United States of America

Geopolitika, države, novi svjetski poredak i zavjere...
Moderator: Socrates
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

United States of America

Post Postao/la Fatih »

Donald Trump, jedan od kontroverznijih predsjednika Amerike. U njegovo vrijeme, prije pandemije, ekonomija je bila jaka, stapa nezaposlenesti jedna od nanjnizih u povijesti.

I, pojavi se virus u Wuhanu. Trump ne reaguje. Virus hara Italijom, Trump i dalje cuti. Konacno, virus dolazi u nepripremljenu Ameriku. Najveci teret je na Trumpvim ledjima. Ignorisao je sve, cak i top virologe, epidemiologe iz USA. "Zamislite, predsjednik Amerike, u svom licnom stilu, kaze "fake virus". Kako onda kriviti ljude koji slusaju sta ce imreci lider nacije?

Kada su stvari krenule zaista jako lose, onda je poceo prebacivati krivicu na svakog drugog. Bilo je bizarno gledati, kada nakon Dr. Fauccia, Trumpo kaze nesto kontra onoga stoje rekao doktor.

Savjetovao ljude da uzimaju lijek koji nikako ne pomaze kod ovog virusa. Cak je lupio i da (razmisljajuci kako to ubija virus na povrsinama) bi ljudima mozda trebalo ubrigavati Lysol (BLEACH!). Zatim je zakuhao sa WHO, vise nije imao top doktore uz sebe kada bi se obracao naciji (jer zna da se ne slazu sa cimsto on kaze).

Zaista, od pocetka njegove kampanje, do danas pola forumskog "stiva" bi se mogloodvojiti na Trumpa, i da se opet ne kaze sve.

I da, Cionista (mozda ne iz uvjerenja ali prakticno jeste)
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: USA, Donald Trump

Post Postao/la laga-nini »

..ma ko ga nebi volio.. DONALD TRUMP poznat je kao čovjek koji, bez obzira na širok spektar obaveza koje dolaze uz funkciju predsjednika, voli vrijeme provoditi na Twitteru.

Nekad to radi direktno, a nekad mu pomaže njegov tim PR-ovaca, ali uvijek objavljuje nešto na Twitteru pa je njegov osobni rekord čak 200 objava u jednom danu.

Tako se među objavama američkog predsjednika našao i slavni hrvatski tenisač Goran Ivanišević. Wimbledonski pobjednik iz 2001. završio je na Trumpovom Twitter profilu zahvaljujući videu koji je podijelila stranica Akki, a koji je Trump prokomentirao s "Lijepo!“.

Legendarna Scena iz Queensa

Posljednjih dana u iščekivanju nastavka teniske sezone ATP objavljuje zanimljive situacije iz prošlosti, a jedan od najpopularnijih videa je ovaj Gorana Ivaniševića iz 1997.

Hrvatska legenda igrala je finale Queensa protiv Australca Marka Philippoussisa, a s obzirom na to da se radilo o dvojici odličnih servera, nismo vidjeli puno izmjena tijekom meča. Frustrirani Ivanišević u jednom trenutku je tako odlučio zabaviti publiku pa je zamolio tada 14-godišnju skupljačicu lopti da uzme njegov reket i odigra poen.
0
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: USA, Donald Trump

Post Postao/la Fatih »

Pa Ivanisevic je vec neko. Ovaj Twitter predsjednik pokazuje mnogo znakova psihickih problema. To, sabrano uz njegovu moc, nije dobra formula.
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Spinerka
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 590
Postovi: 894
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:13

Re: USA, Donald Trump

Post Postao/la Spinerka »

.ma ko ga nebi volio.. DONALD TRUMP poznat je kao čovjek koji, bez obzira na širok spektar obaveza koje dolaze uz funkciju predsjednika, voli vrijeme provoditi na Twitteru.
.. :DDD koje obaveze- :palm twitter -- nekada poludi od njega- pa mu 'zakoci''- to nije normalno za jednog predsjednika...
.. ma on je sve , osim - 'predsjednika'.. :D
0
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: USA, Donald Trump

Post Postao/la Fatih »

Spinerka je napisao/la: 27 jul 2020, 16:19
.ma ko ga nebi volio.. DONALD TRUMP poznat je kao čovjek koji, bez obzira na širok spektar obaveza koje dolaze uz funkciju predsjednika, voli vrijeme provoditi na Twitteru.
.. :DDD koje obaveze- :palm twitter -- nekada poludi od njega- pa mu 'zakoci''- to nije normalno za jednog predsjednika...
.. ma on je sve , osim - 'predsjednika'.. :D
Tako je. Ispade da on nadje vremena i za Twitter. A istina je, da on sve svoje sluzbene stavove (i frustracije) cijelo vrijeme iznosi preko istoga.
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: USA, Donald Trump

Post Postao/la Fatih »



Zamisli, covjek vec kontao da da sebi pardon ako ga nadju krivim. Kako ces sebe osloboditi??? To je mozda samo Mugabe mogao.
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36485
Postovi: 29544
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: USA, Donald Trump

Post Postao/la storm »

Bosfor je napisao/la: 27 jul 2020, 18:09

Zamisli, covjek vec kontao da da sebi pardon ako ga nadju krivim. Kako ces sebe osloboditi??? To je mozda samo Mugabe mogao.
Ima li Biden realne šanse... Šta kažu tvoje info, medijima, anketama vjerovati :roll
0
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: USA, Donald Trump

Post Postao/la laga-nini »

..meni drag političar valjda zbog svog stava za vrime prošlog rata..prijatelj hrvatske mislim i BiH-a puno sam mu skloniji nego clintonici i njegovoj pametnijoj polovici..šanse svatko ima prema eto meni nebi bilo mrsko.. :D
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36485
Postovi: 29544
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: USA, Donald Trump

Post Postao/la storm »

laga-nini je napisao/la: 27 jul 2020, 21:53 ..meni drag političar valjda zbog svog stava za vrime prošlog rata..prijatelj hrvatske mislim i BiH-a puno sam mu skloniji nego clintonici i njegovoj pametnijoj polovici..šanse svatko ima prema eto meni nebi bilo mrsko.. :D
Ma nije to uopće političar... Srećom, usa ima mehanizama preko kongresa, da ovaj ne može baš što bi htio...
Ako zamisliš takvog lika na čelu Rusije, gdje fkt ne mora nikoga ništa pitati... E to bi već bilo opasno :oo
0
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: USA, Donald Trump

Post Postao/la laga-nini »

zato i kažem da mi je drag jer nema šansi.. :oke al fakat je simpa čovik
0
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: USA, Donald Trump

Post Postao/la laga-nini »

laga-nini je napisao/la: 27 jul 2020, 22:02 zato i kažem da mi je drag jer nema šansi.. :oke al fakat je simpa čovik ko bernadić :ha
0
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: USA, Donald Trump

Post Postao/la Fatih »

storm je napisao/la: 27 jul 2020, 21:42
Bosfor je napisao/la: 27 jul 2020, 18:09

Zamisli, covjek vec kontao da da sebi pardon ako ga nadju krivim. Kako ces sebe osloboditi??? To je mozda samo Mugabe mogao.
Ima li Biden realne šanse... Šta kažu tvoje info, medijima, anketama vjerovati :roll
Skoro je apsolutno sigurno, ukoliko se stanje u USA ne promijeni oko situacije sa pandemijom (gdje mu velika vecina daje veliki minus), protesta (gdje dolazi u situaciju da dovodi vojsku, sto u ocima svakog Amerikanca znaci grubo krsenje ustava i tiraniju), Trump ce da izgubi drugi mandat.

Jedini elemenat koji takodjer nosi veliki plus/minus za Biden-a, jest izbor potpredsjednika (pogotovo zbog svojih godina). Mislim da ce definitivno izabrati zenu. To bi privuklo vise zena da glasaju, a medju zenskom populacijom Trump vazi za misoginista/zenomrzca. Tu se jedino treba cuvati od izbora nekog previse liberalnog kandidata, jer bi time mogao izgubiti povjerenje umjerenih Demokrata i nezavisnih glasaca, koji najcesce glasaju za Demokrate "ni previse lijevo, ali nikako desnije od centra".

Ukiliko primijetim neke od stvari koje sam pomenuo da se mijenjaju, i ja cu dati novu prognozu. U suprotnom, rado cu primiti vase komplimente za dobro previdjanje u USA politici. :jupi
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: USA, Donald Trump

Post Postao/la laga-nini »

đaba prika nije on lik bezličan je iako je meni on drag i simpatiča nešto ko bernadić kod nas nema taj faktor..
0
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: USA, Donald Trump

Post Postao/la Fatih »

laga-nini je napisao/la: 28 jul 2020, 00:35 đaba prika nije on lik bezličan je iako je meni on drag i simpatiča nešto ko bernadić kod nas nema taj faktor..
Ma da... on je jedan od najvise polarizirajucih predsjednika moderne Amerike. Ima ih koji ga vole, neki su ambivalentni, a neki ga mrze kao sugavog psa.

Ovo sto sam napisao iznad je moj licni stav, zasnovan na pracenju stanja tamo cijelo vrijeme. Imam svoje misljenje o njemu i ne vjerujem da ce ga ista promijeniti. Ali, da se vec moze otpisati zasigurno, bas i ne moze. Sve ovisi koliko ce Rebuplikanci, pogotovo Trump, uspjeti da Ameriku "dignu na noge".

Da je samo ekonomija i vanjska politika u pitanju, mislim da bi on pobijedio. Medjutim, gubi na najvaznijem frontu: gradjanske slobode, sovinisticke izjave, izljevi bijesa na novinare (sto je jedno VELIKO "NE" tamo)...i jos zaista mnostvo drugih problema. Tesko ih je sve nabrojati ali malo koji ga nece kostati nesto glasova.
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: USA, Donald Trump

Post Postao/la laga-nini »

..građanske slobode i slične stvari su davno potrošeno oružje u kampanjama ljudima su važne neke druge stvari zato liberali u cijelom svitu dobivaju mrvice..umisto da se bore za radnička prava troše energiju na stvari koje su ionako sazivile di manje di vise ak su konstanta u većini zemalja..
0
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: USA, Donald Trump

Post Postao/la Fatih »

laga-nini je napisao/la: 28 jul 2020, 21:31 ..građanske slobode i slične stvari su davno potrošeno oružje u kampanjama ljudima su važne neke druge stvari zato liberali u cijelom svitu dobivaju mrvice..umisto da se bore za radnička prava troše energiju na stvari koje su ionako sazivile di manje di vise ak su konstanta u većini zemalja..
Tu se apsolutno slazem sa tobom.
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: USA, Donald Trump

Post Postao/la laga-nini »

:cool
0
Odgovori

Natrag na “Svijet”