Corruption Perceptions Index

Geopolitika, države, novi svjetski poredak i zavjere...
Moderator: Socrates
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Corruption Perceptions Index

Post Postao/la Heidi »

slika.

Index percepcije korupcije 2020
0
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Corruption Perceptions Index

Post Postao/la Socrates »

Meni se čini mi u svim ovakvim i sličnim statistikama uvijek isti k'o Australija. K'o da smo jedna zemlja.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
ROOT
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2407
Postovi: 1438
Pridružen/a: 24 mar 2021, 16:37

Re: Corruption Perceptions Index

Post Postao/la ROOT »

Realno ja bi' nas još pogur'o dole tu smo ne'dje s Meksikom i Azerbejdžanom

Što bi' Nazif Gljiva rek'oc citiram :
"Mi smo govna a od govana se pita ne pravi."
1
1 slika
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Corruption Perceptions Index

Post Postao/la Heidi »

Mjerenje korupcije indeksom percepcije tijekom duljeg razdoblja ipak je znatno pridonijelo prepoznavanju korupcije kao važnoga društvenog problema, te usmjerilo pozornost međunarodnih institucija i domaćih aktera, posebice masovnih medija i organizacija nevladinog sektora, na nju. Indeks pokušava dokumentirati stanje korupcije u javnom sektoru, povećava svijest javnosti o tom problemu, te upućuje na potrebu izrade i provedbe mjera za suzbijanje korupcije. Kad se spoznaja o korupciji proširi u zajednici, javno se postavljaju pitanja o njezinim troškovima i posljedicama. Neposredni troškovi vezani su za podmićivanje, pljačku, pronevjeru i lažno povećanje troškova u procesu javne nabave. Ne treba zaboraviti i na posredne troškove koji se očituju u obeshrabrivanju privatnih investicija, smanjenju kvalitete javnih usluga, gubljenju povjerenja u demokratski proces odlučivanja i slabljenju socijalnog povjerenja.
0
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Odgovori

Natrag na “Svijet”