Terorizam u svijetu

Geopolitika, države, novi svjetski poredak i zavjere...
Moderator: Socrates
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7686
Postovi: 5634
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Eksplozija i pucnjava ispred sinagoge u Beču, austrijski mediji pišu o 7 mrtvih

Post Postao/la SmokingMan »

Sada mi prijatelj iz Beča šalje...

slika

slika

slika
slika

slika

slika
2
1 slika 1 slika
slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Eksplozija i pucnjava ispred sinagoge u Beču, austrijski mediji pišu o 7 mrtvih

Post Postao/la storm »

MunDzi je napisao/la: 02 nov 2020, 22:09
storm je napisao/la: 02 nov 2020, 22:06 Podsjeća sve na onaj niz napada 2016/ 2017...
Stradava običan narod, ljudi ionako na rubu pucanja od korona psihoze, sad još ova permanentna prijetnja...i tad se nije znalo, gdje će sljedeće opaliti...
Ja se uvijek zapitam...kome ovo odgovara?
Mozda nekom i odgovara.
A mozda neko jednostavno reaguje nenormalno iz nekih vlastitih ubjedjenja.
Pa čak i ako je idiot složio u svojoj bolesnoj tikvi ovakvo nešto, misliš, da će određene strukture propustiti takav zicer?
Takve im stvari daju težinu, masa konačno dobije ono što želi čuti...pa red medija, red socijalnih mreža, i eto ludila.
Nešto da ispričam, osjetio sam na svojoj koži...
Volontirao sam prilično angažirano preko karitasa i crvenog križa u migrantskoj krizi 2015...
već ono je bilo pogleda okoline :ccc
A nakon toga su uslijedili napadi 2016, 2017.... šta misliš, koliko sam puta čuo...eno ti oni tvoji sad?
Narod je glup, generalno gledano...površan, čuje što mu se sviđa, debili imaju glas bna internetu...teška je borba protiv toga...
Sve se onda svede na navijanje i podjele.
Odoh spavati, bolje mi je...
0
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7686
Postovi: 5634
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Eksplozija i pucnjava ispred sinagoge u Beču, austrijski mediji pišu o 7 mrtvih

Post Postao/la SmokingMan »

Provjerio sam post, i komentar korisnika je suspendovan....

slika

Trojica su već ubijena, a jedan od policajaca je poginuo u akciji.

*Policija je dala obavijest da je jedan od počinilaca ubijen
2
2 slika
Zadnja izmjena: SmokingMan, dana/u 02 nov 2020, 22:31, ukupno mijenjano 1 put.
slika
MunDzi
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4421
Postovi: 2114
Pridružen/a: 28 jul 2020, 14:05

Re: Eksplozija i pucnjava ispred sinagoge u Beču, austrijski mediji pišu o 7 mrtvih

Post Postao/la MunDzi »

storm je napisao/la: 02 nov 2020, 22:17
MunDzi je napisao/la: 02 nov 2020, 22:09
Mozda nekom i odgovara.
A mozda neko jednostavno reaguje nenormalno iz nekih vlastitih ubjedjenja.
Pa čak i ako je idiot složio u svojoj bolesnoj tikvi ovakvo nešto, misliš, da će određene strukture propustiti takav zicer?
Takve im stvari daju težinu, masa konačno dobije ono što želi čuti...pa red medija, red socijalnih mreža, i eto ludila.
Nešto da ispričam, osjetio sam na svojoj koži...
Volontirao sam prilično angažirano preko karitasa i crvenog križa u migrantskoj krizi 2015...
već ono je bilo pogleda okoline :ccc
A nakon toga su uslijedili napadi 2016, 2017.... šta misliš, koliko sam puta čuo...eno ti oni tvoji sad?
Narod je glup, generalno gledano...površan, čuje što mu se sviđa, debili imaju glas bna internetu...teška je borba protiv toga...
Sve se onda svede na navijanje i podjele.
Odoh spavati, bolje mi je...
Pa najlakse je biti ekstreman i s jedne i s duge strane.
Umijece je biti umjeren i odmjeren.
2
2 slika
Avatar
Dina
Queen's gambit
Queen's gambit
Reactions: 10471
Postovi: 6214
Pridružen/a: 28 jul 2020, 00:35

Re: Eksplozija i pucnjava ispred sinagoge u Beču, austrijski mediji pišu o 7 mrtvih

Post Postao/la Dina »

Ja više nemam stomak za pratiti takve vijesti, a ne mogu ni ignorisati...
Momentalno me želudac zabolio :tugi
Fakat, šta je to s ljudima? Ne kontam?! I nikada neću...
0
İnsanın en iyi yoldaşı onu seven değil, anlayan kişidir. Anlamakla başlar yolculuk.
Avatar
Lana
PRO behar
PRO behar
Reactions: 19233
Postovi: 13100
Pridružen/a: 03 aug 2020, 07:54

Re: Eksplozija i pucnjava ispred sinagoge u Beču, austrijski mediji pišu o 7 mrtvih

Post Postao/la Lana »

Kako me svaki put potrese kad ovako nesto vidim.
Prosle godine se zadesila u napadu u Londonu kad se desio :face
Sreca bila pa smo prije neki par minuta napustili taj dio grada gdje se to desilo,ali sam pomisao da znas da si bio tu je jako tesko.
4
4 slika
Moraš da istreniraš svoj um da bude jači od tvojih osjećanja,ili ćeš izgubiti samog sebe.
Avatar
Podrinjac
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1584
Postovi: 1597
Pridružen/a: 12 aug 2020, 07:18

Re: Eksplozija i pucnjava ispred sinagoge u Beču, austrijski mediji pišu o 7 mrtvih

Post Postao/la Podrinjac »

storm je napisao/la: 02 nov 2020, 21:45
pink floydd je napisao/la: 02 nov 2020, 21:39 Evo i ja sad čitam, ima i video neki


Pa šta je s ljudima da takvo nešto urade :face
Ludilo, eto šta je...
desničarima i populistima, kao naručeno.....
Tačno. Ali isto tako ne treba se ni čuditi što su desničari i populisti sve više glasniji u Europi.
2
2 slika
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2472
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Eksplozija i pucnjava ispred sinagoge u Beču, austrijski mediji pišu o 7 mrtvih

Post Postao/la Ramzess »

storm je napisao/la: 02 nov 2020, 22:06 Podsjeća sve na onaj niz napada 2016/ 2017...
Stradava običan narod, ljudi ionako na rubu pucanja od korona psihoze, sad još ova permanentna prijetnja...i tad se nije znalo, gdje će sljedeće opaliti...
Ja se uvijek zapitam...kome ovo odgovara?
Moje bogato iskustvo posmatraca iz sjene mi govori upravo to. Ko sve ovo planira i koji su mu krajnji ciljevi?
Ne izlaze mi iz glave Putinove rijeci kancelarki - okreni se rusiji i kini, amerikanci ce vam poslati rijeke imigranata medju kojima ce biti terorista kako bi uveli sukob religija usred evrope. To je rekao prije navale migranata.
Jasno to moze biti i njegovo maslo, i on ima koristi od nestabilne evrope. Cudi me samo zasto evropa spava i dozvoljava svu tu manipulaciju na svom tlu ...
Da hoce vise Tramp izgubiti ove izbore ... :face
Ovo i njemu odgovara jer se predstavlja kao zastitnik svijeta od terorista ... odgovara i desnicarima u evropi ... prosto me strah za sve te nevine i nespremne ljude u EU ... :tugi
2
2 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Eksplozija i pucnjava ispred sinagoge u Beču, austrijski mediji pišu o 7 mrtvih

Post Postao/la storm »

Buki je napisao/la: 03 nov 2020, 06:05
storm je napisao/la: 02 nov 2020, 22:06 Podsjeća sve na onaj niz napada 2016/ 2017...
Stradava običan narod, ljudi ionako na rubu pucanja od korona psihoze, sad još ova permanentna prijetnja...i tad se nije znalo, gdje će sljedeće opaliti...
Ja se uvijek zapitam...kome ovo odgovara?
Moje bogato iskustvo posmatraca iz sjene mi govori upravo to. Ko sve ovo planira i koji su mu krajnji ciljevi?
Ne izlaze mi iz glave Putinove rijeci kancelarki - okreni se rusiji i kini, amerikanci ce vam poslati rijeke imigranata medju kojima ce biti terorista kako bi uveli sukob religija usred evrope. To je rekao prije navale migranata.
Jasno to moze biti i njegovo maslo, i on ima koristi od nestabilne evrope. Cudi me samo zasto evropa spava i dozvoljava svu tu manipulaciju na svom tlu ...
Da hoce vise Tramp izgubiti ove izbore ... :face
Ovo i njemu odgovara jer se predstavlja kao zastitnik svijeta od terorista ... odgovara i desnicarima u evropi ... prosto me strah za sve te nevine i nespremne ljude u EU ... :tugi
Europa je spora, i napisah već, prije svega ekonomska zajednica.
Puno je toga u prošlosti bazirano na nato savezu, na americi i engleskoj...
Vratiti će se kontrole na granice... Poništiti neke slobode, nema druge.
Ima taj europol, ali slabašno je to za ove situacije.
I da, svi tu vide priliku... I rusi, i ameri...
0
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2472
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Eksplozija i pucnjava ispred sinagoge u Beču, austrijski mediji pišu o 7 mrtvih

Post Postao/la Ramzess »

storm je napisao/la: 03 nov 2020, 08:23
Buki je napisao/la: 03 nov 2020, 06:05
Moje bogato iskustvo posmatraca iz sjene mi govori upravo to. Ko sve ovo planira i koji su mu krajnji ciljevi?
Ne izlaze mi iz glave Putinove rijeci kancelarki - okreni se rusiji i kini, amerikanci ce vam poslati rijeke imigranata medju kojima ce biti terorista kako bi uveli sukob religija usred evrope. To je rekao prije navale migranata.
Jasno to moze biti i njegovo maslo, i on ima koristi od nestabilne evrope. Cudi me samo zasto evropa spava i dozvoljava svu tu manipulaciju na svom tlu ...
Da hoce vise Tramp izgubiti ove izbore ... :face
Ovo i njemu odgovara jer se predstavlja kao zastitnik svijeta od terorista ... odgovara i desnicarima u evropi ... prosto me strah za sve te nevine i nespremne ljude u EU ... :tugi
Europa je spora, i napisah već, prije svega ekonomska zajednica.
Puno je toga u prošlosti bazirano na nato savezu, na americi i engleskoj...
Vratiti će se kontrole na granice... Poništiti neke slobode, nema druge.
Ima taj europol, ali slabašno je to za ove situacije.
I da, svi tu vide priliku... I rusi, i ameri...
Bolje da nam ponude pos'o da ih cuvamo nego da crncimo na gradjevini. :malagani
1
1 slika
Desperado
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1218
Postovi: 1070
Pridružen/a: 30 okt 2020, 12:03

Re: Eksplozija i pucnjava ispred sinagoge u Beču, austrijski mediji pišu o 7 mrtvih

Post Postao/la Desperado »

Sve ovo što se dešava je kriza demokratije i demokratskih vrijednosti. Mislim da će se Evropa morati vratiti malo unazad sa slobodama - pogotovo kad su manjine u pitanju, a da će biti naloženo masovno praćenje i intervencije više nego ikad kod tih manjina iz koje obično dolaze potencijalni teroristi.

Oni zloupotrebljavaju demokratiju da bi uživali u njenim slobodama propagirajući sektaško-militantni Islam, a jedan Francuz, Austrijanac itd. bi vjerovatno gubili glavu u njihovim državama ako bi furali slobodu govora i izražavanja čak i sa bezazlenim pričama, a pogotovo kritikama.

Te manjine se namaju šta buniti ako Evropa krene sa njima da postupa rigoroznije. Ili se trebaju prilagoditi zemlji u kojoj žive i njenim zakonima ili ih treba vratiti odakle su došli. Nema treće. Devedesetih su naši uglavnom vraćeni iz recimo Njemačke... koliko se sjećam bio je neki Abschiebung papir sa rokom do kojeg si morao napustiti Njemačku i otići nazad u svoju zemlju. Tako nešto bi opet mogli uvesti i za migrante.

Erdogan i slični mogu da kmeče koliko hoće, ali nemaju nikakvo pravo da se bave pitanjem muslimana u jednoj Evropskoj državi poput Francuske ili bilo koje druge države. To je isključivo do Francuske, a potom i do EU. Isto tako i za Austriju. Čak i za Njemačku u kojoj živi veliki dio njegovog naroda.
3
3 slika
Avatar
Jimmy McNulty
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 489
Postovi: 273
Pridružen/a: 28 okt 2020, 21:37

Re: Eksplozija i pucnjava ispred sinagoge u Beču, austrijski mediji pišu o 7 mrtvih

Post Postao/la Jimmy McNulty »

Djevojka iz BiH što je povrijeđena sinoć išla sa mnom 4 godine u razred u srednjoj 🥺
5
3 slika 2 slika
I expect nothing and I'm still let down.
Avatar
Jimmy McNulty
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 489
Postovi: 273
Pridružen/a: 28 okt 2020, 21:37

Re: Eksplozija i pucnjava ispred sinagoge u Beču, austrijski mediji pišu o 7 mrtvih

Post Postao/la Jimmy McNulty »

Ovo je ona. Ljepotica. Baš pozitiva osoba. Kad je vidite očekivali biste nekog snoba no nema pristupačnije djevojke od nje. U srednjoj smo bili baš bliski, koliko mi je samo pismenih zadaća iz njemačkog napisala. Nadam se da je u dobrom stanju i da nije teže povrijeđena.


https://www.klix.ba/lifestyle/modailjep ... /130928025
0
I expect nothing and I'm still let down.
Avatar
R4IN
Sajber kurajber
Sajber kurajber
Reactions: 8954
Postovi: 10478
Pridružen/a: 31 aug 2020, 00:23

Re: Eksplozija i pucnjava ispred sinagoge u Beču, austrijski mediji pišu o 7 mrtvih

Post Postao/la R4IN »

0
ALPHA ET OMEGA🔥
Avatar
R4IN
Sajber kurajber
Sajber kurajber
Reactions: 8954
Postovi: 10478
Pridružen/a: 31 aug 2020, 00:23

Re: Eksplozija i pucnjava ispred sinagoge u Beču, austrijski mediji pišu o 7 mrtvih

Post Postao/la R4IN »

0
ALPHA ET OMEGA🔥
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2472
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Eksplozija i pucnjava ispred sinagoge u Beču, austrijski mediji pišu o 7 mrtvih

Post Postao/la Ramzess »

Citam na fejsu da je u igri bilo troje albanaca - terorista, ranjeni policajac i ranjena djevojka. Cudno ...
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Terorizam u svijetu

Post Postao/la storm »

Veliki teroristički napad u Afganistanu: poginulo 30-ak pripadnika snaga sigurnosti
Autor: Irina Meter

slika

U Afganistanu teško do mira. U kontekstu najave o dodatnom povlačenju američkih vojnika iz te zemlje, kao i održavanja pregovora između predstavnika vlade u Kabulu i talibanskog pokreta u katarskoj prijestolnici Dohi uz aktivno sudjelovanje američkih posrednika, stanje na terenu bi se trebalo stabilizirati što bi omogućilo otvaranje puta prema političkom rješenju tamošnjeg višedesetljetnog sukoba. Međutim, loše vijesti, koje svako toliko dolaze s terena, potvrđuju stavove onih koji na čitav ovaj pregovarački i pomirbeni proces ne gledaju s preveliki optimizmom. Jedna od njih svakako je i ova najnovija:

U Afganistanu se dogodio veliki teroristički napad u vojnoj bazi u regiji Ghazni, gdje je bombaš-samoubojica raznio automobil napunjen eksplozivom.

Prema navodima novinske agencije Xinhua, koja se poziva na lokalne vlasti, kao rezultat toga terorističkoga napada ubijeno je najmanje 30 pripadnika afganistanskih snaga sigurnosti, a ranjene su još 24 osobe. Afganistansko Ministarstvo unutarnjih poslova potvrdilo je napad, ali nije izvijestilo o točnom broju ubijenih.

Novi teroristički napad snažnog intenziteta u gradu Ghazni, glavnom gradu istoimene regije jugozapadno od Kabula, pridružio se podužoj listi napada militanata u njihovom sve češćem i snažnijem obračunu s vladinim sigurnosnim snagama.

Do sada nitko nije preuzeo odgovornost za ovaj napad, ali već je poznato da je istog dana i na isti način napadnut konvoj čelnika regionalnog vijeća Zubal Attadjan Hakbayat . Tom je prilikom troje ljudi ubijeno, a još 12 ih je ozlijeđeno. Čelnik regionalnog vijeća zadobio je samo lakše ozljede.






Posljednjih mjeseci regija Ghazni redovito postaje mjesto sukoba između afganistanskih snaga sigurnosti i talibanskih radikala. Oko 10 od ukupno 19 okruga u toj regiji pod nadzorom je talibana.
0
Odgovori

Natrag na “Svijet”