Rusija

Geopolitika, države, novi svjetski poredak i zavjere...
Moderator: Socrates
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Veliki neredi u Rusiji cijeli dan, uhićeno više od 2600 prosvjednika

Post Postao/la storm »

Hannibal je napisao/la: 23 jan 2021, 21:32 hoce evropa na silu da ga ugura al ne da putin. nisu to balkanske i arapske zemlje pa da rade sta hoce
Šta ti pričaš :D
Normalan svijet, će naravno poduprijeti opoziciju u diktatorskoj zemlji, posebno ako je proganjana kako je slučaj u Rusiji..
Malo tu ima Europa direktne veze...
Sad počni kao onaJ Muamer...rusija je jedna lijepa zemlja :D
1
1 slika
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Veliki neredi u Rusiji cijeli dan, uhićeno više od 2600 prosvjednika

Post Postao/la Socrates »

Bogami, puno je Muamera, kad zagrebes malo ispod povrsine. :valja
2
2 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Veliki neredi u Rusiji cijeli dan, uhićeno više od 2600 prosvjednika

Post Postao/la Hannibal »

Socrates je napisao/la: 23 jan 2021, 21:37 Koga hoce Evropa da ugura na silu? :hm
navaljnog brt 🤷‍♀️
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Veliki neredi u Rusiji cijeli dan, uhićeno više od 2600 prosvjednika

Post Postao/la Socrates »

Hannibal je napisao/la: 23 jan 2021, 21:52
Socrates je napisao/la: 23 jan 2021, 21:37 Koga hoce Evropa da ugura na silu? :hm
navaljnog brt 🤷‍♀️
Covjek je drzavljanin Rusije i jedina prava oporba Putinu. I ovaj ga zatvorio. Nije mi jasno kako to Evropa gura u Rusiju ruskog drzavljanina.

Ne znam ja jeste li vi svjesni korupcije u Rusiji, koja je neka stupidna mjesavina korumpirane pravoslavno-mafijaske-diktatorske drzave, ali na bilo koji nacin velicati to je neshvatljivo.

Otprilike ono sto je danas Rusija je Miloseviceva Srbija na desetu.
1
1 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Veliki neredi u Rusiji cijeli dan, uhićeno više od 2600 prosvjednika

Post Postao/la storm »

Mene nervira to olako uzimanje Ruskog djelovanja, kako u zemlji, tako i prema vani.
Ja ne znam, kad je to postalo moderno, svrstavati se uz diktature, pljucati po svim demokratskim i civilizacijskim načelima.
I pisao sam već kako se svaki vanjskopolitički potez USA secira, dok svi Ruski (ništa manji, naprotiv) lagano prolaze ispod radara, kao i osnovna razlika u tim intervencijama...USA svrgava diktatore, Rusija ih podržava.
Ovaj je sociološki fenomen za proučavanje.
0
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Veliki neredi u Rusiji cijeli dan, uhićeno više od 2600 prosvjednika

Post Postao/la Hannibal »

gledaj lika 😂
1
1 slika
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Veliki neredi u Rusiji cijeli dan, uhićeno više od 2600 prosvjednika

Post Postao/la storm »

Hannibal je napisao/la: 24 jan 2021, 11:29 gledaj lika 😂
Buraz muda k'o autobus...ali ne bih mu jutros bio u koži, danas su mu i bubrezi k'o autobus :face
1
1 slika
Desperado
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1218
Postovi: 1070
Pridružen/a: 30 okt 2020, 12:03

Re: Veliki neredi u Rusiji cijeli dan, uhićeno više od 2600 prosvjednika

Post Postao/la Desperado »

Putin koristi staljinističke metode, ali upakovane u demokratski celofan.
1
1 slika
Atomic
PRO behar
PRO behar
Reactions: 10778
Postovi: 6301
Pridružen/a: 23 okt 2020, 23:02

Re: Veliki neredi u Rusiji cijeli dan, uhićeno više od 2600 prosvjednika

Post Postao/la Atomic »

Sta ti je reci moc,udri po svom narodu da bi zadrzao fotelju.
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Veliki neredi u Rusiji cijeli dan, uhićeno više od 2600 prosvjednika

Post Postao/la storm »

MarlboroGold je napisao/la: 24 jan 2021, 11:36 Putin koristi staljinističke metode, ali upakovane u demokratski celofan.
Filmić Navaljnijeve ekipe, koji je cara neobično razljutio....tu se spominje i vila od milijardu USD vrijednost, i još neke sitnice ...

1
1 slika
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Veliki neredi u Rusiji cijeli dan, uhićeno više od 2600 prosvjednika

Post Postao/la Hannibal »

bolja vila stanivukovic ocm
EVH7L77TBZAHJN5W2X235KTBOI.jpg
0
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Desperado
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1218
Postovi: 1070
Pridružen/a: 30 okt 2020, 12:03

Re: Veliki neredi u Rusiji cijeli dan, uhićeno više od 2600 prosvjednika

Post Postao/la Desperado »

storm je napisao/la: 24 jan 2021, 11:43
MarlboroGold je napisao/la: 24 jan 2021, 11:36 Putin koristi staljinističke metode, ali upakovane u demokratski celofan.
Filmić Navaljnijeve ekipe, koji je cara neobično razljutio....tu se spominje i vila od milijardu USD vrijednost, i još neke sitnice ...

Preletio sam malo... nije on džaba Putinu najveća prijetnja.
1
1 slika
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Veliki neredi u Rusiji cijeli dan, uhićeno više od 2600 prosvjednika

Post Postao/la Hannibal »

idi zeno u picq materinu haha
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Atomic
PRO behar
PRO behar
Reactions: 10778
Postovi: 6301
Pridružen/a: 23 okt 2020, 23:02

Re: Veliki neredi u Rusiji cijeli dan, uhićeno više od 2600 prosvjednika

Post Postao/la Atomic »

Meni su oni svi isti,slucaj sds-snsd promjena vlasti.
Poslije Putina ne bi dosao bolji.
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Veliki neredi u Rusiji cijeli dan, uhićeno više od 2600 prosvjednika

Post Postao/la storm »

Atomic je napisao/la: 24 jan 2021, 13:02 Meni su oni svi isti,slucaj sds-snsd promjena vlasti.
Poslije Putina ne bi dosao bolji.
Ja mislim, da jednostavno postoje narodi, koji vole diktaturu... Koji vole da netko misli za njih...
Drukčije si ne mogu objasniti, da nikad u povijesti nisu uspostavili demokraciju. Rusi, Kinezi, itd..
A i kad bi nešto okrenuli, obično je na djelu revanšizam dotadasnjih disidenata, opozicije, pa tek nakon podosta ciklusa, možeš očekivati nešto normalno... Ali svi oni nikako da tu crtu predju...
Znaci vole, barem velika većina.
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Veliki neredi u Rusiji cijeli dan, uhićeno više od 2600 prosvjednika

Post Postao/la storm »

PANIKA U KREMLJU
Navaljnog čeka dugodišnji zatvor, Rusi su na nogama, tisuće u zatvorima. Što sada slijedi?

Navaljni u ovom trenutku ne može nauditi Putinu, ali se može konstatirati da se pojavila neka napuklina u tom putinovskom monolitu
Piše: Vlado Vurušić

slika

Aleksej Navaljni
POZIV NA PROSVJEDE
Navalni zove na pobunu: "Kazneno ćemo goniti svakoga tko se pojavi na prosvjedima"
RUSIJA PRED RASKOLOM
Legendarni Gari Kasparov za Jutarnji: Putinov režim je zbog Navaljnog u panici, imam i dokaz!


Ovako nešto Rusija, a pogotovo Vladimir Putin, odavno nisu doživjeli. U čak 110 gradova, od Vladivostoka do Kalinjingrada na Baltičkom moru, (u Jakutsku na minus 51), deseci tisuća ljudi izašli su na (policijski neodobren) prosvjed protiv uhićenja antiestablišmentskog oporbenog političara Alekseja Navaljnog.

Navaljni se nedavno vratio s liječenja u Berlinu, nakon, po svemu sudeći, pokušaja trovanja opasnim nervnim agensom novičok iz laboratorijskog repertoara KGB-a. Više od 3500 ljudi je privedeno, među njima je i njegova supruga Julija te poznata oporbena liberalna političarka Ljubov Sobolj. Policija se svugdje brutalno obračunala s prosvjednicima, a privodili su i novinare. I dok prokremaljski mediji umanjuju značaj prosvjeda (od broja sudionika, do postupaka policije i važnosti samog Navalnog) koje proglašavaju "režijom Zapada", ipak ovakva nesmiljena reakcija može upućivati i na određenu bojazan Kremlja "od drugačijeg" te otvorena poruka da neće trpjeti nikakvo iskakanje koje bi na bilo koji način ugrožavalo sadašnje stanje stvari i političku moć Putina i njegove političke elite.

Kremlj je poslao jasnu poruku da neće dopustiti da ih bilo tko dovodi u pitanje, a pogotovo Navaljni koji unatoč svemu nije u prilici ugroziti režim, ali ga može makar prodrmati i u očima svijeta, ali i Rusa, prokazati kao nasilnike koji ne biraju sredstva da zaustave bilo kakvo neugodno za režim djelovanje i ponašanje. No, svojim postupkom režim ga je učinio važnijim i jačim, a njegova snaga i simbolika otpora danas je puno veća od njegove stvarne političke moći i sposobnosti. Navaljni je iznenadio režim svojim povratkom u Rusiju, nakon što mu je upućena jasna poruka da ga čeka uhićenje i mogući zatvor.


Kremlj je očekivao da će on ostati na Zapadu čime bi postao zbilja nebitan, a i propagandno bi ga se dotuklo time da je "ostankom na Zapadu pokazao da je strani plaćenik". Smatraju da će, dopuste li Navaljnog, za njim doći i drugi, možda jači. Zato je očiti cilj da se Navaljnog potpuno izolira i marginalizira - vjerojatna pretpostavka je da će ga se dugotrajno zatvoriti, najmanje do kraja predsjedničkih izbora 2024. godine kada bi se Putin mogao peti put kandidirati na šestogodišnji predsjednički mandat te da mu dostupnost medijima i javnosti bude posve onemogućen - kao što je to bilo i prije afere s trovanjem, a njegovo ime se nije ni izgovaralo.

No, ovako je Navaljni čak i u izolaciji sibirskog uzništva u Rusiji jači i opasniji nego od najglasnijeg, ali slobodnog Navaljnog u nekoj zapadnoj zemlji. Tako su postupili s Mihailom Hodorkovskim i Borisom Berezovskim čiji je oporbeni žalac otupljen odlaskom u emigraciju. Navaljni je, pak, povratkom u Rusiju pokazao hrabrost, pa i divljenje, poručio je da je sprema na žrtvu i mučeništvo te da nema što izgubiti. Kremlj nije to očekivao i zato su pribjegli ovakvim zastrašivanjem njegovih simpatizera (uglavnom mladih koji su govorili da žele Rusiju u kojoj je vlast smjenjiva, a ne da oni ne znaju ni za koga drugog osim za Putina).

Režim omalovažava njegov značaj, i tu je najveći problem - ako je netko toliko nevažan, zašto mu se poklanja tako velika - "državno represivna" pažnja - zašto se tako brutalno onemogućavaju prosvjedne šetnje ili zašto se njegov avion skreće s jednog na drugi aerodrom i angažira toliki obavještajni, policijski, propagandno-medijski i pravosudni aparat da se izolira "nebitnog blogera". Bilo je već prosvjeda protiv Putina koji mu nisu naudili, pa i sada djeluje po istoj špranci - prestrašiti oponente, a uskoro ćemo doznati je li to ponovno dalo rezultate ili bi stvari mogle krenuti drugačijim tokom.

Navaljni je postigao cilj - iako su tvrdili da za njega znaju samo poneki u Moskvi i Peterburgu, a iza Urala tek njih 2 posto, sada su zahvaljujući ovakvoj svojoj reakciji, uspjeli da za njega doznaju svi, da o njemu raspravljaju u Dumi, na nacionalnim televizijama te izjave daju prvi Putinovi suradnici, pa i on sam. Doduše vrlo opskurne i negativne, ali izašao je iz nepoznanice i izolacije. Navaljni je tako postao ikona otpora Putinu, kojem kako god, polako, ali sigurno kopni popularnost. Navaljni nije popularniji, a pogotovo ne, kako se čini, njegov nasljednik, ali svakako jest netko tko mu je ozbiljno bacio rukavicu u lice.

Kremlj se sam doveo u nezgodan položaj - ako dopuste prosvjede i ne budu brutalni prema njima, pokazat će svoju slabost, a nastave lis ovakvim ponašanjem, može im se obiti o glavu - što ako Ruse brutalnost ne odvrati od izlaska na ulice? Ni prijetnja novim sankcijama ili čak zaustavljanje jednog od najvažnijih političko-ekonomskih strateških projekata, gotovo životno važnih za Kremlj, plinovod Sjeverni tok 2, koji može postati upitan, (Angela Merkel tražila je od Putina puštanje na slobodu Navalnog, a taj bi projekt mogao biti uvjet), nije pokolebao režim u reakciji na prosvjede.

Putin i njegovo okruženje vjerojatno su zaključili da im je to u ovom trenutku manja šteta (proći će vrijeme, zaboravit će se, pa će se radovi obnoviti jer je to važno i Njemačkoj), nego dopustiti bilo kakvo nekontrolirano oporbeno djelovanje koje bi ga, makar malo, nagrizlo, pogotovo jer su ove godine, na jesen, parlamentarni izbori, na kojima vladajuća struktura namjerava uzeti apsolutnu većinu i ne trebaju joj oko toga ni najmanje glavobolje.

Navaljni i ovi prosvjedi vjerojatno ne mogu, u ovom trenutku, nauditi Putinu, ali se može konstatirati da se pojavila neka ozbiljna natruha, pa možda i određena napuklina, u tom putinovskom monolitu, koja se može širiti. Rusija se može zaraziti bjeloruskim virusom, prema kojem Lukašenko nije tako slab da ga se može samo tako srušiti, ali bome ni tako jak da može pendrecima i uhićenjima zaustaviti stalne prosvjede. Problem putinovskom režima nije u tome da ga Navaljni može ugroziti, ali načeo je njegov autoritet jer je iskazao određenu slabost te kako mu je represija važan adut. Pokazao je da ni rusko društvo nije tako "ujedinjeno oko njega" kako se čini te da nije imuno, kao i većina društava, razjedinjenosti i pluralnost različitih interesa.

U Kremlju ne žele ni čuti za to, jer misle da ih bilo kakvo različito mišljenje ugrožava i dovodi do smjenjivosti vlasti, što je za njih strava iz ulice brijestova. Neki ruski analitičari govore da je ovo početak raskola ruskog društva, Putinov režim sada vlada situacijom, ali je očito da se stvara jezgra jednog novog otpora (većina prosvjednika su bili mladi ljudi) koji tinja u ruskom društvu i koji će s njegovom biološkom starošću, ali i daljnjim ostankom na vlasti, sve više bujati. Stoga režimski mediji stalno liberalnu oporbu "deklariraju" kao izdajničku, antirusku, plaćeničku i petokolonašku koja služi zapadnim interesima koji ugrožavaju Rusiju, njene nacionalne interese i način života.

Rusi svakako danas žive najbolje nego ikada u svojoj povijesti, ali isto tako, čini se da s porastom standarda ljudima raste i želja za većim slobodama i demokratskim vrijednostima. To je zapravo najveća boljka i dilema putinovskog režima. Navaljni je pokazao da je spreman ići glavom kroz zid, a vrijeme će pokazati koliko su režim i on sposobni na ono na što su se odlučili - Navaljni da potkopava Putina, a Putin da pokaže da je još uvijek jak i nedodirljiv. Jedno je ipak jasno - Navaljnova sudbina u Putinovim je rukama.
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Rusija

Post Postao/la storm »

Navalni osuđen na 2.5 godine zatvora
Index Vijesti
slika
Foto: EPA
ALEKSEJ NAVALNI, glavni ruski opozicijski političar i protivnik ruskog predsjednika Vladimira Putina, na moskovskom je sudu osuđen na 2.5 godine zatvora, javljaju ruski mediji.

Osuđen je za kršenje uvjetne kazne za slučaj navodne pronevjere iz 2014.




Moskovski sud je presudiuo da se Navalni nije redovito javljao kako je bilo propisano uvjetima za puštanje na uvjetnu slobodu, a njegovi su razlozi za to ne javljanje proglašeni nedovoljnima.
0
Odgovori

Natrag na “Svijet”