Iran

Geopolitika, države, novi svjetski poredak i zavjere...
Moderator: Socrates
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Iran : POGUBLJEN SPORTSKI AS I MILJENIK NARODA

Post Postao/la storm »

SPORTSKI SVIJET JE ZGROŽEN, IRANSKE VLASTI UČINILE ONO NAJGORE! POGUBLJEN SPORTSKI AS I MILJENIK NARODA
Ni na inzistiranje sportske javnosti Iranci se nisu obazirali, sprovedena je osuda na smrt.
PIŠE: HINA
Screenshot_20200912_145724.jpg
Iranski prvak u hrvanju 27-godišnji Navid Afkari je pogubljen nakon što je osuđen jer je na smrt nožem izbo zaštitara na antivladinim prosvjedima 2018., javljaju iranski državni mediji u subotu.

Afkari je pogubljen "jutros nakon što je zakonska procedura provedena do kraja na inzistiranje roditelja i obitelji žrtve", prenijeli su mediji riječi predsjednika pravosudnog odjela u pokrajini Fars. Afkari je osuđen zbg smrti zaštitara na dvije smrtne kazne.

Prošli je tjedan Međunarodno udruženje sportaša (WPA), koje okuplja više od 85.000 sportaša, pozvalo na izbacivanje Irana iz svjetskog sporta ako tamošnje vlasti pogube Afkarija.
1
1 slika
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: Iran : POGUBLJEN SPORTSKI AS I MILJENIK NARODA

Post Postao/la dmr »

jbg sad, sta reci? :ovaj izbo covjeka na radnom mjestu do smrti, ne znam, malo diskutabilna stvar.
0
:rolka
MunDzi
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4421
Postovi: 2114
Pridružen/a: 28 jul 2020, 14:05

Re: Iran : POGUBLJEN SPORTSKI AS I MILJENIK NARODA

Post Postao/la MunDzi »

storm je napisao/la: 12 sep 2020, 14:57

Prošli je tjedan Međunarodno udruženje sportaša (WPA), koje okuplja više od 85.000 sportaša, pozvalo na izbacivanje Irana iz svjetskog sporta ako tamošnje vlasti pogube Afkarija.
A niko da pozove npr da se USA izbaci iz kojecega jer i oni imaju smrtne kazne za ubice.


Ili je ovdje fokus na antivladine proteste, pa bi on haman trebo biti neki junak jer je nekog izbo na smrt.
1
1 slika
Avatar
Čuvarkuća
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3038
Postovi: 2252
Pridružen/a: 07 aug 2020, 19:58

Re: Iran : POGUBLJEN SPORTSKI AS I MILJENIK NARODA

Post Postao/la Čuvarkuća »

Meni su te smrtne kazne grozne ali zašto bi on bio manje ubica jer je sportaš.
0
"Treba otimati radost danima što bježe".
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Iran : POGUBLJEN SPORTSKI AS I MILJENIK NARODA

Post Postao/la Socrates »

Prvo se treba uzeti u obzir da se je sve desilo tokom masovnih antivladinih protesta.

Zatim se treba uzeti u obzir kako je iranska vlada suzbijala ove proteste.

Onda se treba uzeti u obzir da ne postoji snimak ubistva. Pa se onda treba uzeti u obzir da je on priznao ubistvo. Pa se treba procitati koje su uobicajene metode koje iranska vlada (policija) koristi da iznudi priznanja tokom istrage.

Pa se onda treba uzeti u obzir da li je sudjenje bilo pravedno, u svim svojim aspektima.

Pa tek onda mozemo raspravljati o smrtnoj kazni.
3
3 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
MunDzi
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4421
Postovi: 2114
Pridružen/a: 28 jul 2020, 14:05

Re: Iran : POGUBLJEN SPORTSKI AS I MILJENIK NARODA

Post Postao/la MunDzi »

Socrates je napisao/la: 12 sep 2020, 16:39 Prvo se treba uzeti u obzir da se je sve desilo tokom masovnih antivladinih protesta.

Zatim se treba uzeti u obzir kako je iranska vlada suzbijala ove proteste.

Onda se treba uzeti u obzir da ne postoji snimak ubistva. Pa se onda treba uzeti u obzir da je on priznao ubistvo. Pa se treba procitati koje su uobicajene metode koje iranska vlada (policija) koristi da iznudi priznanja tokom istrage.

Pa se onda treba uzeti u obzir da li je sudjenje bilo pravedno, u svim svojim aspektima.

Pa tek onda mozemo raspravljati o smrtnoj kazni.
Ja sam prva koja sam protiv smrtne kazne.

Ali sam protiv smrtne kazne kako u Iranu tako i u svim ostalim zemljama ukljucujuci i USA.

A sve to sto navodis upravo pokazuje da je to politicko pitanje, a ne ljudsko "moralno" pitanje tipa -smrtna kazna ili ne.

Scenario koji navodis je vrlo moguc.

Ali takvi i slicni scenariji su moguci i u Saudijskoj Arabiji, pa ne vidim da se iko sa zapada plaho sikira ili trazi sankcije nad njima.
0
Avatar
Čuvarkuća
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3038
Postovi: 2252
Pridružen/a: 07 aug 2020, 19:58

Re: Iran : POGUBLJEN SPORTSKI AS I MILJENIK NARODA

Post Postao/la Čuvarkuća »

U tekstu piše da je zakonska procedura provedena a da li je bilo pravedno to mi ne znamo.
1
1 slika
"Treba otimati radost danima što bježe".
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Iran : POGUBLJEN SPORTSKI AS I MILJENIK NARODA

Post Postao/la Socrates »

Kad se bude govorilo o Saudijskoj Arabiji I zapadnom odnosu prema njima, onda cu pricati o tome.

Ovdje se ne prica ni o Americi, niti o Zapadu. Nije Zapad samo Amerika. Sasvim sam siguran, recimo, da bi luksemburski mediji na isti nacin osudili smrtnu kaznu ovakve vrste I u Saudijskoj Arabiji I u Americi.
0
Zadnja izmjena: Socrates, dana/u 12 sep 2020, 17:00, ukupno mijenjano 1 put.
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Iran : POGUBLJEN SPORTSKI AS I MILJENIK NARODA

Post Postao/la Socrates »

Čuvarkuća je napisao/la: 12 sep 2020, 16:50 U tekstu piše da je zakonska procedura provedena a da li je bilo pravedno to mi ne znamo.
Pise pod navodnicima, sto znaci da je to zvanicni stav iranske vlade. A koju drugu izjavu su oni mogli dati? "Mucili smo ga pa je priznao."? "Pa smo ga onda pogubili za primjer"?
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Čuvarkuća
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3038
Postovi: 2252
Pridružen/a: 07 aug 2020, 19:58

Re: Iran : POGUBLJEN SPORTSKI AS I MILJENIK NARODA

Post Postao/la Čuvarkuća »

Socrates je napisao/la: 12 sep 2020, 16:57
Čuvarkuća je napisao/la: 12 sep 2020, 16:50 U tekstu piše da je zakonska procedura provedena a da li je bilo pravedno to mi ne znamo.
Pise pod navodnicima, sto znaci da je to zvanicni stav iranske vlade. A koju drugu izjavu su oni mogli dati? "Mucili smo ga pa je priznao."? "Pa smo ga onda pogubili za primjer"?
Ja ne mogu tvrditi suprotno jer ne znam, nisam ni čitala negdje drugo o ovom slučaju. Ako je bilo nekih propusta onda će se možda neko tamo i baviti sa tim. Vjerujem da ima nekih organizacija ili nešto slično. Mada je za ovog sportistu ionako kasno.
0
"Treba otimati radost danima što bježe".
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Iran : POGUBLJEN SPORTSKI AS I MILJENIK NARODA

Post Postao/la Socrates »

Zna se sigurno da su jedan njihov zakon prekrsili. Nisu mu dozvolili da ga familija posjeti prije izvrsenja smrtne presude.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Iran : POGUBLJEN SPORTSKI AS I MILJENIK NARODA

Post Postao/la storm »

MunDzi je napisao/la: 12 sep 2020, 16:22
storm je napisao/la: 12 sep 2020, 14:57

Prošli je tjedan Međunarodno udruženje sportaša (WPA), koje okuplja više od 85.000 sportaša, pozvalo na izbacivanje Irana iz svjetskog sporta ako tamošnje vlasti pogube Afkarija.
A niko da pozove npr da se USA izbaci iz kojecega jer i oni imaju smrtne kazne za ubice.


Ili je ovdje fokus na antivladine proteste, pa bi on haman trebo biti neki junak jer je nekog izbo na smrt.
Nije u pitanju zakon smrtne kazne (btw republika srpska još ima smrtnu kaznu, koliko znam) nego čitav niz stvari, na koje je soc skrenuo pozornost.
I u americi koju spominješ, ne ide se za svako ubistvo, na električnu stolicu... Daleko od toga...
1
1 slika
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Iran : POGUBLJEN SPORTSKI AS I MILJENIK NARODA

Post Postao/la Sarajka »

Jest me potresla vijest. Bolesni sektaši iranski.
D01CD866-7435-4483-A4D9-B511FBFAF71B.jpeg
1
1 slika
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
A sad adio :sara
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Iran : POGUBLJEN SPORTSKI AS I MILJENIK NARODA

Post Postao/la Sarajka »

Socrates je napisao/la: 12 sep 2020, 16:57
Čuvarkuća je napisao/la: 12 sep 2020, 16:50 U tekstu piše da je zakonska procedura provedena a da li je bilo pravedno to mi ne znamo.
Pise pod navodnicima, sto znaci da je to zvanicni stav iranske vlade. A koju drugu izjavu su oni mogli dati? "Mucili smo ga pa je priznao."? "Pa smo ga onda pogubili za primjer"?
Priznao pod prisilom. Ko zna kakve je strahote i mučenje prozivljavao. Da potpiše vješanje.

Zemlja im kosti izbacila svima.

Da su ga osudili postao bi simbol otpora. Zato je ubijen.
0
A sad adio :sara
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Iran

Post Postao/la storm »

BBC: Ubijen iranski otac nuklearne bombe
Autor: Raport.ba
notepad1606491531005.jpg
Glavni iranski nuklearni naučnik Mohsen Fakhrizadeh ubijen je u blizini glavnog grad Teherana, potvrđeno je iz ministarstva odbrane Irana, javlja BBC.



Fakhirzadeh je umro u bolnici nakon što je napadnut u okrugu Damevand.

BBC prenosi pisanje iranske novinske agencije koje su navele da su napadači bacili bombu na njegov automobil prije nego su pucali.

Prema pisanju BBC-ja, zapadne obavještajne agencije na njega su gledale kao na organizatora iranskog tajnog programa nuklearnog naoružanja.

“Diplomate su ga opisale kao ‘oca iranske bombe'”, piše BBC.



Vijest o ubistvu dolazi usred zabrinutosti zbog povećane količine obogaćenog urana koji Iran proizvodi. Obogaćeni uran vitalna je komponenta i za proizvodnju civilne nuklearne energije i za vojno nuklearno oružje.

Iran tvrdi da je njegov nuklearni program isključivo u miroljubive svrhe.

Između 2010. i 2012. godine, ubijeno je četvero iranskih nuklearnih naučnika, a Iran je optužio Izrael za učešće u ubistvima, piše BBC.

Ime Fakhrizadeh posebno je spomenuto u prezentaciji izraelskog premijera Benjamina Netanyahua o iranskom nuklearnom programu u svibnju 2018. godine.
0
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Iran

Post Postao/la Fatih »

Evo, klasican primjer. Dodju ti u dvoriste, naprave ovo, i ima da cutis. Zaprijetis, odmah si "rogue state", "opasan", itd. Jos kad se ovome doda i ne tako davna asasinacija iranskog generala, na irackom tlu, i ne krijuci uopste ko, sta, zasto... a koga je Iran napao u modernoj istoriji? Ako ce neko reci "naoruzavaju Hezbollah", koga je sve Amerika naoruzala i naoruzaje? PKK, koje cak i sami imaju na listi teroristickih organizacija je samo jedna od grupa. Da ne ulazimo u neke druge, gdje bih vjerovatno naisao cak i na ismijavanje.

Ali, de da mi vidimo zasto Erdogan hapsi onoliko ljudi... :ccc
1
1 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
R4IN
Sajber kurajber
Sajber kurajber
Reactions: 8954
Postovi: 10478
Pridružen/a: 31 aug 2020, 00:23

Re: Iran

Post Postao/la R4IN »

Pobi im mosad sve naucnike, al svejedno iran je jak i kost im je u grlu, jedini koji nije pao pod americki utjecaj i sirija a sve okolo se prodalo.. i liban sto se drzi..
A zna se sta je cilj,da uspostave izrael kao glavnog i da su mu svi pod cizmom.. sva sranja tamo sto se desavaju desavaju se radi izraela,zavadi pa vladaj..
1
1 slika
ALPHA ET OMEGA🔥
Odgovori

Natrag na “Svijet”