"Sarajevo safari"

Rat u BiH, te ratovi izazvani raspadom SFRJ. Zločini, presude, kronologija jedne agresije.
Moderator: Fatih, Max
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

"Sarajevo safari"

Post Postao/la storm »

Pogledao netko dokumentarni film slovenskog redatelja "Sarajevo safari"?

Ovo je nešto najbolesnije što sam čuo u svezi rata u BiH.
0
Avatar
Malena
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 7806
Postovi: 4555
Pridružen/a: 22 jul 2020, 09:44

Re: "Sarajevo safari"

Post Postao/la Malena »

Gdje?
0
Dragulj ne gubi vrijednost i kad padne u blato, a prašina ostaje prašina i kad se do neba digne
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: "Sarajevo safari"

Post Postao/la storm »

Malena je napisao/la: 02 nov 2022, 20:11Gdje?
Prekjučer na al Jazeera
0
Avatar
Malena
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 7806
Postovi: 4555
Pridružen/a: 22 jul 2020, 09:44

Re: "Sarajevo safari"

Post Postao/la Malena »

Pregledah sinoć. Ne iznenađuje me jer sam čula da je bilo takvih slučajeva, ne samo u Sarajevu već u čitavoj BiH :tugi
Nije mi samo jasno zašto je slovenac progovorio sad, nakon toliko godina :ovaj
0
Dragulj ne gubi vrijednost i kad padne u blato, a prašina ostaje prašina i kad se do neba digne
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: "Sarajevo safari"

Post Postao/la storm »

Malena je napisao/la: 03 nov 2022, 15:04 Pregledah sinoć. Ne iznenađuje me jer sam čula da je bilo takvih slučajeva, ne samo u Sarajevu već u čitavoj BiH :tugi
Nije mi samo jasno zašto je slovenac progovorio sad, nakon toliko godina :ovaj
Navodno se za to znalo u nekim krugovima, ali se na svako istraživanje naletjelo na zid.
Poput mafijaške omerte
Omerta _zakon ćutanja.
E sad je prvi put progovorio sudionik iz organizacije. Razloge možemo samo nagađati.
Ali mislim da, ako se tako dugo šutjelo, nisu tu sitne ribe u igri...
0
Avatar
Malena
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 7806
Postovi: 4555
Pridružen/a: 22 jul 2020, 09:44

Re: "Sarajevo safari"

Post Postao/la Malena »

Ma kakve sitne crne ribe, ovo su sami vrhovi. Još tada, dok sam bila u Sarajevu, čula sam priče da na području oko Goražda dolaze tako likovi iz Srbije, Bugarske, Rusije, Ukraine. Užas. Tad kad nisam poludjela neću nikad.
Nije slovenac jasan jer svjestan je da ti organizatori znaju ko je on i ono zamračivanje lica mi je niđe veze. Svjestan je isto i da ga mogu pronaći u roku od 24 sata, ako već nisu.
Eh šta je sad ovo predstavljalo, čišćenje savjesti :ovaj
Meni je i on u istom košu kao i oni koji su pucali jer nije reagovao. Njemu je bilo "strašno, užasno", ja, i?! Šta si poduzeo po tom pitanju? Još se vraćao!!! :sok
Ma bježi, muka mi da povraćam od sinoć. Zbog Irine, zbog "Malene", zbog sve djece svijeta koja na bilo koji način bivaju povrijeđena :tugi
0
Dragulj ne gubi vrijednost i kad padne u blato, a prašina ostaje prašina i kad se do neba digne
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: "Sarajevo safari"

Post Postao/la storm »

Malena je napisao/la: 03 nov 2022, 16:45 Ma kakve sitne crne ribe, ovo su sami vrhovi. Još tada, dok sam bila u Sarajevu, čula sam priče da na području oko Goražda dolaze tako likovi iz Srbije, Bugarske, Rusije, Ukraine. Užas. Tad kad nisam poludjela neću nikad.
Nije slovenac jasan jer svjestan je da ti organizatori znaju ko je on i ono zamračivanje lica mi je niđe veze. Svjestan je isto i da ga mogu pronaći u roku od 24 sata, ako već nisu.
Eh šta je sad ovo predstavljalo, čišćenje savjesti :ovaj
Meni je i on u istom košu kao i oni koji su pucali jer nije reagovao. Njemu je bilo "strašno, užasno", ja, i?! Šta si poduzeo po tom pitanju? Još se vraćao!!! :sok
Ma bježi, muka mi da povraćam od sinoć. Zbog Irine, zbog "Malene", zbog sve djece svijeta koja na bilo koji način bivaju povrijeđena :tugi
Nije ništa bolji, to sam prvi pomislio.
Režiser tj autor, sigurno mu zna identitet... Zanima me, da li je neka institucija zatražila saslušanje, privođenje, postupak.
Ne možeš ti sad malo ispričati, i laku noć.
Sad govori, sve... Od - do
0
Avatar
Russki
prince of idiotism
prince of idiotism
Reactions: 22278
Postovi: 16994
Pridružen/a: 29 aug 2020, 19:19
Lokacija: Throne of Time

Re: "Sarajevo safari"

Post Postao/la Russki »

đe se ljudi ovo ima pogledati ?
0
abysmal depths are flooded
Avatar
Malena
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 7806
Postovi: 4555
Pridružen/a: 22 jul 2020, 09:44

Re: "Sarajevo safari"

Post Postao/la Malena »

storm je napisao/la: 03 nov 2022, 20:47
Malena je napisao/la: 03 nov 2022, 16:45 Ma kakve sitne crne ribe, ovo su sami vrhovi. Još tada, dok sam bila u Sarajevu, čula sam priče da na području oko Goražda dolaze tako likovi iz Srbije, Bugarske, Rusije, Ukraine. Užas. Tad kad nisam poludjela neću nikad.
Nije slovenac jasan jer svjestan je da ti organizatori znaju ko je on i ono zamračivanje lica mi je niđe veze. Svjestan je isto i da ga mogu pronaći u roku od 24 sata, ako već nisu.
Eh šta je sad ovo predstavljalo, čišćenje savjesti :ovaj
Meni je i on u istom košu kao i oni koji su pucali jer nije reagovao. Njemu je bilo "strašno, užasno", ja, i?! Šta si poduzeo po tom pitanju? Još se vraćao!!! :sok
Ma bježi, muka mi da povraćam od sinoć. Zbog Irine, zbog "Malene", zbog sve djece svijeta koja na bilo koji način bivaju povrijeđena :tugi
Nije ništa bolji, to sam prvi pomislio.
Režiser tj autor, sigurno mu zna identitet... Zanima me, da li je neka institucija zatražila saslušanje, privođenje, postupak.
Ne možeš ti sad malo ispričati, i laku noć.
Sad govori, sve... Od - do
https://www.klix.ba/vijesti/bih/tuzilas ... /221101050

Zavrtilo se :malagani
0
Dragulj ne gubi vrijednost i kad padne u blato, a prašina ostaje prašina i kad se do neba digne
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: "Sarajevo safari"

Post Postao/la storm »

Malena je napisao/la: 04 nov 2022, 11:13
storm je napisao/la: 03 nov 2022, 20:47

Nije ništa bolji, to sam prvi pomislio.
Režiser tj autor, sigurno mu zna identitet... Zanima me, da li je neka institucija zatražila saslušanje, privođenje, postupak.
Ne možeš ti sad malo ispričati, i laku noć.
Sad govori, sve... Od - do
https://www.klix.ba/vijesti/bih/tuzilas ... /221101050

Zavrtilo se :malagani
Protiv nepoznatog počinitelja...
Slabo je to u šansama.
Autora treba odmah dovesti i saslušati, pa onog svjedoka, pa tako dalje...
Ostalo je klinac
0
Avatar
Malena
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 7806
Postovi: 4555
Pridružen/a: 22 jul 2020, 09:44

Re: "Sarajevo safari"

Post Postao/la Malena »

Pa naravno da se mora navesti protiv NN lica jer se još ne zna tačno ko je u pitanju i koliko ih je u stvarnosti bilo, ali svjedočenjem autora i svjedoka, doći će se i do tačnih podataka o počiniocima, ako Bog da.
0
Dragulj ne gubi vrijednost i kad padne u blato, a prašina ostaje prašina i kad se do neba digne
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: "Sarajevo safari"

Post Postao/la storm »

Malena je napisao/la: 04 nov 2022, 12:26 Pa naravno da se mora navesti protiv NN lica jer se još ne zna tačno ko je u pitanju i koliko ih je u stvarnosti bilo, ali svjedočenjem autora i svjedoka, doći će se i do tačnih podataka o počiniocima, ako Bog da.
Koliko sam skuzio, to je bila golema organizacija.
Centar u Italiji, Milano.
Slovenci transport do Beograda,, pa sve dalje.

Do pocinioca, jako sumnjam... Ali daj bože
Ako ih pohvataju, to će ove iz logistike. Zasluženo, ali nije to to.
Čitam, pocinioci su bogati ljudi od Rusije do zapada, uključujući usa i kanadu..
0
Odgovori

Natrag na “Rat u BiH”