Bjelorusija

Geopolitika, države, novi svjetski poredak i zavjere...
Moderator: Socrates
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Bjelorusija

Post Postao/la Socrates »

A tebi normalno da isti budaletina ima apsolutnu vlast vec nekoliko decenija?
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Russki
prince of idiotism
prince of idiotism
Reactions: 22438
Postovi: 17165
Pridružen/a: 29 aug 2020, 19:19
Lokacija: Throne of Time

Re: Bjelorusija

Post Postao/la Russki »

Nek ima.

Ako je u državi dobro stanje i generalno su ljudi zadovoljni, čemu onda promjena ?
0
abysmal depths are flooded
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Bjelorusija

Post Postao/la Ommadawn »

Russki je napisao/la: 14 sep 2020, 12:39 Nek ima.

Ako je u državi dobro stanje i generalno su ljudi zadovoljni, čemu onda promjena ?
Pa sad da je dobro stanje - i nije. Da su ljudi zadovoljni - nisu.
Jer tamo gdje se opozicija guši nasiljem i prijetnjama, ne može biti dobro.
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36491
Postovi: 29561
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Bjelorusija

Post Postao/la storm »

Ommadawn je napisao/la: 14 sep 2020, 12:55
Russki je napisao/la: 14 sep 2020, 12:39 Nek ima.

Ako je u državi dobro stanje i generalno su ljudi zadovoljni, čemu onda promjena ?
Pa sad da je dobro stanje - i nije. Da su ljudi zadovoljni - nisu.
Jer tamo gdje se opozicija guši nasiljem i prijetnjama, ne može biti dobro.
Igrao mi je prijatelj tamo rukomet za brest meskov, prije 3-4 godine...
I pitam ga kako je?
Kaže kao u Jugoslaviji, samo nešto lošije...
Sad generalno zadovoljni, smo i tu bili, jer drugo nije ni preostalo.
0
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Bjelorusija

Post Postao/la Socrates »

Ne znam ja Russki koliko ti znas o Bjelorusiji ali tamo nije dobro stanje ni sa jednog aspekta, a ne mozemo znati koliko su ljudi zadovoljni jer je diktatura.

Opozicionare redovno trpaju u zatvor.

Po nekim indeksima standarda, Bjelorusija je iza mnogih africkih zemalja.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Bjelorusija

Post Postao/la Socrates »

I zasto mislis da Zapad moze (ili cak mora) ozbiljno shvatiti zemlju u kojoj vlada diktator, koja je ruski vazal po svemu, u kojoj narod ne odlucuje nista I u kojoj nikad nije bilo primopredaje vlasti jos od raspada SSSR-a?
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Bjelorusija

Post Postao/la Ommadawn »

Ne znam tačno kakav im je standard ali su bolje prošli nego mnoge sovjetske bivše republike nakon raspada SSSR-a.
I to zahvaljujući čvrstoj ruci Lukašenka.
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
Russki
prince of idiotism
prince of idiotism
Reactions: 22438
Postovi: 17165
Pridružen/a: 29 aug 2020, 19:19
Lokacija: Throne of Time

Re: Bjelorusija

Post Postao/la Russki »

Prvo kako se ti indeksi mjere i tko to kroji? Sto se tice africkih zemalja, sumnjam. Mogu iznad biti eventualno Angola, JAR, Gana, Kamerun mozda..ali opet sve je to mrka kapa.

Da su svi zadovoljni, naravno da nisu. Niti ce biti. To je nemoguce. Pa mozes naci ljude koji su u Svicarskoj, Japanu, Norveskoj, Novom Zelandu nezadovoljni. (doduse sve su to zemlje mnogo jace, ali nezadovoljstvo necim je jednako).

Nagledao se Aleksandar uvođenja zapadne demokracije diljem svijeta i vidio kako sad gradjani tih zemalja zive. Svi resursi prodani, ogromna populacija raseljena, instalirani zapadni ljudi, demografija, poskupljenje zivota itd itd itd.

Napravi anketu u svim tim zemljama pa ces da vidis sta ce ti ljudi reci.
0
abysmal depths are flooded
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Bjelorusija

Post Postao/la Ommadawn »

Russki je napisao/la: 14 sep 2020, 14:50 Prvo kako se ti indeksi mjere i tko to kroji? Sto se tice africkih zemalja, sumnjam. Mogu iznad biti eventualno Angola, JAR, Gana, Kamerun mozda..ali opet sve je to mrka kapa.

Da su svi zadovoljni, naravno da nisu. Niti ce biti. To je nemoguce. Pa mozes naci ljude koji su u Svicarskoj, Japanu, Norveskoj, Novom Zelandu nezadovoljni. (doduse sve su to zemlje mnogo jace, ali nezadovoljstvo necim je jednako).

Nagledao se Aleksandar uvođenja zapadne demokracije diljem svijeta i vidio kako sad gradjani tih zemalja zive. Svi resursi prodani, ogromna populacija raseljena, instalirani zapadni ljudi, demografija, poskupljenje zivota itd itd itd.

Napravi anketu u svim tim zemljama pa ces da vidis sta ce ti ljudi reci.
Russki majko, nijedna tranzicija ili promjena nije bezbolna.
Poljska je prošla dobro, Češka, Slovačka, Mađarska...
Napatile se na početku, skontale šta im je bilo uskraćeno tokom jednovlašća i komunizma pa ih sprečavalo da idu naprijed, i krenule polako sa izgradnjom.

Naravno da imaš pun k-c ljudi na Zapadu da su nezadovoljni.
Evo ti primjerice Švedska u kojoj živim. Ne sviđaju im se ljevičari na vlasti - kad su izbori, izaberu desničare. Kad nisu zadovoljni desnicom, izaberu ljevicu i tako cijelo vrijeme.
Ovdje u Bjelorusiji jedan čovjek vlada kako mu se ujutro q-rac digne i niko ne smije riječ reći. I tako zadnjih 26 godina.
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
Russki
prince of idiotism
prince of idiotism
Reactions: 22438
Postovi: 17165
Pridružen/a: 29 aug 2020, 19:19
Lokacija: Throne of Time

Re: Bjelorusija

Post Postao/la Russki »

Ommadawn je napisao/la: 14 sep 2020, 15:29
Russki je napisao/la: 14 sep 2020, 14:50 Prvo kako se ti indeksi mjere i tko to kroji? Sto se tice africkih zemalja, sumnjam. Mogu iznad biti eventualno Angola, JAR, Gana, Kamerun mozda..ali opet sve je to mrka kapa.

Da su svi zadovoljni, naravno da nisu. Niti ce biti. To je nemoguce. Pa mozes naci ljude koji su u Svicarskoj, Japanu, Norveskoj, Novom Zelandu nezadovoljni. (doduse sve su to zemlje mnogo jace, ali nezadovoljstvo necim je jednako).

Nagledao se Aleksandar uvođenja zapadne demokracije diljem svijeta i vidio kako sad gradjani tih zemalja zive. Svi resursi prodani, ogromna populacija raseljena, instalirani zapadni ljudi, demografija, poskupljenje zivota itd itd itd.

Napravi anketu u svim tim zemljama pa ces da vidis sta ce ti ljudi reci.
Russki majko, nijedna tranzicija ili promjena nije bezbolna.
Poljska je prošla dobro, Češka, Slovačka, Mađarska...
Napatile se na početku, skontale šta im je bilo uskraćeno tokom jednovlašća i komunizma pa ih sprečavalo da idu naprijed, i krenule polako sa izgradnjom.

Naravno da imaš pun k-c ljudi na Zapadu da su nezadovoljni.
Evo ti primjerice Švedska u kojoj živim. Ne sviđaju im se ljevičari na vlasti - kad su izbori, izaberu desničare. Kad nisu zadovoljni desnicom, izaberu ljevicu i tako cijelo vrijeme.
Ovdje u Bjelorusiji jedan čovjek vlada kako mu se ujutro q-rac digne i niko ne smije riječ reći. I tako zadnjih 26 godina.
Poljaci su jos u suptilnoj borbi izmedju. Cesi i Slovaci se prilicno dobro bore protiv Zapada. Mađarska je najbolja daleko. Zato sto im je Viktor na vlasti. A i njega hebat pokusavaju, a ne ide im.

Uostalom, kako mi mozemo znati da je tamo diktatura? I nemoj mi reci, vidi ljudi na ulici. To nije mjerilo. Pricao mi jaran? Govore i meni da im je super. Sta cemo sad ? "Posteni" mediji nam rekli ? Hmmm.
0
abysmal depths are flooded
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Bjelorusija

Post Postao/la Ommadawn »

Česi i Slovaci se ne bore protiv Zapada, ne znam odakle ti to.
U Poljskoj je trenutno sranje na vlasti, dosta ih napušta.
Sa Orbanom na vlasti ćemo vidjeti kako će Mađarska proći. A trenutno nisu baš miljenici Zapada, s kojim su i za vrijeme komunizma imali prilično dobru suradnju, možda najbolju poslije Jugoslavije.
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
Russki
prince of idiotism
prince of idiotism
Reactions: 22438
Postovi: 17165
Pridružen/a: 29 aug 2020, 19:19
Lokacija: Throne of Time

Re: Bjelorusija

Post Postao/la Russki »

A sto mislis sto nisu miljenici Zapada ? Zato sto su istjerali MMF iz drzave, sve nevladine organizacije koje se financiraju iz crnog budjeta, sto nisu primili one teroriste iz Afrike i Azije koje svijet zove migrantima. I sve to su u EU.

Dakle, ne radis po naredbama kuge zvane EU i ostalih monstruma koji vode sve ovo.

Vec vidjen scenarij u mnogim drzavama svijeta. Isto se radi i u Bjelorusiji. Na 10 KM od granice, NATO baze. O cemu mi pricamo. Klasicni pokusaj svrgavanja vlasti koji ne odgovara utopijsko rajskoj EU i ostalim podanicima.
0
abysmal depths are flooded
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Bjelorusija

Post Postao/la Ommadawn »

Teroristi koji se zovu migranti??
Otkud znaš da su teroristi?

Jah, udri ga nogom neka padne, pa taman i dijete nosio. Ili gazi ih kamionom sa strane puta.
Vidiš, dobro su to Mađari skontali, nisam to isprva ni skužio.
U yebote zajc...
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36491
Postovi: 29561
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Bjelorusija

Post Postao/la storm »

Russki je napisao/la: 14 sep 2020, 15:52
Ommadawn je napisao/la: 14 sep 2020, 15:29

Russki majko, nijedna tranzicija ili promjena nije bezbolna.
Poljska je prošla dobro, Češka, Slovačka, Mađarska...
Napatile se na početku, skontale šta im je bilo uskraćeno tokom jednovlašća i komunizma pa ih sprečavalo da idu naprijed, i krenule polako sa izgradnjom.

Naravno da imaš pun k-c ljudi na Zapadu da su nezadovoljni.
Evo ti primjerice Švedska u kojoj živim. Ne sviđaju im se ljevičari na vlasti - kad su izbori, izaberu desničare. Kad nisu zadovoljni desnicom, izaberu ljevicu i tako cijelo vrijeme.
Ovdje u Bjelorusiji jedan čovjek vlada kako mu se ujutro q-rac digne i niko ne smije riječ reći. I tako zadnjih 26 godina.
Poljaci su jos u suptilnoj borbi izmedju. Cesi i Slovaci se prilicno dobro bore protiv Zapada. Mađarska je najbolja daleko. Zato sto im je Viktor na vlasti. A i njega hebat pokusavaju, a ne ide im.

Uostalom, kako mi mozemo znati da je tamo diktatura? I nemoj mi reci, vidi ljudi na ulici. To nije mjerilo. Pricao mi jaran? Govore i meni da im je super. Sta cemo sad ? "Posteni" mediji nam rekli ? Hmmm.
Češka ovih dana dostigla kupovnu moć sa jednom Italijom... Obračunali sa svim i svacim (sa čim ni mi nismo) i idu dalje...
Sta ima onaj bjelorus od toga, što je sve državno, kofol njegovo?
Zašto ne selimo tamo, kad je sve to tako super...
Te neke ljevičarske mantre, su super samo na papiru, a kad je u pitanju život, kako ga urediti, paše zapad, paše u narucje trulog zapada, ne viju se redovi ispred bjeloruske ambasade.
Dok ispred Češke već ima guzvice ponekad...
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36491
Postovi: 29561
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Bjelorusija

Post Postao/la storm »

I te države što si nabrojao, ne muče muku (ako ćemo je tako nazvati) sa otporom zapadu kao takvom, nego su to populistički pokušaji klerikalne desnice, da usmjere državu jedno nacionalno, posebno su angažirani protiv migranata, a kad sami lete Europom, koristeći pogodnosti tih istih migracija, sve je u redu...
1
1 slika
Avatar
Russki
prince of idiotism
prince of idiotism
Reactions: 22438
Postovi: 17165
Pridružen/a: 29 aug 2020, 19:19
Lokacija: Throne of Time

Re: Bjelorusija

Post Postao/la Russki »

Otkud tebi da sam ljevičar i da ljevičarski mantram?

Nisam ja ni ljevičar, a ni desničar, nego realan covjek koji gleda stvari iz vise uglova. I nije mi jasna jedna stvar. Kako to da se kompletna planetarna populacija budi i uvidja koliko smo izvarani, samo ovdje na Balkanu nema napretka...
0
abysmal depths are flooded
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Bjelorusija

Post Postao/la Ommadawn »

Kako misliš da smo izvarani?
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Odgovori

Natrag na “Svijet”