Francuska

Geopolitika, države, novi svjetski poredak i zavjere...
Moderator: Socrates
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Le Pen traži zabranu hidžaba

Post Postao/la storm »

slika

; anketa pokazuje da je jako blizu Macronu
T.K./geopolitika
Čelnica francuske krajnje desne stranke Marine Le Pen u petak je zatražila zabranu nošenja hidžaba na javnim mjestima, dok nedavna anketa pokazuje da bi, u drugom krugu izbora protiv trenutnog predsjednika Emmanuela Macrona, utrka bila jako neizvjesna.

“Smatram da je hidžab islamistički odjevni predmet”, kazala je novinarima Le Pen i predložila zabranu “islamističkih ideologija” koje su, po njenom sudu, “totalitarne i ubilačke”, piše AFP.

Na prethodnim predsjedničkim izborima Marine Le Pen je ušla u drugi krug izbora, ali ju je glatko porazio centristički kandidat Emmanuel Macron, kojega su, u drugom krugu, podržale stranke lijevog i desnog centra.

Naime, Le Pen je u drugom krugu dobila tek 33, 90 posto glasova.

Međutim, anketa koju je online proveo Harris Interactive, pokazuje da bi Le Pen sada mogla računati na puno veću podršku birača.

Tako bi Le Pen u drugom krugu protiv Emmanuela Macrona podržalo čak 48 posto birača, a Macrona 52 posto birača, objavile su novine Le Parisien, prenosi AFP.
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Le Pen traži zabranu hidžaba

Post Postao/la storm »

... i hajde, to što ona brabonja, ništa novo, to joj je uostalom i "dužnost" jer zastupa ekstremno desnu opciju...
Nego brine nešto drugo...
Prema pokazateljima javnog mnijenja, kotira jako visoko...i ako zamislim hipotetski nešto prije izbora, ili uoči istih, neku frku, napad, divljaštvo...izbori bi se vrlo lako mogli razviti neočekivano, a i neželjeno po Francusku, i EU kao cjelinu...
A srediti false flag europskim protivnicima, mačji je kašalj...
Na prethodnim predsjedničkim izborima Marine Le Pen je ušla u drugi krug izbora, ali ju je glatko porazio centristički kandidat Emmanuel Macron, kojega su, u drugom krugu, podržale stranke lijevog i desnog centra.

Naime, Le Pen je u drugom krugu dobila tek 33, 90 posto glasova.

Međutim, anketa koju je online proveo Harris Interactive, pokazuje da bi Le Pen sada mogla računati na puno veću podršku birača.

Tako bi Le Pen u drugom krugu protiv Emmanuela Macrona podržalo čak 48 posto birača, a Macrona 52 posto birača, objavile su novine Le Parisien, prenosi AFP.
0
Atomic
PRO behar
PRO behar
Reactions: 10778
Postovi: 6301
Pridružen/a: 23 okt 2020, 23:02

Re: Le Pen traži zabranu hidžaba

Post Postao/la Atomic »

Dosta izjava politicara zbog glasova i fotelje je bio povod da neki manijak digne sebe u vazduh.Nigdje umjerene politike,nego samo daj,bubni neku glupost,briga me za posljedice.
0
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 14012
Postovi: 6435
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Re: Le Pen traži zabranu hidžaba

Post Postao/la lejlamo »

zabrana abortusa, zabrana hidžaba, zabrana kretanja, ma može sve.
0
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Le Pen traži zabranu hidžaba

Post Postao/la Fatih »

Trazi ona sebi....
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Nice try
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3404
Postovi: 1800
Pridružen/a: 13 dec 2020, 15:13

Re: Le Pen traži zabranu hidžaba

Post Postao/la Nice try »

storm je napisao/la: 01 feb 2021, 13:53 ... i hajde, to što ona brabonja, ništa novo, to joj je uostalom i "dužnost" jer zastupa ekstremno desnu opciju...
Nego brine nešto drugo...
Prema pokazateljima javnog mnijenja, kotira jako visoko...i ako zamislim hipotetski nešto prije izbora, ili uoči istih, neku frku, napad, divljaštvo...izbori bi se vrlo lako mogli razviti neočekivano, a i neželjeno po Francusku, i EU kao cjelinu...
A srediti false flag europskim protivnicima, mačji je kašalj...
Na prethodnim predsjedničkim izborima Marine Le Pen je ušla u drugi krug izbora, ali ju je glatko porazio centristički kandidat Emmanuel Macron, kojega su, u drugom krugu, podržale stranke lijevog i desnog centra.

Naime, Le Pen je u drugom krugu dobila tek 33, 90 posto glasova.

Međutim, anketa koju je online proveo Harris Interactive, pokazuje da bi Le Pen sada mogla računati na puno veću podršku birača.

Tako bi Le Pen u drugom krugu protiv Emmanuela Macrona podržalo čak 48 posto birača, a Macrona 52 posto birača, objavile su novine Le Parisien, prenosi AFP.
Jučer sam gledala neki dokumentarac o pomagačima saveznika i talijanskih partizana u selima nekih regija sjeverne Italije...na kraju dokumentarca voditelj stoji kod spomenika ubijena 174 mještana, većinom žena i djece i kaže...vidjeli ste ovih nekoliko živih svjedoka masakra, oni neće živjeti još dugo. Važno je da čujemo i zapamtimo njihovo svjedočenje jer svjedoci smo jačanja desničarskih stranaka i njihovih simpatizera...i td. u tom smislu.
Da li omladina, ljudi srednje dobi i nešto stariji nisu svjesni šta takve politike mogu donijeti Evropi?
Da li ne znaju istoriju?
Meni je strašno pročitati podatke ih te ankete...zar ima toliko simpatizera ili je ljudima dosta trenutne vlade, pa srljaju?
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Snijeg prekrio Saharu, prizori oduševili ljude širom svijeta

Post Postao/la storm »

A sad bi mogao ići naslov....Sahara prekrila snijeg :D



Zbog vjetra i razvoja specifičnih meteoroloških uslova, velike količine pijeska iz Sahare ovog vikenda stigle su na područje Evrope, a miješanje sa snijegom prouzrokovalo je rijetku pojavu stvaranja tzv. crvenog ili krvavog snijega.


Prema snimcima stranice Severe Weather, pijesak je s područja Afrike stigao preko jugozapadnog dijela Evrope u centralni dio kontinenta. Čestice prašine prekrile su centralni dio Francuske, Švicarske, južnog dijela Njemačke te Austrije.

slika

S obzirom na položaj, mnoga skijališta širom centralnog dijela Evrope poprimila su crvenu boju, a brojni skijaši ostali su iznenađeni fantastičnim prizorima koji se rijetko mogu vidjeti na planinama.

Zbog utjecaja vjetra, pijesak bi se prema navodima njemačkih meteorologa trebao širiti dalje prema sjeveru i istoku Evrope, tačnije na područje Mađarske, Češke, te zemalja na sjeveru poput Belgije i Nizozemske.

Dijelovi pijeska trebali bi prema procjeni stići i na područje Balkana kao i Poljske i Ukrajine, ali u manjem obimu s obzirom na smjer kretanja vjetra.

Iako se pijesak iz Sahare na području Evrope može primijetiti svake godine, meteorolozi ističu da je vjetar ovoga puta bio mnogo jači nego inače što je prouzrokovalo i zadržavanje mnogo više čestica prašine u zraku.
1
1 slika
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Snijeg prekrio Saharu, prizori oduševili ljude širom svijeta

Post Postao/la Heidi »

Blutschnee u Njemackoj
.
3
3 slika
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Avatar
Podrinjac
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1584
Postovi: 1597
Pridružen/a: 12 aug 2020, 07:18

Re: Snijeg prekrio Saharu, prizori oduševili ljude širom svijeta

Post Postao/la Podrinjac »

Oni nama poslaše pijesak. Mi njima snijeg.
0
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Snijeg prekrio Saharu, prizori oduševili ljude širom svijeta

Post Postao/la Hannibal »

kijamecki dan bgm
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
radostan dan
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 5557
Postovi: 3408
Pridružen/a: 30 jan 2021, 22:52

Re: Snijeg prekrio Saharu, prizori oduševili ljude širom svijeta

Post Postao/la radostan dan »

zamislite dan, počnu da padaju sise...ti letiš da ih sve pokupiš.
4
1 slika 3 slika
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Snijeg prekrio Saharu, prizori oduševili ljude širom svijeta

Post Postao/la Heidi »

Zamislitw dan, pocnu padat mozgovi....svi bismo se razbjezali :heidi2
3
2 slika 1 slika
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Avatar
radostan dan
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 5557
Postovi: 3408
Pridružen/a: 30 jan 2021, 22:52

Re: Snijeg prekrio Saharu, prizori oduševili ljude širom svijeta

Post Postao/la radostan dan »

za mozgove ne znam, ali kakve sam sreće, da počnu da padaju organi odozgo....znam šta bi meni padalo.
4
4 slika
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Snijeg prekrio Saharu, prizori oduševili ljude širom svijeta

Post Postao/la Max »

radostan dan je napisao/la: 08 feb 2021, 12:40 za mozgove ne znam, ali kakve sam sreće, da počnu da padaju organi odozgo....znam šta bi meni padalo.
A šta bi ti
U tim godinama da ti se diže
pfff

:ha
2
2 slika
I say what I think, I think what I say
Avatar
radostan dan
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 5557
Postovi: 3408
Pridružen/a: 30 jan 2021, 22:52

Re: Snijeg prekrio Saharu, prizori oduševili ljude širom svijeta

Post Postao/la radostan dan »

ma ne mora da se diže, nek bar ne padaju oZgo...
1
1 slika
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Snijeg prekrio Saharu, prizori oduševili ljude širom svijeta

Post Postao/la Heidi »

Pa nek su I cuskije.
1
1 slika
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Avatar
Xeno
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2496
Postovi: 2120
Pridružen/a: 27 nov 2020, 19:29
Lokacija: System

Re: Snijeg prekrio Saharu, prizori oduševili ljude širom svijeta

Post Postao/la Xeno »

Tema za mastanje. :ooo
1
1 slika
Everyone's got a theory about the bitter one
Odgovori

Natrag na “Svijet”