Američki predsjednik, Joe Biden

Geopolitika, države, novi svjetski poredak i zavjere...
Moderator: Socrates
Avatar
Podrinjac
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1584
Postovi: 1597
Pridružen/a: 12 aug 2020, 07:18

Re: Biden vjeruje da je Putin "ubica": Platit će cijenu za miješanje u američke izbore

Post Postao/la Podrinjac »

Sarajka je napisao/la: 17 mar 2021, 21:44
Podrinjac je napisao/la: 17 mar 2021, 21:42

Voli jahati konje.
Debilni, matori, kretenčina i egomanijak gol do pojasa na konju? Fasinantno.
Zar nije zgodan??
0
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Biden vjeruje da je Putin "ubica": Platit će cijenu za miješanje u američke izbore

Post Postao/la Sarajka »

Celjo briši mene i Podrinjca. Ode tema.
0
A sad adio :sara
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Biden vjeruje da je Putin "ubica": Platit će cijenu za miješanje u američke izbore

Post Postao/la Socrates »

Biden je realan. Nema on sta sakrivati od americkog naroda i svijeta.

Obavjestajne sluzbe su uradile svoj posao. Objavile izvjestaj ko se pokusao mijesati u americke izbore. Mogao je vrlo lako optuziti i Kinu bez dokaza, cak bi zaradio i politicke bodove. Medjutim, izvjestaj kaze da je zvanicna Kina razmisljala, ali na kraju odlucila da se ne mijesa u proslogodisnje izbore.

Objavili su i da se Iran donekle umijesao u izbore, i to da podrzi Bidena. Mogla je to Bidenova administracija i sakriti, ali nije.
1
1 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Biden vjeruje da je Putin "ubica": Platit će cijenu za miješanje u američke izbore

Post Postao/la storm »

Sarajka je napisao/la: 17 mar 2021, 21:48 Celjo briši mene i Podrinjca. Ode tema.
Ma nije problem...
Mene u vezi onoga što sam pisao, fascinira još jedna stvar....kako su unisono na istom tragu i srpski desničari, i hrvatski, sličnih sklonosti....kako su teoretičari zavjera, antivaxeri, i sve te opskurne grupe, istog smjera....a onda Putin isforsira prvi cjepivo...kako tragično :D
Napisao sam već na ovim stranicama....ovo je vrijeme, kad se baš pokazalo s kim se živi.
Činjenica, koja me raduje, a i plaši pomalo.
0
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Biden vjeruje da je Putin "ubica": Platit će cijenu za miješanje u američke izbore

Post Postao/la Sarajka »

storm je napisao/la: 17 mar 2021, 22:00
Sarajka je napisao/la: 17 mar 2021, 21:48 Celjo briši mene i Podrinjca. Ode tema.
Ma nije problem...
Mene u vezi onoga što sam pisao, fascinira još jedna stvar....kako su unisono na istom tragu i srpski desničari, i hrvatski, sličnih sklonosti....kako su teoretičari zavjera, antivaxeri, i sve te opskurne grupe, istog smjera....a onda Putin isforsira prvi cjepivo...kako tragično :D
Napisao sam već na ovim stranicama....ovo je vrijeme, kad se baš pokazalo s kim se živi.
Činjenica, koja me raduje, a i plaši pomalo.

Obzirom na iskustvo devedesetih, više plaši nego što raduje, padanje krinki.
0
A sad adio :sara
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Biden vjeruje da je Putin "ubica": Platit će cijenu za miješanje u američke izbore

Post Postao/la Socrates »

Ovo oko Putina i podrske njemu ni meni nije jasno, i kad god nekog upitam, nikad mi ne odgovore.

Da li su ti ljudi upoznati ko vlada Rusijom i kako? Pa jbt mogao bih i ja vladati da konzistentno ubijam i sikaniram sve znacajne opozicionare, isto radim i sa novinarima, koristim resurse zemlje da sebe i bratiju oko sebe obogatim, da koristim cistu silu da namecem volju svim komsijama koji se ne slazu sa mnom, itd.

Za Putina se procjenjuje da je vjerovatno najbogatiji covjek na svijetu. Odakle?
1
1 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Biden vjeruje da je Putin "ubica": Platit će cijenu za miješanje u američke izbore

Post Postao/la storm »

Socrates je napisao/la: 17 mar 2021, 21:51 Biden je realan. Nema on sta sakrivati od americkog naroda i svijeta.

Obavjestajne sluzbe su uradile svoj posao. Objavile izvjestaj ko se pokusao mijesati u americke izbore. Mogao je vrlo lako optuziti i Kinu bez dokaza, cak bi zaradio i politicke bodove. Medjutim, izvjestaj kaze da je zvanicna Kina razmisljala, ali na kraju odlucila da se ne mijesa u proslogodisnje izbore.

Objavili su i da se Iran donekle umijesao u izbore, i to da podrzi Bidena. Mogla je to Bidenova administracija i sakriti, ali nije.
Neki dan čitam, kako je zbilja malo falilo, da Trump u zadnjim trenucima napadne Iran...mislim da bi ono bio rata jako širokih razmjera, ono u Siriji je ništa, u odnosu na ovo što bi moglo uslijediti.
Iranci jesu svoji pomalo, ali oni prvi to ne žele, otud vjerojatno i njihov interes.
2
2 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Biden vjeruje da je Putin "ubica": Platit će cijenu za miješanje u američke izbore

Post Postao/la storm »

Socrates je napisao/la: 17 mar 2021, 22:05 Ovo oko Putina i podrske njemu ni meni nije jasno, i kad god nekog upitam, nikad mi ne odgovore.

Da li su ti ljudi upoznati ko vlada Rusijom i kako? Pa jbt mogao bih i ja vladati da konzistentno ubijam i sikaniram sve znacajne opozicionare, isto radim i sa novinarima, koristim resurse zemlje da sebe i bratiju oko sebe obogatim, da koristim cistu silu da namecem volju svim komsijama koji se ne slazu sa mnom, itd.

Za Putina se procjenjuje da je vjerovatno najbogatiji covjek na svijetu. Odakle?
Zanimljivo je bilo njegovo rotiranje sa Medvedevim...predsjednik- premijer- predsjednik, dok u medjuvremenu sa obje funkcije nije izmijenio zakone, ustav, što god, da sad može vladati dokle god hoće...
1
1 slika
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Biden vjeruje da je Putin "ubica": Platit će cijenu za miješanje u američke izbore

Post Postao/la Sarajka »

Ja fakat ne kontam da ljudi imaju amneziju na skorašnja dogadjanja i ruske tenkove i vojsku koja okupirala Krim. Pod čijim vodjstvom?
0
A sad adio :sara
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Biden vjeruje da je Putin "ubica": Platit će cijenu za miješanje u američke izbore

Post Postao/la Socrates »

Nedavno je Putin progurao i zakon kroz Dumu po kojem ga ne mogu nikad krivicno goniti ni za sta sto je uradio dok je bio na celu drzave. :zbunj
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Biden vjeruje da je Putin "ubica": Platit će cijenu za miješanje u američke izbore

Post Postao/la storm »

Sarajka je napisao/la: 17 mar 2021, 22:12 Ja fakat ne kontam da ljudi imaju amneziju na skorašnja dogadjanja i ruske tenkove i vojsku koja okupirala Krim. Pod čijim vodjstvom?
Ukrajina, Gruzija, Čečenija, pa "tiha" okupacija Bjelorusije, stalni pritisak na baltičke zemlje...nemala uloga oko Nagorno Karabaha, o djelovanju u Siriji već je i dosadno pisari...unutarnje slamanje opozicije, prije Khodorkhovski (oligarh, koji se oteo kontroli), sad Navaljni, izmedju stotine
Instruktori i onaj njihov zloglasni WAGNER (plačenička postrojba ruskih pasa rata) nema gdje ih nema, od svih nabrojanih zemalja, do Libije...ali ne, amer je glavno zlo. Nije to amnezija...nešto malo jače.
0
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Biden vjeruje da je Putin "ubica": Platit će cijenu za miješanje u američke izbore

Post Postao/la Sarajka »

storm je napisao/la: 17 mar 2021, 22:21
Sarajka je napisao/la: 17 mar 2021, 22:12 Ja fakat ne kontam da ljudi imaju amneziju na skorašnja dogadjanja i ruske tenkove i vojsku koja okupirala Krim. Pod čijim vodjstvom?
Ukrajina, Gruzija, Čečenija, pa "tiha" okupacija Bjelorusije, stalni pritisak na baltičke zemlje...nemala uloga oko Nagorno Karabaha, o djelovanju u Siriji već je i dosadno pisari...unutarnje slamanje opozicije, prije Khodorkhovski (oligarh, koji se oteo kontroli), sad Navaljni, izmedju stotine
Instruktori i onaj njihov zloglasni WAGNER (plačenička postrojba ruskih pasa rata) nema gdje ih nema, od svih nabrojanih zemalja, do Libije...ali ne, amer je glavno zlo. Nije to amnezija...nešto malo jače.
Valjda je ljudima s Balkana to fascinantno. Ne kontam. Ali fakat.
0
A sad adio :sara
Avatar
Podrinjac
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1584
Postovi: 1597
Pridružen/a: 12 aug 2020, 07:18

Re: Biden vjeruje da je Putin "ubica": Platit će cijenu za miješanje u američke izbore

Post Postao/la Podrinjac »

Sarajka je napisao/la: 17 mar 2021, 22:24
storm je napisao/la: 17 mar 2021, 22:21

Ukrajina, Gruzija, Čečenija, pa "tiha" okupacija Bjelorusije, stalni pritisak na baltičke zemlje...nemala uloga oko Nagorno Karabaha, o djelovanju u Siriji već je i dosadno pisari...unutarnje slamanje opozicije, prije Khodorkhovski (oligarh, koji se oteo kontroli), sad Navaljni, izmedju stotine
Instruktori i onaj njihov zloglasni WAGNER (plačenička postrojba ruskih pasa rata) nema gdje ih nema, od svih nabrojanih zemalja, do Libije...ali ne, amer je glavno zlo. Nije to amnezija...nešto malo jače.
Valjda je ljudima s Balkana to fascinantno. Ne kontam. Ali fakat.
Ti Putinofili i Erdoganofili bi krenuli nabrajati o američkim zločinima.
0
Avatar
John Cleese
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1214
Postovi: 1223
Pridružen/a: 30 jul 2020, 23:54

Re: Biden vjeruje da je Putin "ubica": Platit će cijenu za miješanje u američke izbore

Post Postao/la John Cleese »

storm je napisao/la: 17 mar 2021, 22:21
Sarajka je napisao/la: 17 mar 2021, 22:12 Ja fakat ne kontam da ljudi imaju amneziju na skorašnja dogadjanja i ruske tenkove i vojsku koja okupirala Krim. Pod čijim vodjstvom?
Ukrajina, Gruzija, Čečenija, pa "tiha" okupacija Bjelorusije, stalni pritisak na baltičke zemlje...nemala uloga oko Nagorno Karabaha, o djelovanju u Siriji već je i dosadno pisari...unutarnje slamanje opozicije, prije Khodorkhovski (oligarh, koji se oteo kontroli), sad Navaljni, izmedju stotine
Instruktori i onaj njihov zloglasni WAGNER (plačenička postrojba ruskih pasa rata) nema gdje ih nema, od svih nabrojanih zemalja, do Libije...ali ne, amer je glavno zlo. Nije to amnezija...nešto malo jače.
Nemaju ljudi jasnu predodzbu o pozadini zbivanja i politicke preferencije baziraju na emocijama ukorijenjenim na bajkovitim izmisljotinama.

Primjera radi, mit o neraskidivom rusko-srpskom prijateljstvu je tragikomican, uzevsi u obzir da su albanske teznje na Kosovu vrlo vjerojatno zapravo podupirale ruske (dobro, tada sovjetske) sluzbe.
(Da ne sirim odvec pricu, Jugoslavija iz sovjetske vizure nije trebala ni postojati nakon rata, kao "tamnica naroda".)
Ameri su, navodno, usli u tu pricu tek nakon sto je Milosevic odbio neki njihov zahjev, valjda, nesto vezano za nekakvu tehnologiju koju je trebalo ustupiti ili ne ustupiti nekome, ne sjecam se bas najbolje, jer me nije toliko ni zanimalo.

Naravno da se velesile vode uvijek i iskljucivo nekakvim svojim interesima i niko tu nije cist.
No bacuska jeste, naravno, gori, vec zbog samog ustrojstva i unutarnje politike koju vodi, o vanjskoj da i ne pricamo.
1
1 slika
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Biden vjeruje da je Putin "ubica": Platit će cijenu za miješanje u američke izbore

Post Postao/la Socrates »

Stvar "cistoce" kada su u pitanju velike svjetske sile je besmisleno raspravljati.

Nikad svjetske sile nece biti potpuno ciste, ali, neko svijetom treba upravljati, ili ce izbiti opsti rat svih protiv sviju. Sto se tice manjih igraca na svjetskoj sceni, to bi trebala biti stvar pragmatike.

Za starije, da ne kazem one koji su upamtili Jugoslaviju, izbor je jasan. Titova Jugoslavija je i postojala zato sto ju je Amer financirao. Inace bi je Staljin pregazio.

Za mladje, BIH, ma kakva je danas, ne bi postojala kao drzava da Amer nije odlucio na kraju da se vojno umijesa u rat devedesetih. Bez nekih pretjeranih analiza, valjda bi barem to trebalo biti jasno.
2
2 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
John Cleese
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1214
Postovi: 1223
Pridružen/a: 30 jul 2020, 23:54

Re: Biden vjeruje da je Putin "ubica": Platit će cijenu za miješanje u američke izbore

Post Postao/la John Cleese »

Socrates je napisao/la: 17 mar 2021, 23:23 Stvar "cistoce" kada su u pitanju velike svjetske sile je besmisleno raspravljati.

Nikad svjetske sile nece biti potpuno ciste, ali, neko svijetom treba upravljati, ili ce izbiti opsti rat svih protiv sviju. Sto se tice manjih igraca na svjetskoj sceni, to bi trebala biti stvar pragmatike.

Za starije, da ne kazem one koji su upamtili Jugoslaviju, izbor je jasan. Titova Jugoslavija je i postojala zato sto ju je Amer financirao. Inace bi je Staljin pregazio.

Za mladje, BIH, ma kakva je danas, ne bi postojala da Amer nije odlucio na kraju da se vojno umijesa u rat devedesetih. Bez nekih pretjeranih analiza, valjda bi barem to trebalo biti jasno.
Niko o "cistoci" i ne raspravlja niti o njoj sudi.

Bila je to samo konstatacija koju si i ti ponovio.

A to o Jugoslaviji i Bosni je, naravno, tacno i moralo bi biti jasno svakome ko ista zna o ne tako davnim zbivanjima u ovim krajevima.
0
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Biden vjeruje da je Putin "ubica": Platit će cijenu za miješanje u američke izbore

Post Postao/la Socrates »

Naravno, stvari se komplikuju kad odmaknemo od sebicnih pragmaticnih interesa, ali, ja rijetko vidim scenario u kojem bi bilo ko ko je imalo "prigrlio" demokratiju izabrao Rusa ili Kineza prije Amera. Od Drugog Svjetskog Rata do danas.

Izuzeo bih Vijetnam, koji je zbog zestine sukoba i koristenih sredstava izuzetak, ali ne i principijelno.

I u Vijetnamu su postojale dvije razlicite strane, koje bi se sigurno upustile u istrijebljivanje jedni drugih i bez prisustva Amera.
2
2 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Odgovori

Natrag na “Svijet”