Turska

Geopolitika, države, novi svjetski poredak i zavjere...
Moderator: Socrates
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Doživotni zatvor za 27 osoba u postupku o neuspjelom puču protiv Erdogana

Post Postao/la Fatih »

laga-nini je napisao/la: 27 nov 2020, 16:35 ..a jeli ono bilo sudjenje i dvadesetak novinara prije godinu dvi..jest da su smeće al ne radi se to..pa je imao ideju o vraćanju smrtne kazne prepostavljam da bi vješa političke protivnike..jebiga zar mu se Staljin idol Tito koli vec..
Prika, ti zaboravljas ko je u Turskoj uveo smrtnu kaznu. Koliko ljudi je osudjeno na smrt nakon vojnih udara, ukljucujuci i aktiviste za ljudska prava? I, kada je smrtna kazna ukinuta? A, to sto je Erdogan bio najavio vracanje, bilo je samo da bi se smanjila percepcija dugogodisnjih kazni, od kojih su i ove zadnje.

Pa ni Ocalan nije pogubljen, prika, i to kada je smrtna kazna jos bila na snazi.
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Doživotni zatvor za 27 osoba u postupku o neuspjelom puču protiv Erdogana

Post Postao/la laga-nini »

..nabrojio sam neke stvari koje su naznaka nedomokratskog ponašanja al nisam dovoljno kompetentan da mogu analizirat tursku..meni to jako draga zemlja i erdogan iz prvog mandata i za mi je sto nije nastavio..
0
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Doživotni zatvor za 27 osoba u postupku o neuspjelom puču protiv Erdogana

Post Postao/la Ommadawn »

laga-nini je napisao/la: 27 nov 2020, 16:35 ..a jeli ono bilo sudjenje i dvadesetak novinara prije godinu dvi..jest da su smeće al ne radi se to..pa je imao ideju o vraćanju smrtne kazne prepostavljam da bi vješa političke protivnike..jebiga zar mu se Staljin idol Tito koli vec..
Otkud ti znaš da su smeće ti novinari?
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Doživotni zatvor za 27 osoba u postupku o neuspjelom puču protiv Erdogana

Post Postao/la laga-nini »

..nisam mislio na te novinare nego na novinare općenito zar nisam naglasio..???..nisam opce mislio na turske..krivo sam se izrazio..
0
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Doživotni zatvor za 27 osoba u postupku o neuspjelom puču protiv Erdogana

Post Postao/la Ommadawn »

Imao sam učenika čiji su roditelji bili prosvjetni radnici u Turskoj. Oboje ostali preko noći bez posla jer nisu potpisali kako se ograđuju od neuspjelog državnog puča 2016 iako nisu uopšte politički bili aktivni niti su imali šta protiv Erdogana.
Hajde što su ostali bez posla, nego što su i dalje šikanirani. Zatražili su na kraju azil.

Turska demokratija se ne može mjeriti sa ovom koju imamo u Europi.
1
1 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Doživotni zatvor za 27 osoba u postupku o neuspjelom puču protiv Erdogana

Post Postao/la Fatih »

Ommadawn je napisao/la: 27 nov 2020, 17:24 Imao sam učenika čiji su roditelji bili prosvjetni radnici u Turskoj. Oboje ostali preko noći bez posla jer nisu potpisali kako se ograđuju od neuspjelog državnog puča 2016 iako nisu uopšte politički bili aktivni niti su imali šta protiv Erdogana.
Hajde što su ostali bez posla, nego što su i dalje šikanirani. Zatražili su na kraju azil.

Turska demokratija se ne može mjeriti sa ovom koju imamo u Europi.
Ma niko ozbiljan to nece ni tvrditi. A, te potpise su im najvjerovatnije trazili zbog struke. Gulen, i ta obsesija da je bas toliko mocan.
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36484
Postovi: 29541
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Doživotni zatvor za 27 osoba u postupku o neuspjelom puču protiv Erdogana

Post Postao/la storm »

Erdogan je poseban slučaj.
Od prilično izgledne pozicije, za EU integracije, zajasio je val populizma, usput mu se poklopilo nekih stvari... Gulen, Sirija, Libija..
Lira u slobodnom padu...
Uglavnom priče su to, mene zanima, kako će ovo sad sa Bidenom funkcionirati...
0
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Özil pjevao tursku himnu na utakmici Fenerbahčea, njemački mediji ga žestoko kritikovali

Post Postao/la Socrates »

b_210222057.jpg

Mesut Özil prelaskom u Fenerbahče pokušava oživjeti svoju nogometnu karijeru, a pažnju javnosti, pogotovo medija u Njemačkoj, privukao je na jučerašnjoj utakmici protiv Göztepea kada je pjevao himnu Turske.

U Turskoj se tradicionalno prije svake ligaške utakmice intonira nacionalna himna, a Özil je prvi put bio starter u jednom prvenstvenom duelu od dolaska u Fener i kamere su zabilježile detalj dok je pjevao tursku himnu.
Taj potez izazvao je bijes u njemačkoj javnosti, a najpoznatiji sportski list Bild ironično je napisao:

"Özil ranije nije bio poznat u ulozi velikog pjevača. Naprotiv - uvijek je šutio kada je intonirana njemačka himna. Kad su ostali pjevali, usta su mu ostala zatvorena ... Do sada!", navodi Bild u svom komentaru, aludirajući na to da iskusni veznjak porijeklom iz Turske, dok je nastupao za selekciju Elfa, nije želio pjevati himnu Njemačke.

Podsjetimo, Özil se povukao iz reprezentacije Njemačke nakon Svjetskog prvenstva 2018. godine, a povod za to je bila fotografija s turskim predsjednikom Recepom Tayyipom Erdoğanom, koja je izazvala polemiku.
Bivši veznjak Arsenala tada je tvrdio da njegov sastanak s turskim predsjednikom nije imao nikakve veze s politikom, da se dogodio na jednom humanitarnom događaju i da su, kao i puno puta do tada, razgovarali samo o nogometu.

TUŽAN OPROŠTAJ

Özil se povukao iz reprezentacije Njemačke: Je li ovo zbog Turske ili što sam musliman?
Özil je zatim optužio Njemački nogometni savez da je imao "rasistički tretman" prema njemu i zbog toga što ga nije branio nakon polemika u javnosti, odlučio se oprostiti od reprezentacije.

Inače, Göztepe je neočekivano savladao slavio sa 1:0 na gostovanju protiv Fenerbahčea, koji sada zaostaje tri boda za liderom Galatasarayem.

(klix.ba)
0
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36484
Postovi: 29541
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Özil pjevao tursku himnu na utakmici Fenerbahčea, njemački mediji ga žestoko kritikovali

Post Postao/la storm »

I ta njegova priča mi je :roll
Idiotski mi je ne pjevati himnu a nastupati za neku državu, u kojoj si recimo sve stekao, neću reci za državu koja ti je sve dala, mada se može i tako tumačiti...
Isto tako, ne znam zašto je problem, ako je porijeklom Turčin, zna himnu, nastupa tamo, čist ok mi je da je pjeva.....ali rekoh, u tom slučaju je i uber alles mogao pjevušiti...mislim da je sam zaradio tretman, kakav ima...
0
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Özil pjevao tursku himnu na utakmici Fenerbahčea, njemački mediji ga žestoko kritikovali

Post Postao/la Max »

storm je napisao/la: 22 feb 2021, 13:47 I ta njegova priča mi je :roll
Idiotski mi je ne pjevati himnu a nastupati za neku državu, u kojoj si recimo sve stekao, neću reci za državu koja ti je sve dala, mada se može i tako tumačiti...
Isto tako, ne znam zašto je problem, ako je porijeklom Turčin, zna himnu, nastupa tamo, čist ok mi je da je pjeva.....ali rekoh, u tom slučaju je i uber alles mogao pjevušiti...mislim da je sam zaradio tretman, kakav ima...
ne znam kakve veze ima to...

da ne poredim sa BiH i Hrvatskom....


i da
ja i dan danas na poljsku himnu zapjevam hej slaveni
:max
0
I say what I think, I think what I say
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36484
Postovi: 29541
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Özil pjevao tursku himnu na utakmici Fenerbahčea, njemački mediji ga žestoko kritikovali

Post Postao/la storm »

Max je napisao/la: 22 feb 2021, 13:50
storm je napisao/la: 22 feb 2021, 13:47 I ta njegova priča mi je :roll
Idiotski mi je ne pjevati himnu a nastupati za neku državu, u kojoj si recimo sve stekao, neću reci za državu koja ti je sve dala, mada se može i tako tumačiti...
Isto tako, ne znam zašto je problem, ako je porijeklom Turčin, zna himnu, nastupa tamo, čist ok mi je da je pjeva.....ali rekoh, u tom slučaju je i uber alles mogao pjevušiti...mislim da je sam zaradio tretman, kakav ima...
ne znam kakve veze ima to...

da ne poredim sa BiH i Hrvatskom....


i da
ja i dan danas na poljsku himnu zapjevam hej slaveni
:max
A ono jest ista hej slaveni :D

Šta si mislio sa usporedbom bih i hrvatske...?
Eto ja gledam po sebi, kako bi....
da sam u tome i igram za slovensku repku....logično da bih pjevao Zdravljicu...možda i najglasniji bio (znaš ono kad ide kamera, pa se neki prao deru? ....e taj :valja )
I da kojim slučajem završim u Želji sa klupskom karijerom...isto bih pjevao, da ima tekst, na finalu kupa sa pitarima :D
Samo se on pravi Tošo...Nisam još pročitao, da ima neki naturalizirani nijemac problema u repkama, a ima ih od svukud.
Mesut je čak i rođen gore ako se ne varam.
0
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Özil pjevao tursku himnu na utakmici Fenerbahčea, njemački mediji ga žestoko kritikovali

Post Postao/la Max »

storm je napisao/la: 22 feb 2021, 13:57
Max je napisao/la: 22 feb 2021, 13:50

ne znam kakve veze ima to...

da ne poredim sa BiH i Hrvatskom....


i da
ja i dan danas na poljsku himnu zapjevam hej slaveni
:max
A ono jest ista hej slaveni :D

Šta si mislio sa usporedbom bih i hrvatske...?
Eto ja gledam po sebi, kako bi....
da sam u tome i igram za slovensku repku....logično da bih pjevao Zdravljicu...možda i najglasniji bio (znaš ono kad ide kamera, pa se neki prao deru? ....e taj :valja )
I da kojim slučajem završim u Želji sa klupskom karijerom...isto bih pjevao, da ima tekst, na finalu kupa sa pitarima :D
Samo se on pravi Tošo...Nisam još pročitao, da ima neki naturalizirani nijemac problema u repkama, a ima ih od svukud.
Mesut je čak i rođen gore ako se ne varam.
pa i ja bih

svakako ovu našu i ne znam pjevovat jerbo nejma teksta
:max

pa koliko igrača rođenih i odraslih igra za repke Hrvatske, pa šta sad niko ništa.... a on dok je bio kako treba igrač, bio je veći švabo od hitlera him self...

povinuje se sad kako mu je kapacitet opao..... kupi jeftine poene i tako....
1
1 slika
I say what I think, I think what I say
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Özil pjevao tursku himnu na utakmici Fenerbahčea, njemački mediji ga žestoko kritikovali

Post Postao/la Socrates »

Özil nije neka inteligencija, to je barem jasno. Fudbalska inteligencija - da, jer imao je periode u karijeri kad je bio izvanserijski. Generalno inteligencija - katastrofa, brt.

Sta mu je ovo znacilo "je l' ovo zbog Turske il' zato sto sam musliman?" :heidi2

Ako imas nekih politickih misljenja, oko Erdogana ili bilo koga drugog, jasno ih izrazi, bez ovih glupavih pitanja.

U biti, glupavo je politicare pretjerano vezivati za bilo koju religiju. Neki to zaborave. Politika mora biti u nekoj mjeri i prljava i prizemna. To joj je u opisu posla. Religija ne mora i ne bi smjela biti.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Özil pjevao tursku himnu na utakmici Fenerbahčea, njemački mediji ga žestoko kritikovali

Post Postao/la Socrates »

Sva ova frka oko Ozila se desavala otprilike kada je Erdogan trazio da odrzi politicki miting svoje stranke u Njemackoj. Tada su negdje izasle njegove slike sa Erdoganom.

Mislim, ni'dje veze. :heidi2

Ona budaletina od Bakira je dozvolila Erdoganu politicki miting u Sarajevu. Mozda i najgori Bakirov potez svih vremena.
1
1 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36484
Postovi: 29541
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Özil pjevao tursku himnu na utakmici Fenerbahčea, njemački mediji ga žestoko kritikovali

Post Postao/la storm »

Max je napisao/la: 22 feb 2021, 14:10
storm je napisao/la: 22 feb 2021, 13:57

A ono jest ista hej slaveni :D

Šta si mislio sa usporedbom bih i hrvatske...?
Eto ja gledam po sebi, kako bi....
da sam u tome i igram za slovensku repku....logično da bih pjevao Zdravljicu...možda i najglasniji bio (znaš ono kad ide kamera, pa se neki prao deru? ....e taj :valja )
I da kojim slučajem završim u Želji sa klupskom karijerom...isto bih pjevao, da ima tekst, na finalu kupa sa pitarima :D
Samo se on pravi Tošo...Nisam još pročitao, da ima neki naturalizirani nijemac problema u repkama, a ima ih od svukud.
Mesut je čak i rođen gore ako se ne varam.
pa i ja bih

svakako ovu našu i ne znam pjevovat jerbo nejma teksta
:max

pa koliko igrača rođenih i odraslih igra za repke Hrvatske, pa šta sad niko ništa.... a on dok je bio kako treba igrač, bio je veći švabo od hitlera him self...

povinuje se sad kako mu je kapacitet opao..... kupi jeftine poene i tako....
I ja mislim, da kupi jeftine poene...
Ide na spiku "ne vole me jer sam musliman" :lupa
a muslimana sportaša itekako iznad postotka stanovnika u EU , medju vrhunskim sportašima....
A samo navlači prezir na sebe sa takvom pričom....sa Njemačkom i Realom osvojio sve, i odjednom ništa ne valja...dosadno.
Kako Riberyja, Salaha, Benzemu i niz drugih vrhunskih nogometaša nitko ne razvlači, barem ne na tu temu.
Spominjem njih, jer su i na terenu uvijek pokazali privrženost vjeri...i sve ok.
2
2 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36484
Postovi: 29541
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Özil pjevao tursku himnu na utakmici Fenerbahčea, njemački mediji ga žestoko kritikovali

Post Postao/la storm »

Socrates je napisao/la: 22 feb 2021, 14:22 Sve ovo oko Ozila se desavalo otprilike kada je Erdogan trazio da odrzi politicki miting svoje stranke u Njemackoj.

Mislim, ni'dje veze. :heidi2

Ona budaletina od Bakira mu je dozvolila to u Sarajevu. Mozda i najgori Bakirov potez svih vremena.
To je...ovo je više priča oko Erdogana, nego da je imao problema jer je musliman...
0
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Özil pjevao tursku himnu na utakmici Fenerbahčea, njemački mediji ga žestoko kritikovali

Post Postao/la Max »

storm je napisao/la: 22 feb 2021, 14:25
Max je napisao/la: 22 feb 2021, 14:10
pa i ja bih

svakako ovu našu i ne znam pjevovat jerbo nejma teksta
:max

pa koliko igrača rođenih i odraslih igra za repke Hrvatske, pa šta sad niko ništa.... a on dok je bio kako treba igrač, bio je veći švabo od hitlera him self...

povinuje se sad kako mu je kapacitet opao..... kupi jeftine poene i tako....
I ja mislim, da kupi jeftine poene...
Ide na spiku "ne vole me jer sam musliman" :lupa
a muslimana sportaša itekako iznad postotka stanovnika u EU , medju vrhunskim sportašima....
A samo navlači prezir na sebe sa takvom pričom....sa Njemačkom i Realom osvojio sve, i odjednom ništa ne valja...dosadno.
Kako Riberyja, Salaha, Benzemu i niz drugih vrhunskih nogometaša nitko ne razvlači, barem ne na tu temu.
Spominjem njih, jer su i na terenu uvijek pokazali privrženost vjeri...i sve ok.
mah

samo da ne završi kao Hakan Šukur...
1
1 slika
I say what I think, I think what I say
Odgovori

Natrag na “Svijet”