Japan

Geopolitika, države, novi svjetski poredak i zavjere...
Moderator: Socrates
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Japan

Post Postao/la storm »

slika
Autor: Irina Meter
Foto: Trans-Siberian Railway ©rzd.ru


Počela je uspješna realizacija projekta prometnog koridora iz Japana u Europu po Transsibirskoj željezničkoj magistrali. Japanski biznis za to pokazuje veliki interes. Prema priopćenju japanskog medija Yahoo News Japan, ovaj je projekt usuglašen između japanskih i ruskih ministarstava prometa. Trenutačno je u najvećoj ruskoj tihooceanskoj luci Vladivostok dovezen i za otpravu pripremljen japanski teret, koji prekosutra, 18. studenog, kroz Rusiju, spomenutom prugom kreće u velikim željezničkim kompozicijama (blok-vlakovi), preko Moskve, Bresta u Bjelorusiji, do Poljske. Duljina trase iznosi 10397 kilometara, a dolazak u odredišnu točku očekuje se prije 10. prosinca, piše japanski mediji. Na europski kontinent na ovaj će se način prevoziti isključivo japanski proizvodi i tereti. U ovom će poslu sudjelovati i velike japanske tvrtke, poput petrokemijske korporacije Nipon Shokubai, automobilskog diva Honda Motors, Makita Corporation, velikog proizvođača medicinske tehnike Nipro Corporation, sveukupno više od 15 japanskih poslovnih struktura, kako navodi spomenuti medij. Među njima je i najveća japanska međunarodna logistička korporacija Nippon Express.



„Prethodni izračuni omogućuju zaključak o koristi ruskog prometnog koridora po japanski biznis. Ako tradicionalni pomorski put kroz Sueski kanal zauzima od 53 do 62 dana, po Transsibirskoj željeznici japanski teret stizat će u Europu za 20-27 dana. Na taj način, gotovo za 2 puta smanjit će se vrijeme transporta“, navodi Yahoo News Japan. Osim toga, gotovo za 1,5 puta smanjit će se logistički i prometni rashodi. Ako u pomorskoj varijanti oni u srednjoj vrijednosti po standardnom kontejneru iznose 5500-10000 dolara, kroz Transsibirsku željeznicu ona će pasti na 4500-6000 dolara.



Ovaj japanski zanos posljedica je značajne modernizacije i kardinalne promjene u smislu stanja i kvalitete ruskog željezničkog sustava u odnosu na 90.-te godine prošloga stoljeća kada je došlo do njegovog potpunog obezvrjeđivanja i tehnološkog zastoja. Međutim, sadašnje ruske željeznice pružaju suvremenu kvalitetu i osiguravaju sigurnost i brzinu tranzita. Japan je Transsibirsku željeznicu u ovu svrhu koristio i u vrijeme SSSR-a te je očito nastupilo vrijeme za obnovu tog posla između njega i, sada – Rusije, jer biznis jednostavno traži svoje i teži najpraktičnijim i najpovoljnijim rješenjima radi osiguranja konkurentnosti. A brzina i cijena pristupa na tržišta svakako su jedni od najbitnijih elemenata za postizanje toga cilja.
3
2 slika 1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Japan počinje s isporukama svojih roba u EU kroz Transsibirsku željeznicu

Post Postao/la storm »

Ako ništa...želja mi je putovati tim vlakom nekad...još da ima neki foto aranžman, ili u vlastitoj režiji, nebitno...
Ali da...po meni dobra stvar za ovaj dio svijeta.
0
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: Japan počinje s isporukama svojih roba u EU kroz Transsibirsku željeznicu

Post Postao/la dmr »

Eto prilike za Đimija, da otpravlja vozove u Sibiru :keke

A meni su oni restaurant vozovi u Švicarskoj tiha patnja vec godinama :missy
1
1 slika
:rolka
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Japan počinje s isporukama svojih roba u EU kroz Transsibirsku željeznicu

Post Postao/la storm »

dmr je napisao/la: 16 nov 2020, 19:49 Eto prilike za Đimija, da otpravlja vozove u Sibiru :keke

A meni su oni restaurant vozovi u Švicarskoj tiha patnja vec godinama :missy
Kako je fino zaspati uz lupkanje kotača na pruzi :love
Mislim da su švicarski bezze, tamo garant ništa ne lupka :D
1
1 slika
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: Japan počinje s isporukama svojih roba u EU kroz Transsibirsku željeznicu

Post Postao/la dmr »

storm je napisao/la: 16 nov 2020, 19:51
dmr je napisao/la: 16 nov 2020, 19:49 Eto prilike za Đimija, da otpravlja vozove u Sibiru :keke

A meni su oni restaurant vozovi u Švicarskoj tiha patnja vec godinama :missy
Kako je fino zaspati uz lupkanje kotača na pruzi :love
Mislim da su švicarski bezze, tamo garant ništa ne lupka :D
A i pogled kroz prozor na Alpe je bezze :keke
1
1 slika
:rolka
Odgovori

Natrag na “Svijet”