Bliski Istok

Geopolitika, države, novi svjetski poredak i zavjere...
Moderator: Socrates
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Zemlji od 28,5 milijuna ljudi prijeti glad kakvu svijet nije vidio već desetljećima

Post Postao/la storm »

Ovo je strašno...ako gledamo samo iz naše perspektive, kroz brojke....nešto ih je više od exyu, a broj žrtava već sad dvostruk, i kraj nije izgledan...glad, oko 80% ispod crte siromaštva....dok se dvije sile sukobljavaju (SA - Iran)
Puno me na BIH podsjeća u nekim elementima.
A i Iran i USA samo što nisu krenuli u direktni sukob. Samo se greška čeka.
Onaj narod ne može ništa dobro očekivati...a čitao sam o tim pitomim plemenima Jemena nekad.
2
1 slika 1 slika
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Zemlji od 28,5 milijuna ljudi prijeti glad kakvu svijet nije vidio već desetljećima

Post Postao/la Fatih »

Iskra je napisao/la: 14 feb 2021, 16:45 Trenutno unutrasnje politicko stanje ne bi smjelo biti svojevrstan izgovor , za nijemo posmatranje humanitarne krize i gladi u Jemenu. Pri tome mislim na muslimanski svijet . Sta ce tu uopce Amerika? Obaveza je muslimana da se pobrinu za svoju bracu. Umjesto toga sute i gledaju kako svaki jemenski muhafaz vodi svoju politiku.

Sramota!
Pa problem i jest sto ih "pomazu". Iran site, KSA sunite. Niti bi ovi ovoliko izdrzali bez sitske pomoci, a ovi bi potpuno izgubili i zadnji komadic vlasti bez KSA. Katastrofa, gdje je rjesenje jako tesko naci.

Dobro je sto je sada Biden predsjednik. KSa ce morati shvatiti da od totalnog lomljenja kicme nema nista. Ovi drugi, da nece tek tako uzeti vlast u zemlji, bez izbora. Nadam se da ce Amerika napraviti pritisak sto prije, jer, dole rat gube djeca najvise.
1
1 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Zemlji od 28,5 milijuna ljudi prijeti glad kakvu svijet nije vidio već desetljećima

Post Postao/la Iskra »

Fatih je napisao/la: 14 feb 2021, 17:17
Iskra je napisao/la: 14 feb 2021, 16:45 Trenutno unutrasnje politicko stanje ne bi smjelo biti svojevrstan izgovor , za nijemo posmatranje humanitarne krize i gladi u Jemenu. Pri tome mislim na muslimanski svijet . Sta ce tu uopce Amerika? Obaveza je muslimana da se pobrinu za svoju bracu. Umjesto toga sute i gledaju kako svaki jemenski muhafaz vodi svoju politiku.

Sramota!
Pa problem i jest sto ih "pomazu". Iran site, KSA sunite. Niti bi ovi ovoliko izdrzali bez sitske pomoci, a ovi bi potpuno izgubili i zadnji komadic vlasti bez KSA. Katastrofa, gdje je rjesenje jako tesko naci.

Dobro je sto je sada Biden predsjednik. KSa ce morati shvatiti da od totalnog lomljenja kicme nema nista. Ovi drugi, da nece tek tako uzeti vlast u zemlji, bez izbora. Nadam se da ce Amerika napraviti pritisak sto prije, jer, dole rat gube djeca najvise.
Fatih, ja sam.mislila na humanitarnu krizu , To je odgovornost muslimanskog svijeta. Ako je takk kako je onda i KSA I Iran isključiti iz tog procesa, nastojanjem muslimanskih zemalja. To je nase unutarnje pitanje.
1
1 slika
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Zemlji od 28,5 milijuna ljudi prijeti glad kakvu svijet nije vidio već desetljećima

Post Postao/la Fatih »

Iskra je napisao/la: 15 feb 2021, 13:12
Fatih je napisao/la: 14 feb 2021, 17:17

Pa problem i jest sto ih "pomazu". Iran site, KSA sunite. Niti bi ovi ovoliko izdrzali bez sitske pomoci, a ovi bi potpuno izgubili i zadnji komadic vlasti bez KSA. Katastrofa, gdje je rjesenje jako tesko naci.

Dobro je sto je sada Biden predsjednik. KSa ce morati shvatiti da od totalnog lomljenja kicme nema nista. Ovi drugi, da nece tek tako uzeti vlast u zemlji, bez izbora. Nadam se da ce Amerika napraviti pritisak sto prije, jer, dole rat gube djeca najvise.
Fatih, ja sam.mislila na humanitarnu krizu , To je odgovornost muslimanskog svijeta. Ako je takk kako je onda i KSA I Iran isključiti iz tog procesa, nastojanjem muslimanskih zemalja. To je nase unutarnje pitanje.
Slazem se s time. Samo, kao sto smo vec vidjeli u nekim drugim sukobima, to je bas jako tesko za izvesti. Ali, rekoh, nadam se da ce se sada Amerika aktivnije ukljuciti.
1
1 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Životna drama princeze Dubaija: ‘Upomoć, ne znam hoću li nakon ove snimke ostati živa...‘

Post Postao/la storm »

Poruke je snimala na toaletu i slala prijateljima, no nedavno su prestale stizati, pa su prijatelji alarmirali medije i UN
Piše: Ivan Fischer
slika
Princeza Latifa
Profimedia, YouTube Screenshot


Princeza Latifa Al Maktoum, kći moćnog vladara Dubaija koja je pokušala pobjeći od svoje obitelji 2018., slala je mobitelom snimke svojim prijateljima, u kojima je optuživala svojeg oca, šeika Mohammeda bin Rashida Al Maktouma, da je drži kao taoca, te naglašavala da strahuje za svoj život.

Snimke je slala uz pomoć mobitela koji su joj prijatelji uspjeli prokrijumčariti u vilu u kojoj je zatvorena, s rešetkama na prozorima i naoružanim stražarima oko zdanja. Poruke je snimala na toaletu, iz jedine prostorije u kući u kojoj se mogla zaključati. No, nedavno su poruke prestale stizati, zbog čega su Latifini prijatelji podijelili snimke s medijima i apelirali na UN da joj pokuša pomoći.

- Ja sam talac, a vila iz koje se javljam pretvorena je u zatvor. Ne znam hoću li uspjeti preživjeti. Policija mi prijeti da ću ostatak života provesti u zatvoru i da nikada više neću ugledati sunčevu svjetlost, govori Latifa na jednoj od snimaka.


Latifa, koja danas ima 35 godina, prvi je put bezuspješno pokušala pobjeći kada je imala 16. Tek kada je upoznala francuskog poduzetnika Hervea Jauberta 2011., smislila je izvediv plan koji je planirala sljedećih sedam godina.

Pobjegla je uz pomoć svoje instruktorice capoeire, Tiine Jauhiainen, s kojom se u veljači 2018. ukrcala na gumeni čamac i zaputila prema međunarodnim vodama, gdje ju je Jaubert čekao u jahti koja je plovila pod američkom zastavom.

Bijeg se činio uspješan, no osam dana kasnije, dok je jahta bila pored indijske obale, na nju su se ukrcali komandosi, koji su Latifu i Jauhiainen istjerali iz skrovišta ispod palube dimnim bombama. Pod prijetnjom oružjem vratili su je u Dubai, zajedno sa svima na brodu, koje su pustili nakon dva tjedna pritvora u Emiratima. Latifa se od tad nije više pojavila u javnosti, a indijske vlasti nikada nisu komentirale svoju ulogu u njezinom zarobljavanju.


U video snimkama koje su njezini prijatelji ustupili BBC-u, Latifa je ispričala kako se krvnički borila protiv komandosa na brodu. Dali su joj sredstvo za uspavljivanje dok su je ukrcavali u privatni zrakoplov, i nije se probudila dok nije sletjela u Dubai.

Od tada je, tvrdi, zarobljena sama u luksuznoj vili bez ikakvog kontakta s vanjskim svijetom. Vrata i prozori kuće osigurani su rešetkama, a ispred kuće čuvaju je policijske snage. Nema pravo ni na medicinsku ni na pravnu pomoć.

Šeik Mohammed bin Rashid Al Maktoum utjecajni je vladar Dubaija i potpredsjednik Ujedinjenih Arapskih Emirata, koji već godinama tvrde kako je Latifa “sigurna sa svojom obitelji”. Mohammed je vlasnik tvrtke koja se bavi konjičkim sportovima i čest je gost na popularnim događanjima u tom sportu, poput Royal Ascot utrka, gdje se uredno druži s britanskom kraljevskom obitelji.
slika
image
Princeza Latifa 2006.
Marwan Naamani/Afp/Profimedia
Latifu je nakon zarobljavanja 2018. posjetila bivša povjerenica UN-a za ljudska prava Mary Robinson, no Latifina ju je obitelj uvjerila kako nesretna princeza boluje od bipolarnog poremećaja, te su joj predočili lažnu dokumentaciju kojom su to i potvrdili. Ministarstvo vanjskih poslova Emirata uslikalo je Robinson i Latifu zajedno i predstavilo to kao dokaz da je princeza zdrava i da se za nju dobro skrbi. Danas Robinson kaže kako je bila “stravično prevarena”.

Britanski Visoki sud prošle je godine utvrdio niz činjenica vezanih uz slučaj šeika Mohammeda, između ostalog potvrdivši da je naredio i organizirao njezinu otmicu 2002. i 2018., te nezakonitu otmicu njezine starije sestre princeze Shamse 2000., koja je također pokušala pobjeći. Prijatelji princeze Latife nadaju se da će joj međunarodna javnost, potaknuta sudskim presudama, možda ipak uspjeti pomoći dok nije prekasno.
1
1 slika
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Životna drama princeze Dubaija: ‘Upomoć, ne znam hoću li nakon ove snimke ostati živa...‘

Post Postao/la Iskra »

E cuj to :ovaj
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Životna drama princeze Dubaija: ‘Upomoć, ne znam hoću li nakon ove snimke ostati živa...‘

Post Postao/la storm »

Iskra je napisao/la: 16 feb 2021, 21:14E cuj to :ovaj
Što...misliš da je to njena priča, ili...?
0
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Životna drama princeze Dubaija: ‘Upomoć, ne znam hoću li nakon ove snimke ostati živa...‘

Post Postao/la Iskra »

storm je napisao/la: 16 feb 2021, 21:36
Iskra je napisao/la: 16 feb 2021, 21:14E cuj to :ovaj
Što...misliš da je to njena priča, ili...?
Latfa je problematicna, o tome se cak i tamo.pisalo..a to je rijetkost, obicno egipatski mediji , briga njih...

Latifa ode u London, zakupi sprat hotela, dovese drustvo, dernece po 15 dana, i pobjegne a ne plati racun.

Sestra joj Shamsa isto bjezala.
1
1 slika
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Životna drama princeze Dubaija: ‘Upomoć, ne znam hoću li nakon ove snimke ostati živa...‘

Post Postao/la Iskra »

Mohamed naredao zena komada 6 , sav ga arapski svijet osudjuje radi toga, izrodio djece pa ne moze da ih kongrolise, a odgajaju ih engleske dadilje i profesorice.

Osim toga i Mohamedu je pobjegla zena, u Njemacku, dobila tamo azil, a inace je ona ta 6 po redu, jordanska.princeza Haya.
Bili su u procesu razvoda, ne znam.dokle.su.

Valjda se Latifa i Shamsa ugledale na macehu a Mohamed se sad ajetio da vaspitava razmazenu djecu...
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Životna drama princeze Dubaija: ‘Upomoć, ne znam hoću li nakon ove snimke ostati živa...‘

Post Postao/la storm »

Iskra je napisao/la: 16 feb 2021, 21:41 Mohamed naredao zena komada 6 , sav ga arapski svijet osudjuje radi toga, izrodio djece pa ne moze da ih kongrolise, a odgajaju ih engleske dadilje i profesorice.

Osim toga i Mohamedu je pobjegla zena, u Njemacku, dobila tamo azil, a inace je ona ta 6 po redu, jordanska.princeza Haya.
Bili su u procesu razvoda, ne znam.dokle.su.

Valjda se Latifa i Shamsa ugledale na macehu a Mohamed se sad ajetio da vaspitava razmazenu djecu...
auuuu pa ovi iz Dinastije su amateri za ove iz Emirata :D

Pa kaže pare su sreća...mislim, nešto malo više sigurno pomaže :D
Ovo kod njih su trajni poremećaji svih odnosa...
1
1 slika
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Životna drama princeze Dubaija: ‘Upomoć, ne znam hoću li nakon ove snimke ostati živa...‘

Post Postao/la Iskra »

storm je napisao/la: 16 feb 2021, 21:44
Iskra je napisao/la: 16 feb 2021, 21:41 Mohamed naredao zena komada 6 , sav ga arapski svijet osudjuje radi toga, izrodio djece pa ne moze da ih kongrolise, a odgajaju ih engleske dadilje i profesorice.

Osim toga i Mohamedu je pobjegla zena, u Njemacku, dobila tamo azil, a inace je ona ta 6 po redu, jordanska.princeza Haya.
Bili su u procesu razvoda, ne znam.dokle.su.

Valjda se Latifa i Shamsa ugledale na macehu a Mohamed se sad ajetio da vaspitava razmazenu djecu...
auuuu pa ovi iz Dinastije su amateri za ove iz Emirata :D

Pa kaže pare su sreća...mislim, nešto malo više sigurno pomaže :D
Ovo kod njih su trajni poremećaji svih odnosa...
Tamo o njima se ne smije pisati nista, ma sve med i mlijeko. A kad dodju ljeti u Evropu, haos prave.
1
1 slika
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Životna drama princeze Dubaija: ‘Upomoć, ne znam hoću li nakon ove snimke ostati živa...‘

Post Postao/la Iskra »

Al.je hit sto zadnja zena sheika Mohameda, ova Haya, trazi djecu sebi. E to ce biti presedan ako ih dobije.

Razmazeno sve. Sve
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Životna drama princeze Dubaija: ‘Upomoć, ne znam hoću li nakon ove snimke ostati živa...‘

Post Postao/la storm »

Iskra je napisao/la: 16 feb 2021, 21:46
storm je napisao/la: 16 feb 2021, 21:44

auuuu pa ovi iz Dinastije su amateri za ove iz Emirata :D

Pa kaže pare su sreća...mislim, nešto malo više sigurno pomaže :D
Ovo kod njih su trajni poremećaji svih odnosa...
Tamo o njima se ne smije pisati nista, ma sve med i mlijeko. A kad dodju ljeti u Evropu, haos prave.
Bilo je prije dvije ili tri godine, ne sjećam se sad točno, ni tko je bio....isto neki haos u Dubrovniku...mladji dio ekipe, ili osoblje čak, napravili račun da ti se zamanta...i samo otišli.
Ma kontaju, tata će to srediti...ja mislim da oni nemaju ni percepciju, da se neke stvari moraju poštovati i platiti....kad napuste svoj domicil. Jer im je tamo tako cijeli život...
1
1 slika
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Životna drama princeze Dubaija: ‘Upomoć, ne znam hoću li nakon ove snimke ostati živa...‘

Post Postao/la Iskra »

Ovo.me.podsjeti kad sam ja dosla.u Bosnu, i sjedim.sama.na faxu, nikog ne znam...i prilaze mi 4 cure, i luda A kaze, e hajde sad pricaj vodaju li tano kod vas tigrove po kuci? :valja


A ja ko iz topa

Ne vodamo mi nama.tata ne da :D
2
2 slika
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Životna drama princeze Dubaija: ‘Upomoć, ne znam hoću li nakon ove snimke ostati živa...‘

Post Postao/la Iskra »

storm je napisao/la: 16 feb 2021, 21:49
Iskra je napisao/la: 16 feb 2021, 21:46

Tamo o njima se ne smije pisati nista, ma sve med i mlijeko. A kad dodju ljeti u Evropu, haos prave.
Bilo je prije dvije ili tri godine, ne sjećam se sad točno, ni tko je bio....isto neki haos u Dubrovniku...mladji dio ekipe, ili osoblje čak, napravili račun da ti se zamanta...i samo otišli.
Ma kontaju, tata će to srediti...ja mislim da oni nemaju ni percepciju, da se neke stvari moraju poštovati i platiti....kad napuste svoj domicil. Jer im je tamo tako cijeli život...
Ima ih stvarno da su ok.
Ali bas nesto U tom Dubaiju ne stima, gdje god arapcad naprave neki belaj..oni su. Rijetko neko drugi.
0
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Životna drama princeze Dubaija: ‘Upomoć, ne znam hoću li nakon ove snimke ostati živa...‘

Post Postao/la Heidi »

Oni misle ti neka princeza ibn tobe jarabi :D
2
2 slika
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Životna drama princeze Dubaija: ‘Upomoć, ne znam hoću li nakon ove snimke ostati živa...‘

Post Postao/la Iskra »

Heidi je napisao/la: 16 feb 2021, 21:53 Oni misle ti neka princeza ibn tobe jarabi :D
Bint bint



Iskra bint Tata :D
1
1 slika
Odgovori

Natrag na “Svijet”