Fojnica 1993, ratni zlocin ili dvostruko ubistvo?

Rat u BiH, te ratovi izazvani raspadom SFRJ. Zločini, presude, kronologija jedne agresije.
Moderator: Fatih, Max
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Fojnica 1993, ratni zlocin ili dvostruko ubistvo?

Post Postao/la laga-nini »

..pa doli kako cijenjeni kolega voli rec..znam za vitez i kiseljak al nesto se ne mogu sjetit da je bilo doli..
0
Avatar
East_side
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3831
Postovi: 2443
Pridružen/a: 16 sep 2020, 11:42
Lokacija: Dovoljno blizu

Re: Fojnica 1993, ratni zlocin ili dvostruko ubistvo?

Post Postao/la East_side »

Max je napisao/la: 01 dec 2020, 15:06
laga-nini je napisao/la: 01 dec 2020, 15:04 ..juku sam poznavao osobno..navodno da je živ il je samo legenda ..
i Elvis je živ

kažu....
I Morison, kazu, u nekom selu u Andima :ooo

Sto se tice teme, jedan od dogadjaja koji se nikada i nikako nisu smjeli desiti. Jedna ogromna, neoprostiva mrlja i razlog strasne neprijatnosti jer je to, jelde, ucinjeno u "moje ime" npr. :face
2
2 slika
Nikada ne gasi svoje svjetlo samo zbog toga što nekima ide u oči.
Avatar
East_side
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3831
Postovi: 2443
Pridružen/a: 16 sep 2020, 11:42
Lokacija: Dovoljno blizu

Re: Fojnica 1993, ratni zlocin ili dvostruko ubistvo?

Post Postao/la East_side »

laga-nini je napisao/la: 01 dec 2020, 16:38 ..pa doli kako cijenjeni kolega voli rec..znam za vitez i kiseljak al nesto se ne mogu sjetit da je bilo doli..
Bilo je pokolja nad civilima u okolici Kiseljaka. Smaknute su cijele porodice. Znam za neke slucajeve jer smo imali vikendicu u tom podrucju pa smo poznavali dosta ljudi.
1
1 slika
Nikada ne gasi svoje svjetlo samo zbog toga što nekima ide u oči.
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Fojnica 1993, ratni zlocin ili dvostruko ubistvo?

Post Postao/la Fatih »

laga-nini je napisao/la: 01 dec 2020, 16:38 ..pa doli kako cijenjeni kolega voli rec..znam za vitez i kiseljak al nesto se ne mogu sjetit da je bilo doli..
Ono sto znam da je mutija bio ranjen "doli" (Mostar), kada je neki Radic (osudjen za ratne zlocine), bio neki komandir u MUP-u, te je jedna osoba ubijena u zatvoru pod njegovom komandom, a vise ih ranjeno. Znam da je ubijen po izlasku iz zatvora.
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36491
Postovi: 29561
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Fojnica 1993, ratni zlocin ili dvostruko ubistvo?

Post Postao/la storm »

East_side je napisao/la: 01 dec 2020, 16:43
Max je napisao/la: 01 dec 2020, 15:06

i Elvis je živ

kažu....
I Morison, kazu, u nekom selu u Andima :ooo

Sto se tice teme, jedan od dogadjaja koji se nikada i nikako nisu smjeli desiti. Jedna ogromna, neoprostiva mrlja i razlog strasne neprijatnosti jer je to, jelde, ucinjeno u "moje ime" npr. :face
To je... Normalan se čovjek stidi zločina, koji neki idiot počini u ime tvog etnosa... :ok
Oni drugi opet pričaju o časti i slavi, braneći to zlo i zločin.
0
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Fojnica 1993, ratni zlocin ili dvostruko ubistvo?

Post Postao/la laga-nini »

Fatih je napisao/la: 01 dec 2020, 16:46
laga-nini je napisao/la: 01 dec 2020, 16:38 ..pa doli kako cijenjeni kolega voli rec..znam za vitez i kiseljak al nesto se ne mogu sjetit da je bilo doli..
Ono sto znam da je mutija bio ranjen "doli" (Mostar), kada je neki Radic (osudjen za ratne zlocine), bio neki komandir u MUP-u, te je jedna osoba ubijena u zatvoru pod njegovom komandom, a vise ih ranjeno. Znam da je ubijen po izlasku iz zatvora.
..valjda ima ime ta osoba ..nisam čuo moguce je..
0
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Fojnica 1993, ratni zlocin ili dvostruko ubistvo?

Post Postao/la Fatih »

laga-nini je napisao/la: 01 dec 2020, 16:50
Fatih je napisao/la: 01 dec 2020, 16:46

Ono sto znam da je mutija bio ranjen "doli" (Mostar), kada je neki Radic (osudjen za ratne zlocine), bio neki komandir u MUP-u, te je jedna osoba ubijena u zatvoru pod njegovom komandom, a vise ih ranjeno. Znam da je ubijen po izlasku iz zatvora.
..valjda ima ime ta osoba ..nisam čuo moguce je..
Muftija? Seid Smajkic. (Ubijen po izlasku iz zatvora je Radic, ne govorim o muftiji, on je ranjen u Radicevom zatvoru)
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Fojnica 1993, ratni zlocin ili dvostruko ubistvo?

Post Postao/la Fatih »

storm je napisao/la: 01 dec 2020, 16:47
East_side je napisao/la: 01 dec 2020, 16:43

I Morison, kazu, u nekom selu u Andima :ooo

Sto se tice teme, jedan od dogadjaja koji se nikada i nikako nisu smjeli desiti. Jedna ogromna, neoprostiva mrlja i razlog strasne neprijatnosti jer je to, jelde, ucinjeno u "moje ime" npr. :face
To je... Normalan se čovjek stidi zločina, koji neki idiot počini u ime tvog etnosa... :ok
Oni drugi opet pričaju o časti i slavi, braneći to zlo i zločin.
I takvih, nazalost, ima na sve tri strane. Naravno, obrnutim redoslijedom po procentu pocinjenih zlocina.
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Fojnica 1993, ratni zlocin ili dvostruko ubistvo?

Post Postao/la Max »

laga-nini je napisao/la: 01 dec 2020, 16:38 ..pa doli kako cijenjeni kolega voli rec..znam za vitez i kiseljak al nesto se ne mogu sjetit da je bilo doli..
Kiseljak-Fojnica 15 km...
0
I say what I think, I think what I say
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Fojnica 1993, ratni zlocin ili dvostruko ubistvo?

Post Postao/la laga-nini »

..opet mi se brišu postovi..
0
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Fojnica 1993, ratni zlocin ili dvostruko ubistvo?

Post Postao/la Fatih »

laga-nini je napisao/la: 01 dec 2020, 17:03 ..opet mi se brišu postovi..
Ne, niko ti nista obrisao nije. :lagani
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Xeno
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2496
Postovi: 2120
Pridružen/a: 27 nov 2020, 19:29
Lokacija: System

Re: Fojnica 1993, ratni zlocin ili dvostruko ubistvo?

Post Postao/la Xeno »

Samo jos jedan sukob na relaciji de facto i de jure u ovoj banani.
Nije drzavno tuzilastvo nikada ni pokazalo interesa za ovaj slucaj, pa kao i vecina inicijativa, sve zavrsi na administrativnoj frazi "ucinicemo sve sto je u nasoj moci".

Pored civilnih zrtava zasto bi neko mario jos i za franjevce u BiH. Za jedne su samo jos jedan red ustasa, za druge poltroni.
Ljudi koji su na konstantnim iskusenjima jos prije Osmanlija, pa do Gospe u Medjugorju. Kiceni raznim epitetima od strane zavisno kojih medija, a niko da spomene njihov znacaj u kulturno-istorijskom ocuvanju Bosanske bastine i nedjeljivosti.

Stvar interesa, a interes je uvijek bio plodno tlo za hipokriziju.
1
1 slika
Everyone's got a theory about the bitter one
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2900
Postovi: 2476
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Fojnica 1993, ratni zlocin ili dvostruko ubistvo?

Post Postao/la Ramzess »

Xeno je napisao/la: 01 dec 2020, 20:41 Samo jos jedan sukob na relaciji de facto i de jure u ovoj banani.
Nije drzavno tuzilastvo nikada ni pokazalo interesa za ovaj slucaj, pa kao i vecina inicijativa, sve zavrsi na administrativnoj frazi "ucinicemo sve sto je u nasoj moci".

Pored civilnih zrtava zasto bi neko mario jos i za franjevce u BiH. Za jedne su samo jos jedan red ustasa, za druge poltroni.
Ljudi koji su na konstantnim iskusenjima jos prije Osmanlija, pa do Gospe u Medjugorju. Kiceni raznim epitetima od strane zavisno kojih medija, a niko da spomene njihov znacaj u kulturno-istorijskom ocuvanju Bosanske bastine i nedjeljivosti.

Stvar interesa, a interes je uvijek bio plodno tlo za hipokriziju.
Pa ubice su vec osudjeni. Po anglosaksonskom pravu ne mozes dva puta suditi osobu za istu stvar. Ja takodjer nisam zadovoljan presudom, nisam zadovoljan vecinom presuda za ratne zlocine jer ne tretiraju ubistva kao u miru, a i mnogi nevini zaplatise robijama u politicki motiviranim procesima.
0
Avatar
Xeno
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2496
Postovi: 2120
Pridružen/a: 27 nov 2020, 19:29
Lokacija: System

Re: Fojnica 1993, ratni zlocin ili dvostruko ubistvo?

Post Postao/la Xeno »

Buki je napisao/la: 28 dec 2020, 04:06
Xeno je napisao/la: 01 dec 2020, 20:41 Samo jos jedan sukob na relaciji de facto i de jure u ovoj banani.
Nije drzavno tuzilastvo nikada ni pokazalo interesa za ovaj slucaj, pa kao i vecina inicijativa, sve zavrsi na administrativnoj frazi "ucinicemo sve sto je u nasoj moci".

Pored civilnih zrtava zasto bi neko mario jos i za franjevce u BiH. Za jedne su samo jos jedan red ustasa, za druge poltroni.
Ljudi koji su na konstantnim iskusenjima jos prije Osmanlija, pa do Gospe u Medjugorju. Kiceni raznim epitetima od strane zavisno kojih medija, a niko da spomene njihov znacaj u kulturno-istorijskom ocuvanju Bosanske bastine i nedjeljivosti.

Stvar interesa, a interes je uvijek bio plodno tlo za hipokriziju.
Pa ubice su vec osudjeni. Po anglosaksonskom pravu ne mozes dva puta suditi osobu za istu stvar. Ja takodjer nisam zadovoljan presudom, nisam zadovoljan vecinom presuda za ratne zlocine jer ne tretiraju ubistva kao u miru, a i mnogi nevini zaplatise robijama u politicki motiviranim procesima.
Pomilovani Cengic uz jos trojicu. Za nalogodavca nikad nista konkretno nije uradjeno ni utvrdjeno. Slucaj zatvoren.
1
1 slika
Everyone's got a theory about the bitter one
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2900
Postovi: 2476
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Fojnica 1993, ratni zlocin ili dvostruko ubistvo?

Post Postao/la Ramzess »

Xeno je napisao/la: 28 dec 2020, 14:05 Pomilovani Cengic uz jos trojicu. Za nalogodavca nikad nista konkretno nije uradjeno ni utvrdjeno. Slucaj zatvoren.
Ne izmisljajte kakav nalogodavac ... samo u cilju izjednacavanjaj zlocina u glavama UZP-ovaca. Da su muslimani cinili takve zlocine kao HVO i cetnici cijela bi se evropa digla da nestanemo. :meha3
0
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Fojnica 1993, ratni zlocin ili dvostruko ubistvo?

Post Postao/la Socrates »

Ne znam vala ko izjednacuje. To sto nema govora o izjednacavanju krivice, ne znaci da nije postojao nalogodavac za ovaj zlocin. To je trebalo istraziti i utvrditi da li postoji. :zbunj
1
1 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Fojnica 1993, ratni zlocin ili dvostruko ubistvo?

Post Postao/la Fatih »

Buki je napisao/la: 28 dec 2020, 15:52
Xeno je napisao/la: 28 dec 2020, 14:05 Pomilovani Cengic uz jos trojicu. Za nalogodavca nikad nista konkretno nije uradjeno ni utvrdjeno. Slucaj zatvoren.
Ne izmisljajte kakav nalogodavac ... samo u cilju izjednacavanjaj zlocina u glavama UZP-ovaca. Da su muslimani cinili takve zlocine kao HVO i cetnici cijela bi se evropa digla da nestanemo. :meha3
Pa, ne bih se slozio da se radi o tome. To je valjda neki standard u svakoj istrazi, da se utvrdi motiv, te i da li postoji mogucnost da je ta osoba pocinila zlocin po naredjenju, da li je placen da to ucini za nekoga, itd. Posto se ovdje sudionici nisu licno poznavali, tu postoji velika mogucnost da je tu jos neko umijesan, pogotovo ako se uzmu vrijeme i okolnosti, u kojima se zlocin desio.
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Odgovori

Natrag na “Rat u BiH”