Terorizam u svijetu

Geopolitika, države, novi svjetski poredak i zavjere...
Moderator: Socrates
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36482
Postovi: 29539
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Napadač na ulici u Parizu čovjeku odrubio glavu, policija ga ubila

Post Postao/la storm »

Nastavak priče... Prolupao i francuski ministar...čuj uznemiren je zbog halal hrane :lupa

Francuski ministar: U marketima ne trebaju biti police sa halal hranom


Gerald Darmanin izjavio da je 'uznemiren i šokiran zbog prisustva posebnih polica za halal prehrambene proizvode'.
Istakao je da treba dozvoliti da se karikature poslanika Muhammeda objavljuju u FrancuskojEPA
Francuski ministar unutrašnjih poslova Gerald Darmanin izjavio je da je ”uznemiren i šokiran zbog prisustva posebnih polica za halal prehrambene proizvode u marketima u toj zemlji”, prenosi Andolija.

Darmanin je za francusku televiziju BFMTV kazao da je to potpuno neprihvatljivo za francusko društvo.

"U marketima ne bi trebale postojati police samo sa halal prehrambenim proizvodima", rekao je francuski ministar te dodao:

"Vjerska okupljanja počinju upravo ovako. Kapitalizam također ima odgovornost u svemu tome", kazao je Darmanin.

Racije na muslimanske organizacije
Istakao je da treba dozvoliti da se karikature poslanika Muhammeda objavljuju u toj zemlji, te da se prikazuju na nastavi u školama.

Dodao je da društveni mediji igraju važnu ulogu u širenju terorizma i radikalizacije, napominjući da je samo u posljednje tri godine u Francuskoj zatvoreno 358 objekata, uključujući džamije, te protjerano 428 stranaca. Također je upozorio da bi u toj zemlji ponovo mogli biti izvedeni napadi.

U Francuskoj su posljednjih dana intenzivirani pritisci i racije na muslimanske nevladine organizacije i udruženja.

Zatvorene mnoge organizacije
Darmanin je 19. oktobra izjavio da će mnoga udruženja i nevladine organizacije, te jedna džamija biti zatvoreni.

Podsjetimo, u četvrti Conflans-Sainte-Honorine u blizini Pariza 16. oktobra francuskom nastavniku Samuelu Patyju je odrubljena glava. Nastavniku je ispred njegove škole glavu odrubio 18-godišnjak kojeg je policija kasnije ubila. Nastavnik je učenicima na času nedavno pokazivao karikature poslanika Muhammeda na što su roditelji reagovali.

Izvor: Agencije
0
Mehaning
Proleter
Reactions: 6035
Postovi: 4654
Pridružen/a: 23 jul 2020, 12:29

Re: Napadač na ulici u Parizu čovjeku odrubio glavu, policija ga ubila

Post Postao/la Mehaning »

storm je napisao/la: 21 okt 2020, 16:34 Nastavak priče... Prolupao i francuski ministar...čuj uznemiren je zbog halal hrane :lupa

Francuski ministar: U marketima ne trebaju biti police sa halal hranom


Gerald Darmanin izjavio da je 'uznemiren i šokiran zbog prisustva posebnih polica za halal prehrambene proizvode'.
Istakao je da treba dozvoliti da se karikature poslanika Muhammeda objavljuju u FrancuskojEPA
Francuski ministar unutrašnjih poslova Gerald Darmanin izjavio je da je ”uznemiren i šokiran zbog prisustva posebnih polica za halal prehrambene proizvode u marketima u toj zemlji”, prenosi Andolija.

Darmanin je za francusku televiziju BFMTV kazao da je to potpuno neprihvatljivo za francusko društvo.

"U marketima ne bi trebale postojati police samo sa halal prehrambenim proizvodima", rekao je francuski ministar te dodao:

"Vjerska okupljanja počinju upravo ovako. Kapitalizam također ima odgovornost u svemu tome", kazao je Darmanin.

Racije na muslimanske organizacije
Istakao je da treba dozvoliti da se karikature poslanika Muhammeda objavljuju u toj zemlji, te da se prikazuju na nastavi u školama.

Dodao je da društveni mediji igraju važnu ulogu u širenju terorizma i radikalizacije, napominjući da je samo u posljednje tri godine u Francuskoj zatvoreno 358 objekata, uključujući džamije, te protjerano 428 stranaca. Također je upozorio da bi u toj zemlji ponovo mogli biti izvedeni napadi.

U Francuskoj su posljednjih dana intenzivirani pritisci i racije na muslimanske nevladine organizacije i udruženja.

Zatvorene mnoge organizacije
Darmanin je 19. oktobra izjavio da će mnoga udruženja i nevladine organizacije, te jedna džamija biti zatvoreni.

Podsjetimo, u četvrti Conflans-Sainte-Honorine u blizini Pariza 16. oktobra francuskom nastavniku Samuelu Patyju je odrubljena glava. Nastavniku je ispred njegove škole glavu odrubio 18-godišnjak kojeg je policija kasnije ubila. Nastavnik je učenicima na času nedavno pokazivao karikature poslanika Muhammeda na što su roditelji reagovali.

Izvor: Agencije
Po meni može ekstremizam izroditi samo još veči ekstremizam... :meha2

A kud bolje, nego reči, "nitko neče nas doma, pameti učiti"... :meha1
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36482
Postovi: 29539
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Napadač na ulici u Parizu čovjeku odrubio glavu, policija ga ubila

Post Postao/la storm »

Mehaning je napisao/la: 21 okt 2020, 16:38
storm je napisao/la: 21 okt 2020, 16:34 Nastavak priče... Prolupao i francuski ministar...čuj uznemiren je zbog halal hrane :lupa

Francuski ministar: U marketima ne trebaju biti police sa halal hranom


Gerald Darmanin izjavio da je 'uznemiren i šokiran zbog prisustva posebnih polica za halal prehrambene proizvode'.
Istakao je da treba dozvoliti da se karikature poslanika Muhammeda objavljuju u FrancuskojEPA
Francuski ministar unutrašnjih poslova Gerald Darmanin izjavio je da je ”uznemiren i šokiran zbog prisustva posebnih polica za halal prehrambene proizvode u marketima u toj zemlji”, prenosi Andolija.

Darmanin je za francusku televiziju BFMTV kazao da je to potpuno neprihvatljivo za francusko društvo.

"U marketima ne bi trebale postojati police samo sa halal prehrambenim proizvodima", rekao je francuski ministar te dodao:

"Vjerska okupljanja počinju upravo ovako. Kapitalizam također ima odgovornost u svemu tome", kazao je Darmanin.

Racije na muslimanske organizacije
Istakao je da treba dozvoliti da se karikature poslanika Muhammeda objavljuju u toj zemlji, te da se prikazuju na nastavi u školama.

Dodao je da društveni mediji igraju važnu ulogu u širenju terorizma i radikalizacije, napominjući da je samo u posljednje tri godine u Francuskoj zatvoreno 358 objekata, uključujući džamije, te protjerano 428 stranaca. Također je upozorio da bi u toj zemlji ponovo mogli biti izvedeni napadi.

U Francuskoj su posljednjih dana intenzivirani pritisci i racije na muslimanske nevladine organizacije i udruženja.

Zatvorene mnoge organizacije
Darmanin je 19. oktobra izjavio da će mnoga udruženja i nevladine organizacije, te jedna džamija biti zatvoreni.

Podsjetimo, u četvrti Conflans-Sainte-Honorine u blizini Pariza 16. oktobra francuskom nastavniku Samuelu Patyju je odrubljena glava. Nastavniku je ispred njegove škole glavu odrubio 18-godišnjak kojeg je policija kasnije ubila. Nastavnik je učenicima na času nedavno pokazivao karikature poslanika Muhammeda na što su roditelji reagovali.

Izvor: Agencije
Po meni može ekstremizam izroditi samo još veči ekstremizam... :meha2

A kud bolje, nego reči, "nitko neče nas doma, pameti učiti"... :meha1
Budala, a da ne zna ni šta priča, sudeći po izjavi...
Halal hranu znaju uzeti često i nemuslimani...
Riječ je o standardu proizvodnje, zna se porijeklo od do, način kako se životinja ubije, ne da je meso puno hormona, itd itd...
Neka se radije ozbiljno pozabave pravim problemima, a gluposti valjati...
0
Mehaning
Proleter
Reactions: 6035
Postovi: 4654
Pridružen/a: 23 jul 2020, 12:29

Re: Napadač na ulici u Parizu čovjeku odrubio glavu, policija ga ubila

Post Postao/la Mehaning »

storm je napisao/la: 21 okt 2020, 16:43
Mehaning je napisao/la: 21 okt 2020, 16:38

Po meni može ekstremizam izroditi samo još veči ekstremizam... :meha2

A kud bolje, nego reči, "nitko neče nas doma, pameti učiti"... :meha1
Budala, a da ne zna ni šta priča, sudeći po izjavi...
Halal hranu znaju uzeti često i nemuslimani...
Riječ je o standardu proizvodnje, zna se porijeklo od do, način kako se životinja ubije, ne da je meso puno hormona, itd itd...
Neka se radije ozbiljno pozabave pravim problemima, a gluposti valjati...
Danas sam čitao, da su napali dvije ženske u Parizu... :zbunj

Nemam pojma o čemu se radi kod te hrane i vjerujem da ni taj ministar zna, ali ljute ljude puno je lakše manipulitati... :zbunj

A to, da imaju razlog biti ljuti, vjerovatno se slažeš... :ovaj
0
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Napadač na ulici u Parizu čovjeku odrubio glavu, policija ga ubila

Post Postao/la Socrates »

Kakva budalastina.

Kod nas sasvim normalno prodaju halal I kosher hranu. Ko hoce kupuje.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Lana
PRO behar
PRO behar
Reactions: 19257
Postovi: 13121
Pridružen/a: 03 aug 2020, 07:54

Re: Napadač na ulici u Parizu čovjeku odrubio glavu, policija ga ubila

Post Postao/la Lana »

Socrates je napisao/la: 21 okt 2020, 16:58 Kakva budalastina.

Kod nas sasvim normalno prodaju halal I kosher hranu. Ko hoce kupuje.
Tako i kod nas :zbunj
1
1 slika
Moraš da istreniraš svoj um da bude jači od tvojih osjećanja,ili ćeš izgubiti samog sebe.
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36482
Postovi: 29539
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Napadač na ulici u Parizu čovjeku odrubio glavu, policija ga ubila

Post Postao/la storm »

Mehaning je napisao/la: 21 okt 2020, 16:54
storm je napisao/la: 21 okt 2020, 16:43

Budala, a da ne zna ni šta priča, sudeći po izjavi...
Halal hranu znaju uzeti često i nemuslimani...
Riječ je o standardu proizvodnje, zna se porijeklo od do, način kako se životinja ubije, ne da je meso puno hormona, itd itd...
Neka se radije ozbiljno pozabave pravim problemima, a gluposti valjati...
Danas sam čitao, da su napali dvije ženske u Parizu... :zbunj

Nemam pojma o čemu se radi kod te hrane i vjerujem da ni taj ministar zna, ali ljute ljude puno je lakše manipulitati... :zbunj

A to, da imaju razlog biti ljuti, vjerovatno se slažeš... :ovaj
Na ekstremiste treba biti svatko ljut.
Ponajviše oni, u čije ime to navodno rade.
Kome i najviše štete nanose u normalnom životu.
2
2 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36482
Postovi: 29539
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Napadač na ulici u Parizu čovjeku odrubio glavu, policija ga ubila

Post Postao/la storm »

U CRKVI NOTRE DAME
Teroristički napad u Nici: Ženi odsječena glava, ubijene ukupno tri osobe

I. P.

slika

Francuska teroristički napad Nica napad nožem


Najmanje tri osobe su ubijene, od čega je jednoj odsječena glava, u jutrošnjem napadu nožem u i pokraj crkve Notre Dame u francuskoj Nici, javlja SkyNews.


Kako se navodi, glava je odsječena jednoj ženi u ili pored crkve koja se nalazi u prometnom dijelu Nice.

Nepoznat broj ljudi koji su pokušali pobjeći u obližnji kafić je ranjen, a napadač je prema javljanju gradonačelnika Nice Christiana Estrosija ubrzo uhapšen dodavši kako sve asocira na teroristički napad.



Kako prenosi Associeted Press, uhapšeni je ranjen prilikom privođenja te je prebačen u gradsku bolnicu. Prema prvim informacijama napadač je djelovao sam.



Francuski parlament je tokom jutrošnje sjednice nakratko prekinut kako bi se minutom šutnje odala počast ubijenima. Također, predsjednik Emmanuel Macron je na putu u Nicu.




Napad dolazi u vrijeme kada je Francuska pod teškim dojmom posljednjeg napada u kojem je učitelju Samuel Patyju odsječena glava jer je učenicima pokazao crteže poslanika Muhameda.
1
1 slika
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Napadač na ulici u Parizu čovjeku odrubio glavu, policija ga ubila

Post Postao/la Fatih »

Strasno...
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Veca
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1973
Postovi: 1449
Pridružen/a: 31 aug 2020, 15:33
Lokacija: Sikirevci!

Re: Napadač na ulici u Parizu čovjeku odrubio glavu, policija ga ubila

Post Postao/la Veca »

opet :sok boze sacuvaj, nece to izaci na dobro! ...ne mogu da vjerujem, na takav nacin ljude po ulici ubijati :sok
0
Bice kad se sjetim :kez
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Napadač na ulici u Parizu čovjeku odrubio glavu, policija ga ubila

Post Postao/la Ommadawn »

Pa iz kakve vukojebine dolaze i na koji način razmišljaju, dobro je da ovoga nema više svakim danom.
2
2 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36482
Postovi: 29539
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Napadač na ulici u Parizu čovjeku odrubio glavu, policija ga ubila

Post Postao/la storm »

Ja razumijem satiru, razumijem slobodu govora, oštro sam protiv bilo kakve radikalizacije, volim europski način života, i jako me nervira, kad ljudi koji pobjegnu navodno od nečega, to isto pokušavaju uspostaviti u tuđem dvorištu.
Ali ciljano provocirati sa nečim, što znaš da vrijeđa grupu ljudi, je već mimo svega toga, i obijest čista...
Karikirali su Isusa, ok...
Razlika je već u samom temelju vjerovanja... Slike, ikone su nešto sasvim svakodnevno u kršćanstvu...
Druga je stvar da se kršćani više ne uzbudjuju oko toga, mada je i ta satira davno prešla granice dobrog ukusa, ali rekoh, ne uzbuđuje se nitko previše...
Onda se čude na ovakve reakcije. Nisu normalne, ali očekivane, ako malo poznaš situaciju... Kaotično stanje bliskog istoka, uvijek se mora uzeti u obzir, terorizam kao odgovor na svu geopoliticku situaciju, glupo je zanemariti... Pa jel problem izbjegavati takve stvari?
Osim ako do kraja ne želiš podijeliti društvo?
I uvijek je sve nekako tempirano sa nekim preokretima na geopolitickoj sceni...
Sta slijedi? Represija, koja će iznjedriti još takvih odgovora, i spirala nasilja može početi.
Ima naravno i muslimanski svijet (vjerski vrh pogotovo) tu svoj dio odgovornosti, i posla... jer kako god, uvijek kažem, najveća je šteta s tim događajima, počinjena muslimanima.
4
4 slika
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Napadač na ulici u Parizu čovjeku odrubio glavu, policija ga ubila

Post Postao/la Ommadawn »

Kad je moj ucenik dosao jedan dan sa kukastim krstom nacrtanim na ruci, ja direktno upravniku!
"Znas, indijski je to znak, nisam ja nacista ili rasista..."
Boli me ba q-rac, brisi to! Ne znam ja ciji je to znak ispocetka je li... mater ti yebem ja kad sam se sa takvima tukao, ti si tutu u rikverc gurao.
"Ali ovo pocinje iz Indije. Hitler je samo ukrao taj znak..."
Samo ukrao?
Pobio milione ljudi u koncetracionim logorima gasom, spaljivanjem sve pod tim simbolom, rat svjetski zapoceo... Brisi!!

Kasnije mu objasnim da kad njega pet ucenika sa imigrantskim porijeklom napadne, oni nece slusati njegove argumente - to njih ne interesuje.
2
2 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Mehaning
Proleter
Reactions: 6035
Postovi: 4654
Pridružen/a: 23 jul 2020, 12:29

Re: Napadač na ulici u Parizu čovjeku odrubio glavu, policija ga ubila

Post Postao/la Mehaning »

storm je napisao/la: 30 okt 2020, 07:31 Ja razumijem satiru, razumijem slobodu govora, oštro sam protiv bilo kakve radikalizacije, volim europski način života, i jako me nervira, kad ljudi koji pobjegnu navodno od nečega, to isto pokušavaju uspostaviti u tuđem dvorištu.
Ali ciljano provocirati sa nečim, što znaš da vrijeđa grupu ljudi, je već mimo svega toga, i obijest čista...
Karikirali su Isusa, ok...
Razlika je već u samom temelju vjerovanja... Slike, ikone su nešto sasvim svakodnevno u kršćanstvu...
Druga je stvar da se kršćani više ne uzbudjuju oko toga, mada je i ta satira davno prešla granice dobrog ukusa, ali rekoh, ne uzbuđuje se nitko previše...
Onda se čude na ovakve reakcije. Nisu normalne, ali očekivane, ako malo poznaš situaciju... Kaotično stanje bliskog istoka, uvijek se mora uzeti u obzir, terorizam kao odgovor na svu geopoliticku situaciju, glupo je zanemariti... Pa jel problem izbjegavati takve stvari?
Osim ako do kraja ne želiš podijeliti društvo?
I uvijek je sve nekako tempirano sa nekim preokretima na geopolitickoj sceni...
Sta slijedi? Represija, koja će iznjedriti još takvih odgovora, i spirala nasilja može početi.
Ima naravno i muslimanski svijet (vjerski vrh pogotovo) tu svoj dio odgovornosti, i posla... jer kako god, uvijek kažem, najveća je šteta s tim događajima, počinjena muslimanima.
Teško i nikako se mogu složiti sa tobom... :meha1

Što ti kod sebe doma radiš, je tvoj problem. Ako ja dođem do tebe u goste, neču ti pizditi, kakve ti slike vise po zidu, kako ti žena kuha, ako je kučni red takav, izut ču cipele, neču ti temperaturu štelati i tako dalje... :meha2

Ako me nešto smeta, izvinem se i odem doma, gdje me ne smeta ništa... :meha2

Koliko je godina je izlazio Alan Ford, gdje zajebava baš sve sfere američkog društva. Asterix zajebava Engleze i Škote, da ne nabrajam dalje. Koliko je glava palo radi toga... :zbunj

Ti ljudi su u Francusku došli iz raznih vukojebina radi toga, jer im se u vukojebinama nije svidjelo živjeti. Kad su konačno došli negdje, gdje im je bolje (ako im nije, što ne krenu dalje), trude se tamo napraviti istu vukojebinu kao što je ona, iz koje su došli... :meha2

I čudno im to, što ih narod na odredištu ne prihvata i razumije... :face

Meni su recimo svi vjerski obredi glupi. Od brojanja kuglica, do nabijanja glavom u zid ili pod... :meha2

Pošto nisam čovjek, kojemu to nešto znači ili kojemu se je volja baviti time, mignem ramenima, i maknem se. Mislim da je to kulturno i da bi svi morali tako postupiti... :meha2

To je moje mišljenje i kad če se neka vjerska skupina truditi uzeti mi ga, pobuniti ču se svim mogučim sredstvima... :meha2

Ne diram te, ne diraj me. Ako ti se ne sviđam, izvoli me zaobiči. Ako češ mi u mojoj kuči pametovati, neču ti se prilagođavati, nego ču te izbaciti... :meha2

p.s.

Dodao bi samo to, kako mislim, da smo baš mi ateisti najomraženiji u svim vjerama, iako nisam još čuo, da bi u ime ateizma neko počinio bilo kakvi zločin... :ovaj
Neka mi samo netko opet nacije ne spomene, jer su oni vjerovali u svašta nešto i daleko od toga, da bi ikako bili ateisti... :face
0
Mehaning
Proleter
Reactions: 6035
Postovi: 4654
Pridružen/a: 23 jul 2020, 12:29

Re: Napadač na ulici u Parizu čovjeku odrubio glavu, policija ga ubila

Post Postao/la Mehaning »

Ommadawn je napisao/la: 30 okt 2020, 08:12 Kad je moj ucenik dosao jedan dan sa kukastim krstom nacrtanim na ruci, ja direktno upravniku!
"Znas, indijski je to znak, nisam ja nacista ili rasista..."
Boli me ba q-rac, brisi to! Ne znam ja ciji je to znak ispocetka je li... mater ti yebem ja kad sam se sa takvima tukao, ti si tutu u rikverc gurao.
"Ali ovo pocinje iz Indije. Hitler je samo ukrao taj znak..."
Samo ukrao?
Pobio milione ljudi u koncetracionim logorima gasom, spaljivanjem sve pod tim simbolom, rat svjetski zapoceo... Brisi!!

Kasnije mu objasnim da kad njega pet ucenika sa imigrantskim porijeklom napadne, oni nece slusati njegove argumente - to njih ne interesuje.
Sasvim razumljivo... :meha2

A bi li ti isto postupio, da si učitelj u Indiji, a đak je Indijac... :zbunj
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36482
Postovi: 29539
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Napadač na ulici u Parizu čovjeku odrubio glavu, policija ga ubila

Post Postao/la storm »

Mehaning je napisao/la: 30 okt 2020, 08:54
storm je napisao/la: 30 okt 2020, 07:31 Ja razumijem satiru, razumijem slobodu govora, oštro sam protiv bilo kakve radikalizacije, volim europski način života, i jako me nervira, kad ljudi koji pobjegnu navodno od nečega, to isto pokušavaju uspostaviti u tuđem dvorištu.
Ali ciljano provocirati sa nečim, što znaš da vrijeđa grupu ljudi, je već mimo svega toga, i obijest čista...
Karikirali su Isusa, ok...
Razlika je već u samom temelju vjerovanja... Slike, ikone su nešto sasvim svakodnevno u kršćanstvu...
Druga je stvar da se kršćani više ne uzbudjuju oko toga, mada je i ta satira davno prešla granice dobrog ukusa, ali rekoh, ne uzbuđuje se nitko previše...
Onda se čude na ovakve reakcije. Nisu normalne, ali očekivane, ako malo poznaš situaciju... Kaotično stanje bliskog istoka, uvijek se mora uzeti u obzir, terorizam kao odgovor na svu geopoliticku situaciju, glupo je zanemariti... Pa jel problem izbjegavati takve stvari?
Osim ako do kraja ne želiš podijeliti društvo?
I uvijek je sve nekako tempirano sa nekim preokretima na geopolitickoj sceni...
Sta slijedi? Represija, koja će iznjedriti još takvih odgovora, i spirala nasilja može početi.
Ima naravno i muslimanski svijet (vjerski vrh pogotovo) tu svoj dio odgovornosti, i posla... jer kako god, uvijek kažem, najveća je šteta s tim događajima, počinjena muslimanima.
Teško i nikako se mogu složiti sa tobom... :meha1

Što ti kod sebe doma radiš, je tvoj problem. Ako ja dođem do tebe u goste, neču ti pizditi, kakve ti slike vise po zidu, kako ti žena kuha, ako je kučni red takav, izut ču cipele, neču ti temperaturu štelati i tako dalje... :meha2

Ako me nešto smeta, izvinem se i odem doma, gdje me ne smeta ništa... :meha2

Koliko je godina je izlazio Alan Ford, gdje zajebava baš sve sfere američkog društva. Asterix zajebava Engleze i Škote, da ne nabrajam dalje. Koliko je glava palo radi toga... :zbunj

Ti ljudi su u Francusku došli iz raznih vukojebina radi toga, jer im se u vukojebinama nije svidjelo živjeti. Kad su konačno došli negdje, gdje im je bolje (ako im nije, što ne krenu dalje), trude se tamo napraviti istu vukojebinu kao što je ona, iz koje su došli... :meha2

I čudno im to, što ih narod na odredištu ne prihvata i razumije... :face

Meni su recimo svi vjerski obredi glupi. Od brojanja kuglica, do nabijanja glavom u zid ili pod... :meha2

Pošto nisam čovjek, kojemu to nešto znači ili kojemu se je volja baviti time, mignem ramenima, i maknem se. Mislim da je to kulturno i da bi svi morali tako postupiti... :meha2

To je moje mišljenje i kad če se neka vjerska skupina truditi uzeti mi ga, pobuniti ču se svim mogučim sredstvima... :meha2

Ne diram te, ne diraj me. Ako ti se ne sviđam, izvoli me zaobiči. Ako češ mi u mojoj kuči pametovati, neču ti se prilagođavati, nego ču te izbaciti... :meha2

p.s.

Dodao bi samo to, kako mislim, da smo baš mi ateisti najomraženiji u svim vjerama, iako nisam još čuo, da bi u ime ateizma neko počinio bilo kakvi zločin... :ovaj
Neka mi samo netko opet nacije ne spomene, jer su oni vjerovali u svašta nešto i daleko od toga, da bi ikako bili ateisti... :face
Isto sam napisao oko tih što dolaze i prave nerede.
Ali u cijeloj situaciji moraš cijelu sliku sagledati, pristupiti sa malo senzibiliteta...
Eh asterix i slični primjeri su prevazidjeni, i tome se možeš samo smijati još, ameri su svoj svijet...
Ali ti ratovi, posledično terorizam, često pod pokroviteljstvom upravo tog zapada, odvijaju se danas, sad, jučer, i sutra će...
Ne brani se tako naš zapadni način života... A istina je gorka... Da prosperiramo često na tuđoj nesreći, samo načini variraju od perioda do perioda.
Jesi bio zabrinut kad su urokali afghan prvo rusi, pa onda ameri?
Hoćeš slike Afganistana prije ruske okupacije?
afghanistan-skirts.jpg
Vjerujem da znaš kako izgleda danas pod talibanima...
Hoćeš slike iz Irana, prije Homeinija?
Iz Sirije, Iraka, Egipta, Libije?
Slične su.
I ni jedna se radikalizacija tih društava nije dogodila iznutra, sama od sebe...
Posljedice su kakve jesu...
1
1 slika
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Mehaning
Proleter
Reactions: 6035
Postovi: 4654
Pridružen/a: 23 jul 2020, 12:29

Re: Napadač na ulici u Parizu čovjeku odrubio glavu, policija ga ubila

Post Postao/la Mehaning »

storm je napisao/la: 30 okt 2020, 09:59
Mehaning je napisao/la: 30 okt 2020, 08:54

Teško i nikako se mogu složiti sa tobom... :meha1

Što ti kod sebe doma radiš, je tvoj problem. Ako ja dođem do tebe u goste, neču ti pizditi, kakve ti slike vise po zidu, kako ti žena kuha, ako je kučni red takav, izut ču cipele, neču ti temperaturu štelati i tako dalje... :meha2

Ako me nešto smeta, izvinem se i odem doma, gdje me ne smeta ništa... :meha2

Koliko je godina je izlazio Alan Ford, gdje zajebava baš sve sfere američkog društva. Asterix zajebava Engleze i Škote, da ne nabrajam dalje. Koliko je glava palo radi toga... :zbunj

Ti ljudi su u Francusku došli iz raznih vukojebina radi toga, jer im se u vukojebinama nije svidjelo živjeti. Kad su konačno došli negdje, gdje im je bolje (ako im nije, što ne krenu dalje), trude se tamo napraviti istu vukojebinu kao što je ona, iz koje su došli... :meha2

I čudno im to, što ih narod na odredištu ne prihvata i razumije... :face

Meni su recimo svi vjerski obredi glupi. Od brojanja kuglica, do nabijanja glavom u zid ili pod... :meha2

Pošto nisam čovjek, kojemu to nešto znači ili kojemu se je volja baviti time, mignem ramenima, i maknem se. Mislim da je to kulturno i da bi svi morali tako postupiti... :meha2

To je moje mišljenje i kad če se neka vjerska skupina truditi uzeti mi ga, pobuniti ču se svim mogučim sredstvima... :meha2

Ne diram te, ne diraj me. Ako ti se ne sviđam, izvoli me zaobiči. Ako češ mi u mojoj kuči pametovati, neču ti se prilagođavati, nego ču te izbaciti... :meha2

p.s.

Dodao bi samo to, kako mislim, da smo baš mi ateisti najomraženiji u svim vjerama, iako nisam još čuo, da bi u ime ateizma neko počinio bilo kakvi zločin... :ovaj
Neka mi samo netko opet nacije ne spomene, jer su oni vjerovali u svašta nešto i daleko od toga, da bi ikako bili ateisti... :face
Isto sam napisao oko tih što dolaze i prave nerede.
Ali u cijeloj situaciji moraš cijelu sliku sagledati, pristupiti sa malo senzibiliteta...
Eh asterix i slični primjeri su prevazidjeni, i tome se možeš samo smijati još, ameri su svoj svijet...
Ali ti ratovi, posledično terorizam, često pod pokroviteljstvom upravo tog zapada, odvijaju se danas, sad, jučer, i sutra će...
Ne brani se tako naš zapadni način života... A istina je gorka... Da prosperiramo često na tuđoj nesreći, samo načini variraju od perioda do perioda.
Jesi bio zabrinut kad su urokali afghan prvo rusi, pa onda ameri?
Hoćeš slike Afganistana prije ruske okupacije?
afghanistan-skirts.jpg
Vjerujem da znaš kako izgleda danas pod talibanima...
Hoćeš slike iz Irana, prije Homeinija?
Iz Sirije, Iraka, Egipta, Libije?
Slične su.
I ni jedna se radikalizacija tih društava nije dogodila iznutra, sama od sebe...
Posljedice su kakve jesu...
Znam, da su te zemlje bile puno normalnije prije islamskih revolucija i da ima zapad velike zasluge za sranja po tim zemljama, iako je još najviše sranja napravljeno po Afriki i Južni Ameriki, ali to ne stvara kastu nedodirljivih... :malagani
0
Odgovori

Natrag na “Svijet”