Oluja

Svjetska povijest, ratovi, osvajanja, osobe koje su obilježile svoj period...
Moderator: Fatih, Socrates
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Oluja

Post Postao/la Fatih »

Aferim, habibi. Samo sto sam skoro poceo psovati u sebi, kada sam naisao na nekoliko imena.
1
1 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Oluja

Post Postao/la Max »

Pa evo upravo ono o čemu sam govorio je ovde i priloženo kroz kompletan tok događaja u diplomatiji.
1. Muslimanski narod je bio ostavljen na cjedilu i poturen za masovna ubistva i zločine
2. Tek kada su se stvorile predispozicije za dalje napredovanje AR BiH sve je obustavljeno i napravljen je Dayton
3. Pomoć koja je dolazila iz Islamskih zemalja BiH, Hrvatska je na licu mjesta uzimala 30%, dok bi to dođi do odredišta dođi bi 40% od ukupne pošiljke


4. Nemojte misliti da Muslimani u svojoj državi odgovaraju bilo kome u Europi, i dan danas je to tako.
1
1 slika
I say what I think, I think what I say
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Oluja

Post Postao/la Fatih »

laga-nini je napisao/la: 05 aug 2020, 15:39
storm je napisao/la: 05 aug 2020, 14:39

Istina, ali spomeni nekad i peti korpus arbih, bilo bi prilično teško bez njihovog djelovanja sa druge strane

..pa jeli peti korpus usa u hr il je obratno ..jbt storm ti koda mrziš sve hrvatsko onako izbdrugog plana..sam si pustio filmic i riči dudakovica u stilu hvala i dugo smo vas čekali..ne znas citat .i zahvalu dudakovica..sto bi meni bio problem spomenut dudakovica nek ga spomenu Bošnjaci meni nije problem al uzmimo samo jednu pretpostavku od kojeg se ježim a tribali bi svi Bošnjaci sto hi bilo da hr vojska nije uspila oslobodit Knin samo nemoj rec da bi bih krajina izdržala svaki laik zna da se spremala druga Srebrenica..ako je tesko priznat to onda jebiga nesto nije u redu s glavom

Je li peti korpus usao HR? Izgleda da definitivno jeste.

0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Oluja

Post Postao/la laga-nini »

:ha .. :hahaha ispade da je ovaj bio u Zagrebu na kavi i kolko sam moga zaključiti Srbi su bili u okruženju a ne Bošnjaci ..svašta Čovik nauci.. :cek
0
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Oluja

Post Postao/la Fatih »

laga-nini je napisao/la: 08 aug 2020, 13:51 :ha .. :hahaha ispade da je ovaj bio u Zagrebu na kavi i kolko sam moga zaključiti Srbi su bili u okruženju a ne Bošnjaci ..svašta Čovik nauci.. :cek
Daj laganini, nemoj se na svaku mogucnost da je i Armija imala veliki udio uspjeha akcije Oluja, odmah bacati u "state of denial", ili sve svoditi na salu odmah.

Ovo kad je snimano i objavljeno, (opet moram ponoviti), skoro svi visoki vojni zvanicnici su bili zivi (i danas cak). Niko ovo nije porekao ni sa jedne strane.

Nadalje, ovaj je poznat potome sto ga boli briga sta ce ko misliti oonome sto on kaze. Jedino sto je kod njega ostalo kontroverzno,jeste ubistvo generala Santica, koji nikada nije pronadjen. Bio je optuzen, ali nisu mu dokazali krivicu. Mada, ja smatram da bi se to trebalo ponovo temeljitije istraziti.
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Oluja

Post Postao/la laga-nini »

..mora bi pogledat kartu al malo mi nevjerojatno zvuci ta šetnja doli od Knina prem ličko Petrovu selu do Slunja..mogu prepostavit da su diverzanti mogli imat takve akcije al on kolko sam posluša spominje brigade..sve je moguće al malo mi nerealno
0
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Oluja

Post Postao/la Fatih »

laga-nini je napisao/la: 08 aug 2020, 14:19 ..mora bi pogledat kartu al malo mi nevjerojatno zvuci ta šetnja doli od Knina prem ličko Petrovu selu do Slunja..mogu prepostavit da su diverzanti mogli imat takve akcije al on kolko sam posluša spominje brigade..sve je moguće al malo mi nerealno
Pominje bataljone, cini mi se dva i jedan vod (ne gleda mi se ponovo, provjeri, ako ti nije tesko). A oni, posto su skoro pa uvijek bili u borbama, komotno mozes reci da bi svaki od njih mogao biti diverzant.
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Oluja

Post Postao/la laga-nini »

..ne mogu negirat otkud bi ja to zna al cudno da su se oni tako šetali a znalo se da je krajina bihacka bila u teškoj situaciji..ajmo rec da je to neprovjereno ono svak voli malo dodat čudi me da oficijelni politika alijina to nikad nije spominjala
0
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Oluja

Post Postao/la Fatih »

laga-nini je napisao/la: 08 aug 2020, 14:41 ..ne mogu negirat otkud bi ja to zna al cudno da su se oni tako šetali a znalo se da je krajina bihacka bila u teškoj situaciji..ajmo rec da je to neprovjereno ono svak voli malo dodat čudi me da oficijelni politika alijina to nikad nije spominjala
Pa nije pominjala ( tu je politike bilo ). Ali taj potez 5. korpusa je logican. Pomoci HV da uspiju u toj akciji, pomagali su i sebi.
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Oluja

Post Postao/la laga-nini »

..u tom kaosu zvano bih kakva je i u miru u ratu shvsevi dešavala kako bi rekli političari neprincipijelne koalicije..s sve tri strane... :cek
0
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Oluja

Post Postao/la Fatih »

laga-nini je napisao/la: 08 aug 2020, 15:18 ..u tom kaosu zvano bih kakva je i u miru u ratu shvsevi dešavala kako bi rekli političari neprincipijelne koalicije..s sve tri strane... :cek
Ne sporim. Ali, slazes li se da su Kitarovic i Vucic doprinosilitome (potonji i dan danas)? Kada su neke njene izjave odjeknule, u BiH su se mozda poptvi put slozile sve vecinski bosnjacke i gradjanske partije.
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Oluja

Post Postao/la laga-nini »

..pazi koli je igrac nata Amera i mozda je nesto znala sto mi ne znamo ..a ne koš ignorirat da neki skupina nije bilo za vrime rata...a imali ih danas valjda znaju vaše službe..a vjerova il ne opće ne pratim vucica viruj mo ni bih politička scena mi nebi bila zanimljiva da Hrvati nisu nekakav faktor
0
Furlan
Novi behar
Novi behar
Reactions: 202
Postovi: 224
Pridružen/a: 28 jul 2020, 21:27

Re: Oluja

Post Postao/la Furlan »

Ma prestani pratiti slobodno, nisu hrvati nikakav faktor. :ooo
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Oluja

Post Postao/la storm »

laga-nini je napisao/la: 08 aug 2020, 14:19 ..mora bi pogledat kartu al malo mi nevjerojatno zvuci ta šetnja doli od Knina prem ličko Petrovu selu do Slunja..mogu prepostavit da su diverzanti mogli imat takve akcije al on kolko sam posluša spominje brigade..sve je moguće al malo mi nerealno
Slunj je malo daleko, ali sam čitao o kretanju na potezu Korenica, Plitvička jezera, Jezerce...
1
1 slika
laga-nini
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1195
Postovi: 3669
Pridružen/a: 23 jul 2020, 20:23

Re: Oluja

Post Postao/la laga-nini »

..znaci definirali smo armiju bih službeno agresorom.. :ha :cek
0
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Oluja

Post Postao/la Fatih »

laga-nini je napisao/la: 08 aug 2020, 17:39 ..znaci definirali smo armiju bih službeno agresorom.. :ha :cek
Ma ja ba, sve su "Mujage" krive. :haha
1
1 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Oluja

Post Postao/la Fatih »

laga-nini je napisao/la: 08 aug 2020, 15:41 ..pazi koli je igrac nata Amera i mozda je nesto znala sto mi ne znamo ..a ne koš ignorirat da neki skupina nije bilo za vrime rata...a imali ih danas valjda znaju vaše službe..a vjerova il ne opće ne pratim vucica viruj mo ni bih politička scena mi nebi bila zanimljiva da Hrvati nisu nekakav faktor
Iznenadjujes me, prika. Ona sa Amerima ima koliko i Njegos. Ona je bila dio establismenta rastuceg sovinizma i ksenofobije ( tu cu pomenuti i islamofobiju). Vjeruj mi, mnogo je bolje i za Hrvatsku, a i za Bosnu, sto je ona nestala sa scene. Ona nije iza sebe imala mocne igrace, ali, njezini lapsusi su bili dovoljni da pocnu kvariti odnose izmedju dvije drzave.
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Odgovori

Natrag na “Povijest/Historija”