNSDom potpišu smrtnu presudu ovoj državi. Bošnjački klub kontroliše SDA, a također uz pomoć HDZ imaju opštu i entitetsku većinu u Zastupničkom domu BiH. Po ko zna koji put sve je opet u rukama zelenih žohara.

Bitno!


Dva su osnovna pristupa kada se govori o pitanju Izbornog zakona. Jedan zagovara HDZ odnosno najveći dio hrvatskih zastupnika u BiH. Njihov pristup se bazira na originalnom Vašingtonskom i Dejtonskom sporazumu, te im je vjetar u leđa dala i presuda u vezi Ljubićeve apelacije kojom je Ustavni sud Bosne i Hercegovine presudio da se brišu članovi Izbornog zakona (ali ne ustava Federacije iz kojeg proističu ti dijelovi zakona) koji su određivali da u Dom naroda Federacije mora biti izabran minimalno po jedan Hrvat, Bošnjak i Srbin bez obzira da li je takav izabran u kantonalne skupštine. Ustav Federacije kaže da mora biti izabran po jedan Hrvat, Bošnjak i Srbin samo ako je takav izabran u kantonalne skupštine, znači ne mora ako ga građani nisu izabrali. U tom slučaju taj jedan zastupnik od 17 se prebacuje drugom kantonu gdje je jednog takvog zastupnika moguće delegirat. Suština je da se presuda može izvršiti ako se prepišu dijelovi Ustava Federacije BiH. Međutim stvar se dodatno zakomplikovala obrazloženjem presude u kojoj je napisano da Dom naroda nije Dom kantona te da nema potrebe da bude biran minimalno jedan zastupnik iz svakog naroda iz 10 kantona, već te zastupnike treba birati na način da oni oslikavaju rasprostranjenost stanovništva pojedinih naroda u Federaciji. U prevodu ako 30 % Hrvata živi u zapadnoj Hercegovini onda oni trebaju isto toliko zastupnika izabrati u Dom naroda. Drugi detalj je isto tako važan gdje se u obrazloženju kaže da je konstitutivnost natkrovljući princip našeg Ustava.

Drugi pristup je zasnovan na onome što piše u Ustavu Federacije BiH što se kosi sa obrazloženjem presude Ustavnog suda. Također je zasnovan sa presudama Evropskog suda (Sjedić - Finci, Pilav, Zornić) gdje se dijelom naglašava da je konstitutivnost prevaziđena kategorija i da je imala smisla prilikom donošenja Dejtona da bi se rat zaustavio ali da nema smisla toliko godina nakon rata i da je treba prilagoditi evropskim principima demokratije. HDZ je pokušao oboriti dijelove Ustava Federacije koji se odnose na biranje delegata u Dom naroda Federacije BiH u apelaciji koju je podnijela Borjana Krišto, međutim, ko što to biva u frankenštajn državama kao što je naša, Krišto je dobila informaciju da će zahtjev past na Ustavnom sudu i brže bolje je povukla da ne bi presudom bila obesmišljena Ljubićeva apelacija. Tako da je karta na koju igra HDZ ostala u njihovim rukama makar djelimično.

Vjerovatno je i iskusnom pravniku teško analizirati ove presude i dovest ih u suglasje. Bilo kako bilo same presude nikad nisu dovoljne jer narod prilagođava zakone sebi a ne obrnuto. Ako nema političke volje onda nijednu presudu ne možete ni provesti. Kao što je to oduvijek u Bosni i Hercegovni sila boga ne moli, i biće onako kako se izbore pojedine političke struje u BiH a i šire.

Tri su različita cilja kod pitanja Izbornog zakona.

Cilj HDZ je zacementirat poziciju u vlasti tako da ih nikakva koalicija, bosanskih/probosanskih/bošnjačkih i slično, stranaka ne može izbaciti iz Vlade federacije a posljedično ni iz Vijeća ministara. HDZu je biti ili ne biti, od lagodne pozicije nakon rata, uz pomoć međunarodne zajednice, a ne nekom sposobnošću bosanske politike, došli su na ivicu da izgube ama baš sve i upravo zbog toga uradiće sve pa makar i razjebali ovu državu da dođu do tog cilja. Nisu spremni na kompromis jer su naučili da mogu imati apsolutno sve, pa se pozivaju na karte iz rata, međunarodne sporazume, izdaje, prevare, islamiste itd. Stanje je zaista teško iako oni tu poziciju prikrivaju medijskim pritiskom na bosansku stranu i kad im čitaš tekstove čovjek bi zaista pomislio da još uvijek imaju vojsku nadomak Sarajeva i drže Mostar u blokadi. Bilo kako bilo Hrvatska pomaže tom osjećaju superiornosti bez utemeljenja u realnosti.

Cilj SNSD je da spriječi preuzimanje Doma naroda od strane bosanskih stranaka u Federaciji BiH, jer će u tom slučaju non stop morati igrat u defanzivi, a trenutno su, makar zadnju deceniju u ofanzivi. To je strateški silj srpske politike, spriječiti da Federacija postane stabilna kao Republika Srpska. Nedavno je Dodikov savjetnik rekao otvoreno da to znači raspad države. Naravno to je prijetnja, jedna u nizu bez jasne vizije gdje nas to sve vodi. Uz to da je SNSD toliko snažan koliko misle oni bi jedva dočekali takav rasplet situacije da konačno razjebu državu. Zašto protivnika upozoravat na greške ako ti njegove greške idu na ruku, to znači da su te prijetnje i dalje samo politička igra.

Bošnjačka/bosanska politika je potpuno nejasna osim u dijelu da znaju kakvu zamku im HDZ i SNSD spremaju. Jer kad se jednom promijeni Izborni zakon narednih decenija niko to više neće moći osporit. Politika je otprilike pročitaj prijedloge HDZ pa ih onda modifikuj tako da tebi odgovaraju ali nemoj slučajno da sam izađeš u javnost sa prijedlogom i da ga forsiraš medijski, politički kao što to radi suprotna strana. Vjerovatno je suština u tome da iz bosanske perspektive nema razloga mijenjat Izborni zakon, on je idealan, jer su svi mehanizmi zaštite HDZa probijeni. Nema šanse, apsolutno nikakve, da sve bosanske stranke potpišu dogovor po ovom pitanju, bez obzira bili pozicija ili opozicija da se u svakom trenutku mogu osloniti jedni na druge kako bude rastao pritisak Hrvatske. Oni djeluju potpuno neusaglašeno i zato uvijek imamo incijativu HDZ i SNSD a ne obrnuto. Ipak koliko god to paradoksalno zvučalo na koji god način tumačili presude, ustav i zakone obje varijante odgovaraju Bošnjacima ako se primjene do kraja na cijelom teritoriju Bosne i Hercegovine.

Ako Bošnjaci prihvate "legitimno predstavljanje" kao princip na kojem insistiraju kako Dodik tako i Čović oni mogu sa punim pravo izaći sa prijedlogom da se isti princip legitimnog predstavljanja primjeni u oba entiteta i državi. Jer mi već imamo ministarstva etnički definisana, bez obzira što je to pozicija na koju dolazite posredno može se insistirati da 5 ministarstva u rsu, 8 u Federaciji, 3 na državnom nivou, budu izabrana od legitimnih predstavnika Bošnjaka i toga se držat kao pijan plota po cijenu bilo kakvih pritisaka. Naravno to se može postići također izjednačavanjem uloge Doma naroda Federacije i Vijeća naroda rs, zavisi od pristupa. Ali sam princip daje tu mogućnost jer je i blentavi Dodik po meni nesvjesno tome dao legitimitet, čega se SDS pribojavao. Jer konstitutivnost važi na cijelom teritoriju Bosne i Hercegovine i ako je primjenjujemo doslovno onda njen sadržaj mora biti isti u svim njenim administrativnim dijelovima.

Sa druge strane građanski princip zbog brojnosti Bošnjaka isto tako odgovara, bez obzira na dva entiteta. U tom slučaju Bošnjaci bi imali potpunu kontrolu Federacije i jasnu prevagu na državnom nivou pa čak i uz ovu prepletenost građanskog i etničkog, sa trenutnim Izbornim zakon. Jedino što može dovesti Bošnjake pred potpuni poraz je strah Bakira Izetbegovića. Opasnosti također leži u trenutnom rasporedu snaga u parlamentu Bosne i Hercegovine. Zakon bi mora proći kroz oba doma, međutim ako SDA podlegne pritisku, dovoljne su njihove ruke da zajedno sa HDZom i SNSDom potpišu smrtnu presudu ovoj državi. Bošnjački klub kontroliše SDA, a također uz pomoć HDZ imaju opštu i entitetsku većinu u Zastupničkom domu BiH. Po ko zna koji put sve je opet u rukama zelenih žohara.
0
Zadnja izmjena: Sarajka, dana/u 01 okt 2020, 17:54, ukupno mijenjano 1 put.
A sad adio :sara
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36484
Postovi: 29543
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Zoran Milanović Kizo..

Post Postao/la storm »

Sarajka je napisao/la: 01 okt 2020, 17:48 Ispiša ga lik iz Bužima LOL.

Hrvati će 2022 postati pogranična nacionalna manjina u BiH. Ako Milanče i Plenki nastave srati..ovim tempom. Nazalost. Konstutivnost će biti mrtvo slovo na papiru, a HDZ lokalna nebitna strančica. Odoše poduzeća kao Elektroprivreda. Ode sve. To će potaći egzodus.
Gospodine Predsjedniče, piše Vam prof. dr. Husein Muratović iz viteškog grada Bužima. Vjerujem da ste za ovo mjesto čuli ako ne po viteštvu njegovih boraca, koji su bili kičma 5. korpusa Armije Bosne i Hercegovine, onda po banu Josipu Jelačiću Bužimskom.
Razlog moga javljanja je dobronamjeran. Naime, namjerno sam čekao da se bar malo ohladim nakon Vašeg prijema Milorada Dodika i podcjenjivanje moje Države. Nisam mogao vjerovati svojim ušima kada sam slušao da Vi jednu normalnu i dobrosusjedsku Državu bacate pred noge čovjeku koji je apsolutni gazda u entitetu RS, u koji se vratilo Vaših sunarodnika ispod 10% predratnog broja. Znam da ćete reći da imate pravo na to, što je činjenica. Međutim, imam i ja pravo da Vas pitam slijedeće:

1. Šta bi se desilo 1991. godine da je oko 200 hiljada bošnjačkih boraca stalo na stranu JNA, a protiv Hrvatske? Da oko ovoga ne dužim, pročitajte intervju Stjepana Kljuića koji je dao hrvatskim medijima „da granica ne bi bila Virovitica- Karlovac-Karlobag, već da bi ona bila u Umagu“ (citat). Zašto bar malo ne poštujete odluku moga naroda da okrene leđa velikosrpskoj politici i goloruk stane u odbranu ne samo BiH?
2. Zašto Vi i Vaši novopečeni povijesničari vršite zamjenu teza, da bi Bihaćki okrug bio nova Srebrenica da nije bilo akcije „Oluja“? Vjerujem da svi vi znate, ali je pitanje da li poštujete logiku-da se Bihaćki okrug nije branio i odbranio skoro četiri godine, odnosno da su ga zauzeli četnici, bili uopće bila moguća „Oluja“?
3. Borci Petog korpusa Armije BiH došli su prije hrvatske vojske pred Korenicu, Plitvice, Rakovicu i Slunj i razbili četnike. Jeste li se zapitali koliko je momaka poginulo i ranjeno u toj akciji?! Znate li da je general Mareković tražio od generala Dudakovića da se povuče na državnu granicu i da se njih dvojica tu javno rukuju (u mjestu Tržačka Raštela), a ne u dubini od oko 20-tak kilometara na teritoriji Republike Hrvatske. Ako želite dokaze, lako ćete ih dobiti od TV USK.
4. Zašto cijelu Državu BiH upoređujete s „Jugom 45“? Šta mislite da li bi bilo korektno da mi Vašu Državu upoređujemo sa polomljenim percem? Ako ništa drugo, „Jugo“ je bio domaći proizvod one Države, a Pasat ipak nije proizvod Hrvatske, već nečiji drugi. Izvucite zaključak!
5. Žalosno je da se Vi isključivo pozivate na konstitutivnost naroda, jer je to staljinistička kategorija, a zanemarujete građane, koji su u skladu s Ustavom birali članove Predsjedništva BiH, pa, dakle, i Komšića. Uostalom, presudni glasovi da i Vi budete izabrani za Predsjednika Hrvatske bili su glasovi moga naroda (Bošnjaka) u Hrvatskoj i drugih nacionalnih manjina. Razlog je vrlo jednostavan: bilo im je muka od lažnih konstrukcija Vaše Prethodnice. Tada nisu ni slutili da ćete Vi ići korak dalje u negiranju BiH. Zašto, gospodine Milanoviću?!
6. Vjerujem da Vaši savjetnici znaju da vam je BiH najznačajniji vanjskotrgovinski partner, odnosno da sa nama imate najveći neto izvoz. Zašto bar to ne poštujete? Kada Vam je u BiH većinu toga mrsko, dajte budite dostojanstveni pa platite adekvatnu naknadu za korištenje vode iz Buškog jezera i vratite imovinu firmama i građanima BiH koja se nalazi u Hrvatskoj i koju nekorektno parčate. Zašto? Dokle?
7. Kada već govorite o ugroženosti Hrvata u BiH, znate li da 12% glasova HDZ-a zauzima 33% svih funkcija na nivou Države, među kojima i najvažnija ministarstva financija i pravde, a na nivou Federacije preko 40% funkcija, među kojima su opet ministarstva finansija, prava, itd. Da li narod koji je ovako kadrovski pozicioniran može biti ugrožen?
8. Izbor Željka Komšića za člana Predsjedništva BiH samo je proziran povod da D. Čović i ostali pričaju o ugroženosti Hrvata. S tim u vezi direktno Vas pitam: da li bi ste Vi da ste građanin BiH glasali za Čovića, koji bi i Vas zajedno sa Dodikom vodio u Evropsku uniju, ali preko Beograda i Moskve? Siguran sam da nebi, bar po onim kriterijima koje navodi zvanična politika Republike Hrvatske!
9. Zašto pričate da je Republika Hrvatska garant mira u BiH, kada je ona (i Srbija) u Dejtonu naznačena samo kao prisutni svjedok. Uostalom, da li neko ko je osuđen za Udruženi zločinački podhvat može biti garant žrtvi?!
10. Budući da sam po vokaciji ekonomista i autor devet univerzitetskih udžbenika, informiram Vas da samo Kanton Sarajevo na Jedinstveni račun Uprave za indirektno oporezivanje (dakle, prihodi po osnovu carina, akciza i PDV-a) uplaćuje na ovaj račun više sredstava nego cio entitet RS. Iako znam, neću Vam reći koliko više povlače nego što uplaćuju kantoni sa hrvatskom većinom u Federaciji BiH. Uostalom, sami provjerite prije nego što započnete priču o „ugroženosti“ hrvatskog naroda u BiH, a da pri tome ne pominjete njegov simboličan broj u entitetu RS. Nadalje, siguran sam da znate da su Aluminijski kombinat Mostar u bankrot doveli ljudi iz HDZ-a. Do tada su ga zavalili za oko 200 miliona eura. Pri tome plate i nagrade (bonusi) uprave i menadžmenta bile su više nego u Njemačkoj. Pitam Vas: da li su za slanje 1.000 radnika na biro rada krivi ljudi iz HDZ-a ili Bošnjaci? Zašto Hrvatska o ovome šuti budući da je i sama imala oko 13% dionica u ovom Kombinatu?!
11. Predsjedniče Milanoviću, jeste li se ikada zapitali zašto je najveće iseljavanje iz kantona u kojima vlast vrši HDZ. Zašto o ovoj činjenici gledate zatvorenih očiju?
12. Gospodine Milanoviću, časnim Bosancima ne dirajte u tri stvari: ponos, hrabrost i merak! Zašto ponos? Odgovor je jasan: pravilan stav mogu imatli ljudi sa znanjem i karakterom. Ovo Vam navodim jer je moj rahmetli otac bio radnik, a nas osmero njegove djece i unučadi postali smo diplomirani, magistri i doktori nauka ne samo u BiH, već i u Švedskoj, Austriji, Njemačkoj, Beogradu i Zagrebu. Dakle, znanje i krvava historija nam ne dopuštaju da nas bilo ko vrijeđa. Budući da iz znanja i karaktera rezultira hrabrost, nije dobro da ju bilo ko testira. Merak je zajednički imenitelj sva tri naroda u BiH, pa nisu slučajno nastale i pjesme „Šehidski rastanak“ i „Da sam ptica“. Uostalom, poslušajte ih isto kao što ja rado slušam pjesmu „Lijepa naša…“
Maksuz selam (pozdrav)!

Zmaj od Bosne!
I točno to rade... Godinama, nije ovo ništa novo.
0
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Zoran Milanović Kizo..

Post Postao/la Sarajka »

I glopom Bakiru je jasno da će morati HDZ pretvoriti u lokalnu strančicu a brata po kriminalu maknuti. Boze moj. Bilo je lijepo dok je trajalo.
0
A sad adio :sara
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36484
Postovi: 29543
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Zoran Milanović Kizo..

Post Postao/la storm »

Sarajka je napisao/la: 01 okt 2020, 17:57 I glopom Bakiru je jasno da će morati HDZ pretvoriti u lokalnu strančicu a brata po kriminalu maknuti. Boze moj. Bilo je lijepo dok je trajalo.
U idealnom raspletu, obojica bi se maknuli, ali dobro za početak i to.
Kad prvi ode, drugi odmah gubi smisao, a ubrzo i treći...
0
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Zoran Milanović Kizo..

Post Postao/la Sarajka »

storm je napisao/la: 01 okt 2020, 18:00
Sarajka je napisao/la: 01 okt 2020, 17:57 I glopom Bakiru je jasno da će morati HDZ pretvoriti u lokalnu strančicu a brata po kriminalu maknuti. Boze moj. Bilo je lijepo dok je trajalo.
U idealnom raspletu, obojica bi se maknuli, ali dobro za početak i to.
Kad prvi ode, drugi odmah gubi smisao, a ubrzo i treći...
Bošnjake je zeznula pojava Mirsada Hadzikadića. Trojanskog konja SDA. Došao profa pričati bajke nepismenom puku. A nema ni stranke. Ko će za njegove nebuloze dizati ruke i podržavati to. Zato je Dzaferbegovic pobjedio. Tačno toliko glasova rasuli smo na trojanca koliko je Denisu trebalo za pobjedu. I vise..
0
A sad adio :sara
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Zoran Milanović Kizo..

Post Postao/la laga-nini »

Sarajka je napisao/la: 01 okt 2020, 17:57 I glopom Bakiru je jasno da će morati HDZ pretvoriti u lokalnu strančicu a brata po kriminalu maknuti. Boze moj. Bilo je lijepo dok je trajalo.
..a ko je alternativa glupom bakiru..
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36484
Postovi: 29543
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Zoran Milanović Kizo..

Post Postao/la storm »

Sarajka je napisao/la: 01 okt 2020, 18:06
storm je napisao/la: 01 okt 2020, 18:00

U idealnom raspletu, obojica bi se maknuli, ali dobro za početak i to.
Kad prvi ode, drugi odmah gubi smisao, a ubrzo i treći...
Bošnjake je zeznula pojava Mirsada Hadzikadića. Trojanskog konja SDA. Došao profa pričati bajke nepismenom puku. A nema ni stranke. Ko će za njegove nebuloze dizati ruke i podržavati to. Zato je Dzaferbegovic pobjedio. Tačno toliko glasova rasuli smo na trojanca koliko je Denisu trebalo za pobjedu. I vise..
Treba to na temu izbori malo.
Vidis, ja sam mislio Hadzikadic nešto je drugo, pozitivno...
Barem je tako na prvu bio dojam, mada pomnije nisam ulazio u to.
Čitao sam da je sad oformio ekipu, ne znam..
0
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Zoran Milanović Kizo..

Post Postao/la laga-nini »

..mozda je alternativa parazit..haha
a ne mislim da su ti građani birali Komšića kako bi povrijedili Hrvate, ali Komšić mora biti svjestan svog političkog rada i političkog puta. Dakle on parazitira na hrvatskom biračkom tijelu i dokle god se to ne promijeni, situacija će biti nenormalna - rekao je Milanović, koji je i poručio da će nastaviti razgovarati s predstavnicima triju naroda u BiH kako bi pokušao posredovati u stabiliziranju zemlje. No, ne i s Komšićem, jer ne predstavlja Hrvate, nego je dapače simbol njihova preglasavanja.
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36484
Postovi: 29543
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Zoran Milanović Kizo..

Post Postao/la storm »

laga-nini je napisao/la: 01 okt 2020, 18:10 ..mozda je alternativa parazit..haha
a ne mislim da su ti građani birali Komšića kako bi povrijedili Hrvate, ali Komšić mora biti svjestan svog političkog rada i političkog puta. Dakle on parazitira na hrvatskom biračkom tijelu i dokle god se to ne promijeni, situacija će biti nenormalna - rekao je Milanović, koji je i poručio da će nastaviti razgovarati s predstavnicima triju naroda u BiH kako bi pokušao posredovati u stabiliziranju zemlje. No, ne i s Komšićem, jer ne predstavlja Hrvate, nego je dapače simbol njihova preglasavanja.
Pa ispao je parazit i bosnjacima...
Sta je bilo sa koalicijom sa SDA
0
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Zoran Milanović Kizo..

Post Postao/la Max »

Zoki populistički krenuo u politiku

If you can not beat them join them...
1
1 slika
I say what I think, I think what I say
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Zoran Milanović Kizo..

Post Postao/la Sarajka »

storm je napisao/la: 01 okt 2020, 18:09
Sarajka je napisao/la: 01 okt 2020, 18:06

Bošnjake je zeznula pojava Mirsada Hadzikadića. Trojanskog konja SDA. Došao profa pričati bajke nepismenom puku. A nema ni stranke. Ko će za njegove nebuloze dizati ruke i podržavati to. Zato je Dzaferbegovic pobjedio. Tačno toliko glasova rasuli smo na trojanca koliko je Denisu trebalo za pobjedu. I vise..
Treba to na temu izbori malo.
Vidis, ja sam mislio Hadzikadic nešto je drugo, pozitivno...
Barem je tako na prvu bio dojam, mada pomnije nisam ulazio u to.
Čitao sam da je sad oformio ekipu, ne znam..
Ma profa je došao na kraju karijere vani, da ostavi trag. Navaljao se ubleha i pokupio glasova, da se ispromovira. Jer svakom s dva grama mozga trebalo je biti jasno, da on nema kapacitet bez stranke progurati bilo što kroz komplicirani bosanskohercegovački sustav.
0
A sad adio :sara
Odgovori

Natrag na “EXYU”