Izbjeglištvo i ratne priče

Rat u BiH, te ratovi izazvani raspadom SFRJ. Zločini, presude, kronologija jedne agresije.
Moderator: Fatih, Max
Avatar
Nice try
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3404
Postovi: 1800
Pridružen/a: 13 dec 2020, 15:13

Re: Izbjeglištvo i ratne priče

Post Postao/la Nice try »

Davno sam izgubila strpljenje da bih mogla ispričati bilo sta iz rata, smiješno, tužno, rijetko se i sjetim... nekad gnjavim djecu, ali slušaju me više iz poštovanja nego iz zanimanja.
Čitaću ovo vaše.
0
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2472
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Izbjeglištvo i ratne priče

Post Postao/la Ramzess »

Fatih je napisao/la: 23 dec 2020, 12:43 Koliko puta sam razmisljao da i ja napisem ovdje nesto. Ali, cijeli taj rat, pa cini mi se da nema mjeseca, u kojem mi se nije desila neka prekretnica u zivotu. "Saltao" me zivot, kao nikog svoga...
Potpuno te razumijem drug, i meni bude tesko kad se sjetim ... ali evo stisnut cu zube pa nek bude sta bude:
Isao sa drugom na prvu liniju i u jednom razvaljenom stanu nadjemo bocu 5 litara Jack Danielsa, cak i postolje sa tockicima imala, i zasuskamo je ispod nekih dasaka da je ponesemo kad se budemo vracali, i ... :tugi ... neko nam je ukrade ... opet smo morali mijesati medicinski alkohol sa limuntosom, kiki bombonama i suhim vocem ... :kme
0
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Izbjeglištvo i ratne priče

Post Postao/la Ommadawn »

Malena je napisao/la: 23 dec 2020, 15:25 @Ommadawn na fb ima jedna grupa, ne znam tačan naziv javim kad provjerim, ima dosta slika evakuacija. Tu sam i ja našla sliku baba kad je evakuisan '94. Možda ima i tvoja nana :zbunj
Može biti da ima. Samo mučno je to gledati.
Ima na Youtube snimak napad na njihovo selo, snimala bagra kad je krenula u pokolj. Ja ispočetka nisam htio da gledam.
I onda jednu noć.
Što mi je trebalo, ne znam. A da nisam, pitao bih se što nisam.
1
1 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Odgovori

Natrag na “Rat u BiH”