Kanada

Geopolitika, države, novi svjetski poredak i zavjere...
Moderator: Socrates
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Kanada

Post Postao/la Socrates »

Ako nisi imao šta pametnije reći mogao si i šutit'.

Nekad je šutnja najbolja reakcija.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Kanada

Post Postao/la storm »

Ja intimno razmišljam, da su ionako puno 4 godine, od izbora do izbora...
Ako vlada dobro radi, nema se čega ni pribojavati... Ili barem na dvije godine neka provjera javnog mnijenja.
Košta to. Ali ništa ne košta kao loša vlast.
To sad ovdje gledam.
1
1 slika
exliberal
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2473
Postovi: 1630
Pridružen/a: 06 okt 2020, 15:00

Re: Kanada

Post Postao/la exliberal »

Velika stvar za JT je sto konzervativci nemaju jakog lidera koji ima neki izgradjen stav.
Jucer citam ( ili je bilo danas) kako je O'toole rekao da se on protivi uvodjenju obavezne vakcine za drzavne sluzbenike , pokusao je na pocetku da diskredituje kako se odvijao proces nabavke vakcina i tu je pao ( kao sto je pao i Ford) pa sad pokusava da odrzi svoju bazu ovakvim izjavama.
Netrazi da njihovi kandidati budu vakcinisani kao sto su to rekli liberali ili ndp....
Nisam procitao kakav je finansijski plan danas prezentirao ako mi se bude dalo sutra cu. Bit ce tesko da se pokaze kao lider, ako ode jos vise desno onda ce biti ko susjedi sa juga i rizikuje da odbije jos vise glasaca, ako pokaze neku "slabost" reci ce da se povinovao JT i njegovoj vladi... imam osjecaj da ako konzervativci podbace vise nego sto planiraju njegov opstanak kao lider partije bit ce u pitanju i tu mu je najveci protivnik Ford jer Kenney ima previse problema u Alberti dok je Ford jos uvijek jak u Ontariu.
Sa NDP strane Sing je dosta nevidljiv, koliko ce on uspjet da privuce glasaca sebi nemogu da procjenim ali koliko vidim nije ni on jak jer se manje vise slaze sa JT po pitanju vakcina, socijalne pomoci itd .
Zeleni su manje vise pred unutrasnjim kolapsom, otkako je otisla May vode unutrasnje bitke, mada moguce je da pojedini kandidati imaju sanse za neki uspjeh u BC ali i u NS ako se nevaram, tamo su dobili neka mjesta dal kao MP or MPP nemogu sad da se sjetim tacno.
JT se nada vecinskoj vladi sto se vrlo lako moze desit, vidjet cemo za mjesec i po dali sam u pravu ili ne
1
1 slika
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Kanada

Post Postao/la Socrates »

Pobjeda Liberala na izborima.

Najvjerovatnije skoro isti odnos snaga u Parlamentu. Manjinska vlada. Džabe potrošene pare.
1
1 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Odgovori

Natrag na “Svijet”